ДРОБОЛЕЙКА

DlN

Мисливець
Яка довжина лотка повина бути по якій котиться свинець? В мене 3.5 см.
 

huntmaster

Слідопит
Щоб свинець не налипав - лоток повинен бути з товстого металу (біля 6 мм) і дуже добре прогріватися ТЕНом. А лоток я натираю мильним каменем , тоді нічого не налипає і дробинка виходить круглою.
 

DlN

Мисливець
Щоб свинець не налипав - лоток повинен бути з товстого металу (біля 6 мм) і дуже добре прогріватися ТЕНом. А лоток я натираю мильним каменем , тоді нічого не налипає і дробинка виходить круглою.
В мене лоток з алюмінію 2 мм., який напряму нижньою частиною торкається тена
 

Вкладення

huntmaster

Слідопит
2 мм для лотка - замало, як на мене. я десь тут викладав відео своєї старої дроболійки. там лоток більш 10 мм був з дюралю. натертий мильним каменем - нічого не налипало. зараз пошукаю те відео
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Обкатка и галтовка улучшает качество дроби? Или- и так сойдет, после дроболейки?
Правда ли, что после обкатки дробь уменьшается в диаметре и насколько?
 

huntmaster

Слідопит
Якщо лити в воду, так як на моєму відео показано - то можна було б катнути. А після малясу - просто галтую з графітом, пересіваю по номерах і проганяю через стіл для видалення бракованих дробинок. На рахунок зменшення діаметру після обкатки - не знаю. Та й як заміряти ту різницю в розмірі, коли до обкатки дробинка овальна - в різних площинах має різні діаметри :)
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Якщо лити в воду, так як на моєму відео показано - то можна було б катнути. А після малясу - просто галтую з графітом, пересіваю по номерах і проганяю через стіл для видалення бракованих дробинок. На рахунок зменшення діаметру після обкатки - не знаю. Та й як заміряти ту різницю в розмірі, коли до обкатки дробинка овальна - в різних площинах має різні діаметри :)
Мы тоже, на выходных, погалтовали, без опыта, с графитовым порошком крупную дробь: из круглой дроби 0000 получились... ролики для подшипников!:)
Стояли рядочками, "поприлипав" к стенке обкаточного барабана, как солдатики в строю:D!
То ли свинец был слишком мягким, то ли много графита сыпанули, то ли крутили долго, то ли...?
Вобщем, первый "блин" ...роликом!:);):rolleyes:
 
Останнє редагування:

huntmaster

Слідопит
Якщо маєте на увазі дробокат із вогнегасників, то в чашках не повинно бути вертикальних паралельних стінок, інакше дріб на них залипає і обтирається тільки одна площина, і виходять ролики :) потрібно щоб конусна частина нижньої чашки переходила в конусну частину верхньої, тоді дробу не буде де залипати і він весь час буде переходити з нижньої на верхню чашку, падатиме на нижню і так весь процес обкатки. Це моє бачення цієї проблеми (до речі, в процесі виготовлення і тестування дробокату - я з нею теж стикнувся. )
 

huntmaster

Слідопит
А галтував дріб я в переробленому бетонозмішувачі (новому, щоб без абразиву був:))
 

север

ветеран форуму
надійна команда
не повинно бути вертикальних паралельних стінок
Да, дробокат из огнетушителя и в нем есть незначительная параллельность на стыке чашек: а иначе там и не сделаешь: если обрезать его еще больше- получится уже "летающая тарелка" ("юла"), а не сфера!
Типа из такого:
 

Вкладення

huntmaster

Слідопит
значить треба пробувати потроху обрізати чашки (особливо нижню), до тих пір, поки перестане залипати на ній дріб.
 

филиппыч

Новачок
Да, дробокат из огнетушителя и в нем есть незначительная параллельность на стыке чашек: а иначе там и не сделаешь: если обрезать его еще больше- получится уже "летающая тарелка" ("юла"), а не сфера!
Типа из такого:
Я робив дробокат із 2л вогнегасника. Токарю давав завдання обрізати верхню та нижню напівсфери в місці де закінчується закруглення. Да, виходе літаюча тарілка, але без залипання.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
значить треба пробувати потроху обрізати чашки (особливо нижню), до тих пір, поки перестане залипати на ній дріб.
Все равно сфера ( абсолютная) не получится! Сухая дробь не залипает и выкатывается приличная дробь. А вот с графитовой смазкой...ролики! При этом- часть дроби идет в ролики, а часть дроби деформируется в нечто, не поддающееся описанию ( в общем- на переплавку).
 

huntmaster

Слідопит
Я використовував графітовий порошок, а не графітову змазку. Попробуйте ще поекспериментувати з кількістю дробу при загрузці. Коли занадто багато - може неякісно обкатуватись.
 

DlN

Мисливець
Процес пішов ніби добре. Під час лиття маляс нагрівається, потрібно йому давати остивати,??
 
Зверху