Патрон на голуба

Patso

Снайпер
Полювання на голуба в Україні стає з кожним роком все більш популярне. Воно й не дивно - полювання це доволі доступне, чисельність голуба росте і полювання, при правильній підготовці, бувають успішні - можна і багато постріляти, і отримати задоволення від гарних пострілів і добути трофеї, які ще й в кулінарному плані дуже смачні. хочеться обговорити технічну сторону цього полювання - хто чим стріляє голуба? З мого небагатого досвіду полювання, вивів для себе такі основні вимоги до дробового набою для голубиного полювання:
1. Рівномірність осипу - птах відносно невеликий, але сильний на рану, тому потрібно, щоб дробовий сніп накривав його щільно і рівномірно.
2. Різкість бою - початкова швидкість 400+ м/с
3. Мяка віддача - полювання проходить переважно в теплу погоду, в легкому одязі, а стріляти доводиться багато.
4. Номер дробу від 8 до 6

Сам на цей сезон спорядив собі набої на голуба 3 видів:
1. Основний- порох D20 - 1,6г, ПК Чирок амортизатор - ДВП пиж 20калібру, 30г дробу №6, зірка з докруткою. (V0=400м/с)
2. Безконтейнерний (полювання в соняшнику, коли налітають близько і несподівано (він же на качку з підйому і потім на куріпку):
порох 206s - 1,65г, обтюратор, корковий пиж 20 мм, дріб №7 - 32г під закрутку (V0=385м/с)
3. Контейнерний дальнобійний - Крук 1,9г, ПК Рись з ДВП, дріб №6 - 34г, зірка з докруткою V0=425м/с. (Цей варіант має досить жорстку віддачу, для одиничних дальніх пострілів)

А хто як споряджає на голуба патрони?
 

Patso

Снайпер
Старенький ижик 20 калибра. 1,4 Nobel С7L, 28 гр. 7-ки, а лучше 26 нефик дробь переводить
І я пробував минулого року полювати на гобуа з 20кою, але 24г дробу в латунній гільзі. Впринципі успішно, але стріляти треба таки трохи ближче, ніж з 12го
 

Trigal

Снайпер
Надо бы уточнить, на какого именно голубя охотиться планируем. Горлица и вяхирь - абсолютно разные объекты охоты.
На горлицу снаряжаю так: 688, 1.45/28 (порох 206v).
 

Patso

Снайпер
Надо бы уточнить, на какого именно голубя охотиться планируем. Горлица и вяхирь - абсолютно разные объекты охоты.
На горлицу снаряжаю так: 688, 1.45/28 (порох 206v).
Я думаю і на горлицю і на вяхиря, тут справді рецепти можуть бути різні, особливо в плані дробу. В нас на заході чисто по горлиці полювання немає, вона попадається деколи, але в основному припутень.
 

huntumy

Зброяр
Полювання на голуба в Україні стає з кожним роком все більш популярне.
Раніше на нього практично ніхто не полював. 15 років тому взагалі не зустрічав конкурентів в наших місцях полювання. Думаю причиною цьому є зменьшення кількості качки.
А хто як споряджає на голуба патрони?
Чисто гобячих набоїв не маю. Все що на качку іде те і по голубу використовую
Єдине що номер дробі 8 і 7 30гр на порохі GM3, початкова швидкість 405-410мс. #6 рідко.
 

Patso

Снайпер
Раніше на нього практично ніхто не полював. 15 років тому взагалі не зустрічав конкурентів в наших місцях полювання. Думаю причиною цьому є зменьшення кількості качки.

Чисто гобячих набоїв не маю. Все що на качку іде те і по голубу використовую
Єдине що номер дробі 8 і 7 30гр на порохі GM3, початкова швидкість 405-410мс. #6 рідко.
До речі, як 8ка себе показує? Я пару штук теж зарядив, але ще не стріляв. Ти брав голубів 8кою? Яка дистанція, результати?
 

huntumy

Зброяр
До речі, як 8ка себе показує? Я пару штук теж зарядив, але ще не стріляв. Ти брав голубів 8кою? Яка дистанція, результати?
Зараз з голубом дуже тяжко. Було дуже багато, зараз дуже мало. Не зрозуміло куди він дівся. Те і робимо що катаємся але голуба ніхт. Тому якоїсь конкретики ще не маю. Якщо сімка працює на відмінно, думаю у вісімки буде не гірше. Те що добував до 30м.
 

quad

Мисливець
To Patso. Вкажіь будьласка на яких капсюлях рецепти з першого повідомлення. Бо перший з НС 688 може не спрацювати.
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
А ще тут тема є "Полювання на голуба", там вже не раз обговорювали набої.
 

huntumy

Зброяр
Маю в наявності машинку. Це зовсім не те. Доречі, в різних місцях припутень веде себе по різному. У нас занадто обережний, з підйому або після пострілу це взагалі звіздец повний. Летить так що бекас відпочиває. Такі маневри виписує і на такій швидкості що невстигаєшь за ним маневрувати. Їдемо в другі угіддя (30км)у всьому зовсім друга птиця. Навіть літає не вище 40м, чого не скажеш по місцевих. Їдемо близче до кацапії там взагалі все по іншому. Припутень більший за нашого місцевого, гарно підпускає на постріл в посадках. Летить швидко але рівно без віражів. Стріляв, не стріляв, через 2-5хв вертається де його підняли.


З другого боку міста його валом. Але то вже інші угіддя.
Тут більш за все цікаво куди свої манервували.
 

Varjag229

Слідопит
Минулий сезон використовував М688 х 1,42 г. Нобель 206 V х п/к Gualandi Piston Skeet 23 х 28 г. шроту №6. Рушниця - Buhag AE 12 х70 х 720, звуження по 1,25-1,3 мм.
Цей сезон - аналогічно, але шрот №7 та №8.
Гарно також працює М688 х 1,95 г. "Крук" (2,3/35) х п/к Gualandi Piston Skeet 25 х 28 г. шроту № 7 та № 8. Все під зірку з докаткою OMV-2-12.
Рушниця Beretta Al 391 Light 12 х 76 х 710, 18,6 мм., рідні Optma Plus чоки 0,25 мм та 0,5 мм. (різниці не побачив). Ефективна дистанція до 35 м.
 

Охотник77

Снайпер
Раніше на нього практично ніхто не полював.
В нас теж ще років п'ять тому на голуба полювали одиниці, качка була основна.
Зараз з голубом дуже тяжко. Було дуже багато, зараз дуже мало
Така ж картина, ще як і голуба не буде, то що тоді
 

Охотник77

Снайпер
А хто як споряджає на голуба патрони?
Порох С7 1.6гр, 688 кнопка, пк Сільвер,30гр.дробу#7,зірка+докатка. На мілкішу дріб переходити не бачу сенсу, осип і різкість гарна, по швидкості ХЗ. Користуюсь весь сезон.
 
Останнє редагування:

Kapitan

Снайпер
На відкриття патронами з порохом Д20 на капсулю жевело і гільза Байкал з закруткою з голубів пір'я летіло, а падати не хотіли. Змінив порох на А1 із тимиж комплектуючими. І сам здивувався. Всі голуби биті чисто, без підранків, що летіло те й падало.
 
Зверху