Калібр для нарізного 223рем чи 308win

Костя0660

Новачок
Слава Україні!!Хотілось би почути відгуки(реальних власників) про дані калібри,переваги одного і другого,а також зброї...Планую придбання,але є муки з вибором калібру та зброї під нього...Дякую...
Добрый день! Я имею 223,308 и 30-06. Что могу сказать, именно для охоты! Когда была разрешена охота на сурка, 223 кал. был актуальный, даже для индивидуальной охоты на козла. Хотя не все хозяйства допускали с 223 кал. Для загонной охоты 223 не подходит, одни подранки и потом добираешь по 2 часа. На данные момент актуальный считаю 308 кал. и в болте! Если полуавтомат ... только для загона и в девятке. Прощает все погрешности стрелка и мясо не портит. Если другие калибры не рассматриваете а только 223 и 308 то однозначно 308! Это моё мнение!
 

Daniil P.

Мисливець
Не зовсім так і далеко не завжди. Більшість (можливо і всі) цивільних арок .223 пристосовані до 5.56 Х 45.
А ось, що в вікіпедіі написано про 308:
"Попри істотну схожість з військовим набоєм 7,62×51 мм НАТО, набої .308 не ідентичні, через що існують певні застереження щодо використання одних набоїв замість інших.[5] Однак, Інститут виробників спортивної зброї та боєприпасів (SAAMI) вважає безпечним використання військових набоїв у зброї, створеної під набої .308 Вінчестер.[6]"
 

barabaka

Слідопит
Не зовсім так і далеко не завжди. Більшість (можливо і всі) цивільних арок .223 пристосовані до 5.56 Х 45.
А ось, що в вікіпедіі написано про 308:
"Попри істотну схожість з військовим набоєм 7,62×51 мм НАТО, набої .308 не ідентичні, через що існують певні застереження щодо використання одних набоїв замість інших.[5] Однак, Інститут виробників спортивної зброї та боєприпасів (SAAMI) вважає безпечним використання військових набоїв у зброї, створеної під набої .308 Вінчестер.[6]"
Бойові - .311.
Нібито зменшиться ресурс ствола. Але на скільки - ніхто не знає.
 

MrEko

Новачок
Як володар данних калібрів, можеш посовітувати карабін для полювання на лисицю. Більшість говорять що 223 часто портить шкіру, дехто говорить про використання 22 wmr для полювання на руду. 22 lr у знайомого був то це хрінь для полювання до 50 метрів де добре справляється, справляється і гладкоствол 12го калібру на чудово. Більша дистанція підранки. 223 це до 200 метрів дира і кишки по всьому полі. Досвіду з 22 wmr не маю, його як хвалять так і поносять... 308 не хочеться брати так як висока "плотность" населення (не зміг підібрати правильного слова Українською).
Чи використовував 223 на лисицю? І як результати? В самого досвіду з нарізним мало, сам нарізним не володів і не володію. Сезон відполював з товаришем у нього був 22 lr я з 12 гладкостволом. Досвід негативний на данний калібр. Була пара виходів з 223, шкірка була безбожно порвана, хоча власник даного калібру говорив про 30% порчених шкур.
 

GONEFISHING

Новачок
З власного досвіду можу сказати, 22wmr до 100 метрів це 100% враження рудої, до 150 десь 70-80%, після 150 це лотерея, а після 200 чистий фарт. Я використовував кулю CCI V-max, в неї кращі показники за аналог від Hornady. Я вже писав на форумі, максимальна відстань з якої я вразив лиса була 230 метрів, але знайшли наступного дня-ворони допомогли. За 223 скажу що використовую кулю TAP Hornady, і вона зовсім не портить шкіру, бо має відносно невелику швидкість 881 мс та фугасний ефект-вихідного отвору просто немає.
З повагою.
 

MrEko

Новачок
З власного досвіду можу сказати, 22wmr до 100 метрів це 100% враження рудої, до 150 десь 70-80%, після 150 це лотерея, а після 200 чистий фарт. Я використовував кулю CCI V-max, в неї кращі показники за аналог від Hornady. Я вже писав на форумі, максимальна відстань з якої я вразив лиса була 230 метрів, але знайшли наступного дня-ворони допомогли. За 223 скажу що використовую кулю TAP Hornady, і вона зовсім не портить шкіру, бо має відносно невелику швидкість 881 мс та фугасний ефект-вихідного отвору просто немає.
З повагою.
Тож який калібр Ви б порекомендували, 22wmr чи все ж таки 223? В планах є придбання нарізного для полювання на руду, так як з нарізним здається по результативніше ніж з гладкостволом. Полювання як з засідки з манком так і з підхода.
 

HOWA

Слідопит
А з 9.3х 62 ще краще , ні коза, ні кабан, ні олень, ні лис далі 10-15 м не відходили від місця влучання. Що на 50м що на 300м. Припас потрібно підбирати під відповідну дичину. Але то таке.., на любителя. Мова в темі йшла про .223rem та .308win.
 
Останнє редагування:

huntumy

Зброяр
Як володар данних калібрів, можеш посовітувати карабін для полювання на лисицю. Більшість говорять що 223 часто портить шкіру, дехто говорить про використання 22 wmr для полювання на руду. 22 lr у знайомого був то це хрінь для полювання до 50 метрів де добре справляється, справляється і гладкоствол 12го калібру на чудово. Більша дистанція підранки. 223 це до 200 метрів дира і кишки по всьому полі. Досвіду з 22 wmr не маю, його як хвалять так і поносять... 308 не хочеться брати так як висока "плотность" населення (не зміг підібрати правильного слова Українською).
Чи використовував 223 на лисицю? І як результати? В самого досвіду з нарізним мало, сам нарізним не володів і не володію. Сезон відполював з товаришем у нього був 22 lr я з 12 гладкостволом. Досвід негативний на данний калібр. Була пара виходів з 223, шкірка була безбожно порвана, хоча власник даного калібру говорив про 30% порчених шкур.
А навіщо Вам шкіра лисиці?
Хочете охайні вхід-вихід використовуйте відповідну кулю. Калібр тут не вирішальний фактор.
 

MrEko

Новачок
А навіщо Вам шкіра лисиці?
Хочете охайні вхід-вихід використовуйте відповідну кулю. Калібр тут не вирішальний фактор.
Вбивство ради вбивства мене мало цікавить, так її багато і потрібно коригувати їх чисельність, але якщо є можливість використати щось з вбитої мною тварини, я використаю.
Як на мене калібр має значення як не крути. І так згоден що патрон потрібно підбирати і використовувати правильні набої. Але навіть оболочні кулі роблять дири, особливо якщо попали в кістку. Хрін потім залатаеш...
добре при споряджанні патрона збільшити швидкість та підбирати кулі не експансивної дії і буде в лиса дірка в 2
Вибачаюсь, можливо чогось не знаю, але наче в Україні спорядження нарізних набоїв заборонено, чи я не правий?
 

barabaka

Слідопит
Вибачаюсь, можливо чогось не знаю, але наче в Україні спорядження нарізних набоїв заборонено, чи я не правий?
Якщо не будете ними торгувати, то ніхто чіпати не буде.
Зате це шлях до самого точного і недорогого патрона.
 

MrEko

Новачок
Щоб брати руду на 200+метрів, прийдеться не одне відро набоїв спалити, незалежно від калібру.
МДХО
Сперечатись немає сенсу так як з Вами повністю згоден, я маю на увазі що набій дає таку можливість, а досвід приходить з часом.
Якщо не будете ними торгувати, то ніхто чіпати не буде.
Зате це шлях до самого точного і недорогого патрона.
Дякую за відповідь.
 
Зверху