Інбридинг чи крос???

Вопрос не сложный но как говорится деликатный. Если лично моё мнение то если для пользы дела может и можно. Они же собаки и у них все по собачьи почему нет. Но есть ещё люди и они должны одобрить или признать без этого ни как.
 

Varjag229

Слідопит
Вы как Леонид Макарович Кравчук - "поміж крапельками дощу" можете пройти.:)
Если серьезно, кросс - пересечение двух линий, которые часто ведутся путем инбридинга на выдающегося предка по отцу.
Во время кроса двух линий в теории может появиться выдающийся щенок, как и тот, в котором может проявиться все худшее от двух выдающихся предков (два полюса), но могут быть и средние.
 

Varjag229

Слідопит
Провел експеримент со своими собаками.
Выращиваю кобеля ягда, инбридингованого ІІІ-ІV- V на 6 х ПЧ, 2 х Ч.У. Кар-Хача Мельниченка В.В.
Владельцы его брата и сестры - тоже поддерживают связь.
Пока в помете плохое не проявилось ни в экстерьере, ни в психике (9,5 мес.).
Рабочие задатки есть у всех (лиса, перо, нюх (поиск), вода, послушание).
У своего пока не проверил наличие голоса на следу зайца (без встречи со зверем).
Если учесть, что сам Кар-Хач был инбредный ІІ-ІІІ на ЧПЧ Брик 1228/ят Дрокина В.В., то степень инбридинга моего щенка еще выше.
П.С. Я за инбридинг, если оба производителя в паре не только несут гены выдающегося предка, но и сами выше среднего по рабочим качествам без ярко выраженных недостатков или большого количества недостатков.
Если один в паре посредственный - лотерея.
 

ura83

Слідопит
Провел експеримент со своими собаками.
Выращиваю кобеля ягда, инбридингованого ІІІ-ІV- V на 6 х ПЧ, 2 х Ч.У. Кар-Хача Мельниченка В.В.
Владельцы его брата и сестры - тоже поддерживают связь.
Пока в помете плохое не проявилось ни в экстерьере, ни в психике (9,5 мес.).
Рабочие задатки есть у всех (лиса, перо, нюх (поиск), вода, послушание).
У своего пока не проверил наличие голоса на следу зайца (без встречи со зверем).
Если учесть, что сам Кар-Хач был инбредный ІІ-ІІІ на ЧПЧ Брик 1228/ят Дрокина В.В., то степень инбридинга моего щенка еще выше.
П.С. Я за инбридинг, если оба производителя в паре не только несут гены выдающегося предка, но и сами выше среднего по рабочим качествам без ярко выраженных недостатков или большого количества недостатков.
Если один в паре посредственный - лотерея.
Якщо у Вас є можливість. Виставте сюди родословну цього кобеля "инбридингованого ІІІ-ІV- V на 6 х ПЧ, 2 х Ч.У. Кар-Хача Мельниченка В.В"
Наприклад Я з тяжкими муками давав "дупля":eek: з цими цифрами lll-lll, lll-lV, IV-lll, lV-lV :eek::eek::eek:
а Ви б на прикладі цієї родословної пояснили що куди,

П.С.
коли починаєш розуміти ці цифри то і на родословну дивишся якось із іншої сторони:D .
 

huntumy

Зброяр
Вы как Леонид Макарович Кравчук - "поміж крапельками дощу"
100%:D
Проявление результата в каждой породе достигается разными усилиями.
Самое главное правило инбридинга!!!
Инбридировать на общего производителя у которого ярко выражено одно и более полевых качеств. Этими качествами должны быть наделены оба производителя!!!
Это если в общем и обовсем.
Очень хорошо просматривается результат инбридинга ч.Гобой Чекулаева Е.К. там сплошной тесный инбридинг. Полевые качества и экстерьер закрепили на полвека.
Инбридинг часто вытягивает скрытый брак предка на которого инбридирует.
 

ura83

Слідопит
Домашнє завдання для Вас (якщо Вам не тяжко:rolleyes::rolleyes::rolleyes: ):D

На цих двох родословних розшифруйте всі ті цифри і "матюки":D:D:D

Опишіть коротко що хто на кого(Крос інбридинг)

П.С. комусь повторити, а хтось може щось попробує навчиться :rolleyes:

upload_2018-8-2_9-45-31.png




upload_2018-8-2_9-49-15.png
 

Varjag229

Слідопит
Якщо у Вас є можливість. Виставте сюди родословну цього кобеля "инбридингованого ІІІ-ІV- V на 6 х ПЧ, 2 х Ч.У. Кар-Хача Мельниченка В.В"
Наприклад Я з тяжкими муками давав "дупля":eek: з цими цифрами lll-lll, lll-lV, IV-lll, lV-lV :eek::eek::eek:
а Ви б на прикладі цієї родословної пояснили що куди,

П.С.
коли починаєш розуміти ці цифри то і на родословну дивишся якось із іншої сторони:D .
Дубль в'язки батьків цього цуцика не передбачаю (суці 8-ий рік), тому, думаю, це не буде сприйнято як реклама.
У нього ж лише щенячка і ще не підтверджені робочі якості (лише завдатки). Можу надати родоводи батьків.

 

Varjag229

Слідопит
Перше: у родоводі Azart Agnys Tei:
- батько П.Ч. Yunkers - інбредний II-III на ЧПЧ Кар-Хача , крім того, несе кров Інтерчемпіона по робочих якостях Leo od Celika (сина CIT Jimmy Zabak) і Tana через Чемпіонку Світу з краси і Чемпіонку Россії по робочих якостях Bastilia та її рідного брата від дубль в'язки - Ч. Грея.
- мати ПЧ Neya - інбредна ІІ-ІІІ на Чемпіонку Світу з краси і Чемпіонку Россії по робочих якостях Bastilia
Тобто, сам Azart Agnys Tei - інбредній IV-IV-V на Leo od Celika і несе у 3-4 поколіннях кров Кар-Хача.
Друге: у родоводі Амби:
а) по батькові - дід ЧПЧ Кар-Хач, який інбредний II-III на ЧПЧ Брик 1228/ят;
- по батьковій бабці у Амби також є ЧПЧ Брік 1228/ят у 5 поколінні (за межами родоводу)
б) по матері - дід Амби - ПП Снейк - інбредний ІІІ-ІV на ЧПЧ Брік 1228/ят (за межами родоводу).
Тобто, сама Амба віддалено інбредна на ЧПЧ Бріка 1228/ят.
Третє: у родоводі Кар-Хача по матері є Ч.СРСР Ajax fon Jagdshlosse. Водночас, у родоводі Амби є онук -прапраонук Ajax fon Jagdshlosse - Ч. Малиш, який на нього інбредний ІІ-ІV.

Схоже, у цій в'язці кросс ТРЬОХ ліній - CIT (інтерчемпіона з робочих якостей) Jimmy Zabak, ЧПЧ Брік 1228/ят та Ч. СРСР Ajax fon Jagdshlosse.
Чи все ж інбридинг на ЧПЧ Кар-Хача (продовження лініх ЧПЧ Бріка 1228/ят) у ступеню III-IV-V ?

Додам: батько Амби - Аякс - був видатним псом по робочих якостях (у віці до 3-х років заробив 15 х Д 1 ст. (м.н.б., л., м.н.л.), 4 х Д 2 ст. (л, м.н.л., м.н.б., б.в.). Робив по качці, зайцю з голосом на сліду, кабану. Мав відмінне чуття, широкий пошук. Рано загинув від піроплазмозу.
Сама Амба - 2 х Д 1 м.н.б., Д 1 л., 3 х Д 2 л., 4хД 2 м.н.л., Д 3 е.н.л. , злобна до кабана.
Азарт - 2 х САСТ (4х Д 1 м.н.л.), 5 х Д 1 м.н.л., Д 2 м.н.б., Д 1 ZP, працює по качці, лисиці, борсуку, правильно реагує на кабана.
 
Останнє редагування:

ura83

Слідопит
Перше: у родоводі Azart Agnys Tei:
- батько П.Ч. Yunkers - інбредний II-III на ЧПЧ Кар-Хача , крім того, несе кров Інтерчемпіона по робочих якостях Leo od Celika (сина CIT Jimmy Zabak) і Tana через Чемпіонку Світу з краси і Чемпіонку Россії по робочих якостях Bastilia та її рідного брата від дубль в'язки - Ч. Грея.
- мати ПЧ Neya - інбредна ІІ-ІІІ на Чемпіонку Світу з краси і Чемпіонку Россії по робочих якостях Bastilia
Тобто, сам Azart Agnys Tei - інбредній IV-IV-V на Leo od Celika і несе у 3-4 поколіннях кров Кар-Хача.
Друге: у родоводі Амби:
а) по батькові - дід ЧПЧ Кар-Хач, який інбредний II-III на ЧПЧ Брик 1228/ят;
- по батьковій бабці у Амби також є ЧПЧ Брік 1228/ят у 5 поколінні (за межами родоводу)
б) по матері - дід Амби - ПП Снейк - інбредний ІІІ-ІV на ЧПЧ Брік 1228/ят (за межами родоводу).
Тобто, сама Амба віддалено інбредна на ЧПЧ Бріка 1228/ят.
Третє: у родоводі Кар-Хача по матері є Ч.СРСР Ajax fon Jagdshlosse. Водночас, у родоводі Амби є онук -прапраонук Ajax fon Jagdshlosse - Ч. Малиш, який на нього інбредний ІІ-ІV.

Схоже, у цій в'язці кросс ТРЬОХ ліній - CIT (інтерчемпіона з робочих якостей) Jimmy Zabak, ЧПЧ Брік 1228/ят та Ч. СРСР Ajax fon Jagdshlosse.
Чи все ж інбридинг на ЧПЧ Кар-Хача (продовження лініх ЧПЧ Бріка 1228/ят) у ступеню III-IV-V ?

О це в же цікаво! Ще б підключити декілька генетиків "собачатників":D щоб помогли розібрати

П.С.
Реклама це "фігня" (двигун торгівлі:)) , таке навпаки потрібно показувати, розказувати і пояснювати!!! і чим більше тим краще.
 

Romster

Мисливець
Ura83, користуйся можливісттю і питай що саме не ясно ))) ... по гарячому )))
Я спочатку сам не зрозумів до чого третя цифра в "инбридингованого ІІІ-ІV- V ", але розібрався )))
Varjag229, дуже дякую за детальне тлумачення на конкретному прикладі !

 

huntumy

Зброяр
Домашнє завдання для Вас (якщо Вам не тяжко:rolleyes::rolleyes::rolleyes: ):D

На цих двох родословних розшифруйте всі ті цифри і "матюки":D:D:D

Опишіть коротко що хто на кого(Крос інбридинг)

П.С. комусь повторити, а хтось може щось попробує навчиться :rolleyes:

Переглянути вкладення 395433



Переглянути вкладення 395434
По первой родухе винигрет.
По второй родухе на Песню Теника 4-4-3 и на Чародея Теника 4-3.
С телефона хреново воспринимается инфа.
 

Romster

Мисливець
хмм... я слышал, могу ошибатся, что инбридинг делают только на кобелей.
 

Varjag229

Слідопит
Колись я так теж вважав. Але родовід, робочі якості та нащадки ПЧ Neya довели, що можна і на видатну суку.
(Бастилія - 3 х Чемпіонка Світу, мала багато Д1 м.н.б., м.н.л., а також, Д1 к.с., Д1 к.в., Д1 б.в., Д 1 у. дала сина - СІТ Нахаленка (батька Неї), який також 2х Чемпіон Світу з краси та Інтерчемпіон по робочих якостях).
Сама Neya - САСІТ (2-ге місце з 57 собак з 2 х Д 1 м.н.л. по 100 б.) , 2 x CACT, Чемпіонка України по робочих якостях по лисиці, ПЧ по борсуку у норі (ФМСУ), Д 1 у. (90 балів), двічі була срібним призером Всеукраїнських змагань по лисиці у норах "8"-ка та "П"-ка.
Від в'язки з ПЧ Yunkers дала відмінних по екстер'єру (експерти з Німеччини, Австрії та України) і роботі Almaz Agnys Tei, Azart Agnys Tei, Artemida Agnys Tei (кобелі в системі КСУ виконали норматив "Чемпіон України по робочих якостях", а сука - відмінно працює лис, борсук, кабан, качка), з дубль в'язки - ПЧ Sparta Agnys Tei. Від в'язки з Cezar spod Prilesku - П.Ч. Нахаленок.
 

huntumy

Зброяр
Инбридинг делается независимо от пола. Общий предок это уже накопление крови. Правильный он или нет это второстепенно
 

ura83

Слідопит
Ura83, користуйся можливісттю і питай що саме не ясно ))) ... по гарячому )))
Я спочатку сам не зрозумів до чого третя цифра в "инбридингованого ІІІ-ІV- V ", але розібрався )))
Varjag229, дуже дякую за детальне тлумачення на конкретному прикладі !
З цифрами на "3 -" розібрався трішки, але є купа нюансів , з одного боку ніби все просто но нюанси є (можливо з часом пройде:D практика і час робить своє ) .

І радує те що є люди (заводчики) не багато, але є які як кажуть у темі на прикладі Varjag229 (забіжу на перед він мені не родич і я його не знаю:D:D:D) ну "розчихлив" так що аж волосся дибом :) (Я свого родоводу так не знаю:eek::eek::eek:).


П.С.

Розумію що у кожного погляди свої ...Але.
Не погано було б якби такі приклади з родословними виставляли люди які планують в'язки чи вже пов'язали, або просто для оцінки роботи над породою !!!

Чим і мала б займатись на мою думку ФМСУ на своєму сайті не обов'язково виставляти всі інбридинги на показ але якісь перспективні на еліту потрібно виставляти і за ними спостерігати.....
 

ura83

Слідопит
По первой родухе винигрет.
а.
Гроза Балабаенко . , Заливай Соттник ., Вожак Морозов ., Салют Сатаров ., Флейта Коломацький , Баян, Гобой Тенник ..........

Так салат із не дешевих, можна сказати дорогих овочів :) чи не так ???

Я на рівні "простого користувача" - дивлюсь на цю родословну і бачу можна сказати ту саму еліту........ (хоча і в салаті)

Як думаєш Віталій (спираючись на свій досвід) - що буде із такого салату :D????
 

Romster

Мисливець
Ura83, на рахунок ФМСУ... варто зазначити що те, що ти матимеш від своєї в'язки в першу чергу має тебе хвилювати, а не осередок. З іншого боку, скажу по собі, що при тактовному питанні вони дають доречні поради чи хоча б напрямок потрібний вказують.
А обмін досвідом, спостереження і результати то для цього є заходи по робочим якостям... Отам вся сіль і відповідність слів реальним досягненням і, якщо бути спостережливим то можна дуже багато корисного для себе взяти. Інша справа що для деяких груп порід цих заходів значно більше, а відповідно матеріалу для планування, норні зокрема.
 

Varjag229

Слідопит
Мы говорили о закреплении рабочих качествах и экстерьере (типе) собак, получаемых путем родственного спаривания.
Есть и другой аспект - инбредная депрессия, когда количество жизнеспособных щенков в помете становится явно малым (1-3 щенка), излишняя сухость конституции щенков и возможная неуравновешенность психики.
Вот в таком случае есть смысл подобрать производителя для ауткроссовой вязки с максимально близкими показателями желаемых и существующих качеств собак питомника. ИМХО.
Рассмотреный пример вязок Azart Agnys Tei x Амба. В первой вязке - родилось 3 щенка - живых - 2. Во второй вязке - родилось 4 щенка, живых - 3. Мне кажется, что есть признаки депрессии, хотя выжившие щенки - с хорошим здоровьем и рабочими качествами.
Недавно сделал ауткроссовую вязку этим же кобелем чужой по кровях суки (очень однотипная по фенотипу с Азартом) - родила 9! щенков, правда 1 на 9-ый день отошел (не хватало молока).

Насчет перспективных вязок. Поверьте, как правило, заводчики о них знают и до охотников-пользователей такие щенки почти не доходят, хотя стоят дорого. Часто, таких щенков заказывают еще в утробе.
Если есть такие щенки, их заводчик, пытается их отдать тем людям, кто их правильно выкормит, обучит и покажет на племеных мероприятиях, даже на условиях совместного содержания.
Лично мне такие предложения поступали раз 5 и пару классных в последствии собак я пристроил в правильные руки (у самого не было возможности содержать), а от других отказался (совсем не из за того, что мне не нравились их родители).
И еще - высококлассная собака - ответственность перед породой, которая влечет большие расходы.
 
Зверху