Вопросы по холодному оружию .

Alego

Слідопит
Добрый день
Чья это работа если знаете?
Интересен мне такой формат с интегрированным больстером и из хорошей стали.
Подскажитете плз. кто любит и практикует такое в своем творчестве......бу
19099230.jpg
ду признателен
 

Tosik

Мисливець
Клеймо на клинке Худошина Сергея Владимировича. Чья работа всего ножа - затрудняюсь сказать. Может и его.
 

Alego

Слідопит
Да все верно .....это работа Сергея Худошина.
Возможно он и захочет подобное повторить. Как по мне так очень оригинально выглядит. И есть мысль что оно практично.
 

ATIS

Снайпер
Всім доброго дня. З наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим.
На закритті полювання по копит, стикнувся з проблемкою. Маю два ножі, один з Х12МФ, другий ШХ15. При розтушуванні кабанців, ножі підкачали, швидко посідали, хоча були нагостренні до бриття. Така ж біда була з всіма ножами які були в інших мисливців.
Задумався про придбання нового ножика. Потрібна порада, з якої сталі краще придбати, хочу що б міг ножем опрацювати двох кабасів без проблем. Дякую за відповідь.
 

Ohotnik47

Слідопит
Всім доброго дня. З наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим.
На закритті полювання по копит, стикнувся з проблемкою. Маю два ножі, один з Х12МФ, другий ШХ15. При розтушуванні кабанців, ножі підкачали, швидко посідали, хоча були нагостренні до бриття. Така ж біда була з всіма ножами які були в інших мисливців.
Задумався про придбання нового ножика. Потрібна порада, з якої сталі краще придбати, хочу що б міг ножем опрацювати двох кабасів без проблем. Дякую за відповідь.
"Добиваю" ніж з 65Г, при правильній заточці, вистачає на розроблення 1 кабана вагою в 150кг, повністю, включаючи розріз туші по суставах, і ще вистачає зняти шкіру з такого самого - далі вже відчувається, що підсів.
У товариша з Х12МФ - вистачає на 4 сто кілограмових кабана, повністю, і після цього ще спокійно загострює олівець - мали нагоду перевірити.
Сам схиляюсь до Х12МФ, кілька поковок знаходяться в роботі.У вашому випадку, думаю щось негаразд з термічкою, або при виведенні спусків припалили заготовку.
 

ATIS

Снайпер
.У вашому випадку, думаю щось негаразд з термічкою, або при виведенні спусків припалили заготовку.
Цілком можливо, я їх не виготовляв, і взагалі не розуміюсь на тому. Придбав тут на форумі. З порошкової що порадите до 300 баксів?
 

Вік71

Снайпер
Якщо з порошкових- М390 ,в ціну вкладаєтесь спокійно) ! Якщо більш бюджетний варіант- то N690,також при правильній термічці має 60 HRC ,і добре тримає заточку! Але,це тільки мій особистий досвід,так що IMXO...
На фото мій улюблений робочий ніж з N690 , три кози витримує точно,ще потім папір ріже :)
 

Ohotnik47

Слідопит
обращайте внимание на технологию изготовления клинка и ножа. правильно будет если <сразу делают форму и спуски только потом калят>, отпускают, рихтуют....
Не завжди така технологія дає бажаний результат, бувають мікротріщини на спусках, і як наслідок викришування ріжучої кромки у вже готовому ножі при роботі.
Роблю ножі для себе і близьких з попередньо перевірених поковок, недолік лише в тому, що процес виведення спусків значно довший, бо частіше треба охолоджувати заготовку і важче оброблюється, брав останні поковки тут, у нашого форумчанина , то по відчуттях сталь - просто бомба, це в порівнянні з іншими такими ж , взятими в інш. місцях.При всіх інших однакових умовах, ніж зроблений з каленої поковки і з сирої , з наступною термічкою -нічим не відрізняється, робив і так, і так з 95Х18, так вийшло, що з отриманих поковок кілька шт. були сирими, прийшлось вивести попередньо спуски до зведення біля 2мм. і віддати термісту, а потім вже довести зведення до потрібного.
 

Ohotnik47

Слідопит
Цілком можливо, я їх не виготовляв, і взагалі не розуміюсь на тому. Придбав тут на форумі. З порошкової що порадите до 300 баксів?
З порошками, поки що, не працюю, бо роблю ножі для достатньо жорсткої експлуатації, а дорогий ніж по собівартості - шкода жорстко експлуатувати, та й розводняків багато з порошками.
 

Ohotnik47

Слідопит
Якщо з порошкових- М390 ,в ціну вкладаєтесь спокійно) ! Якщо більш бюджетний варіант- то N690,також при правильній термічці має 60 HRC ,і добре тримає заточку! Але,це тільки мій особистий досвід,так що IMXO...
На фото мій улюблений робочий ніж з N690 , три кози витримує точно,ще потім папір ріже :)
З такої сталі, при правильній термічці і слюсарці - повинно вистачати на десяток кіз мінімум.
 

Ohotnik47

Слідопит
это не микротрещины а простой пережог металла.
термист главный в функциональности ножа!
приведу пример из жизни, изготавливали бойки на молот на заводе (для завода) сталь -5хнв термист работал 24 часа для результата, в это время были даны и зубила из того-же материала
все работало на самом наивысшем уровне( держало, не плескалось, не тупилось)
уволился с завода. осталась заготовка на зубило, отнес на закалку на другое предприятие, моему удивлению не было придела когда мне перезвонили через 4 часа сказав что ГОТОВО. в результате продольная трещина.
Це прописна істина - в ножах коваль-терміст ключова фігура, просто таких МАЙСТРІВ дуже мало, тому кожну поковку жорстко тестую, а потім вже починаю слюсарити.
 
Зверху