Обробка дерева

bill

Мисливець
Доброго дня, підкажіть , що можна вибрати для обробки цівки та приклада рушниці.
Я зачистив старе покриття лаку і хочу чимось захистити дерево. Може порадите щось, що можна придбати в магазинах(виробник, продукція).
Дякую.
 

Профэсор

Новачок
Не викідайте гроші на ляне масло . Беріть просту олію , яка є вдома у кожного , повісьте на сонці приклад та цівьє , і змащуйте тампоном золією .Якщо дерево перестане вбирати олію , промащувати достатньо . Ваш приклад потемніє і набере приємного кольору . Післятакоі обробки дерево не боіться ніякоі води .
 

Oleghunt

Мисливець
Проста олія не годиться абсолютно , так як вона не полімеризується, лляна так, так що шан.Профэсор не розказуйте дурниць людям які просять поради!, можливо для Вас воно і добре коли весь бік куртки буде в олійних плямах!
 

bill

Мисливець
Купив морилку і льону олію, процес пішов.
Фотки викладу через декілька днів. Дякую за поради.
 

Профэсор

Новачок
Олег = якщо у Вас у череві олія яку Ви вживаєте кожного дня не є прдидатною для натуральноі обробці дерева ?=Це абсурд .-Професор ніколи дурних порад не дає .В усякому разі моі : Скотт ,Бранкар и Голланд плям не мають , а ложе и цєвье 2 рази на рік , обробляються простою соняшниковою олією . Я написав - ( для дуже необдарованих ) якщо дерево перестало упитувати усебе олію , протріть його тряпкою , і на Вашій куртці , або ще десь куди Ви його засовуєте - плям не буде .
 

okhorly

Слідопит
Век живи - век учись.:) Вот оно- новое слово в технологии защиты дерева! Нафиг тунговое, льняное масло, натуральную олифу и прочие шафтолы. Даешь подсолнечное, оливковое и кукурузное масла! Поделитесь своим ноу-хау с Н/Н, вот удивятся англосаксы.
 

bill

Мисливець
Век живи - век учись.:) Вот оно- новое слово в технологии защиты дерева! Нафиг тунговое, льняное масло, натуральную олифу и прочие шафтолы. Даешь подсолнечное, оливковое и кукурузное масла! Поделитесь своим ноу-хау с Н/Н, вот удивятся англосаксы.
:D
 

anenerbe

Мисливець
Олег = якщо у Вас у череві олія яку Ви вживаєте кожного дня не є прдидатною для натуральноі обробці дерева ?=Це абсурд .-Професор ніколи дурних порад не дає .В усякому разі моі : Скотт ,Бранкар и Голланд плям не мають , а ложе и цєвье 2 рази на рік , обробляються простою соняшниковою олією . Я написав - ( для дуже необдарованих ) якщо дерево перестало упитувати усебе олію , протріть його тряпкою , і на Вашій куртці , або ще десь куди Ви його засовуєте - плям не буде .
Олия имеет свойство засыхать , например вместо смазочных масел она категорически не годится , механизм с ней наоборот заклинит .Тут не получится так что она забьет поры и потом следующие масла не пройдут в следующий раз для напитки ? с Ув.
 

Профэсор

Новачок
Олег - я не продаю а покупаю -если у Вас есть то что меня заинтересует , я с Вами готов вести диалог .А по поводу обробкі- дерева - як кажуть на вкус и цвет товварищей нет . З повагою до Всіх - Олександр .
 

bill

Мисливець
Морілка(червоне дерево), ляняна олія = результат
 

Mechanik

Снайпер
Соняшникова олія для обробки деревини мисливської зброї, вибачте мене, але це - ІДІОТИЗМ.
Для початку зняти палітуру або заводський лак- якими були покриті приклад та цівка рушниці.
Під цими консервантами, деревина пріє -стає мягкою та легко знімається мілким наждачним папером- №400.
После цього ні в якому разі нічого не поліруємо а приступаємо до пропитки дерева ЛЬНЯНИМ МАСЛОМ. Гріти масло не треба, як і саме дерево. Далі процес довгий, наносити треба багато разів, до глибокого проникнення, коли масло вже перестає вбиратися в деревину, абсолютно. Післе такої пропитки дуже добре видно недоліки деревини, які мы виправляємо наждачкою №500-800, и закінчуємо роботу №1000- це вже майже поліровка, забивається папір швидко, але шліфує якісно.
Покривати більше, нічим не треба!

P.S. Льняне масло бажано часів СРСР. Якість підтверджена.
Або ж... серед майстрів художників можна знайти ще запаси масла, або ж...порадять сучасного якісного виробника даної сировини.
 
Останнє редагування:

woodcarver

Мисливець
Вітаю шановне товариство! По темі обробки дерева маю деякий досвід, яким хочу поділитись. В свій час перепробував багато рецептів, від примітивних до складних, В даний момент роблю так, купляю лляну олію на базарі, закриваю ЇЇ корком зробленим з газети попередньо всипавши в олію ложку солі і залишаю на підвіконнику в майстерні. В такому стані вона може знаходитись роками, ви побачите як вона буде очищатись і на дні утвориться осад, з часом стає майже прозора. Після підготовки дерева до пропитки, пензликом або тряпочкою наношу олію і рівномірно нагріваю дерево ел.феном аж поки пропитка почне пузиритись але не диміти, під час цього пальцями рівномірно розтираю олію. Дерево почне впитувати пропитку, втягуючи її в пори замість витісненого повітря, залишаю на просушку на день, деколи на менше. Так повторюю до 5 разів,все залежить від породи дерева, Коли дерево перестане впитувати пропитку, полірую і витираю лишню олію. Потім розчиняю очищений віск скипідаром до консистенціїї лаку і покриваю ложе, після чого так само прогріваю феном, після просушки полірую. Після сильних дощів покриття може трішки сивіти, просушили, протерли льнянкою або тим же розведеним воском і все. В місцях насічки полірую старою зубною щіткою. Недоліки цого методу в тому що спочатку в сейфі буде специфічний запах, плюси в тому, що покриття завжди можна поновити. Зараз в продажі є багато засобів для пропитки дерева, але в основі них все таж лляна олія просто в ній є реактиви які сприяють швидшій полімеризаціїї. До речі лляне масло полімеризується, тобто затвердіває швидше під дією сонячного проміння, процес досить тривалий. Якщо попростіще, то пропитали і на полювання, там і ультрафіолет і поліровка до одягу така що ого. Майте на увазі, що з часом дерево потемніє. І ще одне застереження, не мастіть мінеральними маслами дерево на зброї, воно стане крихким, його важко потім реставрувати. Кому цікаво можу викласти фото дерева обробленого даним методом. Наголошую олія тільки лляна, інші не полімеризуються. З повагою.
 

PetrenkoAO

ветеран форуму
надійна команда
Буду следить, интересно!
Краситель, секатив, отвердитель! Это знаю! Сам делал, пропитка всего приклада, ересь полная!!!
 
Зверху