В Україні спростять процес обігу зброї

TNBM

Новачок
Главное достижение на сегодня:

«Стаття 35. Застосування цивільної зброї для захисту


1. Особи, які мають право володіти та користуватися зброєю мають право застосовувати зброю для необхідної оборони та в разі крайньої необхідності.

2. Особа має право дістати цивільну зброю і привести її у готовність до застосування, якщо вважає, що в обстановці, яка склалася, може виникнути необхідність в її застосуванні.

3. Відповідальність за незаконне застосування цивільної зброї встановлюється законами України.

4. При завданні шкоди особі внаслідок застосування цивільної зброї, особа, яка застосувала зброю, після того, як впевниться, що немає загрози її життю чи здоров'ю, повинна викликати екстрену (швидку) медичну допомогу для постраждалого та сповістити про подію органи Національної поліції.

5. Особа, яка правомірно застосувала цивільну зброю, не підлягає адміністративній чи кримінальній відповідальності та не зобов’язана відшкодовувати шкоду (моральну та/або матеріальну), завдану внаслідок застосування нею зброї. Обов'язок щодо відшкодування шкоди, завданої внаслідок правомірного застосування зброї, покладається на особу (осіб), яка вчинила протиправні дії, що призвели до застосування зброї чи на спадкоємців таких осіб, в межах вартості їхніх часток успадкованого від правопорушника майна.»
Нажаль, ні. Це з проекту закону № 4335-1 за 2020 рік.

В поточному так:

РОЗДІЛ ІV. Застосування цивільної вогнепальної зброї для захисту

Стаття 39. Використання та застосування цивільної вогнепальної зброї


1. Правила використання цивільної вогнепальної зброї на виставках, у мисливстві, спорті, на заняттях стрільбою (тренуванні) визначаються законодавством.

2. Власники цивільної вогнепальної зброї, яка перебуває в цивільному
обігу, можуть застосовувати наявну в них на законних підставах цивільну
вогнепальну зброю для захисту життя, здоров'я і власності в стані необхідної
оборони або крайньої необхідності. Застосуванню зброї має передувати чітко
виражене попередження про це особі, щодо якої планується застосування
зброї, за винятком випадків, коли зволікання в застосуванні зброї створює
безпосередню небезпеку для життя власника зброї, інших осіб або може
спричинити інші тяжкі наслідки.

3. Забороняється застосовувати цивільну вогнепальну зброю, яка
перебуває в цивільному обігу, щодо жінок з явними ознаками вагітності, осіб
з явними ознаками інвалідності, неповнолітніх, коли їхній вік очевидний або
відомий, за винятком випадків здійснення зазначеними особами збройного або
групового нападу.
Якщо внаслідок застосування цивільної вогнепальної зброї, яка перебуває
у цивільному обігу, нападнику заподіяно тілесні ушкодження, особа, яка
застосувала цивільну вогнепальну зброю, зобов’язана здійснити виклик
екстреної медичної допомоги, вжити заходів до охорони місця події та негайно
повідомити органам Національної поліції України про випадок застосування
зброї.

5. Цивільна вогнепальна зброя та боєприпаси до неї можуть під наглядом спеціально призначеної особи (інструктор, тренер, тощо) бути тимчасово надані особі, яка не має дозволу на цивільну вогнепальну зброю відповідної категорії, у випадках ознайомлення зі зброєю, навчання поводженню зі зброєю, заняття стрільбою (тренування) чи проведення спортивних змагань зі стрільби в межах стрілецьких тирів та стрільбищ.

До чого тут поводження на стрільбищі я уявлення не маю.
 

Mechanik

Снайпер
Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство внутрішніх справ

проводять опитування українців, щодо обігу вогнепальної зброї та оголосили про старт опитування в Дії
— "Який варіант володіння зброєю в Україні ви вважаєте доречним"?

Проголосувати можна за кілька кліків у застосунку Дія.
У розділі Послуги клікніть Опитування та виберіть 1 із 3 запропонованих варіантів.
Опитування триватиме 7 днів.
Взяти участь можуть тільки повнолітні.
Поспішайте віддати свій голос та розповідайте про опитування своїм знайомим.
Електронна демократія — у Дії


https://hromadske.radio/news/2022/0...uvannia-pro-obih-vohnepal-noi-zbroi-v-ukraini

1653486066169.png
 
Останнє редагування:

Mechanik

Снайпер
Закликаю всіх взяти участь в опитуванні, адже ми разом закладаємо правові основи для сьогодення та майбутнього України.
Це буде гарантованим форматом для напрацювання пропозицій до другого читання законопроєкту «Про право на цивільну вогнепальну зброю» реєстр. № 5708


P.S. Цікаве спостереження.
Народ спеціально встановлює ДІЮ щоб проголосувати своє відношення по зброі.
Файно
 

Mechanik

Снайпер
Після того, як 59% українців підтримали в «Дії» право на вільне володіння зброєю, МВС дало законопроєкту зелене світло.
Його лобісти відстоюють право українців на самозахист, натомість критики побоюються, що пістолет у громадських місцях може стати причиною випадкових стрілянин і п’яних розбірок.

 

Степанович 2

Снайпер
Після того, як 59% українців підтримали в «Дії» право на вільне володіння зброєю, МВС дало законопроєкту зелене світло.
Його лобісти відстоюють право українців на самозахист, натомість критики побоюються, що пістолет у громадських місцях може стати причиною випадкових стрілянин і п’яних розбірок.
і критики мають рацію, вважаю... нічого нас не вчать часті випадки масових вбивств в США.
І не доходить мені ніяк вислів "для самозахисту"... від кого і чого.
прикриваються тепер війною, та який може бути захист від автомата, гранатомета, ... пістолетом, повний абсурд.
Чисто лобістське інтерес продаванів, щоб нажитись на чужій крові. Розводять людей і більше нічого.
 

tyrist 1945

Тигр
і критики мають рацію, вважаю... нічого нас не вчать часті випадки масових вбивств в США.
І не доходить мені ніяк вислів "для самозахисту"... від кого і чого.
прикриваються тепер війною, та який може бути захист від автомата, гранатомета, ... пістолетом, повний абсурд.
Чисто лобістське інтерес продаванів, щоб нажитись на чужій крові. Розводять людей і більше нічого.
Тобто нам зброя не потрібна? А давайте і кухонні ножі заборонимо?! 80 відсотків побутових вбивств скоєно саме кухонним ножем.
 

Степанович 2

Снайпер
Вона абсолютно нічого не вирішує, в плані безпеки.
Я хочу вільно ходити вулицями, їздити автомобілем, відпочивати в зонах відпочинку і не переживати, що якогось там пашинського, не переклинить, і він буде стріляти по мені, моїх рідних і інших людях.
Я не хочу бути рабом придурка зі зброєю, а наявність, як такої, і в мене нічого не вирішує.
Ми все хочемо догнати той поїзд, який уже проїхав і світ пройшов, ...вони мали (мають) і нам потрібно, ...вони вже давно ьдумають, як це все заборонити (різко обмежити), але тепер це тяжко виходить у них. А нас їх досвід нічому не вчить.
 

Mechanik

Снайпер
Тепер такі експерти будуть волати в ЗМІ що голосування в ДІЇ яке проводилось, це результати наслідків війни в Україні.
А цивільні люди, які загинули від рук рашистів, чи була у них можливість захистити себе, чи свою сім`ю, на той час ?
Не було !!! Тому що Закон про зброю наші нардепи разом з держимордами всіх рівнів влади, із року в рік Закон про зброю відкладали подалі, мотивуючи що, не начасі, і суспільство, поки що не готове.
А скажіть мені, шановні експерти, чи багато із суддів, прокурорів, чи нардепів, загинуло отримавши кулю в потилицю чи в інші області тіла ?
Не пригадуєте таких випадків ? Все вірно. Тому що Закон саме Вас і захищає, і Вам можна мати короткоствольну зброю, і Ви зараз на кожному каналі розказуєте, як Ви турбуєтесь про український народ.
А коли б такий Закон про зброю, був би на боці простого народу, то я впевнений, що сотні, тисячі, наших громадян, на сьогодні б бачили цей світ, і були б з нами.
А так... замордовані, закатовані, згвалтовані, вбиті, та безвісті зниклі.
 
Останнє редагування:

Степанович 2

Снайпер
На превеликий жаль,закатованим нашим громадянам пістолет би не допоміг або тільки один раз. Там зовсім інша ситуація, по перше, а по друге, мирні реалії це зовсім інше.
Було б цікаво почути від будь кого, кому пістолет реально допоміг в окупації.
Депутатам не пістолет допоміг, а банальна втеча.
Я не являюсь ні прокурором, ні суддею,- простий громадянин, до речі механік теж (закінчив сільгосп академію в Києві), що любить полювання і має мисливську зброю.
 

old hunter

Снайпер
Тобто нам зброя не потрібна? А давайте і кухонні ножі заборонимо?! 80 відсотків побутових вбивств скоєно саме кухонним ножем.
Тоді і горілку. Бо без горілки кухонні ножі використовують по призначенню.
 

Mechanik

Снайпер
На превеликий жаль,закатованим нашим громадянам пістолет би не допоміг або тільки один раз. Там зовсім інша ситуація, по перше, а по друге, мирні реалії це зовсім інше.
Було б цікаво почути від будь кого, кому пістолет реально допоміг в окупації.
Депутатам не пістолет допоміг, а банальна втеча.
Я не являюсь ні прокурором, ні суддею,- простий громадянин, до речі механік теж (закінчив сільгосп академію в Києві), що любить полювання і має мисливську зброю.
На початку повномасштабної війни в рашенс армії був відданий наказ "про перехід на самозабезпечення"
Що це за наказ ?
Це самий жорсткий наказ, у всіх арміях світу.
Назва цього наказу - ДОЗВОЛЕНО ВСЕ...
Жорстокість рашенс - не мала меж, і не всі їх злочини висвітлюються в ЗМІ та не все публікується, які оббігли весь світ.
Військові, які пройшли війну починаючи з 2014 року кажуть
- Ми такого ніколи не бачили, Навіть, не чули. Ми навіть і близько.... такого не очікували.
Це за межею, змісту як такого...


Це були не умовні військові росіяни з білою пов`язкою на нозі чи на рукі, з автоматом АК 12, це були - вбивці.
Я там не був, ні в Бучі, ні в Ірпені, ні в Бородянці.
Але, я впевнений, що ті безбройні мирні люди, чоловіки, жінки, хлопці, дівчата, підлітки, випустили б не одну кулю, і не один магазин у своїх вбивць, які прийшли забирати їхнє життя.

На майбутнє. Наш ворог нікуди не зник, і не зникне. Війна не закінчилась, війна продовжується. і буде тривати.
Ворог повернеться, рано чи пізно, але він повернеться, і навалють, щоб вбити нас знову.
Ми повинні озброюватись до зубів, тому що вирішальний бій, ще попереду.
Головна ціль росії - знищити українську націю. Не Україну, а саме - НАЦІЮ.
1655448535334.png
 
Останнє редагування:

old hunter

Снайпер
На майбутнє. Наш ворог нікуди не зник, і не зникне. Війна не закінчилась, війна продовжується. і буде тривати.
Ворог повернеться, рано чи пізно, але він повернеться, і навалють, щоб вбити нас знову.
Ми повинні озброюватись до зубів, тому що вирішальний бій, ще попереду.
Беззаперечно.
Це розуміють і наші керманичі, АЛЕ....................... не дадуть нам такої можливості.
Бо вони захищені, їх та їх родини охороняють озброїні люди, наприкінець вони самі мають автоматичну зброю.

А наші справи - то наші з вами.
 

Mechanik

Снайпер
Після війни українці повинні мати вдома зброю – Монастирський

1655884471041.png


Післявоєнний заклик здати зброю "не буде почутий" українцями, оскільки "більшість з них, як і раніше, почуватимуться в небезпеці", і тому потрібно дозволити законно купувати та зберігати вдома короткоствольну вогнепальну зброю. Про це https://news.liga.net/ua заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

Він виступає за послаблення обмежень на зброю для цивільних, зазначили в агентстві, оскільки вторгнення Росії "змінює ставлення до більш відкритого володіння вогнепальною зброєю".

На думку голови МВС, велика війна показала, що десятки тисяч одиниць зброї, зокрема штурмової, які влада роздала силам оборони, – прямий доказ, що українці вміють відповідально поводитися зі зброєю.


"Це причина, через яку я вважаю, що можна дозволити купувати та зберігати пістолети вдома", – зазначив він.

Монастирський стверджує, що законне володіння "короткостволом" буде запобіжним заходом в очікуванні, як пише Bloomberg, "різкого повоєнного зростання злочинності".
Він повідомив, що у Раді готується до другого читання законопроєкт про обіг цивільної зброї, який буде готовий "протягом двох місяців".
 
Зверху