Натаска лайки

Жулик

Мисливець
Всем доброго времени суток. Подскажите пожалуйста со скольки месяцев нужно начинать натаску щенка лайки. Всем большое спасибо
 

Гобой

Снайпер
Зачем Вам Лайка? Если вы даже не знаете во сколько ее нужно натаскивать. И по чем?
Вопрос для дет садика.
 

Гобой

Снайпер
Я перед тем как завести РЕЛ перечитал много книг и журналов, и если бы вы это сделали то у Вас не возник этот вопрос, инфа про натаску есть везде. Только ленивый не найдет.
Вы изначально не указали на кого планируете натаскивать.
Я бы начал натаску по белке, с того момента как только щенок сможет свободно передвигатся и самостоятельно на протяжении длительного времени. Потом можно по кунице, но легально это практически не возможно.
Кабан и барсук, это после года. Дабы молодой щенок не получил по мордасам и не боялся до конца жизни этих бандитов.
Но, барсук то же вне закона.
Ответьте зачем вам Лайка????
И помните Лаек много, но рабочих мало.
 

Жулик

Мисливець
Я перед тем как завести РЕЛ перечитал много книг и журналов, и если бы вы это сделали то у Вас не возник этот вопрос, инфа про натаску есть везде. Только ленивый не найдет.
Вы изначально не указали на кого планируете натаскивать.
Я бы начал натаску по белке, с того момента как только щенок сможет свободно передвигатся и самостоятельно на протяжении длительного времени. Потом можно по кунице, но легально это практически не возможно.
Кабан и барсук, это после года. Дабы молодой щенок не получил по мордасам и не боялся до конца жизни этих бандитов.
Но, барсук то же вне закона.
Ответьте зачем вам Лайка????
И помните Лаек много, но рабочих мало.
Натаскивать хочу по косуле, кабану, утке, лисе
 

romanparaplus

Мисливець
Дорого здоровя всім,особливо в такий світлий і святковий день,як сьогодні,день ВОДОХРЕСТЯ.
Прошу пробачення, наперед.Хочу поділитись своїми враженнями,так як є власником такої породи як РЕЛ (3.5роки).Насамперед ,лайку обирав по причині універсальності,по утримуванні у вольєрі(вважаю що утримувати лайку в квартирі проблематично),лайка любить волю, від лайки відсутній спецефічний запах собаки від якого ріже очі і ніс.Живу в приміській місцевості ,біля річки,тому є можливість вільно вигулювати в лугах і біля річки.Вигулювати приходиться кожного дня,інакше виє ,гавкає так що сусіди жаліються , а на ніч випускаю на подвіря(благо подвіря велике).Натаскувати не натаскував,спостерігав за поведінкою,і просто підбадьорував якщо брав слід,коли переслідував ігавкав на дикі голуби,коли виганяв зайця , козу і лисицю.А з котами,це окрема історія,іх мені вечорами відловлював на подвір'ї і складав біля авто.Приходилось закопувати так щоб не бачили сусіди.А місяць тому ,коли син гуляв біля річки,наздогнав лиса і тримав більше години,прийшлось відлучатись з роботи,лиса я застрілив.Коли догнав і тримає тоді з голосом,а так без.По качці не учив,хоч полюю часто.Полюю з манками і чучелами.По куниці також працює.На мою думку,все залежить від характеру собаки,і від робочих батьків є собаки які не працюють,а буває і дворняга краще гонить дичину і таке бачив часто.Бачив курцхара на відкритті по птиці,який відсидів біля машин а на озеро ні ногою.Собаці необхідно приділяти увагу особисто і багато,і спостерігати за поведінкою,за реакцією.Методи натаски загальні,а собак характери різні .
 

Panters

Снайпер
В травні йому буде 6-й місяць, от тоді й починайте потроху вигулювати,
хай звикає до різних запахів та частіше контактувати з Вами в угіддях,
коли буде відбігати подалі пробуйте заховатись від нього, наприклад
на дерево, хай вчиться знаходити Вас по запаху, і ніколи його не
бийте, особливо рукою (для нього Ви маєте бути найкращим другом і
одночасно авторитетом), якщо потрібно за якийсь проступок покарати
скрутіть газету трубкою, боліти його не буде але має розуміти чого не
можна робити, це в загальному, а там все по ходу зрозумієте+читайте
літературу, мені в цьому плані було простіше, мої з малку були в колективі
зі своїми батьками, щось я навчив а інше вчились від них в процесі полювань,
в 10міс. працювали по кабану, фазан+куріпка+куниця це вже вчив індивідуально.
 

Yura2803

Новачок
Я б взагалі не радив Лайку на лисицю, і козулю вчити, лисиця- це взагалі не її профіль, хоча гнати буде, і так само козулю, звичайно без голосу. Краще вчіть кабан, борсук, куниця...
 

север

ветеран форуму
надійна команда
А з котами,це окрема історія,іх мені вечорами відловлював на подвір'ї і складав біля авто.
Не забывайте, что так же владельцы котов могут поступить и с Вашей лайкой: мы в ответе за тех, кого приручили!
И лайка совсем ни при чем, что ее хозяин-... Но она может пострадать из-за его безответственности. Я уже наводил пример, когда элитного немецкого ягда утопили в селе ( в мешке! с кирпичами) в вонючей луже владельцы тех индюков и гусей, которых он подавил, вырвавшись из вольера.
П.С. Немного не по теме: мой дратхаар, с детства, не обращает внимания ни на котов, ни на уток-кур, хотя дичи на охоте спуску не дает. Все зависит от правильного воспитания собаки.
П.С.С. За своего любимого кота я бы голову оторвал. Хозяину той псины, которая бы его, не дай Бог, удушила. А может и самой псине. Если бы застал ее на месте преступления.
 
Останнє редагування:

север

ветеран форуму
надійна команда
Зачем, если лицензий по этим зверям, ежегодно во всей Украине (!), или нет или выдаются поштучно?
Так и не долго записаться в браконьеры, если лайка сработает по этим зверям в охотсезон. Ведь даже пребывание с охотничьей собакой приравнивается к охоте.
 

Yura2803

Новачок
Справа не в ліцензіях, хоча в відстрільній картці на пушного звіра, є куниця камяна. Але не про те їдеться, чоловік спитав поради-" На що краще вчити лайку" це є моя власна думка, на що я вчив лайку, тим більше на лиса, точно ні...
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Справа не в ліцензіях, хоча в відстрільній картці на пушного звіра, є куниця камяна.
Уточните, пожалуйста, в какой это области Украины свершилось такое ЧУДО?
И копию приказа местного УООРа, с этим, можно?
Вот приказ по Черниговскому УООРу, например. О каменной кунице- ни слова.

https://www.prohunting.com.ua/ru/открытие-охоты/приказ-черниговская-обл/

Убежден, что лайку стоит притравливать по той дичи, на которую собирается легально охотиться ее владелец. Иначе-зачем? Браконьерить втихаря?
 
Останнє редагування:

Panters

Снайпер
Я б взагалі не радив Лайку на лисицю, і козулю вчити, лисиця- це взагалі не її профіль, хоча гнати буде, і так само козулю, звичайно без голосу. Краще вчіть кабан, борсук, куниця...
Чому звичайно?, по косулі й по лису йдуть з голосом,
але тільки коли дичина в полі зору, по сліду тихо.
 

Panters

Снайпер
Справа не в ліцензіях, хоча в відстрільній картці на пушного звіра, є куниця камяна. Але не про те їдеться, чоловік спитав поради-" На що краще вчити лайку" це є моя власна думка, на що я вчив лайку, тим більше на лиса, точно ні...
Я теж вчив тільки по кабану та фазану, а по факту
не пропускає ніяку дичину, в багатьох випадках для
мене це мінус.
 
Зверху