Патроны ТАХО.

Степанович 2

Снайпер
Без контейнерний патрон, та ще при узгодженому дульному зрізі і пристріляної рушниці, може дати однозначно кращий результат чим з не узгодженим контейнером.
Питають просто про контейнер. Ще є варіант пижі+ стаканчик, де теж немає того ж стирання крайніх дробинок
 

жестянщик

ветеран форуму
надійна команда
Як, на мене, він потрібен для:
-запобігання стиранню крайніх дроби
-зручний і технологічніший, від інших комплектуючих, в споряджені
-в залежності від виду, може добавити кучності трохи або навпаки збільшити її (дисперсант)
А ще, пиж-контейнер захищає від освинцювання ствола...
 

huntumy

Зброяр
А ще, пиж-контейнер захищає від освинцювання ствола...
Напевно найважливіша якість. Для мене свинцювання стволу гіршого немає.
Не чистив роками бо не було. А тут після тестів з короткими стаканами в пк весь канал в свинцю.
 

pashamykytyn

Мисливець
Моя думка п/к для зменшення освинцовки ствола, як казали вище, на відео видно як пиж відкривається після виходу з дульного зрізу. Так сніп трішки вужчий, тому мабуть і вважають що кучніше! Але є спеціалізовані п/к типу рись!
 

huntumy

Зброяр
Моя думка п/к для зменшення освинцовки ствола, як казали вище, на відео видно як пиж відкривається після виходу з дульного зрізу
Як, на мене, він потрібен для:
-запобігання стиранню крайніх дроби
-зручний і технологічніший, від інших комплектуючих, в споряджені
-в залежності від виду, може добавити кучності трохи або навпаки збільшити її (дисперсант)
Плюсів декілька.
 

Степанович 2

Снайпер
Вище згадували про узгоджену дріб і, впевнений, що переважна більшість вкладає в це поняття "узгоджена дріб з дульним зрізом ствола".
Я колись , не пам’ятаю вже де, читав про узгодженість дробу для гладкостволу по трьом критеріям: по діаметру ствола, по дульному зрізу, з застосуванням контейнера. Хтось колись цим заморочувався?
Подивився свої старі записи і ось, що виходить в моїй рушниці ТО3 34Р.
-по діам.ствола:
В-18,61 мм - 0, 2, 4, 5, 6 (Замір за 220 мм від патроника)
Н-18,64 мм - 0, 2, 4, 5, 6
-по дульному зрізу:
В -18,0 мм - 00, 6 близько 2, 3 (В мене такі дульні звуження)
Н-18,35 мм -0, 2, 3, 7
-по застосуванню контейнера:
В-(18,0-0,9)=17,1 мм - 0, 1, 2, 3, 6
Н-(18,35-0,9)=17,45 мм - 0, 3, 7
ВИСНОВОК: самі оптимальні номера дробу є:
В ствол - 2, 6 близькі- 0.
Н ствол - 0, близькі- 2, 3
Треба сказати, що воно на практиці десь так і відповідає дійсності.
 

Varjag229

Слідопит
Теж перевіряв для свого Бюхага зі звуженнями по 1,25-1,3 мм, але без врахування товщини стінок контейнера.
Таблиця В.Плоского узгодженого шроту для безконтейнерного патрону відповідає фактичним звуженням ствола.
До замірів і перевірки узгодженого шроту по звуженням та каналам було бажання розверлити чоки, але потім зрозумів, що кількість узгоджених номерів шроту в рідному виконанні набагато більша, ніж буде після розгортання чоків і точно більше за мій ТОЗ-34, 1971 р.в., для якого також "0", "2"- узгоджені номера. Але непогано летять також, №№6-7.
Для німця зі звуженнями по 17,1 мм узгоджені номери шроту по чоках: №№ 0-1-2-3-6, по каналах стволу 18,4 мм - №№ 0-2-3-7.
Ідеально з обох стволів: 0-2-3 (30 г.), але гарно також №№ 6-7 (28 г.)
Відстріли підтвердили цю теорію. Але, що дивно, при пострілі з використанням пиж-контейнеру якість осипу на №№ 3-2-0 - не погіршилась, порівняно з роздільною збіркою (ПО х Діана х пробка ламінована х зірка х докрутка)!
 

Степанович 2

Снайпер
Бачу Ви теж провели роботу по вивченню максимальних можливостей своєї зброї і це є добре, вважаю. Коли мисливець має поняття і знає свою рушницю це тільки плюс до загальної картини результатів полювань.
Хоча багатьом це не цікаво, не потрібно і вони стріляють, як колись вчили діди орієнтуючись тільки на номер дробу і яка дичина. І для них це теж добре, менше знаєш - менше проблем і заморочування собі голови :) .
А результати і так, в більшості, залежать від майстерності стріляти, знань повадків дичини та її наявності ;) .
 

Dimastiy

Мисливець
Якість патронів Тахо останнім часом радує. Комплектуюча максам, якість зірочки
 

ATIS

Снайпер
Якість патронів Тахо останнім часом радує. Комплектуюча максам, якість зірочки
Їм би ще шріт якісний.... Олімп по тарілках мене влаштовує повністю, а от на полювання з патронами Тахо щось не хочеться іти..... ;) :D
 

huntumy

Зброяр
Да то ещё не пластилин. Пластилин это когда квадратики с треугольниками прилетают.
Сейчас как это не прискорбно даже 3,5-4% сурьмы дробь тяжело найти.
 
  • Like
Reactions: kef
Зверху