Разобрал уцененный патрон Би и Пи 16 кал 29 грамм 2ка

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Была коробка но выбросил, с первого выстрела понял что патроны - дрянь, потом интерес взял своё разобрал и понял в чом дело.
Знаете..... На Кубе есть маленькая и очень опасная птичка....
 

Drywka

Новачок
Не подскажете , как давно брали , есть ли там ещё в наличии ??
Месяц назад попал просто на такую же акцию , взял 30 точно таких же !!! с выстриляных 8-и патронов остался доволен , была аля пристрелка ТОЗ-БМ 16к
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Не подскажете , как давно брали , есть ли там ещё в наличии ??
Месяц назад попал просто на такую же акцию , взял 30 точно таких же !!! с выстриляных 8-и патронов остался доволен , была аля пристрелка ТОЗ-БМ 16к
Во вторник были....
 

nikson-2

Мисливець
Не согласен!:cool: Готов предоставить,в подтверждение, патроны ( фабричные) производства СССР с крупными номерами дроби - даже без намека на ущербность. Закатка- обычная, но и звездочкой- тоже были без выпирающих дробин. Главное- качество материала, из которого изготовлена гильза патрона + само качество снаряжения патрона.
Ну где здесь "болезнь" крупных номеров?
По-перше: не для того, щоб розпочати непотрібний свар а-ля "сам дурак...", а лише для констатації фактів, викладу по пам'яті два випадки про спорядження набої часів "нерушимого".
В редакцію на той час єдиного журналу про полювання "ОиОХ" надійшов лист-звернення та коробка з картечними (прошу тапками не кидати-різницю розумію) набоями, де крізь товсту пластикову гільзу проступали окремі картечини. В редакції патрони розібрали, перевірили компоненти, а також відстріляли по мішені. Як на мене, то для картечі вийшли навіть не погані результати. В результаті був надрукований висновок з посиланням на якийсь ГОСТ, що патрони в нормі.
Другий випадок-також звернення до редакції журналу "ОиОХ" двох братів мисливців, один з яких внаслідок використання "фабричних" патронів позбувся двох рушниць-спочатку розірвало ИЖ-26, а потім ИЖ-58(якщо мені не зраджує пам'ять), а в іншого після кількох пострілів в рушниці з'явився значний шат. Вони також надіслали пачки з патронами із тієї партії. Після того, як з патронів висипали дріб, повитягали пижі і прокладки, з'ясувалось, що порох з гільзи не висипається-настільки він спресований. Заряди виявились подвійними та потрійними. Відразу повідомили на завод-виготовлювач та торгові точки-ці партії набоїв вилучили з продажу та перевірили-частина патронів мала такі ж наважки пороху. Завод "відписався", що "після розборів винні будуть обов'язково покарані".
По-друге: наведу приклад з власного досвіду.
Мій батько якось також спокусився і купив декілька коробок готових патронів для полювання на качку. Яке ж було наше здивування, коли замість пострілів прозвучав "пшик", а дріб падав на воду заледве 20 метрів від човна. Полювання було зіпсоване, і з того часу я не пам'ятаю, щоб батько ще коли-небудь користувався "заводськими" набоями.
Як висновок: допоки на ринку мисливських товарів будуть представлені "неофіційні офіційні" дистрибутори відомих збройових фірм, то ми, мисливці, часто ставатимемо учасниками подібних "лотерей"(згадайте історії з рекомендаціями щодо наважок мисливських порохів іноземного виробництва). А якщо нам це відомо, то чи не краще купувати якісні комплектуючі (на щастя вони є в достатку) і споряджати самим. САМОКРУТ -РУЛИТЬ...
П.С. Якщо є форумчани, яким відомі описані мною історії-прошу підтвердити.
 

Роман Мельниченко

ветеран форуму
надійна команда
Я вже колись описував випадок який був у мене,
Так от, в нелегкі "90ті я мав Тоз-Б 16 кал. а мій товариш приніс мені від лісника (тоді патрони лісництво видавало) патрони 12 кал і відповідно для пострілу я використовував порох, капсуль, дріб, і яким великим було моє здивування коли розпаковуючи патрони в наважці з дробом було по 1-2 кулі кал. 5.6мм (від мілкашки ). Уявляю собі що могло б статись з стволом якби цей вінігред розклинив в стволі, сміху булоб мало, і таких патронів була половина, десь 15 шт.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
А шо могло трапитися? Есть такое старинное название - "жеребья". Можно порыть в интернете, там много разных описаний, что такое "жеребья" и зачем их использовали на охоте. Своими словами, "жеребья" - это как раз нечто похожее на пульки от мелкашки, больше-меньше размер, заряжались по несколько штук в заряд, вроде как приносили сильные раны при попадании.
ПС: то, как попали пульки от мелкашки в дробь - не обсуждаю, мог лесник и сам положить "для крепости боя".
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Да, у меня было несколько патронов, еще при Союзе или только после распада кто-то привозил с Европы или Америки, подарили и мне пару штук. Так вот дробь в этьих патронах была квадратная.
 

Drywka

Новачок
Да, у меня было несколько патронов, еще при Союзе или только после распада кто-то привозил с Европы или Америки, подарили и мне пару штук. Так вот дробь в этьих патронах была квадратная.
Вам удалось её применить , или не рискнули !? Интересен результат ! с подробным отчётом если можно , ну и если конечно стреляли ! С Ув. Drywka
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
В те годы полнейшего дефицита и еще приличного количества дичи мне "удалось их применить" на первой же охоте. ХЗ, тогда был молод и горяч (сейчас - не очень молод, но горячусь не меньше:)). Стрелял много, часто - зазря. Естественно я выстрелил патроны, попал - вряд ли. В те годы на утиной зорьке легко можно было расстрелять патронташ-полтора, и в лучшем случае добыть утку, иногда - две, но основные выстрели были "по воздуху". Так что ничего не скажу. То что дробь была квадратная было видно через полу-прозрачную гильзу. Скорее всего это был какой-то "дисперсант", но это я сейчас понимаю, тогда об этом не заморачивыались.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Видел эти маркетинговые ролики. Не, в тех патронах все было намного проще и дробь была свинцовая, так как мой ТОЗ-34 до сих пор имеет зеркальную поверхность стволов.
 

Роман Мельниченко

ветеран форуму
надійна команда
ПС: то, как попали пульки от мелкашки в дробь - не обсуждаю, мог лесник и сам положить "для крепости боя".
Я ж написав, ліснику видавало лісництво магазинні патрони., патрони були не самокрут.
 
Зверху