Прошу помочь с Меркелем-200е

YVK1968

Новачок
Меркель - чудова рушниця для стрільби мілким шротом. На голуба та качву - саме те, що треба! Універсалити його категорично не раджу!
 

wiarus

Мисливець
любой подкалиберной пулей. любыми номерами дроби. картеч желательно согласовывать. крутить желательно самому. нормальное ружье. охотился с ним более 10-ти лет пока не купил 203-й.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
что никаких иных ружей в свободной продаже в указанный год плюс минус лет 8 НЕ БЫЛО НИКОГДА.
Не говорите чепухи! Комиссионки, после известных событий 1975-1976 гг., были забиты охотничьим оружием, в т.ч. и иностранным, Даже тем, которое сейчас стоят многие тысячи долларов!
Описываемые события были в Киеве.
Читайте, на здоровье:
"За період із 1976 по 1983 роки у комісійному магазині перебували рушниці чи не всіх світових фірм і майстрів по виробництву мисливської зброї. Найбільше було німецьких: Зімсон, Хенель, Зауер, зокрема 29-ї моделі оцінений всього в 230 крб, Бюхаг, Фортуна, Меркель з горизонтальними й вертикальними стволами, Герліх, Грейфельт, Віллі Коніг, Ріхард Копф, Ріхтер, Геко. Ціна їх коливалась від 230 до 350 крб. Серед них були й рушниці високого розбору, наприклад Герман Шнайдер із замками системи Голланд-Голланд з художнім гравіруванням, ця рушниця була оцінена в 600 крб.

Англійські рушниці траплялися значно рідше і ціна на них була значно вищою. Пригадую, на початку жовтня 1977 року була виставлена рушниця Пердея і оцінена в 1100 крб. Через місяць вона була продана. На початку жовтня 1978 року, в дещо гіршому_стані, була виставлена ще одна рушниця цього майстра. Через тиждень її продали за 800 крб. У травні того ж року Когсвелл-Гаррісон – продався за 800 крб., а в 1983 році - Вестлі Річардс (550 крб.) та Грінер (300 крб.), ще добра робоча рушниця знайшла собі нового власника.

Серед легендарних бельгійських рушниць можна було побачити шедеври різних фірм і майстрів: Лебо-Куралі (800 крб.), Дефурні (700крб.), а також рушниці менш знамениті - Дюмулен, Шольберг, Фаржерон, Анонімне товарнеє в в Льєжі. Ціна на них коливалась від 200 до 350 крб., у залежності від стану зброї.

Із Французьких рушниць траплялися Сент-Етьєнська мануфактура, Жан Стасарт (290), Робюст (180), Дарн (І90), Лепаж (90), Шапбю (800), Гастинг Ранетт (450).

Траплялися й рушниці чеського майстра Яна Новотного. Його рушниці високо цінував Остап Вишня. Він все життя жалів за Новотним ,яку конфіскували "органи" при його арешті в 1933 році. Усі рушниці Новотного, які були в магазині, мені пощастило бачити й тримати в руках. Дві були 12 калібру з прямою ложею і енсоновськими замками, стволи зі сталі Сіменс Мартен, але в корозії і забоїнах. На подушках бельгійські клейма. Ціна - 250 і 280 крб. Одна з рушниць була 16 калібру, ложа пряма, замки Голланд-Голланд. Стволи зі сталі Польді-антікорро. Це була рушниця високого розбору, але погано збережена,. Її продали за 350 крб. Також запам‘яталася чеська рушниця Махач (Брно) 16-го калібру замками Голланд-Голланд та ежектором та ствольною сталлю Толедо (Англія). На ній були бельгійські клейма і продавалася вона за 780 крб.

Із американських рушниць запам‘яталася стара серійна Ітака (75крб.) Не можна не згадати австрійські рушниці. За якістю вони не поступалися німецьким (принаймні ті, які мені довелося бачити, а деякі й пристрілювати, але про це потім). Це Віллі Шванцер, калібр 16 (350 крб.), Шпрінгер (Відень) з ежектором, сталь Сіменс Мартен, на колодці бельгійські клейма (370 крб.). Антон Зодія, ложа пряма, стволи зі сталі Бьоллер антиніт, ціна 300 крб.

Було також і кілька угорських рушниць, які не привертали тоді особливої уваги бо якість їх була невисокою.


Не згадав я ще про одну рушницю, яку придбав у державному мисливському магазині на Нестерівському провулку в Києві. Це МЦ2І-І2, з горіховою ложею, ціною 350 крб.".

П.С. Времена тотального дефицита начались гораздо позже!
 

kef

Зброяр
Я можу сказати ,що придбати рушницю у 80.х.не так то просто було.Наші мисливці з яких лишилися одиниці у строю.Їздили у Мінск, Ленінград.Бо всі хотіли този 34 та іжи 27..У нас як були ,то під заказ та знайомства.Дехто із сибіру привозив .Одна рушниця іж 27 привезена з Діксона.яка і досі в строю.
А Меркеля знайти у доброму стані рідкість.бо гатили всім під ряд.Якщо розбиті-дуті стволи іжів 54 .то тонкостінні рушниці від такої наруги без наслідків не залишаться.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Я можу сказати ,що придбати рушницю у 80.х.не так то просто було.Наші мисливці з яких лишилися одиниці у строю.Їздили у Мінск, Ленінград.Бо всі хотіли този 34 та іжи 27..У нас як були ,то під заказ та знайомства.Дехто із сибіру привозив .Одна рушниця іж 27 привезена з Діксона.яка і досі в строю.
А Меркеля знайти у доброму стані рідкість.бо гатили всім під ряд.Якщо розбиті-дуті стволи іжів 54 .то тонкостінні рушниці від такої наруги без наслідків не залишаться.
Речь идет о 70-х гг. 20 века и ранее ...Трофеи, репарации, Группа советских окупационных войск в Германии-источники для поступления ( легального) немецкого гладкоствольного оружия в послевоенный СССР. Зимсоном, Зауэром и Меркелем , в те годы, никого нельзя было удивить. Впрочем, как их и приобрести, при желании. У меня многие земляки, вернувшиеся со 2-й Мировой войны, владели подобными ружьями.
Эра дефицита началась в 80-х , ИМХО.
 
Останнє редагування:

север

ветеран форуму
надійна команда
Доброго Вам дня. Недавно стал обладателем ружья Меркель-200е 1978 года. Проштудировал интернет и толком ничего не нашел по эксплуатации данного ружья (только общие фразы по слабым боевым пружинам которые ломаются и тонким стволам которые можно подуть или разорвать стволы в районе чековых сужений). Прошу коллег которые владеют или владели данным ружьем помочь советом. Заранее Всем благодарен.
Дайте хоть фото Вашего Меркеля!
А то песочим, неизвестно что, уже 3 страницы!
 

kef

Зброяр
З моїх земляків .якщо і повернулися то одиниці покалічені тілом та душею і без трофейних рушниць.Максимум що я бачив .це бритви. годинники.запальнички.портсигари.та нагороди.
А на рахунок "убитих"меркелів то їх менше як іжів 54..Гляньте скільки у продажі пошарпаних -убитих 54 іжаків...
Меркель він і в Африці буде Меркелем ;)
 

север

ветеран форуму
надійна команда
З моїх земляків .якщо і повернулися то одиниці покалічені тілом та душею і без трофейних рушниць.Максимум що я бачив .це бритви. годинники.запальнички.портсигари.та нагороди.
А на рахунок "убитих"меркелів то їх менше як іжів 54..Гляньте скільки у продажі пошарпаних -убитих 54 іжаків...
Меркель він і в Африці буде Меркелем ;)
Если дожил до наших дней- то да!
И снова же- на любителя и для определенных охот.
В качестве единого ружья- не подойдет!
Это Вам- не БМка и даже - не ИЖ-27!:D
 

kef

Зброяр
Цілком вірно-для окремого полювання на ту чи іншу дичину...А не одне на всі види полювання. Думали про людей і для людей робили.
А совєти почали з Іжа 49 "копії"вісімки ...а закінчили чудом у вигляді 43 Іжа :D
 

север

ветеран форуму
надійна команда
і без трофейних рушниць.


В Центральный Комитет ВКП(б)
Товарищу Жданову Андрею Александровичу …О моей алчности и стремлении к присвоению трофейных ценностей.
Я признаю серьезной ошибкой, что много накупил для семьи и своих родственников материала, за который платил деньги, полученные мною как зарплату…
Мне сказали, что на даче и в других местах обнаружено более 4-х тысяч метров различной мануфактуры, я такой цифры не знаю. Прошу разрешить составить акт фактическому состоянию. Я считаю это неверным.
Картины и ковры, а также люстры действительно были взяты в брошенных особняках и замках и отправлены для оборудования дачи МГБ, которой я пользовался…
Я считал, что все это поступает в фонд МГБ…
Все это валялось в кладовой, и я не думал на этом строить свое какое-то накопление.
Я признаю себя очень виновным в том, что не сдал все это ненужное мне барахло куда-либо на склад, надеясь на то, что оно никому не нужно…

Охотничьи ружья. 6—7 штук у меня было до войны, 5—6 штук я купил в Германии, остальные были присланы как подарки… Признаю вину в том, что зря я держал такое количество ружей. Допустил я ошибку, потому что как охотнику было жаль передавать хорошие ружья…
Прошу Центральный Комитет партии учесть то, что некоторые ошибки во время войны я наделал без злого умысла, и я на деле никогда не был плохим слугою партии, Родине и великому Сталину.
Я всегда честно и добросовестно выполнял все поручения т. Сталина.
Я даю крепкую клятву большевика — не допускать подобных ошибок и глупостей.
Я уверен, что еще нужен буду Родине, великому вождю т. Сталину и партии.
Прошу оставить меня в партии. Я исправлю допущенные ошибки и не позволю замарать высокое звание члена Всесоюзной Коммунистической партии (большевиков).
Член ВКП(б) Жуков
12.1.48 г.


уникальных охотничьих ружей фирмы «Голанд-Голанд» и других — всего 20 штук.
https://www.novayagazeta.ru/articles/2003/06/09/18277-trofei-marshala-zhukova
 

Varjag229

Слідопит
Утка, голубь, заяц, лиса - почти все массовые виды охот.
На копыто - наверное нет, хотя владельцы уже отписали, что подкалиберными пулями тоже гуд.
Чем не универсальное ружье.
П.С. Для из-под лягавой собаки (стойки) - возможно, нет.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Утка, голубь, заяц, лиса - почти все массовые виды охот.
На копыто - наверное нет, хотя владельцы уже отписали, что подкалиберными пулями тоже гуд.
Чем не универсальное ружье.
П.С. Для из-под лягавой собаки (стойки) - возможно, нет.
Их так и применяли. Поэтому, до нашего времени, в приличном сохране, а тем более- с зеркальными стволами, их, практически, и не осталось. Хлипковатыми они оказались- для наших охот!
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Не говорите чепухи! Комиссионки, после известных событий 1975-1976 гг., были забиты охотничьим оружием, в т.ч. и иностранным, Даже тем, которое сейчас стоят многие тысячи долларов!
Описываемые события были в Киеве.
Читайте, на здоровье:
"За період із 1976 по 1983 роки у комісійному магазині перебували рушниці чи не всіх світових фірм і майстрів по виробництву мисливської зброї. Найбільше було німецьких: Зімсон, Хенель, Зауер, зокрема 29-ї моделі оцінений всього в 230 крб, Бюхаг, Фортуна, Меркель з горизонтальними й вертикальними стволами, Герліх, Грейфельт, Віллі Коніг, Ріхард Копф, Ріхтер, Геко. Ціна їх коливалась від 230 до 350 крб. Серед них були й рушниці високого розбору, наприклад Герман Шнайдер із замками системи Голланд-Голланд з художнім гравіруванням, ця рушниця була оцінена в 600 крб.

Англійські рушниці траплялися значно рідше і ціна на них була значно вищою. Пригадую, на початку жовтня 1977 року була виставлена рушниця Пердея і оцінена в 1100 крб. Через місяць вона була продана. На початку жовтня 1978 року, в дещо гіршому_стані, була виставлена ще одна рушниця цього майстра. Через тиждень її продали за 800 крб. У травні того ж року Когсвелл-Гаррісон – продався за 800 крб., а в 1983 році - Вестлі Річардс (550 крб.) та Грінер (300 крб.), ще добра робоча рушниця знайшла собі нового власника.

Серед легендарних бельгійських рушниць можна було побачити шедеври різних фірм і майстрів: Лебо-Куралі (800 крб.), Дефурні (700крб.), а також рушниці менш знамениті - Дюмулен, Шольберг, Фаржерон, Анонімне товарнеє в в Льєжі. Ціна на них коливалась від 200 до 350 крб., у залежності від стану зброї.

Із Французьких рушниць траплялися Сент-Етьєнська мануфактура, Жан Стасарт (290), Робюст (180), Дарн (І90), Лепаж (90), Шапбю (800), Гастинг Ранетт (450).

Траплялися й рушниці чеського майстра Яна Новотного. Його рушниці високо цінував Остап Вишня. Він все життя жалів за Новотним ,яку конфіскували "органи" при його арешті в 1933 році. Усі рушниці Новотного, які були в магазині, мені пощастило бачити й тримати в руках. Дві були 12 калібру з прямою ложею і енсоновськими замками, стволи зі сталі Сіменс Мартен, але в корозії і забоїнах. На подушках бельгійські клейма. Ціна - 250 і 280 крб. Одна з рушниць була 16 калібру, ложа пряма, замки Голланд-Голланд. Стволи зі сталі Польді-антікорро. Це була рушниця високого розбору, але погано збережена,. Її продали за 350 крб. Також запам‘яталася чеська рушниця Махач (Брно) 16-го калібру замками Голланд-Голланд та ежектором та ствольною сталлю Толедо (Англія). На ній були бельгійські клейма і продавалася вона за 780 крб.

Із американських рушниць запам‘яталася стара серійна Ітака (75крб.) Не можна не згадати австрійські рушниці. За якістю вони не поступалися німецьким (принаймні ті, які мені довелося бачити, а деякі й пристрілювати, але про це потім). Це Віллі Шванцер, калібр 16 (350 крб.), Шпрінгер (Відень) з ежектором, сталь Сіменс Мартен, на колодці бельгійські клейма (370 крб.). Антон Зодія, ложа пряма, стволи зі сталі Бьоллер антиніт, ціна 300 крб.

Було також і кілька угорських рушниць, які не привертали тоді особливої уваги бо якість їх була невисокою.


Не згадав я ще про одну рушницю, яку придбав у державному мисливському магазині на Нестерівському провулку в Києві. Це МЦ2І-І2, з горіховою ложею, ціною 350 крб.".

П.С. Времена тотального дефицита начались гораздо позже!
Не знаю за 76-й, а начало 80-х это уже было повальной проблемой.
Может в Москве ружей и было валом в магазинах, у тому же комиссионки это комиссионки, а новое ружье это новое. Мой отец начал себе искать ружье в 80-м, может в комиссионках что-то и было, но искалось новое ружье. При том, что отец моего отца был не последним человеком в республике и соответственно подключал к поиску свои связи и возможности, то нашли ИЖ-27 аж в 82-м в Кировограде и то из-под прилавка, типа как своим.
 

tyrist 1945

Тигр
Хлопці, хто з вас користується Меркель 200? В свою чергу хочу сказати що хоч це і проста, рядова рушниця, але взявши в руки раз на полювання не хочеш чогось другого.
 
Зверху