Коптіння дичини і не тільки!

kef

Зброяр
Интересно - с фазаном и при холодном копчении такой номер пройдет?
Пройде . Тільки довше коптити треба та варити до півготовності. Бо інакше буде жорстка.Це таж сама домашня курка.
Для гарячого коптіння можна і не відварювати. Навіть при холодному коптінні наганяли температуру щоб продукція отримала термообробку як при гарячому коптінні а дальше вже як звично при холодному. Чим довше тим краще. Але це для дичини та жорсткого мяса домашньої птиці.
 

kef

Зброяр
Та в тім то і річ,що коптив ,але не проварював - " хоч цуценят бий " такий твердий .
Так і буде. Бо маринувати потрібно наче як шашлик . І тим більше що Ви маєте серйозний коптильний апарат. Для свини .риби то є люкс. А от дичину чи домашню птицю потрібно або маринувати або відварювати. Бо інакше буде як шматок шини. Або робити комбіновано . Холодне + гаряче + холодне + гаряче. Але так марудно і довго. Хотя на смак виходить добрим не жорстким.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
В этом сезоне упустил много прекрасных охот по русаку, т.к. решил посвятить его, в т.ч., и охоте на копытных. Не то, чтобы совсем не выходил на зайца. Нет, сезон, в принципе, закончил неплохо.
А с косули приготовил копченое мясо по старинному, проверенному рецепту.
Бедро ( стегно) и лопатка - и в коптильный цех. Да, возможно, немного потратился на расходы. Но своей коптильни у меня, увы, нет. Сегодня забрал готовую продукцию. Запах-бомба, вкус- непередаваемый!
Вечер обещает быть долгим и приятным!
В кругу настоящих друзей.
Всех- с пятницей!
IMG_20220128_133709_compress26.jpg
IMG_20220128_133752_compress81.jpg
 
Останнє редагування:

север

ветеран форуму
надійна команда
А можно - старинний проверений рецепт в студию.
Есть в славном городе Чернигове всем известный коптильный цех, где прекрасно, методом холодного копчения, готовится мясо. В понедельник сдал- в пятницу забрал. Оплата только за работу на выходе. Мясо готовят очень качественно и ответственно. Извините, рецепт их приготовления мне не
известен.
 

Dedushka

Снайпер
Есть в славном городе Чернигове всем известный коптильный цех, где прекрасно, методом холодного копчения, готовится мясо. В понедельник сдал- в пятницу забрал. Оплата только за работу на выходе. Мясо готовят очень качественно и ответственно. Извините, рецепт их приготовления мне не
известен.
С виду глядя на готовый продукт я не сказал-бы что Вам коптили холодным копчением. Перед копчением в одном рассоле ( маринаде ) мясо больше дней маринуется. Этот процесс более долгий и не выгодный для предпринимателей.
 
Останнє редагування:

виктор 15

Снайпер
Доброго!Гарна тема,!Перельотна качка була що домашні,копчені супер ,нажаль готових тушок фото немае,а так ,голуб,качка,перепел,зайчик,косуля,кабан,коптили з батьком,ніхто не жалівся!
 

Вкладення

север

ветеран форуму
надійна команда
С виду глядя на готовый продукт я не сказал-бы что Вам коптили холодным копчением. Перед копчением в одном рассоле ( маринаде ) мясо больше дней маринуется. Этот процесс более долгий и не выгодный для предпринимателей.
Согласен! Может и горячим, ведь нужно время для маринада и т.д. В общем, процесс занимает время от понедельника до пятницы. Сорри! Но конечный продукт получается отменным. Только закончили дегустацию... Бомба!
П.С. Ребро дикого кабана, которое не попало в объектив, тоже было оценено по достоинству. Косуля, Имхо, более мягкая, но суховатая. Свинина жёстче, однозначно, но, за счёт жирка, сочнее. Резюме всех участников и участниц(!!!) дегустации: привози ещё!!! Однозначно, после сегодняшнего вечера, поклонников (-ц) Охоты добавилось однозначно!
 
Останнє редагування:

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
С виду глядя на готовый продукт я не сказал-бы что Вам коптили холодным копчением. Перед копчением в одном рассоле ( маринаде ) мясо больше дней маринуется. Этот процесс более долгий и не выгодный для предпринимателей.
Вполне возможно и холодным. Сейчас подобные предприниматели дабы не мариновать долго, проваривают, или в основном нагревают/проваривают маринаде до/при температуре 70 градусов, дают остыть и постоять немного. И в холодную, все получается гуд.
У нас есть подобная шарашка, так они в ванную мясо, заливают нитратной или нитритной(точно не помню) солью, нагревают до температуры 60-70 градусов, дали остыть и в коптилку, процесс занимает не более суток, а то и дня, как бы вкусно, но......
 

kef

Зброяр
Вполне возможно и холодным. Сейчас подобные предприниматели дабы не мариновать долго, проваривают, или в основном нагревают/проваривают маринаде до/при температуре 70 градусов, дают остыть и постоять немного. И в холодную, все получается гуд.
У нас есть подобная шарашка, так они в ванную мясо, заливают нитратной или нитритной(точно не помню) солью, нагревают до температуры 60-70 градусов, дали остыть и в коптилку, процесс занимает не более суток, а то и дня, как бы вкусно, но......
Навіть з термообробкою буде видно наскільки мясо по своїй структурі замаринувалось . В основному добавляють харчову селітру для кольору бо дичина і не тільки буде мати надто темний колір мяса . Ну і звісно що ще можуть просто шприцувати різною хімією для швидкого маринування.
Самий простий але довгий метод маринувати .це кухонна сіль та спеції. Можна ще добавляти порцію цукру з розрахунку на обєм маринаду.

- 1 л.солі на 10 л.води.Довести до кипіння .добавити спеції та чекати поки маринад не стане холодним.

Так все життя робили мої рідні так роблю і я.
Чим більші шматки мяса...сала чи розмір дичини ,домашньої птиці тим довше потрібно маринувати та коптити. Інколи навіть дві доби для холодного копчення. Це якщо примітимним методом. Бочка .труба чи рівчак з накриттям. Дрова.вільха.дуб.можна і вишневі чи з черешні.абрикоса. Але дуб та вільха краще. Також можна на жар досипати тирсу з даних порід деревини.
Це саме просте що можна самому на швидкоруч зладнати.

В даний час все більше є власників стаціонарних коптильней з димогененаратором. Навіть серед наших форумчан є власники таких /апаратів/.
Для наглядності взяв на огляд світлину з профільної теми.
IMG-2229acf6e68ef8ca442d2ea795268b20-V.png
 

север

ветеран форуму
надійна команда
У нас есть подобная шарашка
Я бы черниговскую этим словом не назвал бы. Достаточно мощное предприятие пищевой промышленности, готовят там все: от копчения мяса-сала до приготовления прекрасных сарделек, копченой колбасы и т.д. Мелкие заказы, типа моего, это скорее выручка охотников, чем прибыль. Копчу там и вяхирей, знакомый сдавал и крыжней При коптильном цехе есть и фирменный магазин, где они торгуют своей продукцией.
А вот так выглядит осенний жирный крыжак, закопченный здесь же.
С удовольствием его отведали накануне открытия охоты на пушного зверя, когда строили планы на этот праздник.
Дичь.jpg
 
Останнє редагування:

Степанович 2

Снайпер
"Дрова.вільха.дуб..."

Не чув. щоб в нас хтось дані породи використовував ...дуб добрий в каміні -запах, а для копчення не пробував
 

Сашка1974

Мисливець
Согласен! Может и горячим, ведь нужно время для маринада и т.д. В общем, процесс занимает время от понедельника до пятницы. Сорри! Но конечный продукт получается отменным. Только закончили дегустацию... Бомба!
П.С. Ребро дикого кабана, которое не попало в объектив, тоже было оценено по достоинству. Косуля, Имхо, более мягкая, но суховатая. Свинина жёстче, однозначно, но, за счёт жирка, сочнее. Резюме всех участников и участниц(!!!) дегустации: привози ещё!!! Однозначно, после сегодняшнего вечера, поклонников (-ц) Охоты добавилось однозначно!

, Имхо, более мягкая, но суховатая.

А ви спробуйте вздовж волокна тоненькими полосками сала нашпігувати- а тоді подивитесь яке буде Имхо.Заєць та козлик завжди сухуваті виходять- а от з салом саме то.

І ви хлопці вибачайте- я-ж не з Чернігова- хотілось-би і на Волині за старовинним рецептом козлика скуштувати- видать не судьба..!
 
Останнє редагування:

Сашка1974

Мисливець
Набили ви мені оскому.Був куплений гарний бочок і розморожена нога зайця.все поміщено в холодний маренад на двоє суток( на літр води 100гр солі 10гр цукру.лаврушка жменька чорного перцю.духмяний перець та часник- часник тільки в холодну на- крайняк теплу воду)Двоє суток вийшло і ос що вийшло 20220131_160735.jpg
Мясо було надрізано зразу перенд маринуванням. 20220131_160854.jpg
І в надрізи вставлене заморожене сало 20220131_160744.jpg
Далі вивішую щоб стікала лишня волога 20220131_161546.jpg
Потім просушую.
Сьогодні ввечері буду коптити.(гаряче копчення) як дороблю куптилку та димогенератор- буде і холодне.
 

Сашка1974

Мисливець
Обсушив- буржуйка плюс вентилятор. 20220131_193452.jpg
Ну і сам процес 20220131_195944.jpg
Димок пішов- чекаєм півтори години.перших пів години маленький вогонь - димок.потім годинка - запікаєм.час від часу треба знімати кришку виганяти лишній дим.
 
Зверху