Порох СП-З-К

IRBIS_PL

Новачок
Можливо вийду за рамки теми, але таке питання, які пороха Шостки кому більш подобаються, та що більш підходить для спортивної кулі.?
 

IRBIS_PL

Новачок

Varjag229

Снайпер
Можливо вийду за рамки теми, але таке питання, які пороха Шостки кому більш подобаються, та що більш підходить для спортивної кулі.?
Був чудовий справжній "Крук" до 2018 року (Шосткінського казенного заводу "Зірка"). Не поганий "Сільвер-О" марки Б. Напівпідвалну серію, у т.ч. СП-З-К "типу "Крук" ще не зрозумів. В перших відстрілах "12-й калібр" - не погані результати швидкості та її стабільності, а пізніші відстріл у цій темі - на рекомендованих наважках вже мінус 35-40 м/с.
 

Zabar Andrij

Мисливець
що 2021 р.в., що 2022 р.в вм
Був чудовий справжній "Крук" до 2018 року (Шосткінського казенного заводу "Зірка"). Не поганий "Сільвер-О" марки Б. Напівпідвалну серію, у т.ч. СП-З-К "типу "Крук" ще не зрозумів. В перших відстрілах "12-й калібр" - не погані результати швидкості та її стабільності, а пізніші відстріл у цій темі - на рекомендованих наважках вже мінус 35-40 м/с.
відстрілював сп з к 2021 р.в, 2022 р.в., взагалі різниці немає, і візуально/мануально теж, таке відчуття, що із одної бочки довготривалого храніння фасували.
 

mpetlin

Новачок
Доброї ночі, шановне панство!

Мій досвід, при 2 градусах за Цельсієм та з циліндру (МР-18ЕМ-М Спортінг; діаметр 18,4мм; довжина 750мм ):
спзк 2,0г х куля 31г (ковпачок), Е-36, на дно контейнера 5мм корк, куля зверху, зірка, докатка BN3 - 398 м/с
спзк 2,1г х куля 31г (ковпачок), Е-36, на дно контейнера 5мм корк, куля зверху, зірка, докатка BN3 - 407 м/с

перепілка:
еталон (з яким я полюю) - NS Lowsonic 1,0г x 24г (обтюратор спорт-24, 5мм корк, контейнер спорт-24, дп, закатка) - 359 м/с
спзк 1,5г х 20г (обтюратор спорт-24, 5мм корк, контейнер спорт-24, дп, закатка) - 357 м/с
спзк 1,6г х 20г (обтюратор спорт-24, 5мм корк, контейнер спорт-24, дп, закатка) - 363 м/с

спзк 2,0г х куля 31г (ковпачок), пп 3мм, 5мм корк, на дно контейнера 5мм корк, куля зверху, закатка- 361 м/с
спзк 2,0г х куля 31г (ковпачок), пп 3мм, на дно контейнера 5мм корк, куля зверху, закатка - 360 м/с - Родезійські мотиви :)

Хронограф - ProChrono PAL, батарейка в гарному стані.
Пластикова гільза 12к., кнопка 688, спзк 27 липня 2023р.
 
Останнє редагування:

IRBIS_PL

Новачок
Доброї ночі, шановне панство!

Мій досвід, при 2 градусах за Цельсієм та з циліндру (МР-18ЕМ-М Спортінг; діаметр 18,4мм; довжина 750мм ):
спзк 2,0г х куля 31г (ковпачок), Е-36, на дно контейнера 5мм корк, куля зверху, зірка, докатка BN3 - 398 м/с
спзк 2,1г х куля 31г (ковпачок), Е-36, на дно контейнера 5мм корк, куля зверху, зірка, докатка BN3 - 407 м/с

перепілка:
еталон (з яким я полюю) - NS Lowsonic 1,0г x 24г (обтюратор спорт-24, 5мм корк, контейнер спорт-24, дп, закатка) - 359 м/с
спзк 1,5г х 20г (обтюратор спорт-24, 5мм корк, контейнер спорт-24, дп, закатка) - 357 м/с
спзк 1,6г х 20г (обтюратор спорт-24, 5мм корк, контейнер спорт-24, дп, закатка) - 363 м/с

спзк 2,0г х куля 31г (ковпачок), пп 3мм, 5мм корк, на дно контейнера 5мм корк, куля зверху, закатка- 361 м/с
спзк 2,0г х куля 31г (ковпачок), пп 3мм, на дно контейнера 5мм корк, куля зверху, закатка - 360 м/с - Родезійські мотиви :)

Хронограф - ProChrono PAL, батарейка в гарному стані.
Пластикова гільза 12к., кнопка 688, спзк 27 липня 2023р.
Доброго дня, а не забагато 2 грами при рекомендованих 1.8*35, яка віддача, та чі догораж порох?
 

FUGAS_777

Новачок
Доброго дня, а не забагато 2 грами при рекомендованих 1.8*35, яка віддача, та чі догораж порох?
Думаю що порох не догорає так як мала швидкість, тут раніше хтось писав про кулю 32 г з навіскою 1,9 і виходила швидкість 390 м/с, хоча може і різна довжина ствола, хоча, як на мене, то ствол 750 мм на навісці в 2,1 г повинен був розганяти десь до 425 м/с. Тому думаю не догорає.
Цікаво, а хтось міряв швидкість на 470-510мм стволах?
 

IRBIS_PL

Новачок
Таке перевищення рекомендацій виробника викликає тривогу, хоча якщо людина спробувата то напевне щось знала, я для тренувань 1.55-1.6 на кулю 28 гр., хрона нажаль не маю
 

Varjag229

Снайпер
mpetlin робив відстріл з ЦИЛІНДРА.
Зі звуженням ствола 0,5 мм при 1,9 г. СП-З-К легко видасть 390 м/с на 31-32 г. ІМХО.
 

Ведьмачок

Новачок
Тестував з товаришем порох СП-З-К. Постріл сподобався. Але ствол засратий добряче))) Раніше користувався в основному нобелем. Цього разу використовував рекомендовані 1,5/24, 1,6/28, 1,7/32. Постріл різкий, комфортний. Не думаю що треба збільшувати наважку пороху. В слідуючий раз протестую на кучність по паперовій мішені та в дерев'яну дошку на проникненість. Хрона нажаль не маю поки.
 

фандоринъ

ветеран форуму
надійна команда
Тестував з товаришем порох
Постріл різкий, комфортний
В слідуючий раз протестую на кучність по паперовій мішені та в дерев'яну дошку на проникненість
Тобто, цього разу тестували виключно на гучність та віддачу... Також масив роботи: можливо, комусь буде цікаво...
 

Ведьмачок

Новачок
Тобто, цього разу тестували виключно на гучність та віддачу... Також масив роботи: можливо, комусь буде цікаво...
Ні, ви тут знову попали пальцем в небо))) Цього разу була більше стрільба для розваги, але тестували порох на нагар та рекомендаційні наважки. Точно, влучно, комфортно. Не дуже зрозумілий ваш випад, але сприймаю як пусте)
 
  • Like
Reactions: SAB

Ведьмачок

Новачок
Вместо опилок нужен пластиковый контейнер.
Я не використовую тирсу зовсім, навіть ДВП пижі. Виключно все споряджаю на пластикових ПК. Як пояснив мені продавець, СП-З-К дуже забруднює стволи бо має великий вміст графіту, який додається мабуть для зменшення злежування чи гігроскопічності. Але то пусте, вся чорна маса з вкрапленнями легко протерлась серветкою з балістолом за один прохід і пуховкою.
 

Zabar Andrij

Мисливець
графіт в ньому дійсно є, якщо пальцями потерти, добре видимий слід залишається.Але все ж таки тест без хрону, або хоча б на проникнення, чи в дошку, чи в бумагу, то таке, собі. На віддачу, на підкидання ствола, чи ще якось то все бісовські ідеї.
 

фандоринъ

ветеран форуму
надійна команда
1/3 часу
графіт в ньому дійсно є, якщо пальцями потерти, добре видимий слід залишається.Але все ж таки тест без хрону, або хоча б на проникнення, чи в дошку, чи в бумагу, то таке, собі. На віддачу, на підкидання ствола, чи ще якось то все бісовські ідеї.
То пусте...
 

ATIS

Снайпер
На віддачу, на підкидання ствола, чи ще якось то все бісовські ідеї.
100%.
Був випадок, відстрілював одному чоловікові його патрони, просив відстріляти бо дуже вже різкі та "крепкий" постріл.... На ділі швидкість у всіх була не вища 330 м.с....... Він був шокований.
Так що без хрона чи дошки , то таке.......
 
Зверху