Чистка та догляд за зброєю 12 кал

Dedushka

Снайпер
Всех с праздником Крещением Господним! Все ружья чистят по своему. Я чищу вначале спиральным латунным ершиком, предварительно смазав стволы оружейным нейтральным маслом. После в ход идут салфетки обыкновенные. Две салфетки в клубочек скрутил и в ствол шомполом проталкиваю. Салфетки меняю пока не будет на их черного нагара. Нейтральным маслом смазываю тряпочкой снаружи все остальные части ружья. В отверстия где бойки капаю 2-3 капельки трансформаторного масла. Также и в места где стоят боевые пружины ( взводитель курка), тем-же трансформатоным маслом. При морозе на охоте от этого осечек не бывает. Если на межсезонье то внутри ствола нейтральным маслом щетинным ершиком еще покрываю стволы . Ну а после охоты не зависимо от погодных условий и даже не стреляя с ружья провожу его чистку. Это уже в привычку вошло. Как-бы не устал на охоте но придя домой ружье почищу. Щелочными маслами не пользуюсь. Нейтральное масло покупаю самое обычное не дорогое. И сала Богу стволы без сыпи . Было ружье у меня курковое с не хромированными стволами. Стволы внутри были в хорошем состоянии и чистил таким-же способом. Главное не лениться и не оставлять чистку ружья на потом))).
 

Виталя

Снайпер
Правильно Вы говорите, каждый чистит по своему. Самое главное окончательный результат.
И на протяжении длительного времени, сохранить блеск и чистоту стволов, без посторонних казусов.
 

Степанович 2

Снайпер

shpak

Мисливець
И на протяжении длительного времени,
І це ключове! Довоєнної і післявоєнної зброї чистої майже не буває,раковини або сип,в кращому випадку...А чому??? Тому-що мастил для зброї не було. Думаю,що саме через неякісні мастила,чистої зброї,тих часів,до нас майже не доходить. Я чищу:1).Чистячим засобом який знімає освинцовку,поліетилен.2)Нейтральне масло.3)Масло консерваційне. Викоростивую 4-ох слойний туалетний папір. В міжсезоння 2-3 рази нейтральним і консерваційним.
 

kef

Зброяр
Це ваше право! Якщо зброя дешева,то немає чому перейматись,а якщо коштує 3-5тис.$ і більше... :rolleyes: Думаю,різниця є;коли треться метал в метал і бронза чи латунь в метал.На короткому проміжку в часу,в пару років,можливо і не буде видно наслідків такого чищення. Це можна порівняти з маслом для чистки,хтось чистить трансформаторним і вд40,а хтось купляє американські масла,за тисячі гривень! В любому випадку краще «пере..здеть». Я люблю свою зброю,чищу завжди після полювання,якісними мастилами і йоршиками. Всіх зі-святом св.Водохреща!!!
В житті буває всяке ,чосом сама най улюбленіша рушниця має піти до нового власника. І не варто мліти як "кощій безсмертний " над власністю. Усе приходить і відходить. А власники "речей" змінюються з роками. В залежності від "предметів".,які продовжують свій шлях вже в інших руках .
Мені доводилось бачити різну зброю і різну по стану збереження. Все залежить не від "шмаровидла" а від умов зберігання. Колись чистку проводили так як хто міг по можливості.
Але є такі екземпляри ,що без мастила збереглися на сухо краще а ніж ті які були змащені мастилом і зберігались у вологому середовищі.
 
Останнє редагування:

mulyavchik

Снайпер
Довоєнної і післявоєнної зброї чистої майже не буває,раковини або сип,в кращому випадку...А чому??? Тому-що мастил для зброї не було.
А тому що ніхто їх ніколи нечистив.В кращому разі зброю чистили на відкриття і на закриття сезону полювання.Не було в людей культури догляду за зброєю.
 

kef

Зброяр
А тому що ніхто їх ніколи нечистив.В кращому разі зброю чистили на відкриття і на закриття сезону полювання.Не було в людей культури догляду за зброєю.
Була ! Інакше б ми не мали б змоги користуватися рушницями яким вже від сотні років.!
Через років 50 .оті усі конструктори турецького виробництва валового і ніхто не згадає !
 

mulyavchik

Снайпер
Була ! Інакше б ми не мали б змоги користуватися рушницями яким вже від сотні років.!
Через років 50 .оті усі конструктори турецького виробництва валового і ніхто не згадає !
Шан. kef я з Вами згоден але в більшості випадків ніхто ті рушниці не чистив.В кращому разі вони чистилися пострілом.
 

Винтик

Мисливець
Мой процесс чистки:
1. Смазал стволы чистящим маслом, лежат 20-30 минут.
2. Стальной или латунный ерш на дрели, каждый ствол минут 3-5, от трения нагреваются.
3. Ветошь х/б на дрели и тоже 2-3 минуты.
4. Промасленная ветош на шомпол и в каждый ствол, чтобы маслянная пленка была.
5. В сейф.
6. пункты 3-5 по желанию повторяю раз в месяц.
И не какой сыпи)
 

shpak

Мисливець
В житті буває всяке ,чосом сама най улюбленіша рушниця має піти до нового власника. І не варто мліти як "кощій безсмертний " над власністю. Усе приходить і відходить. А власники "речей" змінюються з роками. В залежності від "предметів".,які продовжують свій шлях вже в інших руках .
Мені доводилось бачити різну зброю і різну по стану збереження. Все залежить не від "шмаровидла" а від умов зберігання. Колись чистку проводили так як хто міг по можливості.
Але є такі екземпляри ,що без мастила збереглися на сухо краще а ніж ті які були змащені мастилом і зберігались у вологому середовищі.
Умови зберігання-це один з факторів,який впливає на сохран зброї. Зазвичай зброя зберігається в житловому приміщенні,де вологи як такої немає. І не треба ставити всіх під одну гребінку,були і є власники,що доглядають зброю і чистять її своєчасно,а вона всеодно має сип. Варто чи не варто мліти,також кожен сам собі вирішує,це залежить від конкретної особистості. Прошу,не нав‘язувати своє власне ставлення і відношення до зброї! Воно сугубо ваше!!! І нехай залишиться при вас! Я люблю зброю не менше за полювання,з кожною з моїх рушниць я пережив якісь ейфоричні враження,які вже історично закарбувались в моїй пам‘яті... Саме тому,догляд зброї і її належне збереження для мене в пріоритеті. Думаю,що мої діти і внуки належно оцінять мої старання). Прошу,дискусію на цьому припинити!!! Чим,коли і яким «шмаровидлом» доглядати свою улюблену чи не улюблену зброю,кожен сам собі вирішує,виходячи з життєвих приорітетів і обізнаності власника. З повагою!
 

kef

Зброяр
Умови зберігання-це один з факторів,який впливає на сохран зброї. Зазвичай зброя зберігається в житловому приміщенні,де вологи як такої немає. І не треба ставити всіх під одну гребінку,були і є власники,що доглядають зброю і чистять її своєчасно,а вона всеодно має сип. Варто чи не варто мліти,також кожен сам собі вирішує,це залежить від конкретної особистості. Прошу,не нав‘язувати своє власне ставлення і відношення до зброї! Воно сугубо ваше!!! І нехай залишиться при вас! Я люблю зброю не менше за полювання,з кожною з моїх рушниць я пережив якісь ейфоричні враження,які вже історично закарбувались в моїй пам‘яті... Саме тому,догляд зброї і її належне збереження для мене в пріоритеті. Думаю,що мої діти і внуки належно оцінять мої старання). Прошу,дискусію на цьому припинити!!! Чим,коли і яким «шмаровидлом» доглядати свою улюблену чи не улюблену зброю,кожен сам собі вирішує,виходячи з життєвих приорітетів і обізнаності власника. З повагою!
?, ! .
 

Panters

Снайпер
А тому що ніхто їх ніколи нечистив.В кращому разі зброю чистили на відкриття і на закриття сезону полювання.Не було в людей культури догляду за зброєю.
Шан. kef я з Вами згоден але в більшості випадків ніхто ті рушниці не чистив.В кращому разі вони чистилися пострілом.
Зброя буває різна по якості, я теж після кожного полювання
чищу хоч який зморений, і раніше так завжди робив, але був
в мене колись 58-й МЕ 75року коли придбав стволи були чисті,
але через 2 роки пішла сип, і чистив не якимсь болотом а Балістолом,
а товариш чистить свій 34-й раз на рік і ніякого сипу і тим більше раковин,
і так вже з 2009 року.
 

Олег Грабарский

Мисливець
Пiдтримаю тему. Працюю електриком доступ до транс масла маю але нiразу не чистив ним. Хотiлось би почути реальнi вiдгуки про чистку ним
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Пiдтримаю тему. Працюю електриком доступ до транс масла маю але нiразу не чистив ним. Хотiлось би почути реальнi вiдгуки про чистку ним
ТП-1500? :)
Я чистил.
Мне нравилось.
Нагар реально реально легко снимается после него.. стволы чистятся быстро, легко и непринужденно.
 

Олег Грабарский

Мисливець
ТП-1500? :)
Я чистил.
Мне нравилось.
Нагар реально реально легко снимается после него.. стволы чистятся быстро, легко и непринужденно.
Марку покищо незнаю потрiбно подивитись. Я думаю рiзниця в марках не суттева
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Марку покищо незнаю потрiбно подивитись. Я думаю рiзниця в марках не суттева
Я тоже так думаю. Его плюсы, что оно весьма текучее и хорошо очищенное, без воды и примесей.
Ну и желательно брать все таки новое, а не слив.
Хотя так тоже можно :)
 

Олег Грабарский

Мисливець
Я тоже так думаю. Его плюсы, что оно весьма текучее и хорошо очищенное, без воды и примесей.
Ну и желательно брать все таки новое, а не слив.
Хотя так тоже можно :)
Тiльки нове. Вiдпрацьоване на розпал пiчки
 

Dedushka

Снайпер
В межсезонье лучше думаю нейтральным маслом ружье смазывать. Не такое редкое. А для внутреннего механизма ружья где пружины, бойки и т.д. трансформаторное лучше. Не загустевает. Механизм работает как часы. У каждого свой способ чистки ружья.
 
Зверху