Стаття 17, абзац шостий Закону України "Про МГ та полювання"

Статус
Закрита.

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Хлобцi пiдскажiть якщо е отстрелочна на качку лиса стрiляти
по закону мажна.
Доброго дня!. (Хоча не зовсім по темі, але спробую пояснити )...
Отже, дане питання регулюється Законом України "Про мисливське господарство та полювання"
у Статті 19. "Строки полювання" вказано :
"на білку, бобра, ондатру, куниць лісову та кам'яну, норку американську, тхора лісового, єнотовидного собаку, лисицю, вовка - з жовтня по лютий включно;"
Також прошу звернути увагу на абзац шостий статті 17 цього ж Закону, де йдеться . що : "Добування вовка, лисиці, єнотовидного собаки та шакала дозволяється здійснювати також за наявності у мисливця ліцензії або відстрільної картки на добування інших мисливських тварин."

Висновок;
Полювання на лисицю відповідно до Закону України може здійснюватися у період з жовтня по лютий включно з дотриманням статті 14 Закону, але потрібно врахувати,що користувач угідь керуючись цим же Законом і цією ж статтею 19 частиною другою, може встановлювати обмеження по конкретній даті тощо - тому обов'язково потрібно читати наказ, адже станом на сьогодні у зв'язку з певними обставинами котрі точаться між "зоозахисниками та "держлісом " і якщо бути чесним то цей же "держліс" програє у цій суперечці, та по тихеньку здає позиції та не відстоює свої повноваження як орган державної влади у сфері мисливського господарства - є дуже і дуже багато наказів у котрих обмежені строки по полюванні на лисицю.
а от Добування можливо здійснювати керуючись 17-тою статтею, але потрібно врахувати, що можливо знадобиться доводити, що Ви не полювали, а добували
 

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Доброго дня!. (Хоча не зовсім по темі, але спробую пояснити )...
Отже, дане питання регулюється Законом України "Про мисливське господарство та полювання"
у Статті 19. "Строки полювання" вказано :
"на білку, бобра, ондатру, куниць лісову та кам'яну, норку американську, тхора лісового, єнотовидного собаку, лисицю, вовка - з жовтня по лютий включно;"
Також прошу звернути увагу на абзац шостий статті 17 цього ж Закону, де йдеться . що : "Добування вовка, лисиці, єнотовидного собаки та шакала дозволяється здійснювати також за наявності у мисливця ліцензії або відстрільної картки на добування інших мисливських тварин."

Висновок;
Полювання на лисицю відповідно до Закону України може здійснюватися у період з жовтня по лютий включно з дотриманням статті 14 Закону, але потрібно врахувати,що користувач угідь керуючись цим же Законом і цією ж статтею 19 частиною другою, може встановлювати обмеження по конкретній даті тощо - тому обов'язково потрібно читати наказ, адже станом на сьогодні у зв'язку з певними обставинами котрі точаться між "зоозахисниками та "держлісом " і якщо бути чесним то цей же "держліс" програє у цій суперечці, та по тихеньку здає позиції та не відстоює свої повноваження як орган державної влади у сфері мисливського господарства - є дуже і дуже багато наказів у котрих обмежені строки по полюванні на лисицю.
а от Добування можливо здійснювати керуючись 17-тою статтею, але потрібно врахувати, що можливо знадобиться доводити, що Ви не полювали, а добували

Доброго дня!.

Прошу вибачення, але у своєму твердженні ( у Висновку), я допустив велику! помилку, Хочу допомоги , аби розібратися, та допомогти ГРАМОТНО розтлумачити 17 і її шостий абзац.

P/S
Я маю думку, де я помилився, проте хотів би почути думки форумчан...
 
Хлобцi пiдскажiть якщо е отстрелочна на качку лиса стрiляти
по закону мажна.
Так! З 1 жовтня, якщо не заборонено Наказом користувача мисливських угідь "Про терміни та порядок проведення полювання..." :cool:
 
Доброго дня!.

Прошу вибачення, але у своєму твердженні ( у Висновку), я допустив велику! помилку, Хочу допомоги , аби розібратися, та допомогти ГРАМОТНО розтлумачити 17 і її шостий абзац.

P/S
Я маю думку, де я помилився, проте хотів би почути думки форумчан...
Якщо Наказом користувача мисливських угідь "Про терміни та порядок проведення полювання..." обмежено термін полювання на лисицю, то полювання на неї в цей період ЗАБОРОНЕНО!!!!
Стаття 20. Заборони щодо здійснення полювання
7) полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання;
А якщо на Вас складуть протокол по ст.85 КУпАП то вже в суді прийдеться знадобиться доводити, що Ви не полювали, а добували :( :confused::eek:

полювання - дії людини, спрямовані на вистежування, переслідування з метою добування і саме добування (відстріл, відлов) мисливських тварин, що перебувають у стані природної волі або утримуються в напіввільних умовах; :cool: :cool: :cool:
 

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Виходить так, що добування підпадає під статтю 1 ЗУ - тобто іншими словами - добування це і є теж саме полювання.
Так - ?

А якщо розглянути 17 статтю як то кажуть на "хлопський розум" , то видно, що 17-та не дає нам право полювати чи не полювати на той чи інший вид, у 17-ті лише йдеться про дозволи з отриманням яких ми можемо здійснювати полювання , це - дозвіл ,ліцензія,відстрільна картка, тобто 17-та грубо кажучи поділяє види тварин на "дозвільні, ліцензійні і за відстрільною карткою". А на рахунок лисиці, то згідно 17-тої при полюванні на лисицю за умови якщо ми це полювання проводимо в строки згідно Закону, наказу і тп, то нам не потрібно мати окремий дозвіл на добування лисиці, саме добування лисиці ми можемо здійснювати за наявності на інші мисливські тварини.
Так -?
 

ТАР

Снайпер
При наявності відстрільної картки на перо я можу добудувати лисиць , якщо наказом не заборонено. Це мені так єгерь пояснив.
 

Yura_83

Moderator
Команда форуму
При наявності відстрільної картки на перо я можу добудувати лисиць , якщо наказом не заборонено. Це мені так єгерь пояснив.
Так можете, якщо наказом не заборонено то можете, але не забувайте що відповідно з статтею 19-тою -з жовтня по лютий включно, тобто станом на сьогодні якщо добути лисицю це буде порушення строків полювання (статті 19)

Я так думаю)
 

Степанович 2

Снайпер
По перше, у природи відходів немає.
По друге, думаю вам відомо, що, грубо кажучи, шкура лисиці не має майже ніякої цінності і її дуже часто, і в сезон кондиції хутра, просто залишають в угіддях.Ніхто з нею возитись не хоче.
Ну, і по третє, лисиць добувають (б’ють) в цілях боротьби з хижаком, а також не допускання збільшення поголів’я, що тягне за собою різні пошесті.
 

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Доброго дня!
Вважаю, що з приписами 17-ої ознайомлення пройшло успішно, тему можна закрити.

P/S
Колеги прошу не забувати за повагу до трофею! всьому свій час!, не береш в руки не стріляй не добувай.
 
Статус
Закрита.
Зверху