Вопрос к водомоторникам

Alego

Слідопит
Добрый всем день,
Не нашел пока четкого ответа на вопрос
"Нужны ли права если на лодке установлен электромотор"?
Буду признателен за любой ответ
С ув
 

Alego

Слідопит
Если бы ещё на что-то сослаться
На причале директор заявляет что Если мотор есть нужны права‍♂
не зависимо от потужности
 

Зверобой 60

Мисливець
Все верно.Народ немножко не разобрался.Постанова касаеться только лодок.А мотор и управление лодкой с мотором пока в старом порядке (без изменений).Тоесть при управлении мотором не зависимо от мощности и на какой лодке -права нужны!!!.
 

Корнилов

Снайпер
Все верно.Народ немножко не разобрался.Постанова касаеться только лодок.А мотор и управление лодкой с мотором пока в старом порядке (без изменений).Тоесть при управлении мотором не зависимо от мощности и на какой лодке -права нужны!!!.
Так нап
Все верно.Народ немножко не разобрался.Постанова касаеться только лодок.А мотор и управление лодкой с мотором пока в старом порядке (без изменений).Тоесть при управлении мотором не зависимо от мощности и на какой лодке -права нужны!!!.
И да 10 кВт?
 

Зверобой 60

Мисливець
Да!Любой мотор это моторная лодка.В России у Путлера до 10кВт права не требуються уже давно.Будет как с мопедами.При СССР до 50куб.см.права не нужны.А сегодня уже необходимы и соответствующа категория в правах есть А1.Наша промышленность по изготовлению моторов стоит и пролоббировать данный вопрос некому.Хоть неудивлюсь если при большом колличестве приобретенных электромотоцыклов,мопедов,велосыпедов,самокатов и прочей подобной техники введут постановление о каком то удостоверении или другой бумажки с владельцев данной техники.Лишь бы снять деньги ибо в бюджете дырка.А в эту дырку чиновники лазят чаще чем собака в будку;).С ув.
 

Alego

Слідопит
Очень жаль что оно так.
Мотор в моем проэкте стоит всего ничего а вся затея с-нно уже подорожает на курсы и права))
 

Зверобой 60

Мисливець
Если море то это серьезно и наличие документов на лодку и права на управление необходимы.Я же в основном использую моторную лодку на Киевском море(водохранилище).Все таки водная гладь 110км.на 15км.До начала девяностых данное вдхр. было загружено баржами,сухогрузами,ракетами(метеорами)и прочей водной техникой и наличие прав и регистрация лодок была обязательной.Да и контролирующий орган в виде ГИМС работал.На сегодня грузовых перевозок по Киевскому морю нет,пассажирского водного транспорта (ракет,теплоходов и пр.)тоже нет.Есть только рыболовные сейнера да дубки местных браконьеров.Есть и водномоторники на дорогих катерах с моторами по 150л.с. которые в пяном угаре или(в трезвом неуме) вытворяют на воде что хотят.Люди с ограничеными средствами ведут на воде себя спокойней и предсказуемо.Да и моторчики от 2л.с. до 6л.с. этому способствуют.Многие ездят на незарегистрированных лодках а без прав на управление еще больше.Я никого ни к чему не призываю,выводы делайте сами.Сув.
 

Виталя

Снайпер
Если море то это серьезно и наличие документов на лодку и права на управление необходимы.Я
Да тут Вы правы на все 100. У нас водная полиция,заставила всех пользователей малого и среднего флота. Иметь все соответствующие документы,и права.
 

стрелок60

Слідопит
Был в ГАСКО в Одессе-Сказали что если есть любой мотор нужны права .Регистрировать лодку до 4м. не нужно.Мотор до10кВТ не нужно,но нужны заводские поспорт на оных или квитанции с магазина о купле -продаже.
Еще нужно регистрация на причале с которого выходишь-700грн.
 

hantersvirid

Мисливець
ЧОВЕН З ЕЛЕКТРИЧНИМ ПРИСТРОЕМ (ДВИГУНОМ) ДЛЯ ПЛАВАННЯ НЕ ВВАЖАЕТЬСЯ МОТОРНИМ СУДНОМ в розумінні нормативних актів, НЕ ПОТРЕБУЄ ОТРИМАННЯ ПОСВІДЕННЯ СУДНОВОДІЯ, ТА НЕ ПІДПАДАЄ ПІД РЯД ОБМЕЖЕНЬ у використанні.



ВІДНОСНО ПОСВІДЧЕННЯ СУДНОВОДІЯ


ПОЛОЖЕННЯМ
про порядок видачі посвідчення судноводія малого/маломірного судна

ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства інфраструктури України 07.05.2013 № 283 (у редакції наказу Міністерства інфраструктури України 26.08.2014 № 413)

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 травня 2013 р. за № 831/23363

1.1. Це Положення визначає порядок видачі посвідчень судноводіїв малих/маломірних суден (далі - Посвідчення) відповідно до проведеної підготовки та за результатами підтвердження кваліфікації судноводіїв малих/маломірних суден.

Дія цього Положення не поширюється на осіб, які керують:

суднами, що плавають під військово-морським прапором України;спортивними суднами;

весловими суднами, що використовуються без двигуна.

1.3. У цьому Положенні наведені нижче терміни вживаються у таких значеннях:

посвідчення судноводія ММС - документ, що надає право управління ММС, оформлений та виданий у порядку, визначеному цим Положенням;

мале/маломірне судно (далі - ММС) - моторне судно з корпусом довжиною до 24 метрів та вітрильне судно з корпусом довжиною від 2,5 до 24 метрів валовою місткістю менш як 80 одиниць , а також водні мотоцикли (гідроцикли);

моторне судно - самохідне судно будь-якого типу з корпусом довжиною до 24 метрів, конструкція та призначення якого відповідають вимогам Технічного регламенту прогулянкових суден, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2011 року № 1147;

ВІДНОСНО МОТОРНИЙ ЧОВЕН, ЧИ НІ.

ТЕХНІЧНИЙ РЕГЛАМЕНТ ПРОГУЛЯНКОВИХ СУДЕН


ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2011 р. N 1147

2. У цьому Технічному регламенті наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:

прогулянкове судно (далі - судно) - судно будь-якого типу, призначене для відпочинку або занять спортом, з корпусом завдовжки від 2,5 до 24 метрів. Довжина такого судна визначається згідно з відповідними національними стандартами незалежно від типу пропульсивної установки.

пропульсивна установка
- механічний пристрій, гвинт чи водомет, призначений для забезпечення руху судна і керування ним;

пропульсивний двигун - двигун внутрішнього згоряння із запаленням від свічки чи від стиснення, який використовується для створення пропульсивної (рушійної) сили, у тому числі дво- та чотиритактові двигуни, рушійно-стернові двигуни із вбудованим вихлопним трубопроводом або без нього та підвісні двигуни;



ВІДНОСНО РЕЄСТРАЦІЇ ЧОВНА


ПОРЯДОК
ведення Державного суднового реєстру України і Суднової книги України

ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 1997 р. N 1069


Реєстрація судна в Україні полягає у внесенні відомостей про нього до Державного суднового реєстру України, що ведеться за формою згідно з додатком 1, або Суднової книги України, що ведеться за формою згідно з додатком 2, та отримання цим судном свідоцтва про право плавання під Державним прапором України.

2. Дія цього Порядку не поширюється на:
- малі моторні судна, оснащені механічним двигуном (двигунами) із загальною максимальною потужністю до 10 кВт, крім риболовних суден, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства;

{ Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 933 ( 933-2008-п ) від 22.10.2008; в редакції Постанови КМ N 289 ( 289-2020-п ) від 08.04.2020 }

- веслові судна довжиною до 4 метрів, які не використовуються для промислу водних біоресурсів, перевезення вантажів та/або пасажирів з метою провадження підприємницької діяльності.

{ Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 933 ( 933-2008-п ) від 22.10.2008; в редакції Постанови КМ N 289 ( 289-2020-п ) від 08.04.2020 }

ВІДНОСНО РАЙОНУ ПЛАВАННЯ. (Для Волині)

Рішення обласної ради від 14.03.2008 № 18/27 "Про Правила користування маломірними (малими) суднами на водних об'єктах області"


Відповідно до статей 8 і 67 Водного кодексу України, обласна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Правила користування маломірними (малими) суднами ні водних об'єктах області у новій редакції (додаються).
Правила користування маломірними (малими) суднами на водних об'єктах області

Перелік об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, де заборонено використання моторних суден (за винятком контролюючих органів)



Перелік об'єктів
природно-заповідного фонду загальнодержавного значення,
де заборонено використання моторних суден
(за винятком контролюючих органів)​

Національний природний парк "Прип'ять-Стохід", (р. Прип'ять - в межах парку 60 км, р. Стохід - в межах парку 19 км та озера Люб'язь, Біле, Рогізне, Скоринь та Добре) Любешівського району.

Шацький національний природний парк Шацького району (23 озера);

Природний заповідник "Черемиський", (озера Черемиське та Редичі) Маневицького району;

Ландшафтний заказник „Чахівський" Шацького району (озеро Чахове);

Ландшафтний заказник „Мошне" Любомльського району (озеро Мошне);

Ландшафтний заказник „Згорянські озера" Любомльського району (озера Велике Згоранське, Мале Згоранське, Оріхівське, Хмільники, Лісне);



ВІДНОСНО ТЕРМІНІВ ПЛАВАННЯ І ЗАБОРОН.

Правила любительського і спортивного рибальства


Затверджено наказом Державного комітету рибного господарства України 15.02.99 N 19
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 квітня 1999 р. за N 269/3562

Заборонено пересування плавзасобів у заборонених для рибальства зонах (за винятком установлених суднових ходів), а на ділянках, оголошених органами рибоохорони нерестовищами в період нересту - всіх плавучих засобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів;

Відповідно до наказу Управління Держрибагентства у Волинській області від 17 березня 2020 року № 41 -О/Д (http://vl.darg.gov.ua/_nakaz_vid_17_03_2020_) забороняється займатися риболовлею на водних об’єктах Волинської області у такі строки:

1. з 1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;

2. з 1 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах;

3. з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок.
 
Зверху