Снаряжение картечи

ATIS

Снайпер
В " ОиХ" не памятаю за який рік є відстріл куль СССР ( різні) і куля Бреннеке ГДР. Куля ГДР набагато твердіша і показники бою кращі.
Тут ще я думаю і якість виготовлення теж впливає, не бачив сссровську гарної якості, криві, перекособочені, з напливами, пиж - жах.....
Я думаю це перша причина....
 

kef

Зброяр
Тут ще я думаю і якість виготовлення теж впливає, не бачив сссровську гарної якості, криві, перекособочені, з напливами, пиж - жах.....
Я думаю це перша причина....
Колись років 15- 20 ть тому "грався" з різним спорядженням картечі.та куль. Вибір був не великий. В'язані пучки з нитки кевларової (Рем комплект до радянського бронежелету) . От вони летіли на сотню метрів гарно. Пробував усі методи комплектації з старих журналів та книг. Але прийшов до висновку- ідеального набою не буває . То пижі жорсткі то порох .пластмаса контейнерів. Рідко коли кучно картечь в ціль прилітала. Були випадки.що в простому без контейнерному патроні на латунних гільзах картечь із вставкою з пет- пляшки летіла дуже гарно. Залежно від пороху та розміру картечі. Навіть у 12 к.. От кулі " Полєва" вдавалось зібрати в ціль на сотню метрів з простих іжів досить кучно. На рівні з нарізним.
Для близьких віддалей це сто відсотків працює . Зачистить площу гарно.
 

quad

Мисливець
А как если сурьмы 5%. На охоту не планирую. Уже налил для пострелух. 8,1 по три в ряд в одесский 28 граммовый контейнер протолкнул через 18,3 ствол, получёк. Небольшим постукиванием контейнер с картечью вышел с получёка, а обтюратор еле вытащил.
 

кей

Мисливець
Тут ще я думаю і якість виготовлення теж впливає, не бачив сссровську гарної якості, криві, перекособочені, з напливами, пиж - жах.....
Я думаю це перша причина....
Були і гарної якості ! В мене і зараз ще є. Хоча багато куль просто жах. В тому ж журналі описано і показано як просідає свинець кулі під час пострілу, а також кулі з крохмалом. Там де крохмал кулі краще залишають форму.
 

huntumy

Зброяр
Так, але на скільки мені відомо картеч відливалась із 1% сурми. Цю інформацію я не можу доказати, бо спеціально її не зберіг. Читав уже давно коли ще починав лити дріб, і шукав гости, пропорції, склад свинцю і тд.
Кулі теж здається відливались із 1%.
А в наш час де є завод по виготовленню картечі чи дробу який виконує всі норми згідно гостів? Хто як хоче так і лиє.
А навіщо нам гости по дробі і картечі?
Вважаю картеч повинна бути такої ж твердості як і дроб 3-4%. Якщо менше в ціль прилітає гречка. Це та частина снаряду яка знаходиться в нижніх рядах.
Стріляв Вашою 5,5мм пк рись не розрізаний. В мішені були дірки від картечі і пк. Розкопали в піску пк. В середині нього застряли з десяток картечин формою ближче до трикутника або квадрата але ніяк не картечі.
Також маю картеч 5,5мм 3-4% сурьми.
В дошці 35мм картеч яка не пробила на виліт картеч округлої форми.
 
А навіщо нам гости по дробі і картечі?
Вважаю картеч повинна бути такої ж твердості як і дроб 3-4%. Якщо менше в ціль прилітає гречка. Це та частина снаряду яка знаходиться в нижніх рядах.
Стріляв Вашою 5,5мм пк рись не розрізаний. В мішені були дірки від картечі і пк. Розкопали в піску пк. В середині нього застряли з десяток картечин формою ближче до трикутника або квадрата але ніяк не картечі.
Також маю картеч 5,5мм 3-4% сурьми.
В дошці 35мм картеч яка не пробила на виліт картеч округлої форми.
То пан Капітан виготовляє такий собі спецснаряд "Варвар"! )
І картеч і куля в одному ПК!
 

huntumy

Зброяр
У мене претензій до якості немає. А по твердості хотілося б твердішу.
 

Kapitan

Снайпер
То пан Капітан виготовляє такий собі спецснаряд "Варвар"! )
І картеч і куля в одному ПК!
Я не практикую картеч. Я законопослушний мисливець. Вовків у моєму регіоні не має. А все інше прекрасно падає від куль Віті Крушинского.
А що стосується твердості картечі, то тут як говориться "кожному своє". Комусь потрібна тверда, а когось влаштовує і 1%. Для гурманів картечного патрона можу посовітувати одне. Купіть собі картечелійку і грайтесь з отими % скільки вам хочеться. А знайдете ідеальну пропорцію свинцю для картечі поділитесь рецептом із форумчанами. Якщо звичайно захочете.
 
Тої ж думки про картеч. Її неможливості використання та незаконність таких дій.
А до виробництва руки не дійдуть ще довго - каци нас не полишають у спокої.
 

huntumy

Зброяр
Була років 25назад 5,5мм. Батько дав товаришу а через декілька років уже ніхто не пам'ятає де вона.
Простіше купить 1кг і не паритись з литтям.
 
  • Like
Reactions: kef

ldkukr

Снайпер
Я думаю, что тогда люди тоже чем то руководствовались если решили, что такой твердости хватит.
Не только наши люди.
Тот же лиман мало кому известно кроме форм для литья продавал и собственные готовые составы так вот что интересно что для своей пули лиман он рекомендовал состав №2 и твердость его 15 по бринеллю
8B2A8A7A-BA56-4496-B203-0AB8319522ED.jpeg 7749A11E-C6FD-44E7-9700-24ABD2CFD5AE.jpeg
а вот ихняя картечь имеет твердость 8,5 bhn а чистый свинец - 5 bhn.
Но куда им буржуям, что они понимают, картечь должна быть твёрдой и все тут :)
Причина, дичь шьется на сквозь и еще проходит очень большое расстояние, порой не помогают и собаки.
Скорей не материал пули а его конструкция. понятно что от стальной болванки добиться экспансивности не реально, поэтому перешёл на ШШ и не жалею. правда сказать и от неё уходил кабан и собаки не добрали и это один раз из более двух десятков. на втором месте лиман - дёшево, эстетично и практично. :)
 
Останнє редагування:

жестянщик

ветеран форуму
надійна команда

ТАР

Снайпер
Захотелось катануть картечи на 16 кал.,а практики снаряжения 16кал.маловато , может кто что-то подскажет. Значит планирую 686, 1,5 АО , картечь по две в ряд в какой-то контейнер "название не знаю " , закрутка. Под восьмёрку лепестки вдоль прорезал чтобы она там свободно была влазит ее10шт. 30 гр., а 7,2 если 30 гр.то 14шт , но думаю 12шт хватит хоть и веса маловато.
8мм 10шт.
20210118_170759.jpg
20210118_170830.jpg

7.2
20210118_171111.jpg
20210118_171125.jpg
 

Вкладення

Panters

Снайпер
Картеч 8,0 та 7,2 користуюсь в 12кал., в 16кал. 7,2 вважаю
буде краще по 3 в ряд, а краще спробуйте самі в порівнянні
6х2 та без п/к 4х3, це вже залежить від звужень, з 8,0 якщо в п/к то
зрозуміло що 5х2, спробуйте без п/к 3х3 (27гр.), за А0 не скажу
так як не користувався, споряджаю на С7 та А1 пробка войлок
стаканчик.
 
Зверху