Спортивні набої на полюванні

are0692

Мисливець
Вітаю. Хто користує спортивні набої на полюванні? Мається наувазі навіска 24, 28 грам.
Чи велика різниця з тими ж 32 гр, звичайно окрім кількості заряду.
 

Varjag229

Слідопит
Останніх 5 років - основний патрон на перо - 28 г. (у 16 та 12 калібрах) - влучив - впало.
Якщо відкриють полювання в цьому році - планую спробувати 24 г. № 7 по голубу (якось же полюють люди з 20-им та 28 - им калібрами).;)
 
Ответ на любой вопрос:)!
А вообще не могу понять зачем покупать ружье в 12к.,а потом извращаться с 24-мя и 28-ю граммами:eek:? Почему не взять сразу 16-тый или 20-тый калибр? Мое мнение
1) 12 от 32 грамм
2) 16 от 28 грамм
3) 20 от 24 грамм.
ИМХО!
 
Останнє редагування:

gordijchuk@

Новачок
все індивідуально
мені також подобається по перу 28 гр,вільно використовую,без комплексів
потрібно спробувати самому
 

are0692

Мисливець
Отже ніякої різниці окрім кількості шроту.
Так розумію і швидкість початкова і енергетика шроту така ж.
До того ж набій дешевше :)
 

Varjag229

Слідопит
У мене все просто - на даний час 16-ка - найтяжча рушниця (3,07 кг), 12-ки - 2,98 кг та 3,0 кг. Тому для всіх 28 г. гарний вибір при розрахунку ваги снаряду по віддачі та вазі стволів без цівки.
24 грами шроту №7 мають стільки ж шроту, що 30 г. №6. Тому, до 30 м результат 24г, сподіваюсь, буде не гіршим за 28 г №6, які використовував до цього часу.
П.С. На пух з 12 калібру - 30 г. (чудова різкість та гарний осип взимку з 1,6 г. С7).
П.П.С. На 24 / 28 г. швидкість у 12 калібрі, як правило понад 400 м/с, характерних для 32 г. (на 206 SV та 206V), при меньшому тиску (меньше деформація шроту на старті). У 16-му на 28 г. - десь 400-390 м/с (на А0).
 

Varjag229

Слідопит
Крім того, на 24/28 г. шроту в 12 калібрі висота стовпчика шроту в патроні меньша, ніж у 16 та 20 калібрах - знову ж деформація при старті ще у патроннику нижча та меньше периферійних дробин стирається об канал стволу (без контейнера). Осип більш рівномірний, ніж у меньших калібрах.
 
Останнє редагування:

huntumy

Зброяр
Отже ніякої різниці окрім кількості шроту.
Так розумію і швидкість початкова і енергетика шроту така ж.
До того ж набій дешевше :)
Сравнительно дешевле. Охота это совокупность затрат. На дроби выиграли образно 5грн на кг, а на всем остальном десятки а то и сотни тысяч в минус. Давно перестал считать экономику боеприпаса ввиду нецелесообразности.
Разница в бое разновесовых патронов была и всегда будет. Вопрос в том кто как хочет воспринимать эту разницу.
 

are0692

Мисливець
Сравнительно дешевле. Охота это совокупность затрат. На дроби выиграли образно 5грн на кг, а на всем остальном десятки а то и сотни тысяч в минус. Давно перестал считать экономику боеприпаса ввиду нецелесообразности.
Разница в бое разновесовых патронов была и всегда будет. Вопрос в том кто как хочет воспринимать эту разницу.
Економічно я не рахую дійсно ціну боєприпаса оскільки за полювання може бути один постріл й усе.
Тема до того чи є доцільність боєприпасу який позиціонується як спортивний використовувати на полюванні.
 

Stanislav Fursa

Снайпер
Теж стріляю #7 і #6/28 (Качка, голуб і куріпка) + ще подобається тим, що цей набій "дисциплінує" стрілка по порівнянню з 32-36 гр. і дає гарну витримку до стрільби на нормальній робочій дистанції. А от восени вже стріляю 32-х грамами, перелітну і хутро теж.
Ще подобаються тим, що коли я свідомо йду на куріпку, голуба чи вальдшнепа, то завжди беру 28 гр. Хватає за глаза, да і сам під певний вид і умови полювання маю різні набої, якось так..
 

Копатыч

Зброяр
чи є доцільність боєприпасу який позиціонується як спортивний використовувати на полюванні
А вы сами, как ответите, на этот вопрос ?
Ведь, практически все, спортивные патроны, позиционируются как "скоростные" ...... это плохо или хорошо ? Мое мнение - хорошо ....., а дальше смотрим на количество дроби ( определенного номера ) в нужной нам навеске дроби ......, как делает пан Варяг .... и сами делаем выводы .....
долго не мог себя пересилить ( морально ), перейти на 24 грамма, теперь могу ....., ни чего страшного
Сделайте, для себя, эксперимент ......, зарядите 24, 28 грамм в одинаковые гильзы ( без подписи ), перемешайте патроны в сумке ( коробке ), на охоте и стреляйте ....... разницы - не увидите ......
 

huntumy

Зброяр
долго не мог себя пересилить ( морально ), перейти на 24 грамма, теперь могу ....., ни чего страшного
В Ваших то угодьях с таким количеством утвы наверное нет смысла парится с навеской. Абы в стволе что то было.
Вам наверное неведомо что такое от выстрела до выстрела по той же утке, хотя бы на 50м проходит месяц а то и больше.
 

Копатыч

Зброяр
В Ваших то угодьях с таким количеством утвы наверное нет смысла парится с навеской. Абы в стволе что то было.
Вам наверное неведомо что такое от выстрела до выстрела по той же утке, хотя бы на 50м проходит месяц а то и больше.
Ну да, было такое .... "норма" .... 10 - 15 минут :eek::eek::eek::D:D:D:p:p:p, а идти, до места, 30-40 минут ..... со всей трехамудией, на плечах :eek::eek::eek::confused::confused::confused::mad::mad::mad:
а теперь как в песне " ... было, было, было и прошло ..." ( С. Ротару ) ..... :(:(:(:(, тю, тю ...... там "нац. парк" ..., там "заказник" ....
стреляем, на "перелете" ..., ищем в полях, по речкам ....
 

Копатыч

Зброяр
И у Вас уже 16 выездов в месяц и счястье один выстрел?
если случится такая "ситуация" ..., что за 15 - 16 выходов - 1 выстрел ...., то я брошу охоту .....
уж лучше ездить на стенд, можно "самопальный" ......
 

Androsh

Слідопит
Ответ на любой вопрос:)!
А вообще не могу понять зачем покупать ружье в 12к.,а потом извращаться с 24-мя и 28-ю граммами:eek:? Почему не взять сразу 16-тый или 20-тый калибр? Мое мнение
1) 12 от 32 грамм
2) 16 от 28 грамм
3) 20 от 24 грамм.
ИМХО!
Ружье 12 калибра универсальнее: захотите более тяжелые навески - нет проблем. ИМХО,
 

КДН

Слідопит
Вітаю. Хто користує спортивні набої на полюванні? Мається наувазі навіска 24, 28 грам.
Чи велика різниця з тими ж 32 гр, звичайно окрім кількості заряду.
Вже писав...
Використовував на качку 24 гр № 7 патрони Міраж.
Ніяких проблем та дискомфорту в стрільбі до 35-40 м.
 

1.11

Слідопит
Вітаю. Хто користує спортивні набої на полюванні? Мається наувазі навіска 24, 28 грам.
Чи велика різниця з тими ж 32 гр, звичайно окрім кількості заряду.
Використовую 28 грам. № 7 для траншеї B&P i RC. До 35 - 40 м все падає. Не бачу сенсу переплачувати за 32 гр. Свого часу займався трапом, тому не має бажання перевчатися.
 

1.11

Слідопит
Ответ на любой вопрос:)!
А вообще не могу понять зачем покупать ружье в 12к.,а потом извращаться с 24-мя и 28-ю граммами:eek:? Почему не взять сразу 16-тый или 20-тый калибр? Мое мнение
1) 12 от 32 грамм
2) 16 от 28 грамм
3) 20 от 24 грамм.
ИМХО!
Вы считаете спортсменов извращенцами? На попадание, в большей мере, влияет динамика. С 20к динамика сложная. К тому же, в 20к сильнее отдача и есть смысл говорить о некотором дискомфорте. Хотя ко всему привыкаешь.
P.S. Стоимость патрона в 20к также дороже.
 
Зверху