Легалізація вогнепальної зброї в Україні

Mechanik

Снайпер
Комітет Верховної Ради України з правоохоронної діяльності рекомендував до прийняття за основу законопроєкт щодо легалізації володіння вогнепальною зброєю, ініційований депутатами від "Слуги народу".

Проєкт закону №4335 "Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї" опублікований на сайті ВР.
https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=70363

Нинішнім законопроєктом пропонується створити спеціальний Реєстр власників зброї, вести який буде Міністерство внутрішніх справ. Інформація про наявність та придбанні зброї зберігатиметься в ньому 30 років.

Зараз громадянам України старше 21 років можна володіти гладкоствольною та нарізною довгоствольною вогнепальною напівавтоматичною зброєю. Придбати можна лише довгоствольну зброю, наприклад, мисливську рушницю або нарізну гвинтівку та карабін. Короткоствольною зброєю – пістолетами та револьверами – їм володіти заборонено.

Депутати хочуть дозволити володіння короткоствольною вогнепальною зброєю громадянам, яким виповнилося 28 років, які не мають медичних протипоказань, не судимим, таким, що не притягувалися до адмінвідповідальності протягом останнього року та не менше п’яти років законно володіли іншою дозволеною вогнепальною зброєю.

Водночас у законопроєкті прописано, що носіння зброї забороняється до прийняття спеціального окремого закону, проте про терміни його підготовки не йдеться.

Згідно з проєктом, автоматичну вогнепальну зброю фізособам купувати не можна, а юрособам – тільки для тирів та стрільбищ за умови отримання спеціальної ліцензії й не більше п’яти одиниць однієї моделі.


Травматичну зброю хочуть дозволити купувати українцям, які досягли 21 року, та не притягувалися до адмінвідповідальності більше ніж два рази.

Довгоствольну вогнепальну зброю можна буде придбати після 18 років, говориться в документі.


Довгоствольну вогнепальну нарізну та комбіновану вогнепальну зброю хочуть дозволити мати особам старшим за 25 років.


Власникам зброї видаватимуть посвідчення із зазначенням категорії. Також їм потрібно буде пройти курси з поводження: вивчити матчастину, правила поводження і випадки використання.

Використання цивільної вогнепальної зброї має відбуватися виключно з метою реалізації права на захист, йдеться в документі, причому тільки після попередження, говориться в проєкті. Однак є винятки, коли зволікання створює "безпосередню небезпеку" для власника зброї.


Проєктом заборонено використовувати зброю проти жінок "з явними ознаками вагітності", осіб з інвалідністю, неповнолітніх, крім групового нападу, проти працівників правоохоронних органів, військовослужбовців під час виконання службових обов'язків, крім випадків здійснення ними дій, що загрожують життю і здоров'ю людей.

Той, хто використав зброю, й заподіяв тілесні ушкодження іншій людині, зобов'язаний викликати медиків і повідомити про подію в поліцію.


Також даним проєктом депутати хочуть внести зміни в закон "Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України" з інструкцією щодо кола осіб і підстав для нагородження відомчими заохочувальними відзнаками "Вогнепальна зброя" та "Холодна зброя".

Згідно зі статутом, ними можуть бути нагороджені військовослужбовці за видатні заслуги у забезпеченні обороноздатності України, недоторканності її державного кордону, підтримці високої бойової готовності військ, зміцненні національної безпеки, боротьбі зі злочинністю, захисті конституційних прав і свобод людини та громадянина, за бездоганну багаторічну службу, зразкове виконання військового і службового обов'язку, виявлені при цьому честь і доблесть.

Однак законопроєкт пропонує прибрати ці положення. Тобто нагороджувати можна буде будь-кого з будь-яких підстав і навіть без них.

Головне науково-експертне управління Ради вже висловилося з цього приводу, заявивши, що це "нівелює цінність зазначених відомчих відзнак і створює корупційні чинники".

Що стосується холодної зброї, депутати хочуть ухвалити в майбутньому окремий закон.

https://news.obozrevatel.com/ukr/society/slugi-zadumali-legalizuvati-vognepalnu-zbroyu-v-ukraini.htm
 

Mechanik

Снайпер
Думаете проголосуют?
С е с і й н и й з а л В е р х о в н о ї Р а д и У к р а ї н и
Веде засідання Голова Верховної Ради України Разумков Дмитро Олександрович

- Доброго ранку шановні депутати та інші учасники нашого засідання!

Я прошу депутатів підготуватися до реєстрації, вставте картки правильно.
Умімкніть систему для реєстрації.
/ЙДЕ РЕЄСТРАЦІЯ/

В залі зареєструвалося 323 депутати. Хоч на вид дещо більше.
Ранкове засідання оголошується, відкритим.

- Нам потрібно прийняти за основу законопроєкт щодо легалізації володіння вогнепальною зброєю, ініційований депутатами від "Слуги народу".
- Я думаю, ми зможемо прийняти відповідне рішення.
(ШУМ У ЗАЛІ)
- Я ставлю на голосування: Проєкт закону №4335 "Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї"
(ШУМ У ЗАЛІ)
- Шановні депутати. Я прошу заспокоїтися.
"За" "Проти" Рішення не прийнято.

- Оголошується перерва на півгодини. Голів фракцій прошу зайти до мене.

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

Слово надається Президенту України Зеленському Володимиру Олександровичу.

- Шановний пане головуючий, шановні народні депутати.
- Вам сьогодні було запропоновано, Проєкт закону №4335 "Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї" який Ви Шановні народні обранці, не підтримали.
- Тому пропоную без істерики, сприйняти мою наступну заяву
- Хочу багато чого сказати, але українці хочуть не слів, а дій.
Ви здобули своєю працею «непогані бали на дострокові парламентські вибори».
«Я розпускаю Верховну Раду дев`ятого скликання», – заявить Зеленський В.О.

(ШУМ У ЗАЛІ) (ШУМ У ЗАЛІ) (ШУМ У ЗАЛІ)
 

tyrist 1945

Тигр
С е с і й н и й з а л В е р х о в н о ї Р а д и У к р а ї н и
Веде засідання Голова Верховної Ради України Разумков Дмитро Олександрович

- Доброго ранку шановні депутати та інші учасники нашого засідання!

Я прошу депутатів підготуватися до реєстрації, вставте картки правильно.
Умімкніть систему для реєстрації.
/ЙДЕ РЕЄСТРАЦІЯ/

В залі зареєструвалося 323 депутати. Хоч на вид дещо більше.
Ранкове засідання оголошується, відкритим.

- Нам потрібно прийняти за основу законопроєкт щодо легалізації володіння вогнепальною зброєю, ініційований депутатами від "Слуги народу".
- Я думаю, ми зможемо прийняти відповідне рішення.
(ШУМ У ЗАЛІ)
- Я ставлю на голосування: Проєкт закону №4335 "Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї"
(ШУМ У ЗАЛІ)
- Шановні депутати. Я прошу заспокоїтися.
"За" "Проти" Рішення не прийнято.

- Оголошується перерва на півгодини. Голів фракцій прошу зайти до мене.

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

Слово надається Президенту України Зеленському Володимиру Олександровичу.

- Шановний пане головуючий, шановні народні депутати.
- Вам сьогодні було запропоновано, Проєкт закону №4335 "Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї" який Ви Шановні народні обранці, не підтримали.
- Тому пропоную без істерики, сприйняти мою наступну заяву
- Хочу багато чого сказати, але українці хочуть не слів, а дій.
Ви здобули своєю працею «непогані бали на дострокові парламентські вибори».
«Я розпускаю Верховну Раду дев`ятого скликання», – заявить Зеленський В.О.

(ШУМ У ЗАЛІ) (ШУМ У ЗАЛІ) (ШУМ У ЗАЛІ)
:D:D:D:D:D
 

Homa

Снайпер
С е с і й н и й з а л В е р х о в н о ї Р а д и У к р а ї н и
Веде засідання Голова Верховної Ради України Разумков Дмитро Олександрович

- Доброго ранку шановні депутати та інші учасники нашого засідання!

Я прошу депутатів підготуватися до реєстрації, вставте картки правильно.
Умімкніть систему для реєстрації.
/ЙДЕ РЕЄСТРАЦІЯ/

В залі зареєструвалося 323 депутати. Хоч на вид дещо більше.
Ранкове засідання оголошується, відкритим.

- Нам потрібно прийняти за основу законопроєкт щодо легалізації володіння вогнепальною зброєю, ініційований депутатами від "Слуги народу".
- Я думаю, ми зможемо прийняти відповідне рішення.
(ШУМ У ЗАЛІ)
- Я ставлю на голосування: Проєкт закону №4335 "Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї"
(ШУМ У ЗАЛІ)
- Шановні депутати. Я прошу заспокоїтися.
"За" "Проти" Рішення не прийнято.

- Оголошується перерва на півгодини. Голів фракцій прошу зайти до мене.

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

Слово надається Президенту України Зеленському Володимиру Олександровичу.

- Шановний пане головуючий, шановні народні депутати.
- Вам сьогодні було запропоновано, Проєкт закону №4335 "Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї" який Ви Шановні народні обранці, не підтримали.
- Тому пропоную без істерики, сприйняти мою наступну заяву
- Хочу багато чого сказати, але українці хочуть не слів, а дій.
Ви здобули своєю працею «непогані бали на дострокові парламентські вибори».
«Я розпускаю Верховну Раду дев`ятого скликання», – заявить Зеленський В.О.

(ШУМ У ЗАЛІ) (ШУМ У ЗАЛІ) (ШУМ У ЗАЛІ)
Як п'єса Подерв'янського, тільки без матюків
 

Homa

Снайпер
На 30 році ледве руки до мови дійшли, а до зброї дійдуть років через надцять. Автори отримають свій донат, а законопроект припадатиме пилякою у стінах ВР
 

old hunter

Снайпер
А як вам таке?:
4. Особі може бути відмовлено у продовженні дії Посвідчення власника зброї з підстав, передбачених частиною першою статті 19 цього Закону, а також у випадку, якщо зброя власника такого посвідчення не пройшла періодичного огляду технічного стану та експериментального відстрілу.

Техосмотр для оружия ?
 
Зверху