Пошкодження ствола карабіна.

Ohotnik47

Слідопит
Ми ще не почули що за ствол,калібр,хромований канал ствола чи ні і т.д.Якщо пропустити дорн через канал ствола,то він розтисне ствол,збільшиться діаметр канала ствола,весь ствол буде "піддутий".При дорнуванні,заготовка повинна бути на багато більшого діаметру ніж ствол(стінка ствола 8-15 мм залежно від калібру).Після дорнування, знімається напруження металу(термічним способом),яке утворилось під час дорнування, а вже після цього обточується ствол.З нержавійкою-трошки інша процедура.Я знаю шо сказав:). З повагою
Ви маєте на увазі дорн для ВИГОТОВЛЕННЯ ствола , і цілком праві.А я про дорн для ремонту, то інша річ - їх повинно бути кілька, різного діаметру, за звичай 3-4шт, від мін. до макс.
Але такий процес не простий, інколи ( якщо мова не йде про відновлення якогось історичного зразка ) то дешевше купити новий бланк і замінити ствол у ліцензійній майстерні.
З повагою до всіх хлопців, з Новим роком![/QUOTE]
 

andryx1

Снайпер
З цим стволом,потрібно зробити як з машиною після ДТП.Відремонтувати і продати за дешево.Придбати новий і більше не допускати такого.
Під час стрільби був тихий пострів. В азарті канал ствола не перевірив і вистрілив ще раз.
Або взагалі-відріктися цієї справи.:)
 

woodcarver

Мисливець
Вітаю. Думаю, треба йти по порядку.
Відстріляти як є,можливо нічого не зміниться з стп, або не критично для полювання.
Колись у Карпатах, старі карабіни з "убитими" кінцями стволів для того, щоб не переносити мушку засвердлювали і формували коронку, деколи допомагало.
Обрізати ствол, перенести мушку, якщо стоїть оптика то та мушка не потрібна сто років. Це найпростіше.
Сформувати коронку не проблема, в інеті. інфи. багато.
Підберете патрон (вагу кулі), і буде ок.
Якщо укоротите ствол на пару см. думаю проблем не буде, в крайньому випадку накрутите щось на подобі дульного тормоза.
Це найпростіші шляхи, вирішення проблеми, найменш витратні але може допоможуть.
По можливості підпишіть в темі як вирішили проблему, думаю багатьом буде цікаво.
З повагою.
 

Руслан43

Новачок
Фото відстрілу Ругера 10/22 Тейкдауна з пошкодженням ствола. Верхня група з упору на мішок. Відстань 50 метрів. Нижня - з коліна з упором на рогачик. Відстань та сама. При холодному стволу - розкидання більше. Поступово зменшуючись при стрільбі
 

Вкладення

1.11

Слідопит
Чому?
Товаришу вкорочував Маузер 98, на 5 см - робив коронку, в результаті було досягнуто кучність своїм патроном в 1 хв.Причина - пошкоджені нарізи біля дульного зрізу.
Все праивльно. Можна було вкоротити і на 3см. Як правило, зношення є на довжині 20-25мм від дульного зрізу. Головне, потім сформувати фаску.
Але пам'ятайте, що в К98 - 1 см це 10 м/с. На К98 вашого товариша, вихідна швидкість кулі зменшилась на 50м/с.
 

1.11

Слідопит
Фото відстрілу Ругера 10/22 Тейкдауна з пошкодженням ствола. Верхня група з упору на мішок. Відстань 50 метрів. Нижня - з коліна з упором на рогачик. Відстань та сама. При холодному стволу - розкидання більше. Поступово зменшуючись при стрільбі
Для 50м - це жах.
 

Руслан43

Новачок
Поки полірував ствол м'якою пастою. Зміг добитися цього. Стрільба з упору на 50 метрів. Збільшення 4+. Буду дивитись далі.
 
Останнє редагування:

woodcarver

Мисливець
Вітаю. Думаю, що паста тут не допоможе, можливо і не зашкодить.
Критичного нічого не бачу, порівняйте свої результати стрільби на 100м. до і після піддуття. Побачите як воно вплинуло на кучність, потім робіть висновки.
Якщо вам стає кучності для ваших полювань, залиште все як є. Просто лишніми маніпуляціями можна зробити ще гірше, якщо робити самому.

На мішені 5 пострілів чи більше? Якщо одна куля "утюгом", то вже гірше.
Удачі.
 
Останнє редагування:

Руслан43

Новачок
Вітаю. Думаю, що паста тут не допоможе, можливо і не зашкодить.
Критичного нічого не бачу, порівняйте свої результати стрільби на 100м. до і після піддуття. Побачите як воно вплинуло на кучність, потім робіть висновки.
Якщо вам стає кучності для ваших полювань, залиште все як є. Просто лишніми маніпуляціями можна зробити ще гірше, якщо робити самому.

На мішені 5 пострілів чи більше? Якщо одна куля "утюгом", то вже гірше.
Удачі.
Пострілів 5. Просто куля надірвала мішень. Утюгів ще не було.
 

HOWA

Слідопит
Руслан43
Если для охоты, то все более менее, для остального требуется совсем другое оружие... Далее,.. не увлекайтесь "горячими навесками" если сами снаряжать будете, (лучше меньше, да лучше) при соотв. разрешении Законами ... (если они будут от "Слуг Народа"). Вот мои "стрелы" с охот. карабина разными патронами.
 

Вкладення

HOWA

Слідопит
Вот еще, патрон PPU Grom, из Сербии (первый улетел за пределы мишени, почему не знаю, квадрат сетка - минута) :
 

Вкладення

Зверху