Хутрове виробництво як допоміжне для відновлення мисливства

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Всі шкурки "перекидалися" через кордон на рашку. Тоді і ціна була хоч на бензин на облави, шкурка лисиці коштувала +/- на 5 літрів гівняного тогож кацапського бензину.
 

Hovarf

Слідопит
китай завжди купляв у кацапів, а кацапня скупляла в нас та бульбашів - лиса, куницю, видру.
Може колись так і було. Колись і ікру добували з риби яку ловили у природних водоймах. Тепер часи змінилися , все вирощується на фермах.
 
В Данії, відверто не дешевій країні, і зараз чимало норкових ферм функціонує. Куди і в яку ціну продають ті шкурки, не знаю. Але дешевими вони бути не можуть за визначенням (високі податки, зарплати).
Фіни песців вирощують. Теж кудись збувають.
Бач, там виходить, якось.
 

Hovarf

Слідопит
Не згоден. У 70-80 рр. минулого століття попит на хутро був саме у зв"язку з тим, що з нього шили теплі, популярні і гарні речі. Які із задоволенням всі носили у холодну пору. І це була не мода, а необхідність. Якої в наш час практично немає. Та й вибір матеріалів для одягу-головних уборів зараз набагато більший, час не стоїть на місці. Тим більше, що і звірі зараз толком не вилинюють, бо тепло. Мездра синюшно-сіра, а не білосніжна. Морозів серйозних, у нашій країні, практично за минулу зиму і не було. Як і снігу. Клімат змінився не в кращу сторону. А з ним і якість хутра наших звірів.
Коли я лише робив перші кроки на мисливському шляху, то 90% всіх мисливців одягали на полювання хутряні шапки: кролик, ондатра, дехто і лисячі одягав, але це вже було дуже небезпечно-могли і підстрелити ненароком... Про це нагадують тепер лише архівні фото з тих, уже далеких, часів.
В наш час хутровим промислом, чого правду ховати, займаються переважно бракон"єри, які відловлюють-відстрілюють переважно ліцензійних тварин-куниць, видр, бобрів і т.д. В т.ч. числі і за допомогою сучасної тепловізійної техніки і нарізної зброї.
А без сировини, належної якості і у значній кількості, ні про які перспективи розвитку хутряної галузі в Україні і мови бути не може.
Погоджуюсь з Вами лише частково. Тодішня мода на хутрові вироби мала першочергове значення. Чоловічі та жіночі лисячі шапки мали попит саме через моду на них.
 

Ангел

ветеран форуму
надійна команда
Погоджуюсь з Вами лише частково. Тодішня мода на хутрові вироби мала першочергове значення. Чоловічі та жіночі лисячі шапки мали попит саме через моду на них.
Але періодично мода на хутро повертається.
Нещодавно був такий "бум" на жіночі безрукавки з хутра лисиці.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Навряд чи в сучасному світі хутро тварин стане затребуваним, скоріше навпаки. Сучасне покоління Х виховується під гаслами "еко". Правда суть сучасного "еко" взагалі не відповідає тим поняттям, на яких виховувалися ми.
 
Зверху