Карабін " Мєдвєдь СОК-9-53-14"

nikolastudio

Новачок
Допоможіть визначити реальну вартість на сьогоднішній день карабіна "Мєдвєдь". Самозарядний мисливський карабін, на базі СВД, кал. 9х53R. Рік виготовлення- 1971. В СРСР за весь час було виготовлено менше ста штук. Буду продавати. Стан хороший, ствол не вбитий, доглянутий. Кучність на 100м, з упору- 2-3см між отворами, НЗНА , біметал п/о 9х53R SP
 

Вкладення

Останнє редагування модератором:

nikolastudio

Новачок
Якщо коротко- адекватна ціна мені бачиться в районі 2,5-3 $. Звичайно, я прочитав, що там зміг знайти в неті..багато пишуть, прям баталії влаштовують). Хотілося б зорієнтуватися, щоб аргументовано порадили. А там виставлю на продаж, то завжди порозумітися можна.
 

VADAS67

Слідопит
Щоб оцінили правильно -потрібно фото ствола,мишені і опис карабіна(яка вага,які має +і-....).
 

фандоринъ

ветеран форуму
надійна команда
Щиро бажаю Вам отримати бажану суму, проте були 2 роки тому в Горішньому Шепоті (Берегомет, Чернівецька) на олЄня, так місцевий "крутелик" умовляв забрати за 1000 з відром набоїв... На питання "Чому?" сказав, що "рогачики" вже на 200 рідко підпускають, стріляти далі - тре мати навички мінометника, адже траекторія "райдужна". А так, чудовий "стоппер" на барлогу чи на свиней в очеретах. Сугубо особисто...
А ще жалівся, що олень - чудова дичина, хоча і бажано, щоб у кожному було б з цеберко чорної ікри. В такому разі і зарплатня не обов'язкова.
Більше ми до нього не їздили...
 
Останнє редагування:

nikolastudio

Новачок
За побажання теж Вам щиро дякую.
Умовляти, за таку суму, забрати Медведя у цьому калібрі, та ще й з цинком патронів??? Ну ви і налили місцевому крутелику))).
А за "мінометну траєкторію" ...ви знаєте- чую не вперше, чи читаю, скажімо так).
Від тих- я більш, ніж впевнений, хто не стріляв з Медведя, а може і в руках не тримав.
Як на кілометр- то таки мінометна). А на 150-200 метрів це ідеальний комплекс зброя/боєприпас, для наших умов.
За потреби я, знаючи на практиці балістику 9х53 і за 200-250, до 300 м покладу звіра.
Особливо з нових партій п/оболонки НЗНА.
Далі- не бачу сенсу. Бо і енергія падає, і траєкторія стає крутою.
Дуже прикладистий карабін, куля кладе наповал- звір може сидіти/лежати, але не робить спроби піднятися.
І не важливо- в убойне місце попав, не в убойне...
Навіть інколи доводилося ловити момент, коли коза розвернеться і класти кулю на стегно.
Свинець до 100/130 м вибухає в стаканчику і рве все навколо.
Якщо тупо в профіль- пів-кози нема...
З кабасіками простіше. Досить просто його зачепити.
Ще коли взяв цей карабін, то при стрільбі по паперовій мішені, на 100м,
був здивований отвором, як ніби в стіну піску встромили на 1/3 пл пляшку півторалітрову.
Спочатку навіть подумів, що то нора кретова)
В папері акуратний отвір, а за ним така от лунка...потім зрозумів, як знаходив застиглі соплі свинцю.
 

фандоринъ

ветеран форуму
надійна команда
знаючи на практиці балістику
можна і з .22 лр впевнено у штиль стріляти на 160, що і демонстрував скептикам не раз
Далі- не бачу сенсу. Бо і енергія падає, і траєкторія стає крутою.
Це і є славнозвісна "мінометна" траекторія.
 
Останнє редагування:

фандоринъ

ветеран форуму
надійна команда
Не пхали б Ви в нього такий непотріб, бо від томпаку кулі нарізам буде зле... А, втім, інших в цьому калібрі і нема. Вважаю, це й є основною причиною того, що люди позбавляються зброї під 5,6х39 та 9х53. Калібри, на тлі конкурентних, безперспективні на сьогодні, тому навіть чехи з прибалтами їх не роблять з латунною оболонкою, а 9-ка Finn - не абсолютний аналог...
 
Останнє редагування:

фандоринъ

ветеран форуму
надійна команда
А на 150-200 метрів це ідеальний комплекс зброя/боєприпас, для наших умов
Або умови у Вас ну дуууууже специфічні, або Ви серйозно помиляєтесь... Втім, якщо задача - відшматувати "пів-кози", чом би й ні?
 
Останнє редагування:

Panters

Снайпер
Якщо коротко- адекватна ціна мені бачиться в районі 2,5-3 $. Звичайно, я прочитав, що там зміг знайти в неті..багато пишуть, прям баталії влаштовують). Хотілося б зорієнтуватися, щоб аргументовано порадили. А там виставлю на продаж, то завжди порозумітися можна.
За 2,5-3т. долярів можна реально толковий карабін придбати, а за 'Медведя' така ціна є тупіковою,
знайти покупця як голку в сіні, хоча це особисто моя думка, і палиця раз у рік стріляє, може Вам і
пощастить, вдалого продажу !
 

VADAS67

Слідопит
Щиро бажаю Вам отримати бажану суму, проте були 2 роки тому в Горішньому Шепоті (Берегомет, Чернівецька) на олЄня, так місцевий "крутелик" умовляв забрати за 1000 з відром набоїв... На питання "Чому?" сказав, що "рогачики" вже на 200 рідко підпускають, стріляти далі - тре мати навички мінометника, адже траекторія "райдужна". А так, чудовий "стоппер" на барлогу чи на свиней в очеретах. Сугубо особисто...
А ще жалівся, що олень - чудова дичина, хоча і бажано, щоб у кожному було б з цеберко чорної ікри. В такому разі і зарплатня не обов'язкова.
Більше ми до нього не їздили...
Якщо не секрет ,то хто із Шепота пропонував цей карабін?
 

nikolastudio

Новачок
Томпак- різновид латуні; сплав, що містить 88—97 % міді. Не айс, але Ваша правда- вибору нема).
Не думаю, що 200-300 пострілів цими патронами зможуть суттєво вплинути на стан нарізів. Для мене це- років 10 полювання.
А умови-...ліси, поля з перелісками..
Я собі так прикинув- в основному стріляти доводилося 70-120 метрів.
Ведмедів, зубрів, носорогів і т.д.- не попадалося). Решта- лягало все.
От почищу ствол та фото добавлю. Поки мішень-
 

Вкладення

фандоринъ

ветеран форуму
надійна команда

nikolastudio

Новачок
Якщо #1 - "холодний", то непогано як для цього набою.
Так, це був перший постріл. Та і досить погода прохолодна.
Але чесно скажу- я був досить здивований, що так високо лягла перша куля, бо мав карабін за пристріляний, і оптику не знімав.
Певно при відстрілі на гільзотеку шаловливі рученьки покрутили...треба буде вважати.
Але опустив пеньок вниз, потім вліво- і кулі почали лягати майже добре.
Далі стало не цікаво переводити набої. Хоч і є стратегічні запаси).
 

fox88

Мисливець
В СРСР за весь час було виготовлено менше ста штук.
Приветствую, коллега! Увы, я Вас разочарую. Этих карабинов было выпущено гораздо более 100 штук. Патрон 9,3Х53R на сегодняшний день не имеет, каких-либо преимуществ перед иными современными боеприпасами (винтовочными)калибра 9мм. Более того, он не имеет преимуществ и перед современными боеприпасами 7, 62Х54, 30-06, 300 вин маг и им подобным. А потому, что очень развились конструкции пуль и линейка 30 калибров с успехом выполняет роль стопперов. Из недостатков карабина Медведь можно отметить осыпь хрома в канале ствола. То , что её нет сейчас, означает одно - она будет, но позже. "Медведь" - дитя своего времени. На сегодняшний день интересен некоторым коллекционерам советского оружия в состоянии "минт". В середине 18 года я отказался от такого экземпляра , предложенного за 1600 $. Ибо не коллекционер, а кроме того мне предлагались другие предметы (в их числе Тигр под патрон 9,3Х64 Бренекке) . П.С. Патроны для "Медведя" будете по Украине покупать поштучно (я нашел около 20 пачек). Релоад на него - это проект. Матрицы нужно заказывать кастомные и т.д. Финский патрон на него не подходит по давлению и размерам. Думать, что цинка патронов хватит на всю жизнь - утопия. П.П.С. Представленный на фото экземпляр оценил бы в 500 - 700 $. Но и за эти деньги не купил бы. Весло оооочень специфичное. На сегодняшний день рынок насыщен более интересными предметами.
 
Останнє редагування модератором:

nikolastudio

Новачок
Маєте рацію- буду виставляти на продаж. Десь так собі ціну і бачив, а там з розумними людьми завше можна порозумітися)..
 
Зверху