Сказ.

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
А як ним , можна заразитися?
один з відомих мені випадків якого я був свідком - терли буряк свиням з ями, в якій жили звичайні щурі і втерли пальця.
інший - мисливець діставав качку в ставку і перед виходом на беріг просковзнувся, щоб не впасти схопився за осоку та порізав неглибоко долоню. інші запивали горілку водою з ставка, і це все в моєму регіоні.
 

Яремко А.А.

S-Moderator
Команда форуму
Минулого року студенти заразились лептоспірозом. Додали спеції (зіру) Довго щукали причину потім вже коли розказали що вони готували і додавали спеції то знайшли на спеціях вірус. Але я чув що лептоспіроз миші в основному переносять. Цікаво як він в воді опинився!
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Цікаво як він в воді опинився!
він там живе. любить теплу воду понад 20 градусів, тому на глибинах його нема лиш в місцях де добре прогрівається. переносять мишовидні гризуни особливо щурі, водяні щурі та ондатри. може потрапляти навіть через слизові оболонки тіла ранки, ранки подряпини, ШКТ
 

Степанович 2

Снайпер
Ситуації самі різні можуть бути ... випадок з знайомим, взяв дома (приватний сектор) в п/підвалі яблуко і з’їв не помивши його ...зараження і летальний кінець.
Десь наслідили миші чи щур.
 

paliy

Мисливець
https://phc.org.ua/news/leptospiroz-scho-potribno-znati


Найчастіше резервуаром збудника лептоспірозу в Україні є сірі щурі та польові миші. Також переносниками інфекції можуть бути бабаки, собаки, велика рогата худоба, свині та коні.

Лептоспіроз передається через укус гризуна, травмовану шкіру (порізи), слизові оболонки або під час споживання забруднених сечею інфікованих тварин їжі (молоко, м’ясо) чи води, купання, риболовлі, догляду за хворими тваринами.

Від людини до людини хвороба не передається, за винятком вродженої інфекції та грудного вигодовування.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Лептоспірозом на Чернігівщині, найчастіше, заражаються при ловлі карасів та линів руками, коли міліють водойми на луках. В побуті це недотримання санітарних норм. Страшна хвороба і страшні її наслідки. Миші, щури, ондатри її перенощики.
 

Fazer

Мисливець
У Мені виявили сказ у лисиці та ввели карантин у трьох населених пунктах

У місті Мена Чернігівської області лабораторні дослідження підтвердили наявність сказу у лисиці, яка нападала на домашніх собак. Через це влада ввела карантинні обмеження в місті Мена та селах Величківка і Феськівка терміном на 60 днів. Про це повідомляє Менська міська рада у Facebook.
Надзвичайна ситуація розпочалася 8 квітня, коли місцеві жителі помітили лисицю поблизу Менської гімназії. Тварина, яка виявляла агресивну поведінку, покусала кількох собак. Міська рада одразу відреагувала на ситуацію, опублікувавши термінове попередження для мешканців.
“У районі Менської гімназії помічено лисицю, яка покусала собак. Є підозра на сказ! Просимо не випускати домашніх тварин без нагляду, бути уважними та обережними! Уникайте контакту з дикими тваринами!” — йшлося в екстреному дописі міської ради на сторінці у Facebook від 8 квітня.
Того ж дня ввечері, завдяки оперативним діям відповідних служб, небезпечну тварину було знешкоджено та відправлено на лабораторне дослідження для встановлення діагнозу.
Результати аналізів, отримані 10 квітня, підтвердили побоювання — у лисиці було виявлено сказ. У зв’язку з цим місцева влада негайно запровадила карантинні заходи не лише в Мені, але й у прилеглих селах Величківка та Феськівка.
“Лабораторні дослідження остаточно підтвердили, що лисиця, яку неодноразово помічали в різних районах міста, хвора на сказ. Це створює пряму загрозу для жителів та домашніх тварин”, — зазначили у міській раді.
Читайте також: В Україні закуплять антирабічну вакцину для диких тварин на понад 283 мільйони гривень
У період карантину встановлено низку обмежень та рекомендацій для місцевих мешканців. Власникам домашніх тварин наполегливо рекомендують перевірити наявність щеплень проти сказу у своїх улюбленців, вигулювати їх виключно на повідку та під наглядом. Особливу увагу приділяють застереженням щодо контактів із дикими та бездомними тваринами.
Для випадків, коли уникнути контакту не вдалося, міська рада надала чіткі інструкції: “При укусах чи подряпаннях людям потрібно миттєво промити рану милом і звернутися до лікаря. Тварин необхідно негайно доставити до ветеринара”.
У повідомленні також наголошується на важливості своєчасного звернення за допомогою: “У разі укусу або підозри на сказ у тварини власник має протягом 60 хвилин повідомити ветеринарну службу за телефоном 0 (4644) 2-11-39 та ізолювати тварину”.
 

paliy

Мисливець
https://www.facebook.com/share/p/16SoPfKwED/

На Буковині спалах африканської чуми у свиней. Вже зафіксовано до 70 випадків загибелі диких та свійських тварин
У Дністровському районі (Чернівецька обл.) зафіксовано 20 випадків загибелі свиней. Загалом — 64 тварини. З них: 26 диких свиней у мисливських угіддях ГО «Бесарабський мисливець», 2 свійські — на сміттєзвалищі в селі Білоусівка. Поодинокі випадки виявлено в селах Вашківці, Шебутинці, Грубна, Гвіздівці, Василівка. Найбільше — у вольєрі для диких тварин Ломачинецького лісництва: 21 загибла свиня з кінця березня по 10 квітня,
 

Fazer

Мисливець
https://www.facebook.com/share/p/16SoPfKwED/

На Буковині спалах африканської чуми у свиней. Вже зафіксовано до 70 випадків загибелі диких та свійських тварин
У Дністровському районі (Чернівецька обл.) зафіксовано 20 випадків загибелі свиней. Загалом — 64 тварини. З них: 26 диких свиней у мисливських угіддях ГО «Бесарабський мисливець», 2 свійські — на сміттєзвалищі в селі Білоусівка. Поодинокі випадки виявлено в селах Вашківці, Шебутинці, Грубна, Гвіздівці, Василівка. Найбільше — у вольєрі для диких тварин Ломачинецького лісництва: 21 загибла свиня з кінця березня по 10 квітня,
Дикі видохнуть усі
 

Fazer

Мисливець
У селі Олишівка Чернігівського району виявили сказ у лисиці: запроваджено карантинні обмеження
У селі Олишівка Чернігівського району зафіксовано випадок сказу у лисиці. Про це йшлося на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській РДА.
З метою недопущення поширення захворювання комісія оголосила Олишівку неблагополучним пунктом щодо сказу. У радіусі 5 км від села, включаючи мисливські угіддя МРП ЧОО УТМР, визначено загрозливу зону.
На цих територіях вводяться карантинні обмеження, що передбачають посилений контроль за пересуванням тварин, профілактичні заходи та моніторинг ситуації.
Фахівці закликають жителів бути обережними у контактах із дикими та безпритульними тваринами та своєчасно вакцинувати домашніх улюбленців.
 

Степанович 2

Снайпер
У травні на території Закарпатської області проводитимуть пероральну вакцинацію диких мʼясоїдних тварин проти сказу.
Як повідомляють в управлінні Держпродспоживслужби у Закарпатській області, імунізацію диких тварин проводитимуть з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації та ефективного контролю за їх станом.
 

Fazer

Мисливець
І знову в нас...

У Прилуцькому районі зафіксовано сказ у собаки: введено карантинні обмеження
21 квітня Державна протиепізоотична комісія при Прилуцькій районній державній адміністрації ухвалила рішення про накладення карантинних обмежень у селі Товкачівка Малодівицької ТГ після виявлення сказу у собаки.
Згідно з рішенням, визначено загрозливу зону, в межах якої проводяться необхідні протиепізоотичні заходи. Про це повідомляє Ічнянська міська рада.
У Прилуцькому районі зафіксовано сказ у собаки: введено карантинні обмеження, фото-1

Що таке сказ і як він передається? Сказ — це смертельно небезпечне вірусне захворювання, яке уражає центральну нервову систему людини та теплокровних тварин. Основний шлях передачі — через укус інфікованої тварини, але можливе зараження і через подряпини чи потрапляння слини на слизові оболонки або відкриті рани.
Вакцинація тварин — безкоштовно! Власники домашніх тварин у Прилуцькому районі, зокрема в Ічнянській ТГ, можуть безкоштовно вакцинувати своїх улюбленців у державних ветеринарних установах. Щоб підтримувати надійний імунітет, вакцинацію слід проводити щорічно.
Важливо: вакциновані тварини не передають сказ.
Заходи боротьби зі сказом.
Фахівці Держпродспоживслужби здійснюють комплекс антирабічних заходів, зокрема:
  • обов’язкову вакцинацію всіх собак і котів;
  • вакцинацію сільськогосподарських тварин у разі спалахів;
  • пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин, що є ефективним методом профілактики сказу в дикій фауні.
Пероральна вакцинація: як це працює? Для диких і безпритульних тварин використовують метод пероральної вакцинації, коли вакцина поміщається в поживну принаду. Після поїдання принади імунітет формується протягом 21 дня і зберігається на рік.
Плановані заходи. У травні 2025 року на території мисливських угідь Прилуцького району буде здійснено розповсюдження принад з вакциною. Принади виглядають як невеликі брикети з запахом м’ясо-кісткового борошна, всередині яких розміщено капсулу з вакциною.
Безпека та ефективність:
  • вакцина не викликає захворювання,
  • не виділяється зі слиною,
  • безпечна для інших тварин, людей і довкілля,
  • стабільна в польових умовах.
Увага! У разі виявлення таких принад — не торкайтесь їх руками і не переміщайте, щоб тварини могли їх знайти та з’їсти.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
❗Зростає кількість укусів скаженими тваринами на Чернігівщині, — ЦПКХ.

• За перший квартал цього року зареєстрували 42 випадки, що у 4 рази більше, ніж за цей період торік, адже тоді було 11 звернень.
• Найбільше випадків припадає по Чернігову та Чернігівському району.

Чернігів | Times
 

Степанович 2

Снайпер
... а безпосередній користувач угідь, простий мисливець, не зацікавлений, щоб у угіддях був порядок. Дивна позиція, що обов’язково поза штатних єгерів шукати. Дивно виглядає, у нас мисливці виходять. при потребі, так було в попередні роки, цьогоріч ще не знаю як буде. Потрібно буде вийдемо обов’язково, і списувати все на одну службу не будемо.
 
Зверху