Ружьё наградное. Хейм или ..?

Статус
Закрита.

Gesha

Мисливець
Доброго времени суток друзья ! В интернете так и не нашёл что за немец Хейм или сборная солянка. Подскажите пожалуйста что означает клеймо на колодке и почему на стволах два номера? Вес 3,04. Сужения 1,1и 0,9. Стволи зеркальные(антинит) ,собирается всё очень плотно. Настрел не известен но думаю не более 100 патронов. Рукоблуди конечно свой хобот сунули винты крутили ,но не критично. На прикладе был класический скол ,приклеен на место. Ну и царапинки присутствуют.
20210128_203303.jpg
20210128_203330.jpg
20210128_203506.jpg
20210128_203548.jpg
20210128_203608.jpg
20210128_203638.jpg
20210128_203657.jpg
20210128_203804.jpg
20210128_203851.jpg
20210128_203952.jpg
20210128_204018.jpg
20210128_204401.jpg
20210128_204433.jpg
20210128_204433.jpg
 

Вкладення

Gesha

Мисливець
Клеймо с первого фото не нашёл расшифровки?Табличка дубовый лист. Находил статью что наградные ружья Хейм были с такими. На последнем фото клеймо Friedrich Wilhelm Heym на ствольном блоке. Только цельное ли это творение его фирми..
 

Вкладення

север

ветеран форуму
надійна команда

Арго

S-Moderator
Команда форуму
На последнем фото клеймо Friedrich Wilhelm Heym на ствольном блоке. Только цельное ли это творение его фирми..
Ваша рушниця повністю виготовлена в майстерні Фрідріха Вільгельма Гейма ( Friedrich Wilhelm Heym ) і перевірена на випробувальній станції Зуля до ВВВ.По клеймах видно,що документальне випробування не було закінчене до кінця і рушниця до кінця війни знаходилась в готовому стані на складах,а вже після закінчення ВВВ,згідно наказу Жукова,готова трофейна мисливська складська зброя була направлена на перереєстрацію(від цього і наявність другого реєстраційного номеру),проклеймлена роком випуску 10.45 року і відправлена в розпорядження управління радянської військової адміністрації Тюрингії.За 1945 рік було перевірено і відстріляно 1953 таких рушниці.Клеймо "ТК в зірці" на вашій рушниці не ставилось,так як воно було введено в дію з грудня 1945 року.Далі рушниця була виділена,згідно списку на заохочення командування,вказаному на медальйоні військовослужбовцю з одночасною видачею відповідного дозволу на право перевезення через кордон.
Один нюанс в вашій рушниці мені не ясний,а власне на ствольній парі стоїть клеймо про циліндричне свердлування ,а ви вказуєте про наявність звужень-1.1 і 0.9!!!??Перевірте нормально!!

1611964216299.png


Це клеймо майстра-ствольщика- Річарда Стола!

1611964290302.png


Клеймо гравера,який виконував граверні роботи по рушниці-Альдегревер Генріх.
 
Останнє редагування:

Gesha

Мисливець
Велике ДЯКУЮ ВАМ АРГО ! Нарешті я дочекався вашої вичерпної відповіді !!! ( тепер буду спати спокійно;)). Те що звуження є то це 100 відсотків. Можлива помилка на десятку , але не бильше. Канали 18,2 , чок лівий довший ,правий коротший.
 

w.w.greener

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
На мою думку рушниця виконана на ствольній парі гейма, но не ним. Ото рейф теж робив рушниці на таких стволах з клеймами гейма, але писав своє ім’я на прицільній планці чи стволах зверху і ствольній колодці що б і мало мати місце в даній рушниці , але напису Гейм нема!
Клеймо циліндрична сверловка означає що циліндр до чоків а не конус
А так то красивий “хлібник» хоч не люблю цієї назви.
 

Арго

S-Moderator
Команда форуму
Ото рейф теж робив рушниці на таких стволах з клеймами гейма, але писав своє ім’я на прицільній планці чи стволах зверху і ствольній колодці що б і мало мати місце в даній рушниці , але напису Гейм нема!
Власне зброя майстерні "Фрідріх Вільгельм Гейм" не клеймувалась написами на коробках і колодках рушниці (хоча так випадки клеймування колодокі написів на стволах я зустрічав також),як це робили інші виробники зброї,а а клеймувалась іменним клеймом "FW Heim Shul" в овальній формі на зворотній стороні правого ствола в районі патронника.Клеймо мало своє конкретне місце нанесення.
Клеймо циліндрична сверловка означає що циліндр до чоків а не конус
Це якщо є клеймування звужень,а якщо таке клеймування відсутнє,то,
...если канал ствола на всем этом протяжении имеет одинаковый диаметр, то такая сверловка называется цилиндрической, а ствол - цилиндром.
Відсутність розмірних цифрових клем звужень і клейма про наявність звуження,але при фактовій наявності ззвужень, говоре про те,що рушниця перевірена,але не доклеймована,про що я писав вище!!
А так то красивий “хлібник» хоч не люблю цієї назви.
Також ненавиджу,це ганзівське "поганялово"!!В даному випадку я не рахую рушницю "хлібною",бо про це говорять клейма,а власне про закінчене випробування зброї в цілому і на відповідній випробувальній станції,а також однаковий реєстраційний номер на ствольній парі і колодці!!Зброя була випущена і перевірена комплектно.Вже під час повторної перевіркої ТВА порядковий номер був поставлений лише на ствольній парі,так як відразу планувалось виділення підходящої повнокомплектної зброї,та ще і з власним клеймом гравера, для нагородждення-дарування видатних учасників ВВВ з найменшими ознаками його рестааврацій,переробак,переукомплектувань!!
 
Останнє редагування:
Статус
Закрита.
Зверху