Полювання на голуба

Waldi2000

Мисливець
В неділю рано їхав на голуба але якось не вірилось, що його побачу, приїхав поле соняшника на місці не скосили вже хороший знак і погодку синоптик малює +17 але вітер 6метрів в секунду, кинув речі ц стульчик під берізку листя якої було до землі натуральний скрадок, почав виставляти 8 чучел скраю сонях біля проводів ЛЕП, поки ставив вже 3-ка вяхирів наді мною пролетіли. Потім через 15хв сидячи в скрадку побачив як на проводах 50м. від мене появилось з 10-кох вяхирів. серце забилось швидше, і я почав думати чекати щоб налетіли на чучела чи спробувати підійти до них ближче
изображение_viber_2021-09-26_07-33-09-767.jpg


Вирішив підкрастись, просто вийти з під берізки я не міг щоб не світитись, то прийшлось ползком добратись до края соняшника, але мене спалив вяхирь який налетів на чучела побачив мене і розвернувся голуби щось запідозрили почала рухатись, пройшлось вставати і цілитись відстань 40-45м. стріляю падає 1 ще раз з верхнього мімо. (в нижньому був дісперснт№7 ріо не розраховував на далекий постріл влучаня в голову 1 дробина) потім було ще пару налетів в мою сторону але інший мисливець появився в соняшнику 70м від мене і шугав голуба стрільбою і стайки розвертались. Голуб літав твльки 1,5години потім тиша.
изображение_viber_2021-09-26_07-33-10-317.jpg
 

север

ветеран форуму
надійна команда
В неділю рано їхав на голуба але якось не вірилось, що його побачу, приїхав поле соняшника на місці не скосили вже хороший знак і погодку синоптик малює +17 але вітер 6метрів в секунду, кинув речі ц стульчик під берізку листя якої було до землі натуральний скрадок, почав виставляти 8 чучел скраю сонях біля проводів ЛЕП, поки ставив вже 3-ка вяхирів наді мною пролетіли. Потім через 15хв сидячи в скрадку побачив як на проводах 50м. від мене появилось з 10-кох вяхирів. серце забилось швидше, і я почав думати чекати щоб налетіли на чучела чи спробувати підійти до них ближче Переглянути вкладення 708245

Вирішив підкрастись, просто вийти з під берізки я не міг щоб не світитись, то прийшлось ползком добратись до края соняшника, але мене спалив вяхирь який налетів на чучела побачив мене і розвернувся голуби щось запідозрили почала рухатись, пройшлось вставати і цілитись відстань 40-45м. стріляю падає 1 ще раз з верхнього мімо. (в нижньому був дісперснт№7 ріо не розраховував на далекий постріл влучаня в голову 1 дробина) потім було ще пару налетів в мою сторону але інший мисливець появився в соняшнику 70м від мене і шугав голуба стрільбою і стайки розвертались. Голуб літав твльки 1,5години потім тиша. Переглянути вкладення 708246
Была бы у Вас в стволах 3-ка в контейнере, в этом случае, и результат был бы намного лучше Поверьте моему опыту. Именно для таких моментов всегда беру с собой на вяхиря несколько патронов с 3-кой для дальних выстрелов.
 

Waldi2000

Мисливець
Была бы у Вас в стволах 3-ка в контейнере, в этом случае, и результат был бы намного лучше Поверьте моему опыту. Именно для таких моментов всегда беру с собой на вяхиря несколько патронов с 3-кой для дальних выстрелов.
у меня была в рюкзаке 5-ка в контейнере но я вообще не думал менять патрон, но опыт получил выводы сделаю.
 

huntumy

Зброяр
Вопрос не сколько в номере дроби сколько в патроне + ружье.
Энергии у №6 и №5 хватает для того чтобы вяхиря надёжно поразить на 50м. Нужно просто снарядить такой патрон.
 
  • Like
Reactions: kef

senya 2011

Мисливець
Вопрос не сколько в номере дроби сколько в патроне + ружье.
Энергии у №6 и №5 хватает для того чтобы вяхиря надёжно поразить на 50м. Нужно просто снарядить такой патрон.
А якщо вяхирь вирішить "нахитать" і підлетить на 15м ) ???
 

roz_koms

Слідопит
А наш голубь наверное уже отлетел, по крайней мере большая его часть. Выезжал вчера утром, даже и не видел…но я так и предполагал что это будет крайняя охота по голубю. Пересматривал записи в дневнике, крайние два года в 20-ых числах сентября его у нас уже не было, правда, в 2018 году в конце ноября была неплохая охота и голубя были сотни…
D2860D87-0437-4A49-B6F4-750540D95298.jpeg
 

oliver

Слідопит
Крайні виходи я мав прекрасні полювання. Розвідав абсолютно нове поле соняшника, саме поле величезне, але знову ми стояли на місці заходу голубів з коридору на це поле. Ракушки ЄВА ставили 41 шт. налітали і одинаки і пари-тройки. і навіть велика зграя регулярно залітала на посадку до чучал. Льот був прекрасний. Місцями підводила влучність та відсутність мисливського фарту. Але результат є. зауважу - два мисливці. норма у нас 10шт. погода була похмура, так, і вітер доволі таки сильний 10-12 м\с. шкодую, що не було камери, а то було б на що подивитися.
Ракушки - сила! Без них голуба на постіл ми б навіть не бачили. це факт!
25,09,21 ранок 2.jpg
25,09,21 ранок  1.jpg
 

фандоринъ

ветеран форуму
надійна команда
Да это понятно... Вы бы хоть раз поделились СХЕМОЙ расстановки (можно карандашом на бумажке): относительно ветра, кормящиеся/сторожевые, общая ориентация, форма "пятна"...
 

kef

Зброяр
Вопрос не сколько в номере дроби сколько в патроне + ружье.
Энергии у №6 и №5 хватает для того чтобы вяхиря надёжно поразить на 50м. Нужно просто снарядить такой патрон.
Сто відсотків так. Я навіть не уявляю які будуть дірки від "тройки". Коли номер 5 їх на виході робить як одинуцю . Вище подавав на огляд припутня якого вразила п'ятірка на "виліт." Та і не факт, що тройка вразить ціль на 50 м .
 

huntumy

Зброяр
№5 на 45-50м пробиває качку і припутня на виліт при умові V0 снаряду 400+ і твердого шроту.
 

oliver

Слідопит
Да это понятно... Вы бы хоть раз поделились СХЕМОЙ расстановки (можно карандашом на бумажке): относительно ветра, кормящиеся/сторожевые, общая ориентация, форма "пятна"...
Щоб зрозуміти схему потрібно уважно поспостерігати за зграєю припутнів на годуванні, чи то на стерні, чи на соняшнику. Багато часу провів я за цим заняттям, і зрозумів, що немає жодної схеми. Розставляю ракушки в хаотичному порядку, обовязково головами в різні боки, на відстані від метра до 2-х метрів між чучалами. інколи роблю дві групи зправа та зліва, посередині сектор для приземлення чи "присонячнення" голубів. форма плями - овал піврадіус від скрадка. важливо! самому сідати в скрадок не надто близько до крайніх ракушок, десь 20 м приблизно. також останнім часом я особисто не ставлю сторожових на соняшнику, не побачив жодної різниці та особливої потреби. на стерні так, ставлю. Ще одне, завжди контролювати чучела, щоб раптом десь вітром не перевернуло догори дригом (чорним вверх), голуб такого буде боятися, щоб пакети та гільзи не валялися навколо, щоб маскування обличчя мисливця було якісне із сіточкою для очей. не смикатися раніше потрібного, не метушитися при нальоті голубів. і найголовніше, не стріляти високо та далеко, якщо все норм з маскуванням і голуб ще не сильно ляканий, то він обовязково буде намагатися присісти до ракушок на другому третьому крузі. фактор турбування, стріляйте тільки, коли 100% впевнені у влучанні, не робіть лишнього шуму в угіддях, так ви зможете довше полювати на одному місці, голуб не буде надмірно потривожений. Поставте обмежувачі в пятизарядки, якщо не поцілив вголуба першим чи другим пострілом далі не тисніть гачок. Буде наступний нальот. Я стріляв за цей сезон пару разів третім пострілом, це коли бачив, що другим зробив підранка і треба обовязково добрати. Гаубічна канонада з пятизарядки це моветон при класичному полюванні на голуба із привадами.

На фото другий результативний вихід минулих вихідних на новому розвіданому полі.
26,09,21 вечір 1.jpg
26,09,21 вечір 3.jpg
 

Waldi2000

Мисливець
добавлю якщо розставити чучала дуже рано, і на нах встигне попасти роса потім вийде сонечко, вони блікують і голуб шугається!
 

kef

Зброяр
Суть дуже проста. Голуб має своє обране поле та місце для годування. На якому по декілька тижнів годується. Навіть якщо полювати два рази на тиждень на одному і тому ж місці ,він всерівно туди прилітає. І дуже рідко сідає на соняшник на краю поля. В більшості десь до середині чи дальше від краю. Я знаходжу таке місце за допомогою бінокля перед тим як почати полювання. Просто заходжу у міжряддя соняшнику або стаю на місці перелету в природному укритті. Стрільбу веду " з коліна ". Так що птиця мене не бачить. І наліти йдуть постійні без будь яких "обманок".
 
Зверху