Гільзи 22калібр.

СерыйП

Слідопит
Коли я купив в магазині мілкашку (років-25-30 тому) мені подарували кілька тисяч малокаліберних радянських патронів. Виявилося, що кожен п'ятий робив неповноцінний постріл. Тоб-то, куля застрявала посеред ствола. Я передарував патрони куму у якого теж був 22ЛР. Він трохи помучився, а потім повисмикував всі кулі і переплавив на свинець для рибалки.
Швидше всього у ТС така сама історія
Таке виникло запитання,куди могли використовувати порох із тих патронів,
Той порох використали для наповнення сміттєвого бака. Чому з цією метою не використали гільзи - таємниця історії.
. І от доводилось споряджати сіркою у латунні гільзи.
Не вірю. Тому що маю досвід - сам сіркою заряджав.:) Пострілу нема, а довге полім'я на метр-півтора.
 
Останнє редагування:

VS1975

Снайпер
Коли я купив в магазині мілкашку (років-25-30 тому) мені подарували кілька тисяч малокаліберних радянських патронів. Виявилося, що кожен п'ятий робив неповноцінний постріл. Тоб-то, куля застрявала посеред ствола. Я передарував патрони куму у якого теж був 22ЛР. Він трохи помучився, а потім повисмикував всі кулі і переплавив на свинець для рибалки.
Швидше всього у ТС така сама історія

Той порох використали для наповнення сміттєвого бака. Чому з цією метою не використали гільзи - таємниця історії.
Не вірю. Тому що маю досвід - сам сіркою заряджав.:) Пострілу нема, а довге полім'я на метр-півтора.
Якщо не було пострілу, а полум'я на метр, то де були пижі та сам снаряд ( дріб, картеч... ) ?
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Якщо не було пострілу, а полум'я на метр, то де були пижі та сам снаряд ( дріб, картеч... ) ?
коли шашкою стріляли то постріл нагадував свист "тью-у-у-у" повноцінного пострілу теж не було від стрільби "макаронами" - артилерійським порохом
 

VS1975

Снайпер
коли шашкою стріляли то постріл нагадував свист "тью-у-у-у" повноцінного пострілу теж не було від стрільби "макаронами" - артилерійським порохом
Я таки розпитаю тих хто стріляв сіркою. Тоді і буде якась інформація. За що купив, за те і продаю. Не претендую на істину.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Я таки розпитаю тих хто стріляв сіркою. Тоді і буде якась інформація. За що купив, за те і продаю. Не претендую на істину.
там ми про якість пострілу тут не говоримо, а про те, що стріляли хто чим бачив. був у нас дід, то він завжди робив "подсипочку димняка"
 

Аникей

Мисливець
там ми про якість пострілу тут не говоримо, а про те, що стріляли хто чим бачив. був у нас дід, то він завжди робив "подсипочку димняка"
Признаюсь чесно і досі в латунки під центробій підсипаю димняк.
Тепер що стосується мілкашечних патронів то з кулями більш менш зрозуміло бо знайшов у спорядженому патроні 12 калібру. А що з порохом і навіщо зберігались гільзи ,загадка. Доречі ,може хто знає чи можна ті гільзи якось використати (переспорядити).
 

kef

Зброяр
Як казав один персонаж з фільму / Г.з майбутнього/ , коля герасімов - ' Спрячь ! А лутше сожги' ! :D
 

kef

Зброяр
о!!! то головне бажання!!! на початку 90-х у мого старшого товариша збулась мрія - купив стареньку ТОЗ-66 - забрали уже з утилізації, але ж ружжо! і надбав в ті часи він банку пороху та десяток зелених латунок та жменьку центробою. от і увесь нехитрий скарб. а рюкзака не мав, то ходив на полювання з старою рябою торбою. перед полюванням споряджав 10 патронів, до обіду їх вистрілював. йшов додому перезаряджав. і знов наздоганяв свою бригаду. а ти кажеш сірку довго терти!!!
Щось схоже було в мене. Іж 18 в 12 к.та 10 лат.гільз. Пижі 'рубав' з валянка.картон.Шріт - 3- ка та штири нулі . Примітивний контейнер - дві полоски з паперу навхрест /вітальні откритки або з пет.пляшок/. Закріплював шротового пижа пластеліном або заливка = парафін.віск.каніфоль.
А на рахунок сірки то скільки ж потрібно пачок сірників перечавити /плоскогубцями/ щоб зібрати заряд для патрону..... Сірка горить напевно швидше за мисливський порох і як результат будуть розй...ні патронники так що з 16 к.стануть 12 к.
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
а ти кажеш сірку довго терти!!!
От і кажу, бо знаю і бачив, хто хотів таке зробити... Подивився я б в той час на Вашого колегу, коли той бігав до дому сірниками 10 патронів спорядити, а потім Вас наздогнати, лише тільки вже на наступному полюванні))).

Та й взагалі по темі, хто в наші роки будучи пацаням не розбирав патрони 22 лр, думаю таких тут щонайбільше 1-2...
 

Каменяр

Слідопит
У мене в селі був тир 50 м. Там якраз і тренувалися з малокаліберних гвинтівок та пістолетів. Ми ще довго лазили пацанами туди по кулі на грузила. То Із розповідей колишнього воєнрука (нині вже покійного) то в один період були норми здати гільзи, а так як відстрілювати таку кількість бажаючих було мало то і приходилось сидіти і розбирати не стріляні набої. Порох спалювали, свинець на грузи ішов а гільзу здавали.
от і у Вашому випадку скоріше так само було. Просто завалялась десь пачка гільзи))
 

фандоринъ

ветеран форуму
надійна команда
Зверху