Про проведення полювання на пернату дичину та хутрових тварин

УКРАЇНСКЕ ТОВАРИСТВО МИСЛИВЦІВ І РИБАЛОК
ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ



НАКАЗ № 26 - О 16 липня 2018 року м. Харків​


Про проведення полювання на пернату дичину та хутрових тварин в мисливських угіддях Харківської обласної організації УТМР в сезоні 2018/2019 року

Згідно Рішень сесій Харківської обласної ради, у відповідності з Законом України «Про мисливське господарство та полювання», на підставі «Положення про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядку видачі ліцензій на добування мисливських тварин», затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 №549 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2011 року за №1211/19949,положення «Про прикордонний режим», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. N 1147 (із змінами), інших діючих законодавчих та нормативних документів, -

НАКАЗУЮ:
1. Полювання в угіддях, наданих у користування Харківській обласній організації УТМР на територіях Барвінківського, Близнюківського, Богодухівського, Валківського, Великобурлуцького, Вовчанського, Дворічанського, Дергачівського, Кегичівського, Коломацького, Краснокутського, Лозівського, Нововодолазького, Сахновщинського, Чугуївського і Шевченківського районів, проводити при наявності мисливсько-рибальського квитка члена УТМР і щорічної картки до нього з відміткою про сплату членських внесків, посвідчення мисливця, «Контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання» з відміткою про сплату державного мита, дозволу на добування мисливських тварин (відстрільна картка), відповідного дозволу на право користування мисливською зброєю, паспорту насобак мисливських порід, тощо.
2. Відкриття мисливського сезону на певній території здійснюється згідно статті 19 Закону України «Про ветеринарну медицину».
3. Згідно п.21 Положення «Про прикордонний режим», полювання у прикордонній смузі Дворічанського, Дергачівського, Вовчанського та Великобурлуцького районів, здійснювати з обов’язковим інформуванням розпорядником полювання або особисто мисливцем органів або підрозділів Державної прикордонної служби, в межах відповідальності яких буде проводитися полювання, із зазначенням початку і строку її провадження, прізвища, імені та по батькові осіб, що провадитимуть полювання. Інформування здійснюється письмово не пізніше ніж за 24 години до початку проведення полювання.
У смузі місцевості між лінією державного кордону та лінією прикордонних інженерних споруд, полювання забороняється.
4. Полювання напернату дичину та хутрових тварин проводити у наступні строки:
На гусок: сіру, білолобу велику, гуменника, крім гуски малої (білолобої малої), качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем'яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), голубів (крім голуба-синяка), перепела:
з 18-00 4 серпня по 25 листопада 2018 року.
4.2. На зайця-русака з 3 листопада 2018 року по 13 січня 2019 року.
4.3. На інших хутрових тварин (лисицю, єнотоподібного собаку та вовка):
з 3 листопада 2018 року по 24 лютого 2019 року, у тому числі в період з 19 січня по 24 лютого 2019 року полювання проводити тільки під контролем штатних єгерів.
5. Порядок проведення полювання:
5.1. На пернату дичину - субота, неділя та середа.
5.2.На зайця-русака та інших хутрових тварин – суббота і неділя.
5.3. На підставі наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 09.07.2018 №248 "Про встановлення Норм відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду у сезон полювання 2018/2019 років", видобуток пернатої дичини та зайця-русака встановити в кількості голів:
гусей -1, качок -3, лисок -3, куликів -3, голубів -3, перепілок -3, зайців-русаків -1.
5.4. Норми відстрілу не ліцензійних видівхутровихтварин: лисиці, єнотоподібного собаки та вовка – не лімітовано.
5.5. Полювання на пернату дичину та зайця-русака проводити за відстрільними картками, у межах встановленої та погодженої пропускної спроможності мисливських угідь.
5.6. Відстріл мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизи проводити відповідно до «Інструкції про вибірковий діагностичний відстріл мисливських тварин для проведення державної ветеринарно-санітарної експертизи», затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 08.02.2014 №60, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15 квітня 2014 року
5.7. Згідно статей 17 і 33 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», добування вовків, лисиць, єнотоподібних собак, бродячих собак і котів, сірих ворон, дозволяється здійснювати за наявності у мисливця відстрільної картки на добування інших мисливських тварин.
6. Право на пільгове полювання при придбанні відстрільних карток надати почесним членам УТМР, учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни; інвалідам війн; ліквідаторам аварії на ЧАЕС I категорії та учасникам локальних війн віком більше 70 років.
7. Дозволити штатним працівникам обласної, районних організацій УТМР та головам первинних колективів УТМР (при наявності відповідних документів) проводити полювання на пернату дичину та хутрових звірів на території закріплених мисливських угідь безкоштовно.
8. Дозволити заохочення ветеранів та активістів УТМР пільговими відстрільними картками (до 1 % від загальної кількості).
9. Члени УТМР м.Харкова отримують відстрільні картки в районних організаціях УТМР за місцем полювання, за умови попереднього узгодження.
10. Відстрільні картки видавати мисливцям із зазначенням у них конкретної дати та місця проведення полювання.
11. Реєстрацію мисливців та інструктаж по техніці безпеки проводити перед початком полювання при видачі відстрільних карток.
12. Відмітка мисливця про вид і кількість добутої дичини в відстрільній і «Контрольній...» картках обов'язкова.
13. В мисливських угіддях, наданих у користування ХОО УТМР, розпорядниками полювання призначити керівників районних організацій УТМР та зобов'язати їх:
13.1. Забезпечити дотримання профілактичних заходів щодо небезпечних хвороб диких тварин і людей.
13.2. Постійно проводити роз’яснювальну роботу з населенням та інструктажі з техніки безпеки серед мисливських колективів щодо попередження і оперативного реагування у випадку виникнення підозри на захворювання або виявлення загиблих тварин.
13.3. Посилити спостереження за дикими тваринами. При виявленні хворих або загиблих тварин негайно інформувати органи Держпродспоживслужби в районах, головного мисливствознавця ХОО УТМР.
13.4. Забезпечити дотримання порядку обліку, видачі й повернення відстрільних карток, обліку добутої дичини, організації та здійснення полювання.
13.5. При видачі відстрільних карток, організації та проведенні полювань, враховувати вимоги «Правил протипожежної безпеки в Лісах України» затверджених наказом Держкомлісгоспу України № 278 від 27.12.2004 року, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 24.03.2005 року за № 328/10608.
З метою належної охорони державного мисливського фонду та мисливських угідь, недопущення погіршення їх екологічного стану, керуючись ч.2 ст.30 і ст.42 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», мисливцям забороняється відвідування хвойних лісових насаджень і в’їзд на їх території (крім транзитних шляхів), розведення вогнищ у лісі та на прилеглих польових чи водно-болотних угіддях в період високої пожежної небезпеки протягом поточного року.
13.6. Заборонити полювання:
- на територіях об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ), згідно з положенням про них;
- на відстані ближче ніж 200м від місць розміщення житлових будинків, пансіонатів, наметових та туристичних таборів, дачних та інших ділянок, де можливе перебування людей;
- в зоні ближче 1000м від державного кордону та місць розташування блокпостів і інших прикордонних інженерних споруд.
13.7. Активізувати роботу оперативних груп по боротьбі з браконьєрством, координуючи їх діяльність з органами внутрішніх справ та іншими уповноваженими контролюючими організаціями.
14. Відповідно до статті 17 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», головному мисливствознавцю Стольнікову М.І., до відкриття полювання, розрахувати та узгодити пропускну спроможність мисливських угідь на пернату дичину та зайця-русака і довести її до керівників районних організацій УТМР.
15. Для штатних працівників районних організацій УТМР (голів та єгерської служби), а також для штатних працівників Харківської обласної організаціі УТМР (головного мисливствознавця Стольнікова М.І., водіїв Шаповалова М.А. і Гамарець Г.Ю.), встановити з 4 серпня 2018 року, на період полювання, наступний режим роботи:
15.1. Робочі дні: середа - неділя;
15.2. Вихідні дні - понеділок і вівторок.
16. Про результати проведення полювань щотижня, по четвергах, з 9-00 до 12-00 інформувати головного мисливствознавця Стольнікова М.І.
17. До відкриття полювання довести даний наказ до громадськості області, контролюючих організацій та органів влади.
Контроль за виконанням цього наказу покласти на головного мисливствознавця Стольнікова М.І.


Голова президії ХОО УТМР А.Зарецький
 

nikolai86

Новачок
Как узнать Изюмский р-н будет открыта охота?
Кто знает подскажите
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму

ISTR

Новачок
участники боевых действий (АТО) по закону приравнены к ( учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни), в Законе есть разделение??
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Думаю, это разное. Мне интересно, вот какой ветеран ВОВ пойдет на охоту, если дедушка еще и живой, но наверное далеко не ходит....., ему как минимум 90 лет.
 

ISTR

Новачок
Думаю, это разное. Мне интересно, вот какой ветеран ВОВ пойдет на охоту, если дедушка еще и живой, но наверное далеко не ходит....., ему как минимум 90 лет.
это не разное, я сам являюсь учасником боевых действий, в Законе нет разделения на ВОВ или АТО... а это (6. Право на пільгове полювання при придбанні відстрільних карток надати почесним членам УТМР, учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни; інвалідам війн; ліквідаторам аварії на ЧАЕС I категорії та учасникам локальних війн віком більше 70 років.) .... просто гнилая отмазка, типа пільги есть и типа нет!
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Написано четко - "учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни"...
Разделение нет, но тут я думаю что УБД Афганцы или АТО не попадают.
Ну только в том случае если им за 70 лет.
 

ISTR

Новачок

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Я думаю нет.
А Вы спросите у своем местном УООРе или у егеря. Я думаю Вам так же ответят - нет. С УВ.
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Написано четко - "учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни"...
Тут подразумевается - УБД которые брали участь у ВОВ, согласен, это не разделяет участников боевых действий(ветеранов) по статусу, но четко определяет категорию лиц.
 
Зверху