Для чого закривати(закатувати) кулі?

Dimon4uk

Новачок
Доброго дня всім, думаю таке десь вже було але знайти не зміг. Підкажіть для чого закатувати кулі? От в мене куля Полева в контейнері сіла в гільзу як вкопана і нерухома. Чи потрібно її і кулі загалом, закривати і чим краще? На разі можу закривати тільки зіркою, чи є різниця для кулі і картечі чим вони закриті?
І ще хотів би запитати для чого вирівнюють стіляні гільзи(зіркою)? Щоб простіше було снарядити патрон?
 

starvin

Мисливець
Підкажіть для чого закатувати кулі?
Щоб до певної міри форсувати процес горіння порохового заряду і коли потрібно зафіксувати кулю, якщо вона підкаліберна, або без контейнера-обкладки.
От в мене куля Полева в контейнері сіла в гільзу як вкопана і нерухома. Чи потрібно її і кулі загалом, закривати і чим краще?
Що стосується власне кулі Полєва, то при споряджені її у товстостінну пластикову гільзу, останню можна не закручувати. Навіть проводилися випробовування і порівняння двох способів спорядження кулі Полєва (закручена гільза vs незакручена). Кращі результати показав спосіб, коли гільзу не закручували. Результати порівняльного відстрілу були описані в радянському журналі "ОиОХ".
чи є різниця для кулі і картечі чим вони закриті?
Про кулі вже написав. Картеч закривається опресовуванням "зіркою" або закруткою. "Зірка" дає приріст швидкості у порівнянні із закруткою. До речі кулю, якщо дозволяє висота гільзи, також можна закривати "зіркою".
І ще хотів би запитати для чого вирівнюють стіляні гільзи(зіркою)? Щоб простіше було снарядити патрон?
Якщо у Вас немає в наявності "проводніка" для пижів та контейнерів/напівконтейнерів, то перед спорядженням стріляну гільзу краще розрівняти. Якщо користуєте "проводнік", або споряджаєте набої за допомогою спеціального станка, де вже є цей "проводнік", то краї гільзи можна не вирівнювати.
 

Dimon4uk

Новачок
стосується власне кулі Полєва, то при споряджені її у товстостінну пластикову гільзу, останню можна не закручувати. Навіть проводилися випробовування і порівняння двох способів спорядження кулі Полєва (закручена гільза vs незакручена). Кращі результати показав спосіб, коли гільзу не закручували. Результати порівняльного відстрілу були описані в радянському журналі "ОиОХ".
, вчора стріляв відкритою декілька штук, різнтці між закритими не відчув, але це все ще брак досвіду, першмй раз пробував.
А якщо якась інша куля так сяде як Полева її теж можна не закривати? Чи такі не траплялися?
Про кулі вже написав. Картеч закривається опресовуванням "зіркою" або закруткою. "Зірка" дає приріст швидкості у порівнянні із закруткою. До речі кулю, якщо дозволяє висота гільзи, також можна закривати "зіркою
Я так розумію під закрутку потрібно менше вільних країв у підготовденфвй гільзі з зарядом, бо наскільки вичитав для зірки 11-13 мм, виглядає як на мене багато, але коли декілька патпонів закрив зрозумів для чого така висота.
Якщо у Вас немає в наявності "проводніка" для пижів та контейнерів/напівконтейнерів, то перед спорядженням стріляну гільзу краще розрівняти. Якщо користуєте "проводнік", або споряджаєте набої за допомогою спеціального станка, де вже є цей "проводнік", то краї гільзи можна не вирівнювати.
"Провідника" немає, вирівняв 100 шт для спроби плойкою для волосся вийшло доволі гарно, але зацікавило питання коли гільза вирівняна чи важко при закриванні зірочкою знову попасти у ті самі місця, бо гільза досить кругла:
 

Вкладення

Тарас_Когут

Мисливець
Щодо питання, зараз вона сіла туго в гільзу. А в мороз на номері не відомо як пластик поведе себе. Знаю по собі, ще дід говорив, в пластику треба завальцувати, щоб не випала. В латунній гільзі залити воском по краям кулі максимально. Для чого ризикувати? Зробив набій кульовий, завальцуй край гільзи. Точно не помішає. Але ніколи на кулю не потрібно ставити прокладку (пиж). Так роблю з 2008 року. І проблем немає.
 

starvin

Мисливець
Щодо питання, зараз вона сіла туго в гільзу. А в мороз на номері не відомо як пластик поведе себе.
Особливості оригінальної кулі Полєва:
1 Куля розроблялася і виготовлялася під "совдепівську" пластикову гільзу- інших тоді днем з вогнем годі було шукати. Відповідно розміри пижа-стабілізатора та внутрішній діаметр гільзи максимально узгоджені між собою;
2 І головне- конструктивно нижня частина пижа-стабілізатора виконує функцію обтюратора і має відповідне розширення. Тобто ніколи куля Полєва в зборі не випаде з гільзи.
 

Dimon4uk

Новачок
Особливості оригінальної кулі Полєва:
1 Куля розроблялася і виготовлялася під "совдепівську" пластикову гільзу- інших тоді днем з вогнем годі було шукати. Відповідно розміри пижа-стабілізатора та внутрішній діаметр гільзи максимально узгоджені між собою;
2 І головне- конструктивно нижня частина пижа-стабілізатора виконує функцію обтюратора і має відповідне розширення. Тобто ніколи куля Полєва в зборі не випаде з гільзи.
Ну а на рахунок інших куль, якщо буде така що теж буде приблизно так сідати за рахунок пижа/обтюратора? Чи краще закрити зіркою і точно мати спокій?
 

Trigal

Снайпер
Доброго дня всім, думаю таке десь вже було але знайти не зміг. Підкажіть для чого закатувати кулі?
У Вас, скоріш за все, двостволка. Тому і виникає це питання.
У напівавтомата не закритий патрон може призвести до неперезаряду. Та й у магазин не закритих патронів зайде менше за рахунок довжини. Крім того, під час стрільби, кулі у не закритих патронах за рахунок віддачі мають можливість зміститися, що вплине на щільність спорядження.
 

1.11

Слідопит
Доброго дня всім, думаю таке десь вже було але знайти не зміг. Підкажіть для чого закатувати кулі? От в мене куля Полева в контейнері сіла в гільзу як вкопана і нерухома. Чи потрібно її і кулі загалом, закривати і чим краще? На разі можу закривати тільки зіркою, чи є різниця для кулі і картечі чим вони закриті?
І ще хотів би запитати для чого вирівнюють стіляні гільзи(зіркою)? Щоб простіше було снарядити патрон?
Кулі закатують для того, щоби не випала. От і все. Зірка дозволяет закупорювати любі типи куль, а от завальцювання ні.
 

Dimon4uk

Новачок
У Вас, скоріш за все, двостволка. Тому і виникає це питання.
У напівавтомата не закритий патрон може призвести до неперезаряду. Та й у магазин не закритих патронів зайде менше за рахунок довжини. Крім того, під час стрільби, кулі у не закритих патронах за рахунок віддачі мають можливість зміститися, що вплине на щільність спорядження.
Ні, у мене півавтомат причому з тих дешевших, але досвіду 0. Цікавлюсь для себе, як кажуть для загального розвитку))
 

Dimon4uk

Новачок
Кулі закатують для того, щоби не випала. От і все. Зірка дозволяет закупорювати любі типи куль, а от завальцювання ні.
Зрозуміло, бо лазив по просторах інтернету і зустрічалось мені що наприклад кулі коли закатані закруткою кращий чи правильніший вистріл йде, вона(закрутка) створює ніби більший тиск. Це так приблизно, як я запамятам. Строго не судіть)
 

Trigal

Снайпер
Кулі закатують для того, щоби не випала. От і все. Зірка дозволяет закупорювати любі типи куль, а от завальцювання ні.
Спробуйте закрити зіркою кулю «Удар». Там на закриття залишається приблизно 4-5мм вільного краю гільзи. Це у випадку, коли пластик кулі встановлюється безпосередньо на порох.
 

1.11

Слідопит
Спробуйте закрити зіркою кулю «Удар». Там на закриття залишається приблизно 4-5мм вільного краю гільзи. Це у випадку, коли пластик кулі встановлюється безпосередньо на порох.
Звичайно, що є виключення. Стосовно кулі "Удар", то це результат хворобливої уяви про Бренекке.
 

Dimon4uk

Новачок
Я так розумію, закатують переважно коли місця на зірку невистачає
 
Зверху