Отстрел бродячих собак

ТАР

Снайпер
Значить треба викликати єгерів, екологів і зоозахисників, нехай відловлять стерилізують і знайдуть цій собачці гарних господарів! Щоб вона більш не бігала в пошуках їжі по угіддях!)))
Тоді той пунктик в наказі препишуть))) напишуть як в законі.
 
Останнє редагування:

VS1975

Снайпер
Я за дотримання Законів , але деякі з них відверто абсурдні. Згадайте про той закон, яким нам хотіли заборонити носити військову форму ( камуфляж ) , чи деякі інші ..... Ті ж самі " закони 16 січня ". Багато чого потребує перегляду, бо в наших угіддях будуть тільки бродячі собаки і Борейки. Якось так.
 

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Добре, Домовились ;), останній раз відходимо від теми (хоча, думаю це теж по темі).)

Моделюємо ще раз ЗАКЛЮЧНУ) ситуацію :

1) є наказ

2) У мене є всі документи відповідно до ЗУ про МГ та полювання на пернату дичину.
3) Я полюю на пернатих)) у межах водно-болотних угідь
4) Чисто випадково до мене прибігає - лисиця і бродяча собака :D:D:D
5) Я влучним пострілом (що мало ймовірно:D) ВІДСТРІЛЮЮ лисицю
6) І раптом "Добрий вечір я Петренко))" пишемо ПРОТОКОЛ!!
7) А я йому на :
- "Стаття 17. Дозволи на добування мисливських тварин,
віднесених до державного мисливського фонду"
Добування вовка, лисиці, єнотовидного собаки та шакала
дозволяється здійснювати також за наявності у мисливця ліцензії
або відстрільної картки на добування інших мисливських тварин.
На ще !!
- Стаття 19. Строки полювання
"на білку, бобра, ондатру, куниць лісову та кам'яну, норку
американську, тхора лісового, єнотовидного собаку, лисицю, вовка -
з жовтня по лютий включно;"

А він мені
- а ти наказ читав??? ПРОТОКОЛ!!!!!

А я йому -
взагалі наказ не може суперечити закону, якщо норми наказу суперечать закону то закон має вищу юридичну силу
А він знову -
Стаття 19. Строки полювання
Строки полювання (конкретна дата відкриття та закриття
полювання на певний вид мисливських тварин, дні полювання протягом
тижня) та порядок його здійснення, а також норма добування
мисливських тварин визначаються користувачем мисливських угідь у
межах строків
, визначених цим Законом, за погодженням з
центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну
політику у сфері лісового та мисливського господарства, обласними,
Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями та
доводяться користувачами мисливських угідь до відома
громадськості.
ПРОТОКОЛ!!!

МОЇ ДІЇ - ЗГІДНО ЗАКОНУ?????

P/S З цієї всієї фігні, я зрозумів одне - Користувач мисл. угідь в даному випадку РО УТМР відповідно до закону може врізати(заборонити, обмежити) будь що і по закону він правий...., тобто він має межі за котрі не в змозі виходити, але в тих межах)) може робити все що завгодно - цілком ЗАКОННО!!.
 

KFoR

Зброяр
певний вид мисливських тварин,
Трактовка :) в твоїх діях не було полювання саме на лисицю. Відстріляв попутно. І головне по закону.
Що зробиш що різні статті писали різні люди, і в статті 19 йдеться саме про ціленаправлене полювання на лисицю на норах і на приваді, на вовків облавою ітд. А в статті 17 про попутний відстріл хижаків. Якось так...
 

ТАР

Снайпер
Добре, Домовились ;), останній раз відходимо від теми (хоча, думаю це теж по темі).)

Моделюємо ще раз ЗАКЛЮЧНУ) ситуацію :

1) є наказ

2) У мене є всі документи відповідно до ЗУ про МГ та полювання на пернату дичину.
3) Я полюю на пернатих)) у межах водно-болотних угідь
4) Чисто випадково до мене прибігає - лисиця і бродяча собака :D:D:D
5) Я влучним пострілом (що мало ймовірно:D) ВІДСТРІЛЮЮ лисицю
6) І раптом "Добрий вечір я Петренко))" пишемо ПРОТОКОЛ!!
7) А я йому на :
- "Стаття 17. Дозволи на добування мисливських тварин,
віднесених до державного мисливського фонду"
Добування вовка, лисиці, єнотовидного собаки та шакала
дозволяється здійснювати також за наявності у мисливця ліцензії
або відстрільної картки на добування інших мисливських тварин.
На ще !!
- Стаття 19. Строки полювання
"на білку, бобра, ондатру, куниць лісову та кам'яну, норку
американську, тхора лісового, єнотовидного собаку, лисицю, вовка -
з жовтня по лютий включно;"

А він мені
- а ти наказ читав??? ПРОТОКОЛ!!!!!

А я йому -


А він знову -
Стаття 19. Строки полювання
Строки полювання (конкретна дата відкриття та закриття
полювання на певний вид мисливських тварин, дні полювання протягом
тижня) та порядок його здійснення, а також норма добування
мисливських тварин визначаються користувачем мисливських угідь у
межах строків
, визначених цим Законом, за погодженням з
центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну
політику у сфері лісового та мисливського господарства, обласними,
Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями та
доводяться користувачами мисливських угідь до відома
громадськості.
ПРОТОКОЛ!!!

МОЇ ДІЇ - ЗГІДНО ЗАКОНУ?????

P/S З цієї всієї фігні, я зрозумів одне - Користувач мисл. угідь в даному випадку РО УТМР відповідно до закону може врізати(заборонити, обмежити) будь що і по закону він правий...., тобто він має межі за котрі не в змозі виходити, але в тих межах)) може робити все що завгодно - цілком ЗАКОННО!!.
А Ви йому:
Стаття30.
Права та обов'язки користувачів мисливських угідь.
регулювати чисельність диких тварин, проводити відстріл та
відлов бродячих котів і собак, вживати невідкладних заходів для
вилучення та ізоляції тварин, що мають ознаки хвороб, небезпечних
для життя та здоров'я людей
Стаття33
Добування вовків, лисиць, єнотовидних собак, бродячих собак і
котів, сірих ворон належить до службових обов'язків працівників,
уповноважених здійснювати охорону мисливських угідь, і
здійснюється без спеціального на це дозволу протягом року.

Чому у Вас в обході бігають бродячі собаки?
Ви на своєму місці ? Чому не виконуєте свої прямі обов'язки?
 
Останнє редагування:

SerZag

Новачок
Перечитав цей наказ. В ньому бродячі собаки взагалі не значаться, але значиться що данний наказ не суперечить БЗ, а в БЗ відстріл дозволений. Що стосується лисиці і вовка, то їх відстріл при полюванні по перу на заборонений. А от в не сезон, огородити флажками шматок лісу під приводом полювання на вовка таки не можна, без спеціального дозволу
А Вас не збентежив той момент, що дозвіл на добування вовка і лисиці чітко прописано, коли можна здійснювати - виключно при полюванні на хутро, а при полюванні на інші види тварин - чомусь нічого не сказано?.. Чи Ви все ж розрізняєте поняття добування і відстрілу, тобто - ДОБУВАТИ нам користувач дозволив тільки в певний період, проте в інший час ми можемо ВІДСТРІЛЮВАТИ згідно Закону..?)) Вам самому не смішно?..
Для мене, особисто, цілком зрозуміло, що БЗ тільки вказує межі дозволеного, а користувач (згідно цього ж БЗ) визначає і встановлює певні обмеження, необхідні за конкретних умов і на конкретний сезон (період). В даному випадку, ми це бачимо на прикладі наказу УТМР по регіону, - якщо в ньому не значаться бродячі собаки, то їх відстріл заборонено, якщо прописано добування лисиці, вовка - під час полювання на хутро, то при інших умовах - заборонено. Звичайно, це все стосується пересічного мисливця, без всяких спецдозволів.. і звичайно, якщо ми говоримо про формальний підхід, а саме це мене й цікавило..
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
:D:D:D
Это называется "каждый сам себе юрист".

А если вот так:

Стаття 1. Терміни та їх визначення
...
мисливські тварини - дикі звірі та птахи, що можуть бути
об'єктами полювання;

И что имеет "верховенство права" - Закон или приказ???

Теперь читаем:

Стаття 33. Відстріл та відлов хижих та шкідливих тварин,
добування мисливських тварин для наукових цілей,
переселення в нові місця перебування

Відстріл та відлов вовків, бродячих собак і котів, сірих
ворон, сорок, граків здійснюються мисливцями під час полювання на
інші види мисливських тварин.

 

KFoR

Зброяр
А Вас не збентежив той момент, що дозвіл на добування вовка і лисиці чітко прописано, коли можна здійснювати - виключно при полюванні на хутро, а при полюванні на інші види тварин - чомусь нічого не сказано?.. Чи Ви все ж розрізняєте поняття добування і відстрілу, тобто - ДОБУВАТИ нам користувач дозволив тільки в певний період, проте в інший час ми можемо ВІДСТРІЛЮВАТИ згідно Закону..?)) Вам самому не смішно?..
Для мене, особисто, цілком зрозуміло, що БЗ тільки вказує межі дозволеного, а користувач (згідно цього ж БЗ) визначає і встановлює певні обмеження, необхідні за конкретних умов і на конкретний сезон (період). В даному випадку, ми це бачимо на прикладі наказу УТМР по регіону, - якщо в ньому не значаться бродячі собаки, то їх відстріл заборонено, якщо прописано добування лисиці, вовка - під час полювання на хутро, то при інших умовах - заборонено. Звичайно, це все стосується пересічного мисливця, без всяких спецдозволів.. і звичайно, якщо ми говоримо про формальний підхід, а саме це мене й цікавило..
От хто ви за освітою? І що ви тут довести хочете. Весь форум говорить одне, а ви інше. Самому не смішно?
 

SerZag

Новачок
От хто ви за освітою? І що ви тут довести хочете. Весь форум говорить одне, а ви інше. Самому не смішно?
Я не юрист, довести нічого не хочу нікому, дуже радий що зайшов на цю тему, і що вступив в цю дискусію, -для себе багато чого прояснив, за що вдячний і Вам особисто і всьому форуму в загальному. А пишу тільки для того, що можливо, ще якийсь новачок захоче прояснити це питання до кінця, і буде також вдячний нам за цю дискусію.
 

KFoR

Зброяр
Я не юрист, довести нічого не хочу нікому, дуже радий що зайшов на цю тему, і що вступив в цю дискусію, -для себе багато чого прояснив, за що вдячний і Вам особисто і всьому форуму в загальному. А пишу тільки для того, що можливо, ще якийсь новачок захоче прояснити це питання до кінця, і буде також вдячний нам за цю дискусію.
Ще на третій сторінці цієї теми, модератором була наведена вичерпна відповідь. І підгадайие мені будьласка яку посаду пан Яковлєв займав в УТМР
 

SerZag

Новачок
До речі, хочу дати пораду новачкам, таким як я - коли не впевнений в тому в кого можна стріляти по правилах (якщо це звісно Вас цікавить взагалі), найкраще запитувати у тих людей хто буде безпосередньо контролювати Вас в полі, що я й зробив, отримаєте чітку і однозначну відповідь на нинішній період в Вашому регіоні, а дотримуватись цих правил, чи жити по інших законах - вирішувати Вам.
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
До речі, хочу дати пораду новачкам, таким як я - коли не впевнений в тому в кого можна стріляти по правилах (якщо це звісно Вас цікавить взагалі), найкраще запитувати у тих людей хто буде безпосередньо контролювати Вас в полі, що я й зробив, отримаєте чітку і однозначну відповідь на нинішній період в Вашому регіоні, а дотримуватись цих правил, чи жити по інших законах - вирішувати Вам.
Так и что Вам ответили?
Просветите оппонентов дискуссии, которую Вы начали..
 

иж 18

Слідопит
До речі, хочу дати пораду новачкам, таким як я - коли не впевнений в тому в кого можна стріляти по правилах (якщо це звісно Вас цікавить взагалі), найкраще запитувати у тих людей хто буде безпосередньо контролювати Вас в полі, що я й зробив, отримаєте чітку і однозначну відповідь на нинішній період в Вашому регіоні, а дотримуватись цих правил, чи жити по інших законах - вирішувати Вам.
Не всегда так бывает к сожалению, некоторые контролирующим люди сами не знают законов, и несут чушь, и если слушать их, и встретить нормальную проверку, могут быть неприятности.
 

Stanislav Fursa

Снайпер
Я під час полювання завжди відстрілюю бродячих псів, то зараза ще та..!
Особливо зустрічаю при полюванні на хутро в сухих болотах, під лісом або лісопосадках і в сухих канавах (ну і в польових мусорках теж), бувають одиночки, або по 2-3 шт, інколи бачив і зграями від 5 до 8 шт.
Опасні вони, коли їх зграя, худі-злі, зачухані і ще й розміром як вівчарка!
Я спеціально не стріляю, тільки попутно, як попадеться під постріл або як поруч побачу, просто нікому не розказую і немає тоді "зайвих" балачок. І правильно кажуть люди, знищили шкідника, угіддям користь, сам забувся про нього і не розказувати всім. Полювання, як полювання (без подробиців про шкідників).
 

Genry

Снайпер
Выдержку, что сбросил Юра читаем винательно:"...на хутрового звіра."
При наличии карточки отстрельной на перо охотимся на перо и попутно регулируем бродячих, а не выбиваем всё что шевельнётся))) Извините, что утрирую, но...
 

SerZag

Новачок
Так и что Вам ответили?
Просветите оппонентов дискуссии, которую Вы начали..
Звичайно поділюся інфою, можливо буде комусь ще цікаво.. Розмова була з посадовою особою з місцевого Держлісгоспа, також маючого повноваження працівника лісової охорони. З його слів, на даний час відстрілом хижаків в моєму регіоні мають право займатись тільки спеціально створені бригади, з затвердженим списком, обов'язково з представництвом єгерів і працівників відповідного користувача МГ - вони й за це несуть відповідальність. Пересічний мисливець формально взагалі не має права робити будь-який відстріл на власний розсуд, окрім періоду полювання на хутро, якщо ведеш законне полювання, маєш право добувати лисицю за встановленим користувачем лімітом.Можливий ще варіант, якщо мисливець має на руках спецдозвіл, але це теоретично - на практиці цей дозвіл у нас можуть дати тільки вищеописаним бригадам. В усіх інших випадках законного полювання за відстріл лисиці однозначно протокол, за відстріл вовка в будь-який період - протокол, на моє заперечення, що вовк фігурує в наказі УТМР, як дозволений в період хутра, була відповідь, так в наказі він є, але реалії сьогодення такі, через трабли про вовка, краще не стріляти, зараз заборонено стріляти вовка навіть їм, хоча ще того року це був їх обов'зок, а для пересічного мисливця однозначно протокол від працівників лісової охорони, відстріл бродячих собак категорично заборонено не тільки пересічним мисливцям, але й бригадам користувачів МГ - тільки відлов і стерилізація... - протокол однозначно, ще й можливий розвиток з підключенням поліції... За ворону -не уточнив...
Звичайно, поміж іншого замітив, що користувач буде вам вдячний за відстріляного хижака, але лісова охорона зобов'язана реагувати іншим чином...
На зауваження, про дозволеність з БЗ, каже, без питань, ми пишемо протокол, а ви оскаржуєте його в суді, якщо ви вважаєте себе правим...
Цікаво, а як по інших регіонах, що б прояснили лісівники, так само?..Може хто поділиться інфою, для цікавості?..
 
Зверху