Чистка та догляд за зброєю 12 кал

IRBIS_PL

Новачок
немає там ніякого сипу
Буду сподіватися що Ви праві, згадав що є знайомий ювелір та майстер ножів в одній особі в якого різних паст та кремів по металу повинно бути море, звернусь до нього по можливості
 

IRBIS_PL

Новачок
:). Не зарано. Почистіть правильно,нормально! Якщо не допоможе,то зробіть маніпуляцію яка була описана вище.
Поки витравляв іржу, відпаліровав до такого стану що зеркало просто очі ріже)
 

FUGAS_777

Новачок
Я нормально так "заливаю" ствол сентетичним мастилом яке лью в двигун автомобіля, та поверх стволу масляную тряпкою проходжу. Перед стрільбами мастило з ствола не вичищаю, так як після першого пострілу кулею-ствол сухий.
 

FUGAS_777

Новачок
Ствол при стрільбі має бути сухий, а не з мастилом.
Ага, про це багато хто так каже, але ще ні один на зміг пояснити чому він повинен бути сухий. Після першого пострілу підкаліберною кулею в контейнері, все мастило вилітає і ствол "сухий"
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Ага, про це багато хто так каже, але ще ні один на зміг пояснити чому він повинен бути сухий. Після першого пострілу підкаліберною кулею в контейнері, все мастило вилітає і ствол "сухий"
а скільки на масло налипає пилових абразивних частинок під час зберігання чи транспортування рушниці?
але ще ні один на зміг пояснити чому він повинен бути сухий
то не вони не пояснили - то ви не чули. тому воно вам і не потрібно.
можна й не знімати консерваційну змазку з нової зброї. чого тоді в настановах до користування АК вимагали знімати все мастило до суха? можна було просто постріляти та й годі - шось вилетить, щось пригорить та утворить плівку. а до чогось пил та пісочок прилипне, та й підполірує поверхню... а потім риски в стволі і питання на форумі "Шо могло бути купляному патроні фірми "...." і купа дописів, що ця фірма гімно а не патрони випускає, а то просто прилипла піщинка в стволі, або до патрона, який всунули в промаслений патронник. а потім вийняли і поставили в патронташ. а потім знов у ствол тільки вже з піском.
 
Останнє редагування:

Степанович 2

Снайпер
Дивний підхід "все кулею виганяємо":)... на перепела чи качку теж перший постріл куля.
Якщо серьозно вам уже пояснили, та і самому можна догадатись і не потрібно комусь щось доказувати (основне: це пригоряння мастила, з утворенням не бажаної плівки і налипання частинок пороху, що в повітрі (не той що в патроні), з послідуючим і постійно зростаючим "поліруванням" внутрішньої поверхні ствола після кожного пострілу.
А так стріляти можна, але чи варто ...
 

markiv-bogdan

Мисливець
Доброго здоров"я, всім! Я,особисто, внутрішню частину стволів в соєму ІЖ змащую мастилом і закриваю стволи з двох боків корками . Так роблю вже 17 років. Ніби добре.
 

FUGAS_777

Новачок
Дивний підхід "все кулею виганяємо":)... на перепела чи качку теж перший постріл куля.
Якщо серьозно вам уже пояснили, та і самому можна догадатись і не потрібно комусь щось доказувати (основне: це пригоряння мастила, з утворенням не бажаної плівки і налипання частинок пороху, що в повітрі (не той що в патроні), з послідуючим і постійно зростаючим "поліруванням" внутрішньої поверхні ствола після кожного пострілу.
А так стріляти можна, але чи варто ...
Моя зброя не для полювання і вона ніколи на полювані не буде і стріляє вона 95% саме кулею, а також я за нею ретельно доглядаю, по піску не волочу, на землю не кидаю. Про яке налипання пороху Ви говорите, якщо після кожних стрільб ствол засраний і його потрібно чистити не зважаючи налип там порох чи не налип, після 1-2 пострілів ствол сухий. А про налипання порошинок з повітр'я, то про це читати дуже смішно, так як по такій логіці, пилинки з повітря прилипають і до сухого ствола, а ще краще ніколи не витягувати ствол з сейфу і не ходити на полювання, тому що в лісі підіймається дуже багато пилу з під ніг від грунтових доріг і потрапляє в ствол :D Про яке пригорання мастила Ви говорите? Мастило сентетичне, вона так же змащує циліндри в автомобілі де температура набагато вища та триваліша. Краще я буду зберігате зброю саме так, а не писати потім по форумах, чому в моєї почищеної зброї, яка простояла місяць в сейфі, зявилась іржа в стволі, або ще гірше-раковини.
 

IRBIS_PL

Новачок
Моя зброя не для полювання і вона ніколи на полювані не буде і стріляє вона 95% саме кулею, а також я за нею ретельно доглядаю, по піску не волочу, на землю не кидаю. Про яке налипання пороху Ви говорите, якщо після кожних стрільб ствол засраний і його потрібно чистити не зважаючи налип там порох чи не налип, після 1-2 пострілів ствол сухий. А про налипання порошинок з повітр'я, то про це читати дуже смішно, так як по такій логіці, пилинки з повітря прилипають і до сухого ствола, а ще краще ніколи не витягувати ствол з сейфу і не ходити на полювання, тому що в лісі підіймається дуже багато пилу з під ніг від грунтових доріг і потрапляє в ствол :D Про яке пригорання мастила Ви говорите? Мастило сентетичне, вона так же змащує циліндри в автомобілі де температура набагато вища та триваліша. Краще я буду зберігате зброю саме так, а не писати потім по форумах, чому в моєї почищеної зброї, яка простояла місяць в сейфі, зявилась іржа в стволі, або ще гірше-раковини.
Якщо це Ви адресували мені то я теж не мисливець, два тижні, а не місяць ( злива була коли виникала можливість виїхати на полігон )))
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Моя зброя не для полювання і вона ніколи на полювані не буде і стріляє вона 95% саме кулею
от і вся різниця. більшість тут - мисливці, і бувають полювання коли стріляєш 1-2 рази, а рушниця перебуває і під дощем і йдеш з нею по грунтовій пильній дорозі. коротше - нам один одного не зрозуміти, для вас полювання нецікаве, а для мене особисто пуста пальба - дрочини.
 

IRBIS_PL

Новачок
от і вся різниця. більшість тут - мисливці, і бувають полювання коли стріляєш 1-2 рази, а рушниця перебуває і під дощем і йдеш з нею по грунтовій пильній дорозі. коротше - нам один одного не зрозуміти, для вас полювання нецікаве, а для мене особисто пуста пальба - дрочини.
В наш час мисливці переходять в стендовики )))
 

Homa

Снайпер
от і вся різниця. більшість тут - мисливці, і бувають полювання коли стріляєш 1-2 рази, а рушниця перебуває і під дощем і йдеш з нею по грунтовій пильній дорозі. коротше - нам один одного не зрозуміти, для вас полювання нецікаве, а для мене особисто пуста пальба - дрочини.
Бувало, що й стріляти не доводилося, але всерівнно почистити треба
 

Volanat

Мисливець
В наш час мисливці переходять в стендовики )))
Мабуть то не дуже чемно, втручатись в розмову дорослих чоловіків, але вибачаюсь, тут форум і всі позиції можуть бути почутими.
по перше: мисливець - то стан души, і ставлення до пострілу та зброї на полюванні де-що інше. Мисливець на стенді - то для тренування.
а по друге... на мою думку, зараз не варто зайвий раз людей пострілами лякати, нам мабуть всім вистачає тієї клятої війни.
Постріл то не розвага.
Багато кто з нашого брата, в тому числі й раніше присутніх на цьому форумі, зараз полює на тих свинопсів, що прийшли на нашу землю і все нам зіпсували, когось напевно вже й немає бо віддали Богу душу за нашу Україну, на мою особисту думку сьогодні постріли доречні тільки в бік ворога, та на воєнних тренуваннях. Казати "я тренуюсь щоб зустріти" - дурниці, гладкоствольна рушниця - то персональний (а то і для всієї родини) квиток на той світ, та й зустріти, дякувати Богу і ЗСУ, нині можна тільки в окопах, а там рушниця буде заважати.
Я не кажу Вам йдіть до війська, то Ваша особиста справа, та й сам я не став до лав (не ховаюсь, приїхав, зареєструвався, став на облік, мабуть поки що не потрібен, працюю роблю що можу та вмію).
Щодо питання колеги про іржу в стволі - не варто витирати зброю насухо від масла коли почистили і ховаете у сейф, і з середини і ззовні нехай стоїть змащена. Якщо зброя виходить звідти на "волю" планово - краще її протерти від того мастила насухо, бо все що вище казали поважні колеги є чистою правдою (про пил та інші абразиви), якщо, боронь Боже, доведеться використовувати для захисту оселі від злодіїв - все одно змащена вона чи ні.
Щодо що тепер робити з тими цяточками у стволі, зараз обов'язково запам'ятовуйте, а краще уважно занотуйте:
1. Підійдіть до сейфа, достаньте зброю та зітріть з неї масло.
2. Уважно роздивіться, що там таке повисипало
3. Потрібно як слід пролаятись, наприклад промовити "от суче лайно, яка халепа"
4. Перекладіть рушницю у ліву руку, праву підійміть вгору та різко махніть нею вниз зі словами "та й добре, ще постріляє" зітхніть, намастить добре рушницю (тільки не бісовськими ВДхамі та їй подібним) маслом, бажано нейтральним і сховайте її назад.

Щодо сипу (зараз будуть тапки), воно звісно має якийсь вплив, але здебільш на вартість рушниці чим на постріл. Особисто мав (а може ще й досі маю, не всі шанси втрачено) старенького Зімсона зі стволами в яких можна було картоплю на деруни терти, так от, патрон який в іншій моїй рушниці давав стабільно (з напів чока перевіреним набоєм) 405м/с неї летів 398м/с (що там було б якби я ним же бахнув з ідеального Зімсона мені не відомо) сипало воно набагато краще, бо німці вони такі, навіть стареньки. Не думаю що Ви особливо переймаєтесь вартість того турка, бо ціна йому десь 600 набоїв, а стріляти з нього ще мабуть довго буде виходити.
Дякую за увагу, вибачте, якщо що.
 

Zabar Andrij

Мисливець
Я тільки шуроповертом і чищу, не допомогає.
щоб не ґвалтувати рушницю, якщо часто стріляєш, раз через декілька заряди на роздільній комплектухі на корку, бажано мілкозернистому, він плотніший, вичищається майже повністю, якщо залишиться щось може трохи, то вже йоршиком прибирається.
час заряджання трохи більший чим на пк, але менший чим @бати ствол
 
Зверху