Патроны ЧССР с "боеголовками"

север

ветеран форуму
надійна команда
Что это за патроны? Какие там пули-может кто сталкивался или использовал?

44444.jpg
4.jpg
44.jpg
 

Pavel1988

Снайпер
3 роки назад використовував на полювані дробові патрони S & B правда виготовлені були після 2010 року залишлося тільки позитивне враження про чешську продукцію
 

Доцент

Мисливець
Что это за патроны? Какие там пули-может кто сталкивался или использовал?

Переглянути вкладення 132821 Переглянути вкладення 132819 Переглянути вкладення 132820
Я думаю, що якщо розибрати хочаб один патрон, та виствити більше фото всих комплектуючих, то інформації повинно з'явитись більше.
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Что это за патроны? Какие там пули-может кто сталкивался или использовал?

Переглянути вкладення 132821 Переглянути вкладення 132819 Переглянути вкладення 132820
Были у меня такие, в пластиковой гильзе.
Стрелял ими и из ИЖ-39 и из 2112, пуля супер, все железки насквозь пробивала, выстрел мягенький, точность потрясающая, ни одно животное от них у меня не пострадало:D, не везло! Там болт латунный залитый полиэтиленом!
И вообще Селье и Бело, лучшие патроны после Ротвайля, а иногда и до!
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Вот сам немного нашел в интернете о "близнеце" моих: http://forum.guns.ru/forum_light_message/75/393007.html

Да... и я бы был не против таким способом расстаться с чешскими патронами, как автор заметки, а потом и рассказ соответствующий сочинить под "Магарач"...вдыхая аромат жареной, да с лучком, молодой кабанятинки на шипящей и брызжущей жирком, горячей сковородке...
 
Останнє редагування:

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
"Никакие это, конечно, не разрывные - а обыкновенная круглая пуля в пластиковом контейнере и с бронзовым сердечником. Ничего в этих патронах особенного не было, за исключением весьма сомнительной "исторической" ценности."
а цого не дізнаєтесь поки не розберете, але навішо? хай би лишались як є ІМХО
 

Копатыч

Зброяр
Что это за патроны? Какие там пули-может кто сталкивался или использовал?
На днях буду у Кума, в гостях, посмотрю, кажется у него есть такие, только в "пластике". Возьму одну, разберу и выложу фотки.
 

nikson-2

Мисливець
Патрони чеського виробника Sellier&Bellot з кулею S-Ball Plastik, яка так називається тому,що залита в пластик. Бічна поверхня пластику має невеликі вертикальні ребра, денце-увігнута напівсфера. Загальна форма:низ-циліндр більшого діаметру, верх-циліндр меншого. Придатні для стволів з чоком до 1 мм. Маю такі кулі з латуні та сталі 12-го калібру. Практично не дають рикошетів, оскільки саме тіло кулі циліндричне, а головка-плоско зрізана з виступаючим "носиком"-його видно на фото. Кулі були споряджені у гільзу довжиною 65 мм прямо на порох(подібно кулі Полєва). Перед полюванням я їх розрядив і оскільки в денці кулі є різьба, то доповнив конструкцію двома картонними прокладками по 2 мм, між якими знаходився войлочний пиж товщиною 12 мм, на кінці-пластиковий обтюратор на порох і зєднав усе наскрізним гвинтом з тілом кулі. Не знаю,як працює оригінальна конструкція, "переробка" також не відстрілювалась по мішенях на кучність та проникаючу здатність (куль не так вже й багато, а виробник- все ж таки із солідною репутацією), але на полюванні були такі результати:-сікач вагою понад 2 цт., відстань-приблизно 30 м. в рідкому очереті від влучання у хребет ліг на місці, хребці у місці влучання розторщені вщент, тіло кулі-ціле, пластикова оболонка-частково зруйнована; -кабанчик вагою близько 120-130кг., відстань- до 25 м., влучання у серце, яке повністю зруйноване, пробіг ще метрів 10, куля пройшла на виліт; - такий самий звір та відстань, влучання-по лопатках-зруйновані з утворенням значної кількості кісткових уламків різної величини, ліг на місці. Рушниця: штучний ІЖ-27 зі стволами, що мають стандартні звуження 0,5/1,0 мм, стрільба велася з обох стволів.
П.С. Спробуйте використати за призначенням, думаю Вам сподобається.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Спасибо всем, принявшим участие в обсуждении!
И на закуску-под занавес, финальный аккорд-чтобы всем все стало ясно:http://www.gunforum.com.ua/index.php?topic=12622.0

Только вот зачем конструктивно в нижней части предусмотрена резьба... ? Наверное, для полета мысли самозарядчиков...
 
Останнє редагування:

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник

Patso

Снайпер
Патрони чеського виробника Sellier&Bellot з кулею S-Ball Plastik, яка так називається тому,що залита в пластик. Бічна поверхня пластику має невеликі вертикальні ребра, денце-увігнута напівсфера. Загальна форма:низ-циліндр більшого діаметру, верх-циліндр меншого. Придатні для стволів з чоком до 1 мм. Маю такі кулі з латуні та сталі 12-го калібру. Практично не дають рикошетів, оскільки саме тіло кулі циліндричне, а головка-плоско зрізана з виступаючим "носиком"-його видно на фото. Кулі були споряджені у гільзу довжиною 65 мм прямо на порох(подібно кулі Полєва). Перед полюванням я їх розрядив і оскільки в денці кулі є різьба, то доповнив конструкцію двома картонними прокладками по 2 мм, між якими знаходився войлочний пиж товщиною 12 мм, на кінці-пластиковий обтюратор на порох і зєднав усе наскрізним гвинтом з тілом кулі. Не знаю,як працює оригінальна конструкція, "переробка" також не відстрілювалась по мішенях на кучність та проникаючу здатність (куль не так вже й багато, а виробник- все ж таки із солідною репутацією), але на полюванні були такі результати:-сікач вагою понад 2 цт., відстань-приблизно 30 м. в рідкому очереті від влучання у хребет ліг на місці, хребці у місці влучання розторщені вщент, тіло кулі-ціле, пластикова оболонка-частково зруйнована; -кабанчик вагою близько 120-130кг., відстань- до 25 м., влучання у серце, яке повністю зруйноване, пробіг ще метрів 10, куля пройшла на виліт; - такий самий звір та відстань, влучання-по лопатках-зруйновані з утворенням значної кількості кісткових уламків різної величини, ліг на місці. Рушниця: штучний ІЖ-27 зі стволами, що мають стандартні звуження 0,5/1,0 мм, стрільба велася з обох стволів.
П.С. Спробуйте використати за призначенням, думаю Вам сподобається.
Абсолютно точно описана куля маю таку в колекції.
Ще варто додати, що використана специфічна гільза, яка в донній частині всередині має бортик, на який опирається обтюратор кулі, при цьому не притискаючи порох, тобто порох в патроні пересипається вільно. Це специфіка чеських патронів S&B в тому числі і сучасних як кульових, так і дробових. Пробував перезаряджати стріляні гільзи порохом тахо - вистріл стандартний, не дивлячись на те, що порохвільно пересипається.
Мю також кілька десятків таких куль 16 калібру, не впевнений, що саме чехія, схоже на копію - пластик чорного кольору, спереду не плоский, а конічний а на металі не різьба в нижній частині, а 2 проточки 1 в нижній. одна в верхній. Стріляв ними з 12 калібру заряджаючи в контейнер. Кучність на 50 метрів близько 20 см, зате в цегляну стіну сердечник проник сантиметрів на 10, засів як дюбель.
Кілька куль віддав токарю, він обточив пластик до діаметру 15,7мм, хочу попробувати постріляти з 20 калібру.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Останнє редагування:

okhorly

Слідопит
Стаканчик в гильзе это специфика не только этих патронов. ГДРовский Хубертус тоже его имел /стаканчик/. Гильза была папковая и такой же папковый стакан, на который ложились войлочные пыжи и порох тоже был не сжат. Хорошие были патроны и гильза долгоиграющая, так как не прогорала.
 

Patso

Снайпер
Стаканчик в гильзе это специфика не только этих патронов. ГДРовский Хубертус тоже его имел /стаканчик/. Гильза была папковая и такой же папковый стакан, на который ложились войлочные пыжи и порох тоже был не сжат. Хорошие были патроны и гильза долгоиграющая, так как не прогорала.
В сучасних патронах S&B цей стаканчик теж присутній, тільки гільза вже пластикова і стаканчик теж. І патрони теж хороші,
 
Зверху