Полювання на голуба

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
сьогодні говорив з товаришем, який теж полює голуба. його спосіб - з підходу (чи як вийде) добувається 1,2,3 голуби та розкладаються на шапках соняшників спинами догори біля того місція, де маєш сидіти, голуби налітають, але в останній момент бачачи мертвих товаришів, одразу починають набирати висоту. тому краще бути вдвох, так як налітають по кілька штук, та бити приходиться тільки "вліт". на таке полювання друг ходить з ІЖ-54 - різкий та кучний бій, з лівого до 50м дістає №5 36грамовим зарядом.
я трохи не так полював: з батьком йдемо по різні сторони лісосмуги (дубова, або ясенова) де росте соняшник, краще десь о 10-11 годині дня - вяхір саме дрімає, підпускаї близько, та вилітає зразу на сторону посадки, полювання не дуже багате на трофеї, але несподіване і цікаве гарними пострілами.
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
тема підвисла, освіжу спогадом ще одного мого полювання на вяхіра. було це у 2007 році, полювання було в тому ж місці, що і в розповіді про вербу. полюючи понад Буг з дратхааром та качині виводки, помтив де вяхірі прилітають пити воду і однієї суботи собаку залишив вдома, а сам пішов ще затемно сидіти на вяхіра, йти 7км, тому поки дійшов розвиднялось, а птахи прилитали о сьомій годині ранку. сухих верб було декілька, де сідали птахи, тому вирішив сісти там де було зручніше стріляти і по можливості підійти непоміченим до іншої верби. рушницю обрав МР-153 з вкрученим чоком 1,0 мм. патрони № 5 в контейнері, наважка 32г дробу, самокрут. близько 7 години почався літ, невеликий, але птахи літали, 2 сіли на мою вербу, 1го я добув першим пострілом, по іншому стріляти було вліт незручно, та й шуміти не хотів лишнє. в бінокль бачив як з голуби сіли не іншу вербу, до якої підійшов, вздовж берега, а птахів невидно - здалеку видно, а з-під верби - ні. почав обходити, підшумів, почув лише звук злітаючих птахів, які сховались за вербу. час йшов, птахи літали зграйками 2-5 шт, одного разу налетіла зграя штук 15, з якої дуплетом вибив 1 птаха з метрів 40, а повертаючись назад до своєї верби, помітив на ньому 2 вяхірі, підійшов на 30-35 м прицільно вистрілив, але обидва птахи полетіли як нестріляні. як би не було, але весь скусаний вранішніми комарами, добув 2 трофеї. до колін мокрий від роси, додому вирішив повертатись іншим маршрутом - урочищем Козацький Яр, де також збирались на днювання вяхірі, дорога до нього проходила по-під черешневу посадку, проходячи попід яку випадково помітив вяхіра, який розсівся на на сухих гілляках і зюирався дрімати, відстань метрів 30, знімаю з плеча рушницю, і як можна тихше змінюю патрон в патроннику на безконтейнерну сімку, постріл - птах тріпочеться на землі, по дзьобові бачу, що молодий птах - цьогорічка, старий би собі такого не дозволив. в той день не добув більше нічого, але пам"ять про це полювання залишилось. для себе зробив висновки:
1. якби були опудала птахів - полювання було би цікавіше, птахи налітали б частіше;
2. потрібна оптика - бінокль, дає змогу вдивитись в крони дерев не підходячи до них;
3. як на мене, п"ятизарядка не підходить - на зворотньому шляху дається взнаки вага, тай чокове звуження 1,0 зіграло кілька разів не на мою руку, двостволка (ТОЗ-БМ наприклад) з 0,5 і 1,0 мм була би саме то!
Всім НІ ПУХУ!
 

igarek

Мисливець
Вже пару сезонів полюю на голуба на *дереві*.*Дерево*(якось само причепилося) це назва місця де серед лугу стоїть декілька сухих верб,на яких любить відпочивати голуб.Зроблена спеціальна засідка.Просто лежиш і чекаєш,коли прилетить зграйка,7-ка дисперсант і бува падає два або три за раз.З колективу раніше ніхто на голуба не полював,та після того як покуштували , тепер наперед питають чи *дерево* не заняте.;)
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Говорят, что самый вкусный витютень - это тот который питается на винограднике, мясо аж сладкое, но сам не пробовал!
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
амый вкусный витютень - это тот который питается на винограднике
то Ви гурман!!! тут хоч би якого:D:D, вчора сиджу кросівки надворі підшиваю. прилетіла пара вяхірів та на горіх сіла - від мене метрів 25, сиділи хвилин 30 пір"я чухали. як індики їйбогу.
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
А я вчера пару на трассе под Днепропетровском видел, но худые, как велосипеды, видать у Турков жрать нечего:D.
Много лет мечтаю попробовать "Французкое блюдо" витютень, фаршированный гусиной печенкой!
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Много лет мечтаю попробовать "Французкое блюдо" витютень, фаршированный гусиной печенкой!
детальний рецепт в студію!!! краще австралійського вінценосного голуба фарширувати - довжина тіла 70 см
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник

Guliver

Мисливець
Раньше было.
Скошенное поле подсолнуха. На оставшихся бодыльях выставляются чучела.



Собираем кучу бурьяна. Садимся в ней спиной к солнцу и ждём налётов.


Стреляем и собираем.



Патроны самокрут-контейнер-"семёрочка".
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
а курцові масккомбінезон?:D:D:D в нас так не практикують - не любить він в нас скошених полів, буду пробувати на водопої з опудалпми і з підходу в посадці
 

Guliver

Мисливець
С подхода оно конечно результативно может быть. Но у нас такую охоту запрещали и приравнивали к браконьерству. Ну негде ему больше спрятаться в Крыму, кроме как в посадках. Опять же молодняк на гнёздах, это совсем не комильфо. Да и слишком это просто.
Ищите места кормёжки и водопои. Там и высаживайте чучела. Поле со скошенным подсолнухом лишь пример. Было и на дискованом выставлял.
Сейчас часто гуляю с детьми в Ровно, так в центре города валом вяхиря на гнёздах.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
С подхода оно конечно результативно может быть.
я вище описав як результативно:D
в Крыму, кроме как в посадках
о!!! у нас є де, та й голуба набагато менше
Опять же молодняк на гнёздах, это совсем не комильфо. Да и слишком это просто.
який молодняк? він ще в липні на крило став. на фото наче у вас саме сьогорічні особини чи я помиляюсь?
 

Kapitan

Снайпер
Самая захватывающаю охота это когда за 15 максимум 20 минут лета вяхирей ты не можеш найти патроны. Они попросту все расстреляны, все 32 которые были в патронташе желете. А они все летят и летят, по одному , по два , по пять, стаи по 20шт, и как по закону подлости как буд-то зная что у Вас кончились патроны подсаживаются на подсолнух в метрах 20-30 от Вас. Правда что бы попасть на такое поле нужно сперва его найти, исколесив не один километр дорог и сжечь не один литр бензина. Но такая охота стоит того.
 

Копатыч

Зброяр
Я уже забыл, что бы, в поле с подсолнухом, была такая травища!!!!, там должно быть перепела, как у собаки блох. У нас сначала, гербицидом, брызгают траву, затем садят подсолнух, рядок просматривается на километр. С одной стороны - хорошо искать подранков, с другой - там никто не живет, спрятаться не где.
 

Копатыч

Зброяр
А они все летят и летят, по одному , по два , по пять, стаи по 20шт, и как по закону подлости как буд-то зная что у Вас кончились патроны подсаживаются на подсолнух в метрах 20-30 от Вас.
Это те, которые вылетают из леса, на высоте 200 метров и садятся на середине поля......:rolleyes:
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
а звук пам"ятаєте як голуб вдаряється об землю? такий глухий "гуп". особливо якшо старий, а колір грудей з рожевим відливом навпроти Сонця, що заходить...
 

Guliver

Мисливець
Я уже забыл, что бы, в поле с подсолнухом, была такая травища!!!!, там должно быть перепела, как у собаки блох. У нас сначала, гербицидом, брызгают траву, затем садят подсолнух, рядок просматривается на километр. С одной стороны - хорошо искать подранков, с другой - там никто не живет, спрятаться не где.
Так и было. Перепела валом, трава выше моего роста. А год знаете какой? 2010! Как раз тогда пели о высокой пожароопасности. Чтобы "легитимный" мог охотиться, и никто ему не мешал.
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
А на последнем фото, как вешали?
 
Зверху