Індивідуальне полювання на самця козулі 2015 р.

Patso

Снайпер
І щодо поріняльної ефективності гладкого і нарізного на полюванні по копиту.
На фото 2 козлики добуті цього року в серпні. Обидва з підходу. Перший - на фото справа (з одним рогом), крупніший добутий ІЖ 58 12 калібру кулею Полева 3. Відстан. 60-65м куля зайшла в праву лопатку і вийшла зліва з плеча пробиті обидві легені. Цап не зрушився з місця ні на крок. Другий добутий в той же день з нарізного 7*57R, відстань приблизно така ж, куля SPCE 11,2г від S&B. Куля пройшла по діагоналі, зайшла зліва під останнє ребро, вийшла з правого плеча. Повністю розірвала печінку, зачепила шлунок, пробила праву легеню, і винесла майже всю праву лопатку, на виході дірка більша за мою долоню. Ца після пострілу підстрибнув, впав, піднявся, пройшо ще метрів 40-50, наткнувся на дерево і знову впав вже остаточно.
Звичайно не претендую на чистоту експерименту, але в цьому випадку гладкоствол спрацював краще.
Нарізна зброя однозначно потрібна на звіровому полюванні, вона точніша, дальнобійніша, але з гладкою можна теж цілком упішно полювати. Іноді це навіть більш спортивно.
 

Вкладення

Ловчий

Новачок
С полем !

Повністю розірвала печінку, зачепила шлунок, пробила праву легеню, і винесла майже всю праву лопатку, на виході дірка більша за мою долоню
А что ж Вы хотели от SPCE ?
Козла хоть на зажарку осталось ? :)
Пробуйте другие пули. У S&B есть FMJ, HPBT. Там и друзей угостить останется :)
 

Patso

Снайпер
Зараз хочу попробувати Лапуа Натураліс, вона вроді мало деформується.
Коли купив комбінашку, в додаток до неї було більше 100 патронів SPCE, не викидати ж їх :). Буду їх тримати на більшого звіра.
А на зажарку таки лишилось, по суті викинув трохи мяса, яке позрізав з залишків лопатки на виході.
Жаль тільки печінки - її зовсім не лишилось, добре шо ще був другий цап, то на вечір печінка була.
Як не дивно, але цією ж кулею стріляв минулого року цапа, метрів на 60, спереду в груди. Куля зайшла спереду в місці приеднання правої ноги, пробила легеню, розірвала аорту, прерубала 4 ребра зліва, відхилилась знову всередину туші, пройшла через кишки і застряла під шкірою, а точніше під яйцями. При цьому гематом була значно менше.
 

oleksandr420

Новачок
Да, что то вы с пулей не угадали. Пользуюсь патронами норма и на козла и все что меньше использую пули Barnes tripl shock (9,7г калибр 300wm) цельномедная пуля оставляющая мало гематом, и случаев чтоб кто-то кудато пытался бежать небыло ( один раз был случай что стрелял уходящего козла и старался чтоб не задеть кишки, пуля задела шкуру на бедре, прошла по брюшной стенке, под рёбрами и вышла у основания шеи, козел подпрыгнул, упал и пару раз дрыгнул ногой. Кишки хоть и повываливались но задеты небыли). Когда-то попробовал пулю orix 13г (нормовский аналог spce) то там при попадании в лопатку вынесло все из грудной клетки, козла сложило на пополам. Но использовать такие пули я больше на козла никогда не буду так как переднюю часть полностью скормили собакам изза огромных гематом. Считаю что на козла надо использовать чтото легенькое, был свидетелем когда козла при загоне вклали единицей метров с 15. Попало 8 дробин в грудь и шею.(не специально, человек считал что козла в загоне не будет но обязательно будет заяц)
 

Patso

Снайпер
Да, что то вы с пулей не угадали. Пользуюсь патронами норма и на козла и все что меньше использую пули Barnes tripl shock (9,7г калибр 300wm) цельномедная пуля оставляющая мало гематом, и случаев чтоб кто-то кудато пытался бежать небыло ( один раз был случай что стрелял уходящего козла и старался чтоб не задеть кишки, пуля задела шкуру на бедре, прошла по брюшной стенке, под рёбрами и вышла у основания шеи, козел подпрыгнул, упал и пару раз дрыгнул ногой. Кишки хоть и повываливались но задеты небыли). Когда-то попробовал пулю orix 13г (нормовский аналог spce) то там при попадании в лопатку вынесло все из грудной клетки, козла сложило на пополам. Но использовать такие пули я больше на козла никогда не буду так как переднюю часть полностью скормили собакам изза огромных гематом. Считаю что на козла надо использовать чтото легенькое, был свидетелем когда козла при загоне вклали единицей метров с 15. Попало 8 дробин в грудь и шею.(не специально, человек считал что козла в загоне не будет но обязательно будет заяц)
тому і хочу лапуа натураліс. Вона теж цільномідна і не сильно недормується. а SPCE можна кабанів стріляти.
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
Патсо
В цьому калібрі хороша куля Сієpра С&Б 11.35г
Інша справа, що з нарізного на відстані 60 метрів не стріляють в печінку. Присвяти трохи часу стрільниці і потренуйся.
 

oleksandr420

Новачок
Патсо
В цьому калібрі хороша куля Сієpра С&Б 11.35г
Інша справа, що з нарізного на відстані 60 метрів не стріляють в печінку. Присвяти трохи часу стрільниці і потренуйся.
Во-во-во в точку. На 60 метрів можно було тихесенько під вушко:). І пошкоджень не багато і кров добре збігає.
 

Patso

Снайпер
Патсо
В цьому калібрі хороша куля Сієpра С&Б 11.35г
Інша справа, що з нарізного на відстані 60 метрів не стріляють в печінку. Присвяти трохи часу стрільниці і потренуйся.
В печінку вийшло, бо стояв так - задом, під невеликим кутом. А в голову стріляти якось не ризикнув, рогів шкода.
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда

Patso

Снайпер
В голову не треба. В шию, або почекати хвилинку щоб добре став. Під час індивідуального полювання використовуй підпірку як в цій темі http://uoor.com.ua/forum/index.php?threads/Полювання-з-підходу-та-вишок.37945/page-2
З легкістю вилучатимеш у шию на сто метрів.
Чекати не було як, бо ситуація вийшла так:
Батько добув першого цапа, поїхали його забирати, поки повертались, раптом побачили другого біля дороги, він нас теж побачив, перескочив через дорогу, почав йти в ліс, я вийшов з машини, зарядив зброю, почав підходити, бо з дороги його було не видно, пройшов трохи, обійшов кущі, які заважали, побачив звіра, він втікав в ліс і раптом зупинився і оглянувся на мене, ще кілька секунд і він би зник в гущаку, тому постріл був досить швидким, з рук.
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
Виходить стріляв куди попало і нарікаєш на кулю. Що ж ти хотів?
 

oleksandr420

Новачок
Чекати не було як, бо ситуація вийшла так:
Батько добув першого цапа, поїхали його забирати, поки повертались, раптом побачили другого біля дороги, він нас теж побачив, перескочив через дорогу, почав йти в ліс, я вийшов з машини, зарядив зброю, почав підходити, бо з дороги його було не видно, пройшов трохи, обійшов кущі, які заважали, побачив звіра, він втікав в ліс і раптом зупинився і оглянувся на мене, ще кілька секунд і він би зник в гущаку, тому постріл був досить швидким, з рук.
Понятно, ну чтоже как говорится "не в печенке счастье";). Негативный опыт, тоже опыт. Подберёшь пулю и все ок. На охоте и не такое случается. В конце концов охотничий азарт никто не отменял:). Не пуха
 
Зверху