Оцінка роботи користувачів мисливських угідь

Статус
Закрита.

Hovarf

Слідопит
Хочу запропонувати таку тему для обговорення. Згідно яких показників правильно було б проводити об'єктивну оцінку роботи користувачів мисливських угідь. Прошу висловлювати свої думки.
 

иж 18

Слідопит
Главный результат работы в охотничьих угодьях, это увеличение и восстановления поголовья дичи. Все меры и роботы которые этому сопутствуют, должны показать через время результат, если он есть, тогда можно дать оценку этой всей работе, если нет, работать над ошибками, и прийти к желаемому результату.
 

VS1975

Снайпер
Саме так, збільшення поголів'я дичини в угіддях. А це і охорона дичини і підгодівля і багато чого іншого.
 

Hovarf

Слідопит
Саме так, збільшення поголів'я дичини в угіддях. А це і охорона дичини і підгодівля і багато чого іншого.
В принципі я з вами згідний , але все це сказано дуже загальною фразою. Наведу приклад - в адміністративному районі є 5 користувачів мисливських угідь. Всі вони мають різну площу угідь, різну форму власності (держлісгосп, громадська організація , ТзОВ). Як визначити яке з них по якості ведення мисливського господарства можна поставити на перше місце, а яке на останнє? По яких конкретних показниках можна провести таке оцінювання, щоб воно було максимально об'єктивним?
 

иж 18

Слідопит
Якщо я вас правильно зрозумів , то "результат" - це висока чисельність мисливських видів в угіддях?
Результат это когда в угодьях например зайца было 3 штуки, 1 кабан, фазана 0 и т.д, после ряда мероприятий, а это охрана, подкормка, отстрел вредителей, выпуск дичи (фазана например) в угодья и т.д, через какое-то время в результате проведения таксации угодий, численность увеличилась. Это всё работает в комплексе, по отдельности малоэффективно, у нас выпустили фазана в прошлом году около 100 штук, таблички повесили, охота запрещена, а оказалось мало, понаехали с собаками товарищи и перебили кучу фазанов, пока приехала инспекция, они уже удрали.
 

Hovarf

Слідопит
Результат это когда в угодьях например зайца было 3 штуки, 1 кабан, фазана 0 и т.д,
Добре, попробую сформулювати своє запитання по іншому - в одному господарстві площею 3 тис. га згідно таксації є 50 кабанів, в другому господарстві площею 5 тис. га є 30 кабанів (цифри написав умовні, ті що спали на думку) . Яке з даних господарств працює краще на вашу думку?
 

VS1975

Снайпер
Наявність дичини в угіддях - перше і, я думаю, головне відображення діяльності користувача. Дичини, якої проводиться облік ( таксація ) - заєць, куріпка, фазан ( де він водиться ) і, звичайно ж, копитні.
 

VS1975

Снайпер
Добре, попробую сформулювати своє запитання по іншому - в одному господарстві площею 3 тис. га згідно таксації є 50 кабанів, в другому господарстві площею 5 тис. га є 30 кабанів (цифри написав умовні, ті що спали на думку) . Яке з даних господарств працює краще на вашу думку?
Є показники оптимальної щільності на одиницю площі.
 

иж 18

Слідопит
Добре, попробую сформулювати своє запитання по іншому - в одному господарстві площею 3 тис. га згідно таксації є 50 кабанів, в другому господарстві площею 5 тис. га є 30 кабанів (цифри написав умовні, ті що спали на думку) . Яке з даних господарств працює краще на вашу думку?
Нужно взять предыдущую численность поголовья которая была, там где 3 тыс. га и предыдущую там где 5 тыс га, и посмотреть прирост, а потом делать выводы. Идея надеюсь понятна?
 

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Доброго здоров'я! Шановне панство
Дуже цікава тема!!!!

Тут прозвучало слово - ТАКСАЦІЯ,
ТАКСАЦІЯ - для мене болюча тема))).

"Наводяще" питання
1. що таке - "ТАКСАЦІЯ"
2. чи можна за допомогою "ТАКСАЦІЇ" дати - об'єктивну оцінку роботи користувачів мисливських угідь???

Моя відповідь))

1. Таксація - ("підрахунок по Українське:D") - ФІГНЯ - ПОВНА, можливо для вольєрного господарства - Так, але у жодному разі не для природних умов!!!.
2. Ніколи "ФІГНЯ - ПОВНА" - не дасть об'єктивну оцінку роботи користувачів мисливських угідь!!!!.

На мою думку щоб дати ОБ'ЄКТИВНУ оцінку МГ то в цих угіддях потрібно перебувати мінімуму рік!!!, а всі решту формули то є суб'єктивна оцінка!!!. Для цього повинна бути створена НЕЗАЛЕЖНА аудиторська служба, котра повинна багато часу провести в угіддях МГ... і аж після довготривалого аудиту)) можна давати +- об'єктивну оцінку.
 

VS1975

Снайпер
Доброго здоров'я! Шановне панство
Дуже цікава тема!!!!

Тут прозвучало слово - ТАКСАЦІЯ,
ТАКСАЦІЯ - для мене болюча тема))).

"Наводяще" питання
1. що таке - "ТАКСАЦІЯ"
2. чи можна за допомогою "ТАКСАЦІЇ" дати - об'єктивну оцінку роботи користувачів мисливських угідь???

Моя відповідь))

1. Таксація - ("підрахунок по Українське:D") - ФІГНЯ - ПОВНА, можливо для вольєрного господарства - Так, але у жодному разі не для природних умов!!!.
2. Ніколи "ФІГНЯ - ПОВНА" - не дасть об'єктивну оцінку роботи користувачів мисливських угідь!!!!.

На мою думку щоб дати ОБ'ЄКТИВНУ оцінку МГ то в цих угіддях потрібно перебувати мінімуму рік!!!, а всі решту формули то є суб'єктивна оцінка!!!. Для цього повинна бути створена НЕЗАЛЕЖНА аудиторська служба, котра повинна багато часу провести в угіддях МГ... і аж після довготривалого аудиту)) можна давати +- об'єктивну оцінку.
Шановний ! Я, а також думаю багато присутніх тут, на форумі, буваємо в угіддях не тільки під час полювання. Буваємо і весною, і влітку, восени і зимою. І навіть не один рік, як Ви про це пишете. І якщо в угіддях немає зайця, а лисиці ходять не дуже і боячись. Якщо колектив з п'яти - шести мисливців за сезон беруть на всих максимум по зайцю ( за сезон ), а лисиць у 3 -4 рази більше ...... то це ЖОПА. Який АУДИТ ? Як тоді цінимо роботу ( ефективність роботи ) користувача ?
 

Hovarf

Слідопит
Є показники оптимальної щільності на одиницю площі.
Так. Є такі показники. Оптимальна щільність і оптимальна чисельність. " Оптимальна чисельність - це чисельність тварин на конкретній територїї угідь чи господарства , при якій кормові, захисні та інші екологічні умови є найбільш сприятливимидля перебування популяцій і при цьому не завдається істотна шкода сільському і лісовому господарству." Отже , на вашу думку, як одним з показників оцінки роботи мисливського господарства потрібно вважати процент досягнення оптимальної чисельності (або оптимальної щільності на 1000 га угідь) основних мисливських видів?
 

Hovarf

Слідопит
Нужно взять предыдущую численность поголовья которая была, там где 3 тыс. га и предыдущую там где 5 тыс га, и посмотреть прирост, а потом делать выводы. Идея надеюсь понятна?
Ну звичайно ж я розумію вашу думку. Але є одне АЛЕ. А скажіть но мені , будь ласка, а де є гарантія, що чисельність поголів'я (і в першому і в другому господарстві) в матеріалах обліку вказана вірно? А де є впевненість , що ця чисельність і в попередніх обліках відповідала дійсності і що облік взагалі проводився, а не просто писався на папері. Та навіть якщо і відповідала - при любому обліку існує велика похибка.
 

Hovarf

Слідопит
Доброго здоров'я! Шановне панство
Дуже цікава тема!!!!
Мені приємно це чути.
чи можна за допомогою "ТАКСАЦІЇ" дати - об'єктивну оцінку роботи користувачів мисливських угідь???
На мою думку - однозначно - ні. І в цьому я з вами повністю погоджуюсь.
 

иж 18

Слідопит
Ну звичайно ж я розумію вашу думку. Але є одне АЛЕ. А скажіть но мені , будь ласка, а де є гарантія, що чисельність поголів'я (і в першому і в другому господарстві) в матеріалах обліку вказана вірно? А де є впевненість , що ця чисельність і в попередніх обліках відповідала дійсності і що облік взагалі проводився, а не просто писався на папері. Та навіть якщо і відповідала - при любому обліку існує велика похибка.
Ошибки у нас везде, с вами я согласен, железобетонный аргумент хороших угодий, в которых есть хозяин, это результативные охоты не один год в подряд, в которых до этого было пусто.
 

VS1975

Снайпер
Ошибки у нас везде, с вами я согласен, железобетонный аргумент хороших угодий, в которых есть хозяин, это результативные охоты не один год в подряд, в которых до этого было пусто.
Оце критерій оцінки роботи користувача.
 

Hovarf

Слідопит
На мою думку щоб дати ОБ'ЄКТИВНУ оцінку МГ то в цих угіддях потрібно перебувати мінімуму рік!!!, а всі решту формули то є суб'єктивна оцінка!!!. Для цього повинна бути створена НЕЗАЛЕЖНА аудиторська служба, котра повинна багато часу провести в угіддях МГ... і аж після довготривалого аудиту)) можна давати +- об'єктивну оцінку.
Не зовсім з вами згідний. Для прикладу - пройшов календарний рік , всі користувачі області (чи району) здали статистичну форму 2 ТП мисливство, в якій відобразили всі фінансово - господарські показники своєї діяльності у веденні мисливського господарства. Серед цих показників далеко не всі є "Фігня -повна" (як ви кажете про таксацію). Отже , невже з цих показників (а може і з якихось інших ) не можна визначити перелік основних, за якими можна було б встановити , що одне господарство працює краще, друге - гірше , а третє взагалі ніяк?
 
Статус
Закрита.
Зверху