порох для латунных гильз

pheliks9

Новачок
На днях дісталося у спадок 40 шт. латунок. Прочитавши всю тему так і не дійшов висновку що робити з ними: поміняти, продати чи купити димний порох, капсуля і робити патрони?
Гуру, "просвітіть" в даній ситуації.
Деякий час експерементую з латунними гільзами, вони, як на мене, всим хороші, аби не центробій. З цим капсулем патрон дійсно ненадійний, після того як Ви натиснули на спусковий гачок, не факт що він стрельне, і таких "не факт" таки є... Зовсім інша картина після копійчаної переробки під єврокапсуль, патрон стає "надійним" і пригодним для полювання на любу звірину чи птицю. Закриваю гільзу картонним пижом з пластиліном. Оце закінчилась третя баночка крука, сиплю в середньому 1.7 гр. можете порахувати скільки це патронів, ще ні одного разу ніде ні один патрон не одкрився. Ні в кармані (бува носю і там), ні в рушниці, при пострілі, ні в патронтажі. Та й на морозі пластилін показав себе доволі пристойно... (Знову ж таки якщо йти по шляху максимального здешевлення набою).
 

Patso

Снайпер
Ще можна робити пижі з пінополістиролу - теж дешево. Але тоді треба надійний обтюратор - картонною прокладкою не обійдешся.
Оце закінчилась третя баночка крука, сиплю в середньому 1.7 гр.
А про який калібр мова йде?
 

pheliks9

Новачок
16 калібр, на кулі 26-22 гр. - 1.75 крука, на дроб 20 гр. - 1.6 крука.
Ще можна робити пижі з пінополістиролу - теж дешево.
Виходить троши більше 3 копійок пиж 30 мм. в гільзі легко впресовується до 15 мм, тобто в двічі. По правді кажучи я використовую тільки обтюратори, раді експерименту пробував картонні прокладки на порох, дуже не сподобалося, скидаю на те, що я гарно це робить не вмію, тому ставлю на порох тільки обтюратор.
 

Patso

Снайпер
16 калібр, на кулі 26-22 гр. - 1.75 крука, на дроб 20 гр. - 1.6 крука.

Виходить троши більше 3 копійок пиж 30 мм. в гільзі легко впресовується до 15 мм, тобто в двічі. По правді кажучи я використовую тільки обтюратори, раді експерименту пробував картонні прокладки на порох, дуже не сподобалося, скидаю на те, що я гарно це робить не вмію, тому ставлю на порох тільки обтюратор.
А як у вас з різкістю з такою наважкою? Хоча під кулю може й нормально. Бо я в латунку на 20 калібр сиплю 1,9г крука під 24 г дробу. використовую з войлочним пижем і картонними прокладками. А останнім часом вставляю півконтейнери 16 калібру під пластикову гільзу - входить туго в латунку 20. І осип дуже гарна. ПРобував 1,7 і 1,8 г - кучність гірша, є досить великі вікна в осипі.А пінополістиролові пижі вимагають обтюратора - бо з картонною прокладкою при найменшому прориві газів вони підплавляються і це впливає на осип. вони хороші як амортизатор, а обтюраторних властивостей в них нема зовсім.
 

pheliks9

Новачок
Та гарна різкість, у мене в обох стволах циліндри тому чи-то дріб чи кулю ставлю тільки в контейнері. Я теж хотів взяти рушницю 20 калібру, взяв 16-ку, пуреважило питання ціни, але друга буде 20-ка...
 

Patso

Снайпер
20-ка класний калібр. В мене ТОЗ БМ. На ходові полювання - казка. Я з неї чомусь попадаю краще ніж з 12-ки. В основному в ній користуюсь латунними гільзами. на пташки центробоєм, а на серйозніші полювання - маю стальні під жевело
 

pheliks9

Новачок
Мені теж подобається 20-ка, хоча і мій ТОЗ 63 прекрасно себе показує. Я сам зробив преклад під себе так що дуже зручна рушниця. Думав може знайду стволи 20-го калібру з БМ-ки... Латунки всі переведу на єврокапсуль. Зоставлю 25-30 під центробій (треба ж ЦБ використать, уже ж лежать,... а може їх продам...), тоді не оставлятиму, а переведу повністю всі...
 
Останнє редагування:

Patso

Снайпер
Мені гільзи під центробой ще цікаві тим, що можна економно тренуватись на стенді по тарілках. Заряджаю патрони як писав вище - на круку з войлоком або півконтейнером 16 калбіру і 24 г шроту №9. Патрон для тренування виходить супер. А також ними ж стріляю дрібного птаха. Як виявилось з девятки добре падають не тільки бекаси, а й чирки. До 35 - 40 м якщо попав, то ніяких підранків.
 
Зверху