Прохання проконсультувати, фахівців з приводу заміни бойка на ІЖ 54 без брандтрубок ?....

Алекс49

Мисливець
Доброго, всім - панове мисливці.
Звернувся до мене знайомий з проханням про допомогу. В нього в старому Іж 54 після пострілу не вертається назад правий бойок, потім не можливо розкрити рушницю бо він застряє в капсулі стріляної гільзи. При нахилянні бойками вниз він вільно трохи виходить зі свого отвору, (весь не випадає), при перевертанні вгору - ховається...
Брандтрубок на колодці - нема, тож запитання до шановних фахівців цієї моделі, чи однакові і взаємо заміняємі бойки від пізніших випусків цієї моделі вже ті, що йшли з брандтрубками і чи підійдуть вони на цю модель?...
До всіх з повагою.

997698D5-9887-4D60-B7FD-83FB3D2B247D.jpeg
D578F489-C0C2-4B50-A99B-6DF9D16D5AC3.jpeg
6EE91D58-BD99-4109-9E40-7DEA4436B64B.jpeg
 

Алекс49

Мисливець
Теоретично зрозумів, що до чого прочиташи цю тему: https://uoor.com.ua/forum/index.php?threads/Бойки-ИЖ-54.53069/
Можливо хто підкаже майстра, що зможе допомогти?
Можна було б відправити на ремонт колодку "Новою поштою", звичайно ж, що не "за спасибі".

З повагою, до всіх.
 

Ohotnik47

Слідопит
Там брантрубки знаходяться з тильної сторони, де курок б'є. Потрібна викрутка відповідного розміру і з пропилом по середині під бойок.Викручуєте, гарно чистите і якщо бойок в нормі - ставите підходящу пружинку і закручуєте назад.
Пружинку можна підібрати від аерозольного балончика, якщо потрібно нові бойки - точаться з хвостовика свердла (ссср).
 

стрелок60

Слідопит
Там брантрубки знаходяться з тильної сторони, де курок б'є. Потрібна викрутка відповідного розміру і з пропилом по середині під бойок.Викручуєте, гарно чистите і якщо бойок в нормі - ставите підходящу пружинку і закручуєте назад.
Пружинку можна підібрати від аерозольного балончика, якщо потрібно нові бойки - точаться з хвостовика свердла (ссср).
Там брандтрубок нету-там есть грандбукса.Выкручивать ее очень неблагодарное занятие.По поводу бойка.Лучше не с хвостовика сверла а с танкового трака-навсегда.Правда ударники расклепаете.Грустно.Но одно радует-я без работы в ближайшее время не останусь.Баллончик тоже оч интересно.Покупаете с десяток .Содержимое на воздух и нарушая ТБ а на нем нfписано-НЕ РАЗБИРАТЬ!!! ищете пружинку.
 
Останнє редагування:

Ohotnik47

Слідопит
:) Як вірно називається - не скажу, я не дипломований зброяр.Але - на своїй 54 ці такі бойки стоять 14 років, зробив собі першому, в інших хлопців трохи менше і жоден не лопнув і курки не розклепав.Мало того, багато зробив і на Іж 49, 26 та БМ - працюють до цих пір.
Стосовно купівлі балончиків - я даю поради як вирішити проблему тим, що є під руками, в мене наприклад цих балончиків в майстерні мішок, бо маю дружину і дочок, а вони використовують косм.засоби, я з балончиків багато чого роблю - наприклад прокладки для головок цил.ЯВА, роблю стаканчики, коли розтоплюю віск для просочування руків'їв ножів і т.п.
Розбирається балон просто - протикаєте його шилом і тиск зтравлюється, після чого розрізається звичайними ножницями БЕЗПЕЧНО.
А "грустно" мені буває коли люди люблять ускладнювати життя іншим.;)
 
Останнє редагування:

север

ветеран форуму
надійна команда
Доброго, всім - панове мисливці.
Звернувся до мене знайомий з проханням про допомогу. В нього в старому Іж 54 після пострілу не вертається назад правий бойок, потім не можливо розкрити рушницю бо він застряє в капсулі стріляної гільзи. При нахилянні бойками вниз він вільно трохи виходить зі свого отвору, (весь не випадає), при перевертанні вгору - ховається...
Брандтрубок на колодці - нема, тож запитання до шановних фахівців цієї моделі, чи однакові і взаємо заміняємі бойки від пізніших випусків цієї моделі вже ті, що йшли з брандтрубками і чи підійдуть вони на цю модель?...
До всіх з повагою.

Переглянути вкладення 563322 Переглянути вкладення 563323 Переглянути вкладення 563324
А зачем менять бойок? Если он- есть?:cool:
Там причина не в бойке, а в пружине бойка, ИМХО. Которая вышла из ладу ( банально соржавела!) и не выполняет свои функции. Весьма возможно, что есть и наклеп бойка. Надо изъять бойок из колодки, осмотреть его, убрать наклеп и зазубрины, отполировать его. Заменить пружину. Очистить канал в колодке, в котором размещается бойок с пружиной, от грязи и мусора ( а они там 100%) есть. Смазать все тонким слоем масла и поставить бойок на место. Учитывая возраст и состояние данного ружья, весьма возможен износ и других частей и механизмов УСМ, которые нужно внимательно осмотреть, почистить, смазать, а, при необходимости, и заменить. Учитывая сложность механизма ИЖ-54 лучше туда самому не лезть вообще, а отдать колодку в хорошую мастерскую.
Эксплуатировать ружье в данном состоянии я бы не рекомендовал: ружье, кроме того, что безотбойное с завода ( а это- минус данной модификации ИЖ-54! кто бы, что бы мне ни доказывал), еще находится и в неисправном состоянии, что, отнюдь, не исключает возможность самопроизвольного выстрела при его открывании/закрывании. Не говоря уже, не дай Бог, об осечке и увязании, в буквальном смысле, при этом, бойка в капсюле патрона. Открыть его в таком положении, это- сродни разрядить мину. А может- и опасней.
 
Останнє редагування:

север

ветеран форуму
надійна команда
И еще у меня вопрос к ТС: почему в разложенном ружье Вы не спускаете курки с боевого взвода? Ведь у ИЖ-54 есть плавный спуск!
А на фото- колодка ружья со взведенными курками!
1.jpeg


П.С. В таком положении курков боевые пружины ИЖ-54 сядут за очень короткое время!
А они сейчас стоят, ой, как не дешево.
 

Алекс49

Мисливець
И еще у меня вопрос к ТС: почему в разложенном ружье Вы не спускаете курки с боевого взвода? Ведь у ИЖ-54 есть плавный спуск!
А на фото- колодка ружья со взведенными курками!
Переглянути вкладення 563806

П.С. В таком положении курков боевые пружины ИЖ-54 сядут за очень короткое время!
А они сейчас стоят, ой, как не дешево.
Як я вже писав - зброя не моя.
Людина поважного віку, в селі і зброя там же в селі, звернулась до мене за допомогою, я не в селі і зброї тієї в руках не тримав. Сам, я - не фахівець і лізти туди не намагаюсь про що зразу сказав власнику рушниці.
Все, що він написав, що після останнього використання зброї, по лисіці яка зайшла просто на подвір'я серед білого дня і покусала собаку, (скоріше за все вона скажена була, викликали з району фахівців і ті забрали труп лисиці на перевірку, а собаці зробили щеплення), тож після двох останніх пострілів як він стверджує, усе це з рушницею і сталосяі, він її відкрити не міг бо бойок пробив капсуль і застряг там. Якось вони її відкрили і Більше він не намагався з неї стріляти і звернувся до мене, щоб я порадився тут на форумі з фахівцями і знайшов майстра якому б можна було відправити на ремонт колодку. (дякувати, що знайшлась людина яка відгукнулася в приватних повідомленнях і погодилась допомогти).
От і все.
Думаю, що я відповів на всі Ваші поставлені запитання.
Велика подяка всім фахівцям - практикам, хто підказав і дав слушні поради!

З повагою, до всіх.
 

Алекс49

Мисливець
От дякувати майстру відгукнувшомуся на прохання допомогти, результат його роботи!
5A25A1E2-F5A0-410E-8CF2-5AE3EDAB65FA.png
F82D432F-DA3C-4697-8415-CA910992813D.png
6354DA83-9112-4131-8ADB-38E84B894850.png
D69E1F74-F78F-4465-BEC6-2C737F1CF594.png

Велика йому подяка за це!!!
Побільше б таких людей, що не насміхається, не ставиться зверхньо до прохання допомогти, а просто мовчки - допомагає!!!
Ще раз велика подяка всім, хто порадив і тому хто допоміг!
З повагою.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
От дякувати майстру відгукнувшомуся на прохання допомогти, результат його роботи!
Переглянути вкладення 569877 Переглянути вкладення 569879 Переглянути вкладення 569880 Переглянути вкладення 569881
Велика йому подяка за це!!!
Побільше б таких людей, що не насміхається, не ставиться зверхньо до прохання допомогти, а просто мовчки - допомагає!!!
Ще раз велика подяка всім, хто порадив і тому хто допоміг!
З повагою.
Отличная, качественная работа! Мастеру респект.
Так, а что было не так с бойком? Наклеп бойка, загрязненность и капец пружине?
 
Останнє редагування:

Алекс49

Мисливець
Отличная, качественная работа! Мастеру респект.
Так, а что было не так с бойком? Наклеп бойка, загрязненность и капец пружине?
Ось дослівний скан, що написав майстер про стан у середині:

3C704F78-9342-4064-B1BC-4E85127338B5.jpeg

От такі от були справи, крім того, що там ще дещо було про, що мені дід не сказав, але то до суті бойків не стосується....
З повагою.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Ось дослівний скан, що написав майстер про стан у середині:

Переглянути вкладення 569968
От такі от були справи, крім того, що там ще дещо було про, що мені дід не сказав, але то до суті бойків не стосується....
З повагою.
Я так и предполагал
Там причина не в бойке, а в пружине бойка, ИМХО. Которая вышла из ладу ( банально соржавела!) и не выполняет свои функции. Весьма возможно, что есть и наклеп бойка.
 

Ohotnik47

Слідопит
Дякую за добрі слова ☺.
При наявності токарного ст. - роботи на годину часу.
Пружинки були присутні, одна дуже підсаджена, а інша взагалі зпресована в плотний циліндрик - зрозуміло, що свою функцію не виконували. Думаю це результат "клацання " курками при пустих патронниках. Наклеп був присутній, але не значний, на нових бойках у відповідному місці зроблені фаски.
Великої іржі не було, і розкрутилось все без проблем.
І коли бойки почали заважати відкрити рушницю - їх просто вкоротили.
З повагою до всіх
 
Зверху