тоз б,бм,63.

Роман ЗСЛ

Снайпер
Доброго дня усiм. Я начинающий мисливець, i менi треба мисливська рушниуя. Вибiр упав на тоз б,бм,63. иж 58, i все в 16 калiбрi,багато четав про них вiдгукiв,дивився вiлео,стрiляв,але так i не знаю на що дивитися на них при покупуi. Я не вiрю що треба дивитися на прикладнiсть,на стволи,i на шат,полюбому ще щось мае бути. Може менi ще хтось щось порадить.
 

Роман ЗСЛ

Снайпер
Дiйсно,вигляд рушницi це також факт,але може треба дивитися на щось конкретно?
 

трудяга2

Мисливець
Дякую за вiдповiдi)))))))
Тут не має чого ображатись - скільки людей - стільки-ж і варіантів вибору.По-перше і саме головне потрібно взяти рушницю в рукиі вскинути - якщо лягла це вже хорошо.хоча це не біда - можна зробити нове ложе або підігнати старе під вас. по друге оглянути стан заліза- стан вороніння .стволи всередині. колодка -прогари. і шат.- половина вищесказаного лікується без проблем. вставте в стволи некапсульовані гільзи і подивіться в стволи- щоб тіньові кільця були рівномірними і не розтягненими в різні боки . візміть стволи за антабку і стукніть легенько по стволам чим небудь металевим і послухайте звук - якщо є деренчання - може бути непропай стволів. подивіться на дульний зріз стволів -товщина стінок має бути по кругу однакова -а на зміщана вправо чи вліво. по стану колодки - взведіть курки поставте металеву (латунну)гільзу на бойок і натисніть на гачок-повинна підскочити не менше як на 60 см. і саме головне відстріляйте декілька патронів.Це практично ті критерії -по яких я вибирав собі і товаришам рушниці.Хоча в мене був знайомий дідок - брав стволи в одну руку - а другою вдаряв по стволі заганяючивоздух і по звуку вибирав .інший по звуку металу- я вже говорив - скільки людей стільки і варіантів.
 

Роман ЗСЛ

Снайпер
Тут не має чого ображатись - скільки людей - стільки-ж і варіантів вибору.По-перше і саме головне потрібно взяти рушницю в рукиі вскинути - якщо лягла це вже хорошо.хоча це не біда - можна зробити нове ложе або підігнати старе під вас. по друге оглянути стан заліза- стан вороніння .стволи всередині. колодка -прогари. і шат.- половина вищесказаного лікується без проблем. вставте в стволи некапсульовані гільзи і подивіться в стволи- щоб тіньові кільця були рівномірними і не розтягненими в різні боки . візміть стволи за антабку і стукніть легенько по стволам чим небудь металевим і послухайте звук - якщо є деренчання - може бути непропай стволів. подивіться на дульний зріз стволів -товщина стінок має бути по кругу однакова -а на зміщана вправо чи вліво. по стану колодки - взведіть курки поставте металеву (латунну)гільзу на бойок і натисніть на гачок-повинна підскочити не менше як на 60 см. і саме головне відстріляйте декілька патронів.Це практично ті критерії -по яких я вибирав собі і товаришам рушниці.Хоча в мене був знайомий дідок - брав стволи в одну руку - а другою вдаряв по стволі заганяючивоздух і по звуку вибирав .інший по звуку металу- я вже говорив - скільки людей стільки і варіантів.
Дуже вам Дякую, буду знати як вибирати,точнiше на що дивитися,i як провiрети.
 

zerozzz

Мисливець
Как я покупал ружье.
Заехал за патронами на свое в 12 калибре и увидел ТОЗ БМ. Взял в руках повертел, первое что понравилось легкое. Вскидываю и понимаю что приклад коротковат для моих рук, не проблема заказал резиновый затыльник за 100 грн и теперь ружье в самый раз. Третье ушатоность внутри стволов, левый почти без изъянов, а правый хорошо потрепанный. Но на бой это абсолютно не повлияло. Четвертый фактор запирание, если не люфтит значит за ним смотрели. Пятое цена в 1000 грн =))). В целом уже у меня в сейфе радует когда нужно много топать. И как я заметил 16 калибр легче переносится плечом чем 12.
Так что удачи в выборе.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
маю зараз ТОЗ-БМ та ТОЗ-63, мав ТОЗ-54. що треба питайте.
 

Роман ЗСЛ

Снайпер
Как я покупал ружье.
Заехал за патронами на свое в 12 калибре и увидел ТОЗ БМ. Взял в руках повертел, первое что понравилось легкое. Вскидываю и понимаю что приклад коротковат для моих рук, не проблема заказал резиновый затыльник за 100 грн и теперь ружье в самый раз. Третье ушатоность внутри стволов, левый почти без изъянов, а правый хорошо потрепанный. Но на бой это абсолютно не повлияло. Четвертый фактор запирание, если не люфтит значит за ним смотрели. Пятое цена в 1000 грн =))). В целом уже у меня в сейфе радует когда нужно много топать. И как я заметил 16 калибр легче переносится плечом чем 12.
Так что удачи в выборе.
 

Роман ЗСЛ

Снайпер
маю зараз ТОЗ-БМ та ТОЗ-63, мав ТОЗ-54. що треба питайте.

Доброго вечора,дзвонив по оголошеннях за тоз бм i 63,в обох е сип в стволах,але говорять що в нормальному станi,аое я ще ïх не бачив. Яке з них краще,i чи правда що в бм вбiльшостi стволи цилiнлр/чок?
 

Mechanik

Снайпер
полюбому ще щось мае бути. Може менi ще хтось щось порадить
Пане Роман. Відповідно до Вашого питання, звісно мають бути на сьогоднішній день, це кошти на руках, та зеленка на придбання.
Але на кожен товар, є свій покупець. Це істина.
Тому раджу Вам починати з простого до складного. Тобто, свій вибір першої рушниці, треба починати саме з тих рушниць, які Ви привели в приклад на початку теми.
А саме ТОЗ Б ТОЗ БМ ТОЗ 63 ТОЗ 54 ІЖ 58. Стосовно калібру рушниці, це є ВАШ ОСОБИСТИЙ ВИБІР
Калібри 12 та калібр 16 це калібри які є широко поширені серед основної маси мисливців.
При виборі рушниці, можна звернутись Вам до більш освідченого мисливця зі стажем.
Якщо ж Ви має вже добрі знання в зброярстві, то тоді робіть вибір рушниць особисто.

При виборі рушниці УВАГА зветається на наступне
1. Стволи в цілому, та їх стан всередині. Вороніння стволів та наявність зовнішніх механічних ушкоджень.
Легка сип стволів(ствола) не бажано, але може бути допустимою. Наявність раковин(корозія) це вже - небезпечно.
Свердління стволів це тіньові кільця. Бажанно розміщення кілець має бути - симетрично відносно одне одного.
Потянуті кільця вліво чи вправо, не критично.... це на 40-50м може бути похибка на 1-3-5 см. від точки прицілювання.
Прицільна планка в цілому - якість пропайки.
Дульний зріз, чоки та півчоки та їх перевірка(штангельциркуль)
РАДЖУ для 12калібру взяти 2коп. СРСР та вкинути в кожен ствол, де побачите початок півчоків - чоків, та їх довжину.
Для 16 калібру треба зробити калібр діаметр 16.8мм. бажано з кольорового металу(мідь,бронза)
Патронники та їх стан(роздутість)
Екстрактор або ж ежектор, технічний стан.

2.Ствольна коробка та її технічний стан .
Увагу звертаєте на наявність шату,люфтів без цевья, та при зібранній зброї. Стан замка та запирання стволів,осьова частина, прогари навколо бойків та бойки в цілому, стан гвинтів та положення ключа запирання стволів, як зібрана так і розібрана рушниця.
Положення ключа бажано має бути в межах середини ствольної коробки. Перевірити роботу запобіжника в цілому.

3. Деревина рушниці. (приклад,цевйо)
Стан зовнішній, порода деревини, виявлення пошкоджень(тріщини,сколи, забиття, стяжні гвинти) Насічка та її стан.
Затильник в загальному та гвинти.
Що виконувалось чи не виконувалось (реставрація) Замасляні частини деревини - це в майбутньому крихке дерево.
Зробити ОБОВ'ЯЗКОВО вскидку рушниці, на предмет прикладостості.

Можливо деякі деталі були мно пропущенні, але це основні ази перевірки зброї.
Полюйте на здоров'я.
 
Останнє редагування:
Зверху