Вертикалки, чому лопаєтсья цівка

Статус
Закрита.

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Одна з яких-перебування певний час зброї у несприятливих умовах при підвищеній вологості і в непровітрюваному стані або ж приміщенні.
Залиште нечищеною зброю в сирому чохлі , після полювання в дощ, на декілька днів і побачите у що вона перетвориться. Іржа вилізе там, де й не очікували!
Ну ми ж адекватні люди які цінують реці яки їм належать.
 

old hunter

Снайпер
А десь у куточку тихенько зітхнула тріснута цівка з ветикалки.........
:)
 

север

ветеран форуму
надійна команда
А десь у куточку тихенько зітхнула тріснута цівка з ветикалки.........
:)
Так все про неї уже проговорили: по п"яні в руки не брати ( не збирати і не розбирати ( і куму в руки не давати!), обережно до неї ставитись ( як до скляної), не сідати на неї. І прослужить вона довго-довго. Якщо правильно і щедро змащувати її льняною оливою, люблячи втираючи її в дерево РУКАМИ. І не буде ніяких тріщин.
Просто так, нізвідки, тріщини не з"являються. Якщо - не брак.
П.С. І ніколи не стукати ( не бити) по ній долонею знизу, як це у нас повсякчас практикується. Ніжно, плавно як з жінкою!
 

old hunter

Снайпер
Так все про неї уже проговорили: по п"яні в руки не брати ( не збирати і не розбирати ( і куму в руки не давати!), обережно до неї ставитись ( як до скляної), не сідати на неї. І прослужить вона довго-довго. Якщо правильно і щедро змащувати її льняною оливою, люблячи втираючи її в дерево РУКАМИ. І не буде ніяких тріщин.
Просто так, нізвідки, тріщини не з"являються. Якщо - не брак.
Тобто ТС вигадав проблему?
Може е приклади в нього.
Я свій навів. Може чудо, може перепад температур хто зна.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Тобто ТС вигадав проблему?
Може е приклади в нього.
Я свій навів. Може чудо, може перепад температур хто зна.
Тобто, порушення (недотримання) технології виготовлення. Або ж банальна т.зв. втома дерева. А взагалі: коробка є коробка, а нормальної форми цевья практично не тріскаються. А ще ними русаків, перепрошую. добирають. Як роблять деякі... Особливо-з одностволками які полюють, але це вже геть інша тема.
 
Останнє редагування:

север

ветеран форуму
надійна команда
Тобто ТС вигадав проблему?
Може е приклади в нього.
Я свій навів. Може чудо, може перепад температур хто зна.
Та Ви ж самі прекрасно розумієте, що тонкостінне дерево цевья раніше чи пізніше дасть тріщину! Це ж не фанера і не полімер. Коєфіцієнт розширення, "дихаюча" структура, усихання і т.д. Топорище, з часом, сідає. А ми про делікатне цевьйо....
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Та Ви ж самі прекрасно розумієте, що тонкостінне дерево цевья раніше чи пізніше дасть тріщину! Це ж не фанера і не полімер. Коєфіцієнт розширення, "дихаюча" структура, усихання і т.д. Топорище, з часом, сідає. А ми про делікатне цевьйо....
можно полімерізувати дерево як на руків'я ножа
 

HOWA

Слідопит
Чомусь на спортивних вертикалках не лопається. І ходять вони як мінімум по 120-150тис пострілів. ІЖ-25К мого товариша пройшов десь 80- 90 тисяч і ніяка цівка не тріснула, мій ТОЗ-57К пройшов 70-75 тис пострілів, шату не було, цівка жива живісінька... Горизонталці ІЖ-54 такого й не снилось. Про спортивні МЦ та буржуїнські говорити не буду, там настріл - мама мія і також проблем з цівкою не має.
 
Останнє редагування:

F777

Мисливець
Как то один раз, попал Я со своим CZ550FS (FS полное ложе) под обильные осадки, пришёл домой и повесил карабин на дверь возле печки, через несколько часов ложа треснула от дульного среза до затворной рамы. Сделал для себя вывод, приходя домой не ставлю оружие возле источников тепла. PS. Внутри дерево было пропитано натуральным льняным маслом, которое покупал у художников.
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Можливо, я не фахівець у цьому.
Однак, спеціалісти на виробництві, чомусь, цього не роблять апріорі.
дуже дорого і багато часу і ваги додасть, цівка повинна бути як умога легшою, щоб рушниця мала баланс.
 

СерыйП

Слідопит
Правильно оброблнене дерево ніколи не тріскається. За 40 років полювання дерево на моїх рушницях ні разу не тріснуло. А рушниць в мене було багато.
Потрібно розуміти, що те, що ви купуєте в магазині, я б назвав напівфабрикатом який треба доводити до розуму. Хто не віритьть, легко перевірити. Берете свіжокуплене "ружо" і змазуєте дерево льняною олією (тільки для художників, для маслянних фарб, олією з сикативами , для пришвидшення полімеризації ) і ви побачите, що олія просочилася в дерево. А такого не повинно бути, нормально оброблене дерево не повинно в себе вбирати ні воду ні олію. Просочуєте дерево льняною олією, або спеціальними розчинами разів 3-5 з інтервалом в пару тижнів, поки дерево перестане в себе брати олію. Приблизно так роблять на дорогих англійських рушницях, читав. що втирають масло щодня по кілька місяців. Після цього можете приклад в воду кидати, в річці топити, на батареї сушити...
можно полімерізувати дерево як на руків'я ножа
спеціалісти на виробництві, чомусь, цього не роблять апріорі.
Тиць-пердиць, здрасьтє. Тільки так і роблять нормальні виробники. Льняна олія, вона не сохне, вона полімерізується.
Для пришвидшення процесу краще використовувати спеціальні олії, які полімеризуються за добу. Мені подобається ДанішОіл. Зброярі радять ТруОіл. 3-5 шарів, ні волога, ні Хадо, ніяка інща фігня в деревину не просочується, дерево як пластик. В мене ДанішОіл просочені дерев'яні ручки кухонних ножів, вони і в мийці в воді лежать, і в посудомийній машинці... Як пластик.
можно полімерізувати дерево як на руків'я ножа
Вже відповів, але, якщо ви переплутали і мали на увазі не порлімеризацію, а стабілізацію, то стабілізовані руків'я годяться тільки на ножі. Це зовсім інша технологія. Це деревина (або кістка, або ...) просочується спеціальними двокомпонентними смолами (на зразок епоксидної) в вакуумі. В кого є такі ножі, звертали увагу, які ручки важкі? В приклад вбереться літр смоли, це + 1 кг. ваги.
Не потрібно вигадувати всяку чепуху на зразок воску, Хадо, Балістолу, ... Нічого кращого за льняну олію, або суміші льняноі, тунгової, тікової... за останні кілька сот років ніхто не придумав. Столітні німецькі, французькі, бельційські ... рушниці сьогодні мокнуть під дощем, сохнуть де поставив і ніфіга в них цівка не лопається. А на новому ІЖаку лопається після першого полювання.
 
Останнє редагування:

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник

север

ветеран форуму
надійна команда
Вже відповів, але, якщо ви переплутали і мали на увазі не порлімеризацію, а стабілізацію,
Для типа "умников"-це одне і те ж!

Стабилизацией древесины (консервацией древесины, полимеризацией древесины) называют процесс пропитки древесины, при котором все капилляры, волокна и пустоты этого материала освобождаются от воздуха и влаги, заполняясь составами для стабилизации древесины. Стабилизированное дерево получается очень прочным и красивым.


Каким может быть состав для
стабилизации дерева?


— всевозможные масла – льняное, ореховое, маковое, конопляное, акациевое и любыми другими, способными затвердевать, то есть – полимеризироваться
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Не потрібно вигадувати всяку чепуху на зразок воску,
А ось це вже є дійсно нісенітниця (чепуха), яка свідчить про повну відсутність знань про предмет!
Бо просочування деревини воском є одним із основних способів її СТАБІЛІЗАЦІЇ !

Каким может быть состав для стабилизации дерева?

— Анакрол 90

— всевозможные масла – льняное, ореховое, маковое, конопляное, акациевое и любыми другими, способными затвердевать, то есть – полимеризироваться


— пропитка древесины воском

— вываривание в смоле хвойных пород

— пропитка разными искусственными составами, которые затвердевают при высыхании – краски, жидкие пластмассы, лаки, эпоксидная смола и другие пропитки.
 

СерыйП

Слідопит
2- Север. Я не проти, робіть що хочете, варіть в воску і в чому хочете. Ваша рушниця, ваш вибір.
Ви той Север з Києва, з ЮА.Хантера, що займається кульовою стрільбою і куре сигари?
Каким может быть состав для стабилизации дерева?
— Анакрол 90
Круто навчилися Гуглом користуватися. Ви особисто скільки прикладів анакролом стабілізували? Ви за цим російським продуктом особисто в росію їздите? Є майстерні по стабілізації, народ після 2014 року майже 10 років як перейшов на західну хімію, тому що анакрола в Україні не існує. А Ви все пишите про Анакрол начитавшись Гугла і старих статтей. По-друге, для роботи з анакролом потрібен вакуум, вакуумний насос і спеціальна вакуумна ємність. Є ще по-третє, але залишу місце для подальшого вивчення Гугла.
Каким может быть состав для стабилизации дерева?
— пропитка древесины воском
Ви особисто, скільки прикладів воском просочили або в сосновій смолі виварили? Будь ласка, без теорії і Гугла, скільки і коли останній? (Моя відповідь на те саме питання -я теж двічі в часи СССР воском просочував. Тих прикладів давно нема, років 20 як викинув і зробив нормальне дерево з нормальною обробкою.)
 
Останнє редагування:
Статус
Закрита.
Зверху