Соління та маринування риби

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Щука маринованная.
Чистим, обрабатываем щуку, разрезаем на ровные куски и укладываем слоями, щука-соль(соли не много)-смесь перцев-лаврушка



Когда уже все уложили, добавляем немного соевого соуса, и ставим под гнет на сутки - двое(в зависимости от размеров кусков)

Потом промываем, минут 30 вымачиваем в холодной воде. Режем полукольцами лук, укладываем слоями рыбу с луком. Далее на стакан пахучего/жаренного подсолнечного масла добавляем 1-2 ложки(по вкусу) уксуса и заливаем рыбу с луком. Через час можно употреблять. В закатанных банках в холоде хранится долго

Приятного!!!
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Потрошить или не потрошить таранку-вечный спор между любителями этого деликатеса. Но не стоит забывать и о том, что вяленая рыба с кишками-это прямой путь к заболеванию ботулизмом! Со всеми трагическими последствиями.
http://svoboda.fm/crime/events/287241.html
П.С. Лично я таранку всегда потрошу.
 

Dima

ветеран форуму
надійна команда
Потрошить или не потрошить таранку-вечный спор между любителями этого деликатеса. Но не стоит забывать и о том, что вяленая рыба с кишками-это прямой путь к заболеванию ботулизмом! Со всеми трагическими последствиями.
http://svoboda.fm/crime/events/287241.html
П.С. Лично я таранку всегда потрошу.
профессиональные таранькоделы, которые на продаж делают, предварительно вымораживают рыбу в морозильной камере, это прибивает ботулизм...
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Щось давно сільодочки не було.
Короп маринований.
Коропа ріжемо на рівні куски і кладемо шарами, шар риби добре посолити, шар, посолити. Далі під гніт і на дві доби. Потім рибу добре промиваємо та вимочуємо у холодній воді хвилин 30. Далі в посудину кладемо шар риби, порізана цибуля та трохи суміш перців, і так шарами. Потім в смажену пахучу олію добавляємо трохи уксусу, перемішуємо і заливаємо рибу. Через годину можна вживати, краще з картоплею в мундирі).
 

Вкладення

kef

Зброяр
Щось давно сільодочки не було.
Короп маринований.
Коропа ріжемо на рівні куски і кладемо шарами, шар риби добре посолити, шар, посолити. Далі під гніт і на дві доби. Потім рибу добре промиваємо та вимочуємо у холодній воді хвилин 30. Далі в посудину кладемо шар риби, порізана цибуля та трохи суміш перців, і так шарами. Потім в смажену пахучу олію добавляємо трохи уксусу, перемішуємо і заливаємо рибу. Через годину можна вживати, краще з картоплею в мундирі).
У нас дещо по іншому робилось
- Короп - 'сазан' вагою від 7 до 15 кг.
-Чистився .протирався насухо шматками /без води/.
- Відділялось /пластувалось/ філе від хребта та ребер. Хребет.голова без жабер та обрізки з перами йшли на /юшку/ та рибне заливне.
- Нарізалось філе порційно поперек структури мяса .
- Сіль.перець.листя лаврове.насіння коріандру /макальондра/ чавлене в ступі усе до смаку перемішувалось з рибною 'нарізкою' і на дві доби в холодне приміщення під прес. /у мене це був льох та поливана каструля'.
- Потім усе з ємкості переміщувалось у великі 'ночви'. Та промилось холодною кипяченою водою.
- Після чого уся рибна нарізка поміщалась назад у каструлю - додавалась нарізка цибулі .оцет розбавлений кипяченою охолодженою водою /0.5 л на 3 л.води./ .Усе добряче вимішувалось руками та залишалось на декілька годин в холоді.Якщо все зробити вірно то через деякий час філе по низу тарілки буде наче як чуть залите рибним /холодцем - драглями/.тобто рибним жиром. Але так буде лише в холодному місці і без лишньої оцтової кислоти. Вгадати пропорцію важко. Так як все залежить від пори року. Коли риба сухіша /весна/ та жирніша /осінь/.
Ось такі 'оселедці' добрі будуть з товстолоба.білого амура та коропа - сазана. Також можна і без оцту та цибулі. Буде мясо мати більш природній вигляд та смак.
Прошу вибачення що втрутився зі своєю писаниною у вашу тему.
 
Останнє редагування:

Небраконьер

Moderator
Команда форуму

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Та промилось холодною кипяченою водою
Степане, а чого кип'яченою? у нас звичайною.
у нас коляндра
Вгадати пропорцію важко
пробую на смак - має бути кисло, але як саме відчуваю язиком, а пояснити не можу :)
пахучу олію добавляємо трохи уксусу
спробуй оцет у воду, коли вимочуєш, а олією просто заливати без цибулі. якщо риба буде зберігатись - то цибулю додавати по факту, бо вона не стоїть довго.
десь буде невеличка річкова риба (плітка, головень, жерех, окунь чи судачки) то треба буде зробити оселедця і попросити дружину, щоб пофоткала процес. я його вже тут розказував.
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
зробити оселедця
Всі називаємо домашній оселедець, у нас серед риболовлі ця страва має назву цугундай або сугудай, чому саме так чесно не знаю, але всі так називають.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
ця страва має назву цугундай або сугудай
то азійська назва страви з солено-маринованої риби. кацапня так каже.
Так саме і мясо свинини робиться в скляній банці .
я таке пробував - чесно, не пішло. все рівно є якийсь присмак старого сала чи що. у нас робили солоний "полуфабрикат" казали - варене м'ясо в банці, але не тушонка. зараз не роблять, бо всі мають морозилки
 

kef

Зброяр
то азійська назва страви з солено-маринованої риби. кацапня так каже.

я таке пробував - чесно, не пішло. все рівно є якийсь присмак старого сала чи що. у нас робили солоний "полуфабрикат" казали - варене м'ясо в банці, але не тушонка. зараз не роблять, бо всі мають морозилки
Солили в банках мясо.кості. Але це просто для зберігання. А про те що я писав то є зовсім інше.Воно маринується в банці у спеціях різних.потім у грубій шматі під прес.щоб небуло лишньої вологи а тоді у торбу полотняну і під бальок щоб вялилось. А можна так саме як по типу приготування /оселедців/ ,але спецій треба більше плюс оцет. Декілька годин у банці в холоді і закуска гостро-пряна готова.
 
Зверху