20 кал. на полюванні.

quad

Мисливець
На 24 грами віддача буде відчуватись на сильних звуженнях, або, якщо зібрати патрон не на тому пороху, або не натій наважці. У мене вага рушниці теж десь 2,6-2,7 кг. Довжину ствола більше 71 см не варто, взагалі класика 65-66см. Стріляю 24 грами, пробував 30 грам на B&P M92S, так постріл навіть повільніше, швидкість десь під 370м/с. Якшо патрони не споряджати самому, то один недолік у 20-го калібра, це відсутність різноманіття асортименту патронів.
 

quad

Мисливець
Ну і ще про віддачу, як то кажуть: "вкладываться надо".
 

crp

Мисливець
дякую.
вибір не такий як 12к. та все таки він є.
я теж за 61-66см. та в нас же ж 76см. маст хев.... добре що хоч 71см. є )) бачив 61/66см армсан в Сафарі, але в нас такого магазину нема та й чесно кажучи по дизайну більше подобається венза/штойгер3020.
 

crp

Мисливець
Ну і ще про віддачу, як то кажуть: "вкладываться надо".
та я вкладуюсь... та все рівно на стенді 28грам стріляти не можу. чи то з двостулки чи то з інерційного н/а синяк або біль в плечі гарантовано. маю стару травму... тому й подумав про 20к.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Так, ще ремарка. Правда з мене вже підсміюються тут на форумі, що я скрізь з тим "Алтаєм" :D Якщо по тому бюджету, 18-19 тис., то в Харкові за ті гроші дадуть новенький "Алтай" з 71 стволом і другий ствол на додачу, 56 см, обидва зі змінними дульними. В мене саме такий комплект, але на другому короткому стволі прицільні "цілик-мушка". Зараз на короткому стволі іде планка, що мені більше подобається :)
 

crp

Мисливець
це добре що ви сказали! я нічого проти Алтая не маю. сам володію помпою 12к пн001ткр з 56 стволом з чоками. але тільки в тій одній модифікації були чоки на короткому стволі. ви впевнені що в 20к. в короткому стволі планка+чоки?
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Так, чоки змінні в обох стволах. Іще Латек пропонує подовжучач ствола, 10 см, ціна щось 700-800 грн. Якщо є бажання та потреба, то зі ствола 56 см можна зробити 66 і вкрутити звуження, яке потрібно. Там в ролику все це є.
 

quad

Мисливець
та я вкладуюсь... та все рівно на стенді 28грам стріляти не можу. чи то з двостулки чи то з інерційного н/а синяк або біль в плечі гарантовано. маю стару травму... тому й подумав про 20к.
Все літо у футболкі по вихідним два круга по 25 набоїв із Beretta 686 SP1, ні яких слідів. Мабудь дійсно старі рани.
 

crp

Мисливець
Так, чоки змінні в обох стволах. Іще Латек пропонує подовжучач ствола, 10 см, ціна щось 700-800 грн. Якщо є бажання та потреба, то зі ствола 56 см можна зробити 66 і вкрутити звуження, яке потрібно. Там в ролику все це є.
Глянув на їхній сайт - нема в наявності там такої моделі.
 

Patso

Снайпер
За віддачу не переживайте. навіть з двостволки в 20 вона значно слабша ніж з 12-го.
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Конечно не будет отдачи, т.к. нету у нас нормальных ружей нормального для 20-го калибра веса. Если не лупить, конечно 32 грамма.
Да и из чего выбирать..Гена ведь писал, Тоз-бм 3200 у него. 58-й? Так тоже 2900 самые лёгкие. При стрельбе 25 граммовыми зарядами естественно отдача будет минимальной.
Я имел возможность пусть и не очень долго, но походить с ИЖ-18-20.
Вес его-2350.
Так вот отдача это последнее о чем я задумывался при стрельбе, если вообще о ней вспоминал.
При чем стрелял нормальными для 20-го калибра патронами в 24-25 гр.
По сравнению с 12-м, когда бывает вкидываешь 36 гр. и аж немного щуришься наперед - щас как ввалит!, то с этой 20-й я напрочь забыл, что нужно щуриться))
 

crp

Мисливець
Коли з плечем все ок то і з 12к. норм зазвичай (без кінських навісок)... А коли є запалення то все трішки міняється.
Штойгер 2,6кг. важить і можливо 26-28грам на ньому відчуватиметься. Жаль нема в кого спробувати...
 

TRUST ME

Мисливець
прошу ділитися власників даного калібру досвідом :)
цікавить на скільки менша віддача? якщо стріляти навісками більше 28 грам чи зберігається комфорт при стрільбі і чи потрібні такі навіски? ну і ефективність в порівнянні до 12 кал. дякую.
З власної практики і відгукам мисливців, в т.ч. на Ютубі порівнянь дуже багато, висновкі такі:
1. Віддача більша, тому "справжні" 20-ки мають вагу біля 3 кг для її зменшення.
2. 20-ка кучніша за 12-ку.
3. Дистанція стрільби і кількіть дробин, що долітає, осип, проникаюча здатність така сама, як і в 12 калібрі.
 

crp

Мисливець
Trust ME тежтак думаю крім першого пункту. З 24грами мала б норм. віддача при вазі 2,6кг. Хочеться в це вірити )))
Перечитав к@ц@пський форум щодо 20к. Там звичайно 90% срачу.. Ну і було декілька власників 20к. і ще більше опонентів. Висновок для себе зробив один - нема чого лізти в магнум навіски. Класика 24 грами, можливо іноді 26/28грам.
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Коли з плечем все ок то і з 12к. норм зазвичай (без кінських навісок)... А коли є запалення то все трішки міняється.
Штойгер 2,6кг. важить і можливо 26-28грам на ньому відчуватиметься. Жаль нема в кого спробувати...
Вряд ли. Все-таки П/А. А вообще, конечно, нужно пробовать.
Свой опыт я написал. При весе 2,35 отдача 25 гр. мне не ощущается.
28, конечно, не стрелял, но и не нужно было. Ещё следует помнить и то, что отдача у одностволок ощущается гораздо сильнее, нежели у двустволок или п/а. Ну если не считать современные МР-18 с весом 3,2)).
А у Вас выбор то и невелик. Брать Вам тот Стоеджер. При весе 2,6 обычные заряды должны быть абсолютно нормально переносимые. Если очень хочется 28гр. выход только один - купить или зарядить такой патрон и выстрелить. И тогда делать выводы. Кроме того сейчас есть очень хорошие амортизаторы на приклад.
 
  • Like
Reactions: crp

crp

Мисливець
щодо амортизаторів!! можете дати лінк? бо з того що я в нас по магазинах бачив - дубова резина нічим не краща за ту що йде з рушницею...
в США лібсейвер думаю замовити та він буде їхати до трьох місяців, а в нас їх не баив... ((
 
Зверху