Полювання з підходу та вишок

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
Привіт всім.
Цікавий вид полювання, але на жаль обділений увагою на форумі. Причини в сумі зрозумілі. Пост-совіцька модель ведення мисливського господарства не дає можливості пересічному мисливцю сповна тішитися таким видом цікавого та захопливого полювання.
Для Європейського мисливця полювання з підходу на копитних(і не тільки) це невід'ємна частина щоденного мисливського життя. Це не помилка. ЩОДЕННОГО! На кабана в Європі полюють круглий рік. Обмеження тільки на самиць.
Гарячі голови можуть закинути європейцям надмірну експлуатацію угідь. Та це не так. Кількість звіра в цих угіддях утримується у розмірі, про який в Україні можуть тільки помріяти. Первинні мисливські колективи погоджують з держлісом план відстрілу, після фактичного підрахунку звіра в угіддях і більш-менш неухильно його реалізують. Велике значення має той факт, що ПМК являють справжніми господарями на своїй території. НІХТО не має права полювання на закріпленій за ПМК території крім членів ПМК. Зрозуміло, що члени конкретного ПМК не можуть полювати на території чужого ПМК. Кожний ПМК "жне плоди" своєї праці. Ліцензії розподіляються ВИКЛЮЧНО серед членів ПМК, а відхилення від цього правила вимагає зборів і голосування над цим рішенням більшості членів ПМК.
Дуже поширений міф нібито полювання в Європі тільки для багатих. Це не так. Учитель, водій тролейбуса, столяр, тракторист... може собі дозволити, без надмірних зусиль для сімейного бюджету, полювання на весь список мисливської фауни доступний і його регіоні...від качки до благородного оленя...
На щастя Україна вибрала європейський напрямок розвитку. Маємо надію, що і мисливське господарство не буде пасти задніх та зміниться використовуючи найкращий європейський досвід у цій галузі.
Відгородитися стіною від кацапо-азії і рухатись з європейськими народами до світлого майбутнього України., також і в мисливстві. Іншого вибору нема.

У цій темі буду викладати фото з моїх досить частих індивідуальних полювань.
І неділю полював з засідки на кабана. Кабанів не було, але зробив кілька фото ...

CAM00455[1].jpg CAM00456[1].jpg CAM00470[1].jpg
Місце засідки

CAM00471[1].jpg CAM00461[1].jpg
Фото оленів телефоном через бінокль
 
Останнє редагування:

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
Вчора полював в іншому місці.
CAM00475[1].jpg CAM00476[1].jpg CAM00477[1].jpg
Цю вишку я зробив особисто з сином місяць тому.
CAM00493.jpg CAM00496[1].jpg CAM00498.jpg CAM00502[1].jpg
Прийшов козел
CAM00510[1].jpg
З боку підійшов другий

CAM00514.jpg
Тут вони зустрілися і почали буцатися :)

CAM00523[1].jpg CAM00531[1].jpg CAM00536[1].jpg
За 20 хвилин вийшли з багна олені. Всіх не вдалося зфоткати. Було 9 самців і одна приблуда самка...
 
Останнє редагування:

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
Сьогодні також ходив.
"Стеріг" болітце серед полів.
CAM00550[1].jpg
Виявилося, що я стою на території "місцевого" козла-мажора.
Три рази приходив мене проганяти. Мабуть думав що я якийсь "конкурент" до його кіз...
У козуль починається гон...
CAM00548[1].jpg CAM00549[1].jpg CAM00549.jpg CAM00548.jpg
Тестостерон запаморочив йому голову і він втратив відчуття небезпеки. За третім разом впізнав у мені людину і сполохано гавкаючи розчинився серед очерету болота...

Кабанів я все-таки дочекався, але стрілити не вдалося. Пробігли швиденько пшеницею і чмихнули у порослі бур'яном буряки... Може іншим разом...
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
А що, гарна пшениця? :)
Відповів у п/п
 
Останнє редагування:

Oleghunt

Мисливець
Шановний п.BOGUN! Дуже приємно коли бачу що і в нас в Україні є істинні любителі та цінителі Європейських видів полювання на копитних, в свий час в трохи дальшому вже від нас 1988р. був в товариша, затятого мисливця в тодішній ще Чехословакії (теперішня Словакія)в гостях в липні ,(Словаки будували тоді в нас газопровід ,де ми й потоваришували, потім поїхав до ного по машину "Черный Волга" Газ 24), думаю багато з наших форумчан памятають ті часи!, де й " захворів " даним видом полювання, від якого неможу вилікуватись (та й ніколи б і не хотів) донині, скажу лише що з 12 днів , які ми з дружиною були в гостях у нього 10 днів майже кожного дня зранку о 3-00 виходили на засідку на кабанів, потім пів-дня ганяєм в пошуках Волги, перед вечером полювання з підходу або вишки на цапа з манком, в кінці свого "гостювання"я вже ледве ноги переставляв, там вперше побачив що всі полюють з нарізною та оптикою, до якої тоді в нас було "Ніззя", з " броковніцею" тобто дробовиком неповолєно , як казав товариш , там до речі вперше стріляв з оптики по біжучому легенькою трусцею кабану,(ну звичайно промазав!),тоді думав що якщо є оптика то куля вже має сама попасти!:D:D:D,так от стріляти тоді не можна було лише "свінку" тобто льоху, цапа стріляли дорослого по віку (трофейні ріжки) або ж молодих з неправильними рогами, полювали ми на території їхнього колективу, ніяких дозволів та ін., просто перед виходом заходили до голови колективу і в журналі записували де будем полювати, бувало що нікого не було вдома то журнал залишали на вулиці, щоб мисливці могли записати скажем так свій маршрут, просто і доступно, всі могли побачити хто куди пішов, відстріляного цапка ділили на чотирьох мисливців, вирішував голова колективу, сьгодні Петру, Івану та Василю, завтра іншим , потім ще ін., потім хтось вже дає тобі, ріжки ж звичайно залишались у мисливця який їх добув, оленя ділили на 20 членів колективу, сюди входили і перестарілі колишні мисливці, які вже давно не полюють, як казав товариш з поваги до їхнього віку, повірте ,не міг дивитись без комка в горлі, коли в сивочолого чоловіка очі повні сліз за проявлену до ного увагу, хай та мисливска пайка більше символічна ,як тоді говорили всі такі колись будемо!, колектив іхній складав десь чоловік 30-35, всі жителі (або вихідці з одного села),площу угідь сказати не можу, так як тоді не цікавився, працювали в своїх угіддях всі дуже дружно!, до речі, там на 8 членів колективу обовязково мусів бути собака з роботою по крові, там в основному баварський та ганноверський фарбяр, ось так я" підсів" тоді на ці види полювання!. PS. ходив я тоді на полювання з товаришем як і належить гостю без рушниці, своєї ж неміг тоді привезти, та товариш завжди старався надати мені право першому стріляти зі свого карабіну, за цю науку та привиту любов до цього полювання я по нинішній день йому вдячний!. Побачивши Ваші фото я згадав ті часи, враження такі ніби я знову стою на вишці в Словакії та підманюю в манок цапа! Дякую вам за ціківу тему! .З повагою!
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
Дякую за Вашу розповідь.
Саме так. Територія первинного мисливського колективу ділиться на райони. Мисливець перед полюванням пише у журнал в якому з них буде полювати. Інші мисливці уже не пишуться в цей район. Є можливість "дописатися", але потрібна згода мисливця що вже вписаний. Немає ніяких єгерів-нахлебніків-браконьєрів. Мисливець полює на любого звіра САМ. Після полювання в журнал пише кількість пострілів і ,евентуально, добуту звірину. Якщо мисливцю не потрібне м'ясо, він його здає в заготконтору. 20% ціни туши йде мисливцю, а 80 на рахунок ПМК.

Цікаво, що український мисливець знає як полює кацап за Уралом і не знає, що робиться у нього під носом. А зовсім близько європейський мисливець полює в "мисливському раю".
 
Останнє редагування:

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
А що, гарна пшениця? :)
пшениця найкраща у нас, і колір неба, і запах полину. нам би ще їх чесність та традиції, уміння будувати відносини на довірі - у нас би рай був на землі. ніхто б не вмирав. у нас напівпусті угіддя зате 20 бумажок про те, що вони повні дичини, і одна бумажка найо.. попередню.
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
Доброго дня
Вчора вирішив полювати в районі, що граничить з територією іншого ПМК.
CAM00551[1].jpg CAM00554[1].jpg
Цю міні-вишку ми зробили з товаришем зо три роки тому.

CAM00556[1].jpg CAM00559[1].jpg
Такі пейзажі...
CAM00557[1].jpg CAM00564[1].jpg
Прийшов козлик.
CAM00567.jpg
Границя


CAM00566[1].jpg
На території чужого ПМК кабан. Вийшов з очерету і пішов в пшеницю. Відстань біля 200 м. Я б попав, та не можна...чуже...
CAM00572[1].jpg CAM00574[1].jpg
З очерету вийшов олень-бик і також пішов у пшеницю...

Гарний вечір закінчився. Вирішую залишитись на світанок. Недалеко (4км) мисливський будиночок нашого ПМК. Їду напитись чаю та настоянки і поспати до 3.30

CAM00577[1].jpg
Ранок

CAM00578[1].jpg CAM00579[1].jpg CAM00582[1].jpg CAM00586[1].jpg CAM00588[1].jpg
CAM00589[1].jpg
CAM00590[1].jpg
CAM00591[1].jpg

CAM00592[3].jpg CAM00598[1].jpg CAM00601[1].jpg CAM00602[1].jpg CAM00605[1].jpg CAM00608[1].jpg
CAM00610[1].jpg

Парад олених з оленятами. Сходили з полів в очерет повз мене...Красота...
Кабана також бачив. В тому самому місці зійшов з пшениці в очерет... Не везе...та нічого... може як скосять пшеницю його маршрут зміниться і я його підстережу...
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Шановний Богуне! на декількох фото потрапляє в кадр карабін з оптикою - може декілька слів про нього? бо цікаво що та як, і з якою зброєю полюють рядові мисливці Польщі. дякую
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
На фото ЧЗ550 234він з ПО Нікон монарх 4-16х42 міл-дот. Я її купував для осінньо-зимового полювання на козулі в день на полях. Треба далеко стріляти. Тепер мучусь вечорами. Прицільну сітку погано видно.
Моя основна "вечірня" зброя на кабани та олені це ламанець Беттінсолі 7х65р. На жаль зараз без оптики, тому стоїть в сейфі. Зброя випала на асфальт і ОП капець. Осінню якийсь куплю. Напевно це буде щось 3-12х56. Або з підсвіткою, або з грубою прицільною сіткою 1 чи 4.
DSC00890.JPG
Бінокль williams optics 10x50 . Дуже добрий.

https://www.google.pl/search?q=wili...1024&dpr=0.9#tbm=isch&q=williams+optics+10x50
 
Останнє редагування:

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
На фото ЧЗ550 234він
ну доволі бюджетний варіант, тільки оптика коштує майже як карабін. калібр у нас не дуже поширений, у нас чомусь усім треба 300, 308, 9,3мм. як ще слонячі калібри не беруть
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
Цей калібр я купляв виключно на козулі. Він не дуже добрий на великі кабани. Якщо підранок десь піде, то я маю українські гончаки і вони мені його знаходять.
ОП завжди повинен коштувати більше карабіна. Він важливіший.
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
Цією ЧЗ в тому році стрілив 17 кіз і кілька кабанів. В цьому році 9 кабанів.
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
"Десятий..."
В суботу вечором вирушаю на лови. Знаю невелике болітце серед поля ріпаку в якому днює молодий кабанчик. Ріпаки трохи підкосили, але в мокрих місцях залишилися нескошені острівці.
CAM00612.jpg


Стаю серед зеленого зілля і чекаю на вдачу. Пройшло може з пів години, бачу .... заєць. Скаче до мене. Витягую телефон щоб зробити фото, а він, як на зло, зупинився і прислуховується. Стою ..чекаю...
Відвожу очі від зайця і вже на середині ріпакової стерні бачу кабана. От холера.. а щоб я був здоровий...В паніці :)-)) розставляю підпірку. Кабан зупинився під електро-стовпом...слухає... Ну ще секунда і можу стріляти. Ага..дідько його взяв...Кабан рушив у напрямку нескошеного ріпаку і розчинився в заростях... Ще кілька рази його бачив виринаючого то тут то там, але позиції на вірний постріл не було...Легко злий на себе вирішую залишитись на світанок.
Стаю майже у тому місці ще затемна. Чекаю аж розвидниться. Ось уже і гарно видно навколо....
Наді-мною літають голуби. В думках планую де стану щоб якогось підстерегти....
А тут несподіванка! Прямо на мене йде мій вечірній знайомий. Розставляю підпірку, відкриваю кришки ОП, спускаю запобіжник, ловлю кабана в прицільну сітку. Не можу стріляти. Йде прямо на мене. Відстань невпинно зменшується...150...125...100...75.. Чекаю щоб повернувся...ще трохи і мене побачить...надворі вже білий день...
Щастя мисливське посміхнулося і кабан повернувся. Навіть не чекаю щоб зупинився. Цілюсь в голову. Бах! Лежить.
CAM00616.jpg CAM00618.jpg CAM00623.jpg
CAM00620.jpg
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
Маю хорошу настоянку з грецького горіха, але з ранку не п'ю. Треба буде сідати ще за кермо.
 

Oleghunt

Мисливець
Шановний п.BOGUN, якщо можна дайте фото Вашої підставки під карабін, використовую свою з однією точкою опори вгорі, Ваша здається з двома, зацікавила! Чи пробували різні?, які відзиви про цю підставку?
 
Зверху