Подранок утки

Салган

Мисливець
Доброго времени суток. На выходных случай был, не новый честно говоря, бывало такое, но в очередной раз уже достало. Короче говоря, сбиваю крякву падает на воду в метре от берега и лежит. Берег чистый, глубина около метра, редкие кустики просматриваются на 400% рогозы. Короче некуда ему деться от слова совсем. И лежит, не дергается, обычно если вижу чего сразу достреливаю, патрон на это НИКОГДА НЕ ЖАЛЕЮ. Иду к нему, метров за 10 утка ни с того ни с сего делает бульк. И нет утки. Вокруг просматривается всё. Влево вправо вперёд. Нет утки. Нырнула и пропала. Бегал по берегу, лазил в воду, шуршал ногами по дну... Ну в общем Вы поняли. Обидно страшно. Кушать есть дома что, жаль утерян трофей и птицу испортил, даром. Отсюда вопрос.
В такой ситуации утка ныряет и выплывает в стороне 10, 20 метров и искать её нужно там, или она ныряет, цепляется за что-то на дне и там остаётся, погибает.
Разговаривал с разными охотниками мнения разделились. Одни говорят что подранок всегда уходит ныряя в сторону, другие твердят что забивается на дне, хотя я не особо верю в это, он же утонет, не в его интересах.
Как правильно? Делитесь опытом.
P. S. Совет :правильно купить собаку и не задавать глупых вопросов не озвучивать, он мне известен. Содержать собаку пока возможности нет, как появится обязательно куплю про что будет другая тема, будете породу советовать. А пока давайте попробуем разобраться с наиболее вероятным поведением подранка.
Всем заранее спасибо
 

Степанович 2

Снайпер
Не така вже рідка ситуація на полюванні.
Качка може робити і одне і друге, як пірнути і зачепитись так і пірнути і піти в сторону.
На чистому плесі (ваш випадок) звичайно легше відслідкувати, як саме вона рятує життя.
Коли кінці у воду, то думаю, що пірнула і зачепилась.
 

Panters

Снайпер
В такой ситуации утка ныряет и выплывает в стороне 10, 20 метров и искать её нужно там, или она ныряет, цепляется за что-то на дне и там остаётся, погибает.
Один раз було подібне, калюжа 20х20м., після взлету та пострілу впала
в метрі від берега, добавити не встиг, пірнула, діватись їй було нікуди,
ставочок геть чистий, по краю западини під берег, заліз у воду та обстежив
все по кругу і не один раз, як у воду канула:):(.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
А пока давайте попробуем разобраться с наиболее вероятным поведением подранка.
не розберетесь, бо тварина в стані больового шоку спроможна на дуже непередбачувані речі. в таких випадках навіть пес не завжди допомагає. часто качка пірнає та тримається дзьобом за придонну рослинність і так і гине. іноді запливає в корчі чи під підрізи в березі та навіть там спливає, але її не видно. знаходив качку, голова якої була заклинена між двома камінцями на дні зарічка - підранок великою водою пірнув та поплив і застряг головою в камінні, а на ранок ГЕС закрив воду і качка виявилась майже на суші
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
після взлету та пострілу впала
в метрі від берега
згадався випадок. стою між ставочками на дамбі, вже майже смеркло, налітає зграйка качок, вибиваю качура, який з хлюпотом та бризками падає на воду. дістаю з кишені ліхтар, вмикаю- на воді нікого немає. обходжу ставочок, нікого. раптом чую згори щось біжить точно на мене в напрямку води - насвітюю ліхтарем - на мене біжить качур з перебитим крилом!!! тобто за секунд 30-40 поки я діставав ліхтар качур доплив до берега то вибіг на гору по схилу метрів 20-30 від води!!! а коли я почав підходити в його напрямку - побіг знов до води, де я його і зловив руками... також було з собакою - стрельнув качку, впала в воду та пірнула метрів 20 від берега. пес стрибнув за нею, покружляв та поплив на беріг і побіг в кущі, я його кликав - не приходить, чую тріск кущів - біжить до мене мій драт та несе качку підранка в зубах, яка доплила до берега, вилізла на нього та прочесала по кущах ще метрів добрих 50
 

Степанович 2

Снайпер
Логічно, підранок старається, в міру можливого, скоріше дістатись берега. У воді рана більше кровоточить.
 

VS1975

Снайпер
У минулому році була у мене ситуація : качка - підранок пірнула біля берега. Дві собаки ( спанієлі ) прошерстили увесь берег та всю прибережну зону ( осока ). Півгодини роботи. Результат ..... не знайшли :(.
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Не давно, беру в льот качку, падає каменем, і звук такий "гуп". Підхожу, роблю фото трофея(в звітах дане фото є), поки телефон до рюкзака, одягати вейдерси, качки не має.....! Ходжу шукаю, не має, розчарувався. Зняв вейдерси, ну думаю бути йти, а тут метрів за 10-15 від води на луках, лежить мій трофей.
 

Panters

Снайпер
Не давно, беру в льот качку, падає каменем, і звук такий "гуп". Підхожу, роблю фото трофея(в звітах дане фото є), поки телефон до рюкзака, одягати вейдерси, качки не має.....! Ходжу шукаю, не має, розчарувався. Зняв вейдерси, ну думаю бути йти, а тут метрів за 10-15 від води на луках, лежить мій трофей.
В мене подібне було з голубом, кругом очерет та бур'яни з 1,5м.
так і не знайшов:(, залетів за тирнину а далі невідомо куди дівся,
топтав навмання з годину (голка в сіні).
 

Volodymyr M

Мисливець
Такі випадки дійсно часті.
Доводилося на надувному човні 5-10 хвилин ганяти на веслах за битим чирком. З води видно лише дзьоба, очі та хвоста, а воно з останніх сил пірнає навколо човна в радіусі 3-5 метрів, підпускає навіть на метр але вихватити його з води не можливо. Для пострілу занадто близько, тому в таких випадках добираю цілячись в голову.
Нещодавно так бігав за голубом з битим крилом(бур'ян по пояс), відпригує на 2...3 метри і підійти не дає... Тому рішення було однозначне - по голові...
Звісно трофей після такого може виглядати не естетично, але то напевно краще ніж буде подихати в муках.
 

cagor

Слідопит
Так бувае що всім осипом шроту чіпляєш качку в ній застряє забагато дробин і вона тоне відразу після падіння в воду, або коли жирна тоді теж тяжка.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Так бувае що всім осипом шроту чіпляєш качку в ній застряє забагато дробин і вона тоне відразу після падіння в воду, або коли жирна тоді теж тяжка.
не кажіть такого більше нікому, що качка від ваги шроту тоне. а жир взагалі-то легший води... він спливає. мертва качка ніколи не тоне.
 
Так бувае що всім осипом шроту чіпляєш качку в ній застряє забагато дробин і вона тоне відразу після падіння в воду, або коли жирна тоді теж тяжка.
Тяжесть утки относительна , так любая тяжелая утка в перьях имеет плотность тела меньшую чем у воды и даже если она примет балласт в 50 грамм дроби то все равно не получит отрицательную плавучесть.
 

ТАР

Снайпер
Колись був і в мене такий випадок, качка впала підранком на воду, я почав до неї підбігати вона мене почула чи побачила і відразу нирнула. Я зупинився і почав видивлюватись найменші хвилі на воді, через якийсь час качка винирнула, тільки но я шорухнувся вона занирнула, і так декілька разів. Знову бачу винирнула і так добре для пострілу, думаю треба спокійно постояти подивитися, що вона буде робити. Значить вона спокійно плавала, плавала і дійшла. Для себе зробив висновок, що головне в такій ситуації не пугнути качку, не шуміти ,щоб вона не пірнала і дати спокійно дійти на воді. В ідеалі звичайно тримати її в полі зору.
 
Останнє редагування:

cagor

Слідопит
не кажіть такого більше нікому, що качка від ваги шроту тоне. а жир взагалі-то легший води... він спливає. мертва качка ніколи не тоне.
То є шутка, було теж не раз, падає на воду а коли бризки розходяться її немає, відразу потонула, що тут подумаєш "затяжка" . Але я бігав не раз за такими по воді тому скажу що вона що підранок по чистій воді пірнає пливе в протилежну сторону від вас, дуже далеко винирює витягується по воді (голову не підіймає) пливе наче андатра і уходить завжди під берег, а на водосховищі связь в ліліях пірнала і підлазила під листя лілії але не далеко, там вода прозора все гарно видно. Надо быть наповал а то замучають.
 

Охотник77

Снайпер
Було і в мене по всякому і витягував руками з невеликої глибини качку яка трималась на дні за якійсь корешок і знаходив пес товариша підранка неподалеку в траві чи очереті. В цьому сезоні небуло такого в мене ніразу. Можливо що повністю перейшов з закруткі на зірку і на більш повновісові наважки в 12му калібрі, бо в 2 минулих сезонах із за "ніжної" рушниці по перу стріляв 30-32 грамовими набоями то підранкі були. А може це збіг обставин і надуманість ситуації)) але факт є фактом
 
Зверху