Охота на лису с нарезным по новым правилам

Статус
Закрита.

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
А каким боком вражеское ТУ к нашим украинским реалиям? :D То ссылка на какой-то российский форум.
Сказал же - лень искать наше! НО!.. Ранее все старые законы СССР и ТУ исполнялись нашей страной вплоть до утверждения собственного оригинала!
Ну, а наш... Гена, ты такой взрослый и умный, придумай... то есть, поищи сам! ;)
Мне пигулки пора глотать! :(
 

Hovarf

Слідопит
Почитайте по ссылке статью 20, а потом нам расскажите Ваше мнение о том, можно ли использовать на охоте в Украине СКС с патроном 7,62х39.
Сразу только уточню: СКС - военное оружие, с ним охотиться Закон запрещает, но есть переделанный вариант - ОП СКС (несколько видоизмененный вариант военного СКС); второй момент: армейские патроны 7,62х39 применять на охоте тоже нельзя! Однако, есть специальные патроны в том же калибре и длине, но специально сделанные для охоты, они есть в свободной продаже, этими и нужно стрелять на охоте.
До перераховано вище ще хотів би добавити, що магазин мисливського варіанту СКС має поміщати не більше 2 - х патронів.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Дійсно, про це ми не згадали, але перші зміни та переробки стосуються переводу військової зброї у цивільний мисливський стан, а щодо об'єму магазину, то така норма до такої всієї напівавтоматичної зброї - не більше двох набоїв повинен вміщувати магазин напівавтоматичної зброї.
Тому про це не згадали.
Але у котрий раз прошу зрозуміти мисливців: закон не цікавить (він про таке не говорить!), скільки набоїв вставив до магазину мисливець, та взагалі не цікавить, чи є у мисливця набої із собою (він міг їх забути вдома, загубити, викинути під час перевірки). Головне - скільки набоїв здатний вмістити магазин напівавтоматичної зброї. І якщо більше двох - мисливець порушив вимоги закону і підлягає покаранню!
 

СерыйП

Слідопит
закон не цікавить (він про таке не говорить!), скільки набоїв вставив до магазину мисливець, .
+ 100% Саме так. Закон каже про ємкість магазину. Якщо в магазині п"ятизарядки навіть один патрон - формально це порушення закону.
Головне - скільки набоїв здатний вмістити магазин напівавтоматичної зброї.
Не зовсім так. Не скільки здатен вмістити, а на скільки патронів конструктивно він розрахований, не залежено від того, скільки патронів вставив мисливець.
Наприклад, якщо мисливець полює з напівавтоматом з магазином на 2 патрони, а вставив три, чотири ... -закон не порушено. Якщо рушниця розрахована на боеприпас 12х76, або 12х86 і лише 2 патроні цих калібрів вміщає магазин, а мисливець пхає три патрони 12х65 - це його право. Від того, скільки патронів меншої довжини мисливець вставив, не змінюються конструктивні ТТХарактеристики рушниці, її магазин не стає розрахованний на 3-4 патрони. Таку картину ми часто бачимо у європейських виробників, фабарми і беретти калібра 12х76 вміщують в магазині 3 закатаних зірочкою 12х70.
 

Volanat

Мисливець
+ 100% Саме так. Закон каже про ємкість магазину. Якщо в магазині п"ятизарядки навіть один патрон - формально це порушення закону.
Не зовсім так. Не скільки здатен вмістити, а на скільки патронів конструктивно він розрахований, не залежено від того, скільки патронів вставив мисливець.
Наприклад, якщо мисливець полює з напівавтоматом з магазином на 2 патрони, а вставив три, чотири ... -закон не порушено. Якщо рушниця розрахована на боеприпас 12х76, або 12х86 і лише 2 патроні цих калібрів вміщає магазин, а мисливець пхає три патрони 12х65 - це його право. Від того, скільки патронів меншої довжини мисливець вставив, не змінюються конструктивні ТТХарактеристики рушниці, її магазин не стає розрахованний на 3-4 патрони. Таку картину ми часто бачимо у європейських виробників, фабарми і беретти калібра 12х76 вміщують в магазині 3 закатаних зірочкою 12х70.
Коллеги, тут озвучен очень интересный нюанс. Есть ли среди нас реально разбирающийся в подобных вопросах человек, который сможет прокомментировать эту ситуацию? О-очень интересно. В посте выше, вроде как все сходится с требованиями в БЗ (не дословно "запрещена охота с полуавтоматическим оружием имеющим емкость магазина более двух патронов")
Предотвращая тапки - я не автоматчик, владею только двустволками, мне просто интересно четко понимать ситуацию (думаю не мне одному).
Спасибо.
 

Panters

Снайпер
Коллеги, тут озвучен очень интересный нюанс. Есть ли среди нас реально разбирающийся в подобных вопросах человек, который сможет прокомментировать эту ситуацию? О-очень интересно. В посте выше, вроде как все сходится с требованиями в БЗ (не дословно "запрещена охота с полуавтоматическим оружием имеющим емкость магазина более двух патронов")
Предотвращая тапки - я не автоматчик, владею только двустволками, мне просто интересно четко понимать ситуацию (думаю не мне одному).
Спасибо.
По факту в магазині під час полювання має бути не більше 2-а набої,
незалежно від того скільки їх може вмістити зброя по своїм ТТХ,
і наявність обмежувача не є обов'яковою вимогою (принаймі я такого
в законі не зустрічав). Якщо не правий, поправте.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
+ 100% Саме так. Закон каже про ємкість магазину. Якщо в магазині п"ятизарядки навіть один патрон - формально це порушення закону.
Не зовсім так. Скоріше - зовсім не так. Якщо в магазині напівавтомата навіть немає набоїв, але в нього може вміститися більше двох штатних для цієї конкретної зброї набої, мисливець із такою зброєю - порушник правил полювання!
Не зовсім так. Не скільки здатен вмістити, а на скільки патронів конструктивно він розрахований, незалежено від того, скільки патронів вставив мисливець.
Наприклад, якщо мисливець полює з напівавтоматом з магазином на 2 патрони, а вставив три, чотири ... -закон не порушено. Якщо рушниця розрахована на боеприпас 12х76, або 12х86 і лише 2 патроні цих калібрів вміщає магазин, а мисливець пхає три патрони 12х65 - це його право. Від того, скільки патронів меншої довжини мисливець вставив, не змінюються конструктивні ТТХарактеристики рушниці, її магазин не стає розрахованний на 3-4 патрони. Таку картину ми часто бачимо у європейських виробників, фабарми і беретти калібра 12х76 вміщують в магазині 3 закатаних зірочкою 12х70.
Знову хибна трактовка! Якщо у напівавтомата магазин ємністю конструктивно на два набої, а в нього (магазин) вміщується більше двох штатних набої, то, скоріш за все, магазин конструктивно змінено на більший (як кажуть - "нарощений"). Тоді в магазин, конструктивно створений та виготовлений місткістю на два набої, збільшений. Тех порушення з відповідними наслідками!
Щодо різних розмірів патронників, то, зазвичай, вони геометрично виготовлені під певний розмір набою, стріляти набоєм іншої геометрії і невірно, і небезпечно, і шкідливо для зброї. Але ж, знову, якщо якійсь дурень "загнав" до магазину більше двох набоїв, то під час перевірки буде встановлено, що магазин має місткість більше дозволеної кількості набоїв за Законом для напівавтоматичної зброї, протокол буде складено все одно, а горе-мисливець змушений буде доводити свою правоту та відсутність порушень з його сторони. Це буде зробити дуже важко, скоріш за все - просто неможливо...
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Повторюся: якщо хтось з дурі загнав до свого напівавтомата три і більше набоїв, він однозначно порушник, так як закон забороняє мати магазин більше ніж на два набої. А у порушника - ТРИ!!! І не інспектор їх туди загнав!
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Гено, не лякай наших мисливців, в нас таке заборонено, ми ж з'ясували! До речі, у США, наскільки я знаю, теж. Принаймні - у багатьох штатах!
 

Genry

Снайпер
Гено, не лякай наших мисливців, в нас таке заборонено, ми ж з'ясували! До речі, у США, наскільки я знаю, теж. Принаймні - у багатьох штатах!
Понятно, что шутка, но вот стало интересно насколько практично(не в охоте, разумеется)...
 

Panters

Снайпер
Як при перевірці на полюванні візуально встановити яка місткість магазину?, на зброї
такі дані не вказують, якщо зброя не заряжена то в чому порушення?, в тому що по ТТХ
магазин вміщує більше двох набоїв?, де таке прописано в законі?
Головне щоб при перевірці в магазині було не більше 2-х набоїв, а яка його ємкість то
інше питання, яке порушенням не являється. Якщо колектив наприклад 20 чол. то що
єгерю в кожен півавтомат заряджати набої щоб встановити скільки їх влізе в магазин?:)
Як власник півавтомата при перевірці я повинен надати всі відповідні доки та розрядити
дану зброю при єгерю для встановлення скількив в мене набоїв в магазині та надати можливість
звірити номер зброї, все, яка ємність магазину хай його не турбує, і надавати йому зброю в руки
я не зобов'язаний, це не його власність. Якось так, доведіть на законних підставах протилежне.
 

Genry

Снайпер
Зачем что либо доказывать, Panters?
Тема не нова и все по кругу обсуждать смысл сомнительный(
 

Volanat

Мисливець
Зачем что либо доказывать, Panters?
Тема не нова и все по кругу обсуждать смысл сомнительный(
Тема старая, спору нет. И обсуждению не подлежит "магазин ёмкостью не более двух патронов, при этом одинаково сколько в магазине патронов если он больше - то штраф". Но речь не о том.
Для наглядности приведу гипотетическую ситуацию:
Охотник владеет ружжом мр153 12*89 (или что то вроде) магазин вмещает 4 89х патрона, глубина трубки составляет 77*4=308мм, вставлен ограничитель который оставляет свободными ~170мм, соответственно 3 89х патрона туда не войдут, а вот 3 70х - запросто.
Вопрос тот же.
Спасибо.
 

Volanat

Мисливець
Камрады не сочтите за троллинг, вопрос реально интересен. Как-то был здесь бит за пост с рассказом о товарище похваставшем мне своей охотой на перепела с нео12 и коротышками 12*57 (обрезки), тот говорил: "8 шт в магазин влазит". Ограничителем там - понятно и не пахло, но речь не о нем, подрезают гильзу при износе многие и может так случится, что "3й" влезет. Прав будет - кто громче кричит? Или??
 

СерыйП

Слідопит
Якщо у напівавтомата магазин ємністю конструктивно на два набої, а в нього (магазин) вміщується більше двох штатних набої, то, скоріш за все, магазин конструктивно змінено на більший (як кажуть - "нарощений"). Тоді в магазин, конструктивно створений та виготовлений місткістю на два набої, збільшений. .
Ви підтверджуючи мої слова, при цьому, зі мною не погоджуєтеся.
Я чітко кажу, що в магазин на 2 патрони 12х76 влазить тільки 2 патрони 12х76 і третій вже не влазить. А от патрони 12х70 в магазин влазить 3 штуки. Саме так відбувається в Фабармах для европейського ринку. При цьому власник такого Фабарму ні яких змін в конструкцію не вносив, ні яких робіт по збільшенню емкості не проводив, так передбачено конструкцією.
Давайте в спорі поставимо крапку. 1) Якщо магазин заводський на 2 патони - порушеня нема навіть якщо в ньому 3 коротших по довжині парони. 2) Якщо магазин на 2 патрона саморобним спаособом збільшено - це є порушенням, навіть якщо господар в магазин не заряжає більше одного патрона.
Ви, Володимире, знову кажете про порушення закону з боку перевіряючих, які будуть рахувати патрони в магазині, тоді як закон не каже про те, скільки патронів в магазині, закон каже про те, на скільки патронів магазин повинен бути розрахований. І якщо у мисливця магазин на 2 патрони, і ні яких конструктивних змін він не вносив -порушення нема. Якщо цей мисливець зарядив в магазин (на 2 патрони) три, або більше, він ні чого не порушив.
 
Останнє редагування:

Panters

Снайпер
Ви підтверджуючи мої слова, при цьому, зі мною не погоджуєтеся.
Я чітко кажу, що в магазин на 2 патрони 12х76 влазить тільки 2 патрони 12х76 і третій вже не влазить. А от патрони 12х70 в магазин влазить 3 штуки. Саме так відбувається в Фабармах для европейського ринку. При цьому власник такого Фабарму ні яких змін в конструкцію не вносив, ні яких робіт по збільшенню емкості не проводив, так передбачено конструкцією.
Давайте в спорі поставимо крапку. 1) Якщо магазин заводський на 2 патони - порушеня нема навіть якщо в ньому 3 коротших по довжині парони. 2) Якщо магазин на 2 патрона саморобним спаособом збільшено - це є порушенням, навіть якщо господар в магазин не заряжає більше одного патрона.
Ви, Володимире, знову кажете про порушення закону з боку перевіряючих, які будуть рахувати патрони в магазині, тоді як закон не каже про те, скільки патронів в магазині, закон каже про те, на скільки патронів магазин повинен бути розрахований. І якщо у мисливця магазин на 2 патрони, і ні яких конструктивних змін він не вносив -порушення нема. Якщо цей мисливець зарядив в магазин (на 2 патрони) три, або більше, він ні чого не порушив.
Як на полюванні при перевірці єгер має визначити на скільки набоїв магазин?
 

Genry

Снайпер
Volanat, вопрос яснее не куда) Уверен, что при реальной проверке неприятностей не будет. У Вас ружьё с такими ТТХ и при отсутствии 3 патрона в магазине егеря это удовлетворит. Ни разу не встречал, что бы доходили споры до сборки/разборки оружия)
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Ви підтверджуючи мої слова, при цьому, зі мною не погоджуєтеся.
Я чітко кажу, що в магазин на 2 патрони 12х76 влазить тільки 2 патрони 12х76 і третій вже не влазить. А от патрони 12х70 в магазин влазить 3 штуки. Саме так відбувається в Фабармах для європейського ринку. При цьому власник такого Фабарму ні яких змін в конструкцію не вносив, ні яких робіт по збільшенню емкості не проводив, так передбачено конструкцією.
Давайте в спорі поставимо крапку. 1) Якщо магазин заводський на 2 патрони - порушення нема навіть якщо в ньому 3 коротших по довжині патрони. 2) Якщо магазин на 2 патрона саморобним способом збільшено - це є порушенням, навіть якщо господар в магазин не заряджає більше одного патрона.
Ви, Володимире, знову кажете про порушення закону з боку перевіряючих, які будуть рахувати патрони в магазині, тоді як закон не каже про те, скільки патронів в магазині, закон каже про те, на скільки патронів магазин повинен бути розрахований. І якщо у мисливця магазин на 2 патрони, і ні яких конструктивних змін він не вносив -порушення нема. Якщо цей мисливець зарядив в магазин (на 2 патрони) три, або більше, він ні чого не порушив.
Почнемо з того, що я кажу не з боку перевіряючих, а зі сторони Закону. Це перше.
По-друге, якщо в магазині напівавтомату вставлено три набої, то довести, що магазин має ємність на два навіть у суді буде важко! Інша справа, якщо магазин пустий, і в нього почати вставляти набої для перевірки, то безумовно будуть вставляти набої штатні, тоді більше двох не влізе. Але якщо якійсь дурень таки три втулив, важко буде йому довести, що він нічого не порушив.
Як на полюванні при перевірці єгер має визначити на скільки набоїв магазин?
На жаль, процедура офіційно не визначена в Україні. Але ми робили так: якщо рушниця була із патронами, просили господаря розрядити магазин. Якщо із останнього виходило більше двох набоїв, то магазин визнавали ємністю більше ніж на два набої, що й фіксувалося у протоколі (спробуй довести зворотнє, якщо це так і було). Якщо ж магазин був порожній, то просили його спорядити. Якщо третій "вліз" - які питання?..
Далі, хлопці, питання залишається вирішувати у законний спосіб у суді.
 
Статус
Закрита.
Зверху