Як правильно спиляти і висушити горіх

Влад

Слідопит
Знакомие спилили два ореха,попросил забрать пеньки,начал копать,чтоб забрать комель,задолбался копать,почти один комель викопал и ударили морози,сейчас жду когда земля оттаит.Полистал интернет,вообщем советуют сразу распустить на заготовки с запасом и похорошему надо проварить в соленой воде,потом закрасить или покрить воском торци заготовок и в проветриваемое место,чтоб не попадали солнечние лучи.
 

ТАР

Снайпер
Знакомие спилили два ореха,попросил забрать пеньки,начал копать,чтоб забрать комель,задолбался копать,почти один комель викопал и ударили морози,сейчас жду когда земля оттаит.Полистал интернет,вообщем советуют сразу распустить на заготовки с запасом и похорошему надо проварить в соленой воде,потом закрасить или покрить воском торци заготовок и в проветриваемое место,чтоб не попадали солнечние лучи.
На заготовки сразу пилить не надо потрескаться, пусть полежит пару годков , подом распилить и выварить.
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
не страдай фігнею. все рівно обкопувати треба на півметра десь, щоб добути прикореневе потовщення - там кучеряве.
дивись на зріз - там має бути багато чорного
Переглянути вкладення 755741
далі від виду розкройки залежатиме малюнок на дошці
Переглянути вкладення 755742

якщо багато білої частини стовбура - то білок, він крихкіший... коротше наш горіх ні в сраку. імхо
Ти розумієш, який діаметр тої дровеняки, що ти запостив?
А у Гени 40 см стовбур, мінус кору, мінус заболонь, дай Боже щоб там хоч дві заготовки вийшло..
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
того й почав пост з фрази "не страдай хернею"
Та чого б і не пострадати.
Хай і не приклад, та можна багато гарних прикольних речей зробити. Як мінімум рукоять для ножа чи що..
Тільки з сушкою треба пробувати.
В мене порвало всі заготовки, які я пошкурив одразу неважливо де б їх не поклав.
Я вважаю, що місце має бути якомога прохолодніше, але без протягів, як тут пишуть.
Деревину́ рве через градієнт вологи. Якщо поверхня ошкурена вона інтенсивно висихає. А в середині вологи повно. Вихід вологи назовні дуже повільний.
Поверхневий шар починає починає всихатися і зменшуватися, а середина ні. Через це її рве.
Те саме, якщо відбувається інтенсивний рух повітря. Поверхня підсушується швидше і знову з'являються тріщини.
Висихання має бути якомога повільнішим.
 

Влад

Слідопит
Когда-то соседи по даче спилили орех не большой ,я метр чурки которая от земли идет, забрал и положил в сухом гараже,прошло лет 7-8,орех висох и без трещин,не порвало,хранился в коре.
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Может поєтому и нужно распустить на заготовки,чтоб бистрее влага виходила.
Ні. По-перше, покрутить.
По-друге, все рівно сіточкою візьмуться.
Принаймні з мого досвіду так виходить.
Можливо треба виварювати, тоді не буде
рвати. Не знаю, не пробував.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
того й почав пост з фрази "не страдай хернею"
Зріжу, висушу і років через п'ять продам тобі "заготовку на приклад з горіха високої градації" :)
Да, забув. Продам комелі з дерев горіха. Недорого. Самокоп і самовивіз :)
 

1.11

Слідопит
когда то тоже интересовался этим вопросом, и вот что мне удалось узнать.
1. пилить нужно тогда когда в дереве нет циркуляции сока.
2. самая твердая часть 80см от земли
3. кору ободрать ПОЛЮБОМУ! желательно обработать антисептиком от жучков.
4. пилить заготовку больших размеров (длинше) может растрескаться
5. покрыть срезы ПОЛЮБОМУ хотя бы краской на масляной основе, лучше воском.
6.сушить в прохладном ПРОДУВАЕМОМ месте, НЕ сыром!и не в погребе! ( с сарае под навесом подвесить, не ставить на землю по низу влагу тянет) без попадания прямых солнечных лучей.
доска сохнет примерно 1см в год.
Є два уточнення.
5. покрыть срезы ПОЛЮБОМУ хотя бы краской на масляной основе, лучше воском. -Закрити воском тільки з одної сторони - кореневої системи оскільки сок іде знизу вверх.
6.сушить в прохладном ПРОДУВАЕМОМ месте - Тільки на вулиці під навісом.
 
Зверху