Сезон охоты на пушного 2020-2022 ( + конкурс )

Виталий 2.

Слідопит
С полем. Еще до открытия сезона на пушного я Вам и говорил что у вас зайцы по авто дорогам бегают ))). Количество дичи радует Вас. У нас одного за день охоты увидеть и то радость))). :):)

Да, Спасибо!
Я, писал практически в каждом отчете по перу, что косого по сравнению с прошлыми годами в избытке.
Но не думайте , что у нас , на право пошел- зайца нашел, на лево пошел - зайца нашел, все далеко не так просто! Вся соль в том и заключается, что он есть, но его нужно найти! И поверьте, он ой как не везде. Рядом охотится коллектив, человек шесть, на прошлой охоте ,вроде пару натоптали, сегодня подъехали к нам, грязные по уши, пахать в которой вода стоит ребята топчут, зайца Нет! видели одного. А у нас, в это время уже норма! Ну и конечно огромный плюс - Собаки ;) :) !!!
 

Арго

S-Moderator
Команда форуму

Volodymyr M

Мисливець
Читаю звіти і радуюсь за області.де зайчик є і полювання для мисливців являються справжніми полюваннями!!!
Зі свого досвіду скажу: полювання на зайця це що той квест! Не багато його та й здобути важко.
Оскільки останні роки сезони проходять по чорнотропу - на нього наступати треба, в кого є - собаки виручають.
Не одноразово помічав: під час сезону - зайця немає, потім закінчився сезон - погода стає зимовою - сніг та морози і потім видно що заєць все таки є - слідів вдосталь...
Зате лисів набагато більше ніж треба. Але дуже небагато мисливців хто полює на них заради зменшення перенаселення - щоб відрегулювати кількості в угіддях.
 

kef

Зброяр
Ми просто пам'ятаємо ті часи коли зайці вставали на кожному клаптику трави. Працював УТМР, була селекція, займались ділом! На жаль ситуація плачевна на Заході України.
І так і ні... В кінці дев'яностих та початку двохтисячних наш колектив в середньому складався з десяти мисливців. До обіду ми піднімали 50 - 70 зайців. І кожен був з трофеєм. Хоть і неяких міроприємств не проводилось. Та і брачили тоді по ночах добряче. Лише сліди по озимих зернових залишалися.
Одні вперто стверджують.що причина в низькій кількості зайців це аграрії . Думаю що ні. У південно-східніх областях тіж самі аграрії . Навіть з наших фірм комбайни туди відправляють на "жнива" .але заєць там водиться в гарній кількості. А в нас ні.І заборона полювання лише погіршить стан. Так як навіть у так званих відтворюючих ділянках окрім хижаків нічого не буде. Потрібен комплексний підхід до цієї справи. Зменшити кількість хижаків. Та постійно тримати це питання на контролі. І лише тоді можна декілька сотень зайців з різних регіонів випустити в угіддя.
На моє бачення причини зменшення кількості зайців може бути те .що в основному вибили маточне поголів'я. І щось пішло на генетичному рівні не так... Але це лише моє власне бачення.
Тому потрібно щось робити вже . Бо поки ми закупляємо фазанів і випускаєм в угіддях .то наші місцеві зайці скоро потраплять у (червону книгу).
 

XXL

Снайпер
Сегодня состоялось открытие на зайца в Донецкой области! Еще до войны приглашал друга из Яготына на фазана, но все как-то не срослось, то семейные дела, то проблемы, потом семь лет войны-охота закрыта. И вот свершилось 700 км и в 4 утра они у нас. Пока поселили, пока позавтракали. Мокрый подыматься на крыло не хочет. На следующий день, воскресенье, охота на зайца. В полях сыро. зайцев из них пять унесли. Потом были еще поля и с дичью и пустыми.
IMG_20211128_150421.jpg
IMG_20211128_185949.jpg
 
Останнє редагування:

Volodymyr M

Мисливець
І так і ні... В кінці дев'яностих та початку двохтисячних наш колектив в середньому складався з десяти мисливців. До обіду ми піднімали 50 - 70 зайців. І кожен був з трофеєм. Хоть і неяких міроприємств не проводилось. Та і брачили тоді по ночах добряче. Лише сліди по озимих зернових залишалися.
Одні вперто стверджують.що причина в низькій кількості зайців це аграрії . Думаю що ні. У південно-східніх областях тіж самі аграрії .

І заборона полювання лише погіршить стан. Так як навіть у так званих відтворюючих ділянках окрім хижаків нічого не буде. Потрібен комплексний підхід до цієї справи. Зменшити кількість хижаків. Та постійно тримати це питання на контролі.
Повністю погоджуюсь! І ще добавив би крім контроля хижака, контроль браків.
Окрім "фарщиків" на відміну від попередніх років, ще добавилися браки з "воздушками", а вони ще й з "тепликами" бувають... Проти тих можливостей.., мисливець з дробовиком - це ніщо.
Ще кілька років тому чутки донесли, що хлопці налагодили збут звіра в ресторани, - за зайця давали 2 чи 3 тис. грн...
З іншого боку, це вже зовсім інша історія, також чутки: до одного чолов'яги приїхав кум з міста - на вихідні погостювати. Вночі цей кум виїхав за село, автівка позашляховик - під'їхати можна майже всюди. Озброєний воздушка + теплик, просидів в засідці на полі пару годин, вивіз 9 зайців...
Місцеві мисливці чекали відкриття, бо обробляючи це поле на комбайнах та тракторах -бачили що заєць є... Але до відкриття зайці не дожили...
 
Повністю погоджуюсь! І ще добавив би крім контроля хижака, контроль браків.
Окрім "фарщиків" на відміну від попередніх років, ще добавилися браки з "воздушками", а вони ще й з "тепликами" бувають... Проти тих можливостей.., мисливець з дробовиком - це ніщо.
Ще кілька років тому чутки донесли, що хлопці налагодили збут звіра в ресторани, - за зайця давали 2 чи 3 тис. грн...
З іншого боку, це вже зовсім інша історія, також чутки: до одного чолов'яги приїхав кум з міста - на вихідні погостювати. Вночі цей кум виїхав за село, автівка позашляховик - під'їхати можна майже всюди. Озброєний воздушка + теплик, просидів в засідці на полі пару годин, вивіз 9 зайців...
Місцеві мисливці чекали відкриття, бо обробляючи це поле на комбайнах та тракторах -бачили що заєць є... Але до відкриття зайці не дожили...
так чому не приїхали вночі?
 

Volodymyr M

Мисливець
так чому не приїхали вночі?
Хм... Напевно тому що той чолов'яга, до якого кум приїздив, не пішов одразу серед ночі по селу, стукати до мисливців у вікна і розповідати, що десь там на полі його кум з міста бракошить...
Ці випадки описав, і вказав що то чутки, мається на увазі те що я не був очевидцем. В даному випадку, я натякаю що такі фактори присутні і з ними потрібно боротися.
 

Арго

S-Moderator
Команда форуму
а керівництво яким боком?
Прямим,бо лише керівництвом області,приймаються і затверджуються природоохоронні рішення які пов'язують між собою роботу ОВС,УТМР і т.д.і лише від їх заінтересованності в цих питаннях складається доля мисливства,рибальства в регіоні!!
 
Прямим,бо лише керівництвом області,приймаються і затверджуються природоохоронні рішення які пов'язують між собою роботу ОВС,УТМР і т.д.і лише від їх заінтересованності в цих питаннях складається доля мисливства,рибальства в регіоні!!
УТМР заїць не цікавить,а парнокопитні де приїдуть поважні люди...
 

Mechanik

Снайпер
28 листопада 2021 р. Неділя.
Навіть і не знаю, про яке полювання можна писати, коли його в апріорі, не має, і не буде в найближчі роки.
Пішов вже третій рік, цього армагеддону, де скрізь спустошені угіддя, на чисто.
Поля розорані до останнього метра, посіви масово займають кожного року - кукурудза, ріпак, соя.
Трав на полях не знайти, тільки на косогорах та ярах, там ще щось жовтіє.
«Кукурудза — цариця ланів» так колись казав американець Роквел Гарс і цей афоризм живе, і в Україні вона прижилась.
Тільки великої рогатої худоби в Україні вже не має, і силосом вже не має кого годувати.
Країні треба спирт, країні не треба звіряток, полів з буйними травами влітку, і природнім неповторним ландшафтом.
Спирт, це гроші, причому великі, а зайчики нехай почекають...

Два вихода, з моменту відкриття полювання на хутрового звіра в цьому році. Загальний результат - НУЛЬ.
Мої вітання мисливцям, які здобули свої трофеї в цьому сезоні.
Далі буде...

IMG_20211128_132905[1].jpg
IMG_20211128_132849[1].jpg
IMG_20211128_084352[1].jpg
IMG_20211128_133557[1].jpg
 

Вкладення

Ми просто пам'ятаємо ті часи коли зайці вставали на кожному клаптику трави. Працював УТМР, була селекція, займались ділом! На жаль ситуація плачевна на Заході України.
Як думаєте в чому причина?
 

Waldi2000

Мисливець
В мене був вчора 4-й вихід по зайцю Макарівський р-н, 3 вихода пусті, вчора нарешті вимучили на 3-х мисливців 1 зайчика, колега добув в траві, я фото не робив. зайця мізер.
 
Зверху