МИСЛИВСЬКИЙ САЛОН "САФАРІ-АРМС"

01103, Україна, м. Київ
б-р Дружби Народів, 6.
Тел.: +38 (044) 501-64-44, + 38 (044) 501-64-00.
Ліцензія МВС України № 322414 від 17.08.06

"САФАРІ-АРМС", являючись ексклюзивним представником світових зброярських компаній, пропонує найширший в Україні вибір найбільш престижних у світі мисливських рушниць Holland & Holland (Англія) і Krieghoff (Німеччина), а також Karl Hauptmann, Peter Hofer, Johann Fanzoj - ексклюзивних витворів зброярського мистецтва, виготовлених майстрами із австрійського містечка Ферлах.

      KARL HAUPTMANN

      Усе геніальне просто. Саме у простоті полягає надійність, довговічність і краса. І стосується це не тільки зброї, а усього, що нас оточує. Проте саме в умінні знайти, відчути, побачити найбільш просте рішення і полягає геніальність Майстра, що створює шедеври.

      Сучасна мисливська зброя доведена до такої досконалості, що при належному поводженні воно може служити декільком поколінням мисливців. Проте рушниці ручної роботи вигідно відрізняються від зброї машинного виробництва. У них краще баланс, прикладистість, точність підгонки деталей. Штучна зброя довговічніша, їй властива художня завершеність, стиль, адже в більшості випадків майстер-штучник – це і конструктор, і технолог, і дизайнер. Як правило, виготовленням штучної зброї займаються потомствені майстри-зброярі, що передають секрети своєї майстерності з покоління в покоління.

      Зброярська фірма Карла Хауптмана відносно молода. Родоначальником зброярської династії Хауптманов став батько Карла – Георг Хауптман, що відкрив у Ферлахі (Австрія) зброярську майстерню. Трапилося це після Першої світової війни. Сьогодні цієї фірми не існує, проте в сім'ї Хауптманів дбайливо зберігають зразки зброї, виготовлені Георгом на початку ХХ століття.

      Вирішивши йти по стопах батька, Карл спочатку працював на найбільшому австрійському збройному підприємстві Steyr, а в 1938 році повернувся в рідний Ферлах і відкрив зброярську фірму, яку назвав своїм ім'ям.

      Зараз фірмою Karl Hauptmann управляють Карл і Герд Хауптмани – син і онук засновника. Підприємство виготовляє комбіновану, нарізну і гладкоствольну мисливську зброю калібрів від .22 до .700 N.E. і від 12-го до 410. Щорічно виробляється не більше 40 екземплярів рушниць різних типів. Сказати однозначно, що та або інша модель є основною зброєю фірми неможливо, проте на сьогодні візитною карткою Хауптмана став трипл – штуцер з трьома горизонтально розташованими стволами.

      Чому три стволи в горизонтальній плоскості? Тому що саме в цьому і полягає геніальність конструкції, адже таке розташування нарізних стволів дає ряд переваг. Перше полягає в тому, що за інших рівних умов колодка трійника класичної компоновки (два стволи зверху, один знизу) завжди важча за колодку горизонталки. Друге – зручність перезарядки, адже перезарядити нижній ствол трійника буває не так і просто. І нарешті третя, головна перевага. При класичній спайці двох нарізних стволів для забезпечення попадань з обох стволіів в одну крапку рекомендується робити між пострілами паузу 5-7 секунд для того, щоб перший ствол встиг остигнути після пострілу. Іншими словами, пауза необхідна для того, щоб перечекати термодеформацию другого ствола. Ідея Хауптмана полягає в тому, що блок з трьох стволів є жорсткою конструкцією, тому при стрілянині середній ствол не веде. Світові виробники зброї виходять з такої ситуації шляхом «вивішування» стволів дриллинга на незалежній консольній підвісці, так поступають «Крігхофф», «Блазер» і інші всесвітньо відомі зброярські компанії, але традиції штучної, дорогої зброї не допускають подібних інновацій.

      У триплі Карла Хауптмана середній ствол виконує роль термодемпфера для зовнішньої пари стволів. Він виготовляється гранованим, що додає додаткову жорсткість блоку, до того ж ствол виконаний як єдине ціле з казенною муфтою, прицільною планкою, основою антабки і мушки. Бічні стволи можуть бути циліндровими або також гранованими. Кожен ствол має свою казенну муфту.

      Конструкція блоку стволів дозволяє підсилити великокаліберні горизонтальні трійники за рахунок ширини підстволових гаків. Їх ширина для малих калібрів рівна 10 мм, для африканських калібрів її збільшують до 12 мм. Як правило, трійники виготовляють з блоками стволів калібрів 8х57IRS і 9,3х74R. Тріпл може мати всі три стволи одного калібру або правий і лівий стволи великих (африканських) калібрів, а середній обов'язково меншого калібру.

      На трійнику малих калібрів встановлюється єдиний екстрактор з трьома ніжками і проточкою під бойок середнього ствола. Великі калібри можуть виготовлятися з ежектором.

      Бічні стволи обслуговують два замки на підкладных дошках, середній – замок системи «Блітц» з короткою V-образною пружиною змонтований на нижній личині. На штуцері встановлюються два спускові гачки. Передній забезпечений шнеллером і працює тільки на середній ствол, задній спусковий гачок працює в послідовності – перше натиснення – постріл з правого ствола, повторне натиснення – постріл з лівого.

      Для африканських сафарі Хауптман, як правило, виготовляє горизонтальні трійники з бічними стволами калібрів .470NE і середнім калібру 8х75RS. Бічні стволи на такій зброї грановані з подовжніми пазами для зниження ваги.

      Важать горизонтальні трійники порівняно небагато. Так, вага трипла калібру 8х57IRS всього 3,66 кг, при цьому його стволи важать 1,665 кг. Вага ж африканського трійника з бічними стволами .470NE і середнім калібру 8х75RS складає 5,34 кг, при вазі стволів 2,64 кг.

      Пристрілюються горизонтальні трійники Хауптмана на дистанції 75 м. При цьому розкид куль допускається до 60 мм, а середня крапка попадання ніколи не виходить за межі кола розміром 40 мм. При щонайменшій невідповідності параметрам пристрілки стволи трійника безшкодно розпаюються, після чого проводиться нове їх зведення і паяння.

 


Великокаліберний горизонтальний трійник з бічними стволами калібру .470 NE і центральним калібру 8х75 RS оброблений гравіюванням, відповідним його призначенню – полюванню на найкрупніших тварин.

      Як і всякі штучні рушниці, зброя Карла Хауптмана має високохудожнє гравіювання. Це один з найбільш трудомістких, дорогих і важливих етапів, від якого залежить імідж рушниці.

      Оскільки вся зброя Карла Хауптмана проходить надзвичайно строгий контроль на кожному етапі виготовлення, включаючи відстріл на випробувальній станції, спеціальні випробування до першої відмови або руйнування на фірмі не проводяться. Хауптман дає гарантію на 15 років. Протягом цього часу фірма приймає всі претензії, усуває усі виникаючі проблеми, більш того, готова у будь-який час викупити свою зброю. Правда, за весь період її існування таких пропозицій не надходило.


admin@uoor.com.ua