Куди зникає ондатра

Статус
Закрита.

Hovarf

Слідопит
Всім форумчанам доброго дня. Останніми роками в багатьох водоймах Львівської області значно поменьшало ондатри. Подекуди вона взагалі зникла. Хотів би почути, що діється з ондатрою в інших регіонах і в чому можлива причина зменшення її кількості. Буду вдячний за відповіді.
 

old hunter

Снайпер

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
У нас(Харківська область) останнім часом, Одатри вдосталь, я ще більше Бобрів стало, а також Норка та Видри розвелсь.
На риболовлі сидиш, а Ондатри туди-сюди, як пропливла, так хвилин 20 чекай по новому доки риба клювати почне.
 

old hunter

Снайпер
У нас(Харківська область) останнім часом, Одатри вдосталь, я ще більше Бобрів стало, а також Норка та Видри розвелсь.
На риболовлі сидиш, а Ондатри туди-сюди, як пропливла, так хвилин 20 чекай по новому доки риба клювати почне.
Я в Змиевском охочусь, рыбачу на Донце. Как по мне то гораздо меньше чем скажем в 90-х-- начале 2000-х., особенно на болотах.
 

Кузнец144

Мисливець
у знакомого есть небольшой ставок. ондатры одно время появилось многовато,до появления и заселения на ставок в камыши луня болотного или подобной ему хишной птице (сильно я не разбираюсь в этих птицах)
проштудировал литературу, оказалось что лунь за два месяца способен уничтожить 50!!! ондатр.
может это часть причины по которой исчезают ондатры.
 

VS1975

Снайпер
У нас ( Сумська область ) ондатра зникла майже зовсім. Раніше, років 10 - 15 тому, її було чимало. Але заселилися бобри. Може у цьому причина ?
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Всім форумчанам доброго дня. Останніми роками в багатьох водоймах Львівської області значно поменьшало ондатри. Подекуди вона взагалі зникла. Хотів би почути, що діється з ондатрою в інших регіонах і в чому можлива причина зменшення її кількості. Буду вдячний за відповіді.
Во всяческих научных работах всяческих научных учреждений (кроме КЕКЦа, потому что оно к "научному" не имеет никакого отношения от слова соовсем!) указываются данные по наблюдениям за популяцией ондатры и ее периодический, раз на 7-10 лет, резкий спад по не выясненным по сегодняшний день причинам.
 
  • Like
Reactions: crp

Кузнец144

Мисливець
Во всяческих научных работах всяческих научных учреждений (кроме КЕКЦа, потому что оно к "научному" не имеет никакого отношения от слова соовсем!) указываются данные по наблюдениям за популяцией ондатры и ее периодический, раз на 7-10 лет, резкий спад по не выясненным по сегодняшний день причинам.
так вот эту причину мы как то в этой теме и пытаемся выяснить (каждый сам для себя конечно)
у вас есть какие личные наблюдения о популяции ондатры?
 

просто_я

Мисливець
я думаю, в природі саморегуляція так працює хвилями.
розплодився хижак -> винищив види які споживає (зайців в природі стало мало а вовків багато) -> хижак з голоду пропав (вовків в природі стало мало і зайців мало) -> корм розплодився (бо більш плодючий за хижаків) -> розплодився хижак і -> так по-кругу.
а ще всякі епідемії.
 

Соболь 2000

Слідопит
Я сам с Харьковской области, лет 10 назад у нас ондатра была на каждом водоеме, теперь пропала. По моим наблюдениям пропала она в результате того, что появилась норка, которой ранее практически не было, а сейчас в каждом водоеме ее как грязи. Лично был свидетелем того как норка убила ондатру.
П.с. в Ютубе есть ролики которые доказывают, что норка способна убить ондатру.
 

Влад1

Мисливець
Может еще зависит уровень воды, в этом году лето было засушливое, местная речка пересохла и грязь потрескалась. Такая же беда и с болотами и ставками. Так откуда взяться той ондатре, если воды нет?( Сумская область)
 

кудасов

Новачок
Навряд чи так просто встановити причину зникнення цілих популяцій ондатри. В нас (Лозівський р-н Харківська обл) бобри років 10 співіснували з ондатрою , яка зникла майже повністю за 1-2 роки десь 2013-2014рр. Причому зникла і в ставках, де бобрів не було і немає, а ондатри там було повно як і норки.Як на мене, ці звірі можуть вживатися в одних водоймах. Після цього в річці почала зменшуватися кількість норки.Якщо почитати форуми сусідньої держави, там також в багатьох місцях ондатра зникла .Можливо, причини слід шукати в особливостях біології цих видів-коли вони освоюють нову територію, то розмноження йде надшвидкими темпами, виникає перенаселення, щоб умовно кажучи закріпити її за собою. Потім варто статися якимось несприятливим обставинам-хвороби, посухи тощо- і популяція за цих умов на вже обжитій території через падіння темпу розмноження відновлюється дуже повільно або взагалі зникає.Це як одна з версій.До несприятливих обставин у нас можна віднести пересихання річки через спеку.Десь в 1994-95 рр. у так само повністю і без видимих причин зникли назавжди дуже багаточисельні колись ховрахи, а також в річці зникли водяні полівки, чию територію і зайняли ондатри.
 

Hovarf

Слідопит
Я сам с Харьковской области, лет 10 назад у нас ондатра была на каждом водоеме, теперь пропала. По моим наблюдениям пропала она в результате того, что появилась норка, которой ранее практически не было, а сейчас в каждом водоеме ее как грязи. Лично был свидетелем того как норка убила ондатру.
П.с. в Ютубе есть ролики которые доказывают, что норка способна убить ондатру.
Може Ви маєте на увазі не норку, а видру. Бо саме видра живе в водоймах.
 

Соболь 2000

Слідопит
Може Ви маєте на увазі не норку, а видру. Бо саме видра живе в водоймах.
Я знаю что выдра живёт в воде....норка тоже живёт по берегам водоемов. Выдра не убивает ондатру, а вот норка истребляет все начиная от домашней птицы, диких уток курочек с лысухами и заканчивая ондатрами.
 

Hovarf

Слідопит
Можу впевнено стверджувати, що зменшення кількості ондатри відбувалося паралельно збільшенню чисельності бобра та видри. Але чи пов'язано це якось між собою - не знаю. В даний час видра в водоймах Львівщини - це вже зовсім не рідкість. Хоча вона і в Червоній Книзі. В деяких господарствах її навіть досить багато і завдає вона істотної шкоди рибгоспам. Те ж саме стосується і бобра. Якщо ще років 15 - 20 його в області практично не було, то тепер він заселяє майже всі маленькі річки і водойми, створюючи деколи суттєві проблеми (затоплення сільгоспугідь, лісових кварталів). Але чи могли видра та бобри витіснити з угідь ондатру?
 

Hovarf

Слідопит
Норка європейська. Питайте в неї. Жере як молода без розбору. Були напади на спаніеля.
Не буду з Вами спорити. Може й норка. Але в наших краях її зовсім нема. Ну принаймні - я не бачив. От видри і бобра є багато. А норки - ні.
 

Степанович 2

Снайпер
А ондатр можно стрелять?)
На початку 80-х років в моді були ондатрові шапки, то мисливцю рахувалось за честь настріляти собі на шапку.
Ондатри тоді було достатньо навіть в меліоративних каналах.
 
Статус
Закрита.
Зверху