Запчастини до гладкоствольних рушниць

север

ветеран форуму
надійна команда
В свій час десь зустрічав інформацію про те, що можна вдома зберігати запчастини лише до тих моделей рушниць, які є у власності мисливця (власника) зброї. В якому саме документі це прописано? І чи можна взагалі зберігати запчастини до інших моделей і марок зброї і які саме? Цікавить питання виключно по гладкоствольній мисливській зброї!
Не секрет, що у більшості мисливців є ЗІП до своїх рушниць у вигляді бойових пружин, бойків і т.д., і т.п. Наскільки законно це зберігати?
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Наскільки законно це зберігати?
100% незаконно, немає закону про зброю = вся зброя і запчастини до неї поза законом((( А от чи можно зберігати, відповідь на це питання надасть лише суддя((( А от ще цікаве питання, нарізні набої не можно споряджати, а що робити коли вдома є порох яким можно споряджати як нарізні, так гладкоствольні набої? Теж мабуть відповість лише суд(((
 

север

ветеран форуму
надійна команда
100% незаконно, немає закону про зброю = вся зброя і запчастини до неї поза законом((( А от чи можно зберігати, відповідь на це питання надасть лише суддя((( А от ще цікаве питання, нарізні набої не можно споряджати, а що робити коли вдома є порох яким можно споряджати як нарізні, так гладкоствольні набої? Теж мабуть відповість лише суд(((
Не згоден з Вами! Аргументую: в свій час деякі рушниці виробництва СРСР з виробництва (заводу) комплектувались ЗІПами у вигляді бойових пружин, бойків, які є, беззаперечно, запасними частинами до рушниць. Значить, логічно, їх можна зберігати і, при необхідності, використовувати за призначенням.. А чим відрізняються гвинти, скоби і т.д. від озвучених запчастин? Невже гвинти-теж під забороною, як комплектуючі (запчастини) зброї?
1690439187316.png
 
Останнє редагування:

север

ветеран форуму
надійна команда
Десь вже крутилась подібна тема на нашому форумі з посиланням на те, що можна зберігати запчастини до своїх рушниць. На жаль, не можу її знайти.:(
Може хтось підкаже з форумчан?
 

Altay1972

Снайпер
А я думаю что винтик, пружинка и т.д. есть просто винтик и пружинка, они скажем "условно" универсальные...другое дело основные части оружия - ствол, коробка, затвор, это вероятно нельзя, ибо может быть применено для поражения ... а как различить пружинки или винты и привязать их к ружью, или наоборот отвязать... например у вас ТОЗ-34 и есть запасные винты для крепления цевья, так можно утверждать что вы храните запчасти от МЦ-2112, ибо этот винт идет как стяжной в цевье МЦ, а разрешения на МЦ 2112 у вас нет, протокол будем составлять???... и т.д. Пружинку от шариковой ручки тоже можно рассматривать как пружину бойка...
 

север

ветеран форуму
надійна команда
это вероятно нельзя
Саме для цього і створив тему, щоб вияснити: що можна, а що ні. В мене теж є свої припущення по цій проблематиці, але хотілось би розглянути дане питання саме у площині правового поля, а не здогадок і домислів.
З посиланнями (прив"язками) на чинні нормативні акти, які регулюють це питання.
Бо, хто проінформований - той озброєний!
 

Белий

Мисливець
Законом заборонено міняти номерні деталі на рушниці (ствол, колодка). На мою думку ці деталі і заборонено зберігати. От на рахунок цівки не знаю, але думаю що не можна теж. Зустрічав багато випадків що дозвільна переоформляла рушницю з іншим номером на цівці, або ж його взагалі не було. Але це швидше випадковість або ж як в нас робиться хороший коньяк
 

Белий

Мисливець
Але любий ремонт думаю заборонений, інакше не було б майстерень у великих магазинах, і там рушницю коли здаєш на ремонт все йде офіційно, знову ж таки наскільки мені відомо воно ніде не фіксується, крім самого магазину (якщо звичайно не міняти стволи чи колодку), та і на старих рушницях багато дрібних деталей номерних. Наприклад в курковок бокові дошки номерні, там інколи трапляються і шептала номерні. На одностволках ричаг запирання номерний (хоч це і не основні деталі рушниць)
 

Белий

Мисливець
Висловив свою думку, як я це бачу і розумію. Прошу сильно не кидати камінням) З Пов.
 

old hunter

Снайпер
Зберігайте спокійно хоч мішок запчастин.
Навіть за незареестровану гладкоствольну зброю тільки штраф адміністративний.
А за запчастини до гладкої мабудь немае прециденту з вироком суду.
То ще треба щоб саме до вас прийшли з обшуком.
Ну за мішок питання можуть бути і то тільки навіщо Вам стільки, ремонтами займаетесь?
Ремонт зброї без ліцензії по за Законом.
Але доказати дуже важко, та і хто буде.
 
Останнє редагування:

север

ветеран форуму
надійна команда
Але любий ремонт думаю заборонений, інакше не було б майстерень у великих магазинах, і там рушницю коли здаєш на ремонт все йде офіційно, знову ж таки наскільки мені відомо воно ніде не фіксується, крім самого магазину (якщо звичайно не міняти стволи чи колодку), та і на старих рушницях багато дрібних деталей номерних. Наприклад в курковок бокові дошки номерні, там інколи трапляються і шептала номерні. На одностволках ричаг запирання номерний (хоч це і не основні деталі рушниць)
Скажу більше! Номерні запчастини до двостволок, це не тільки металеві деталі! Інколи (досить часто!) номерними є, також, і приклади, і навіть дерев"яні частини цев"я!
Тобто, міняти номерні зчастини рушниці, виходить, можна і це не суперечить законодавству?
 

Белий

Мисливець
Скажу більше! Номерні запчастини до двостволок, це не тільки металеві деталі! Інколи (досить часто!) номерними є, також, і приклади, і навіть дерев"яні частини цев"я!
Тобто, міняти номерні зчастини рушниці, виходить, можна і це не суперечить законодавству?
Я з цим згідний, та і думаю більша половина тут присутніх так робили.
Але може бути такий прикол що донор з якого ви купили запчастини був крадений і т.д. Тому я особисто коли купляю якусь деталь номер за шліфовую, а тоді трохи клєвера, і тоді душі спокійніше
 
Законом заборонено міняти номерні деталі на рушниці (ствол, колодка). На мою думку ці деталі і заборонено зберігати. От на рахунок цівки не знаю, але думаю що не можна теж. Зустрічав багато випадків що дозвільна переоформляла рушницю з іншим номером на цівці, або ж його взагалі не було. Але це швидше випадковість або ж як в нас робиться хороший коньяк
номерні деталі думаю що ні.
 

СерыйП

Слідопит
1) Існує принцип права - "Все що не заборонено, дозволено". Тоб-то, якщо законодавство не містить прямої, чітко виписаної заборони на щось, отже воно дозволено.
Є норма законодавстива, яка дозволяє або забороняє зберігати якісь запчастини до мисливської зброї? Немає. Отже, це дозволено.
2) Чи є якась заборона міняти основні частини зброї, або номерні частини? Немає. Міняйте на здоров'я. І народ міняє, і колодки міняє. і стволи... перебиваючи номера.
Едине обмеження - якщо в результаті заміни або ремонту , міняються основні характеристики зброї (наприклад, калібр), це потрібно зареєструвати. І народ робить в майстернях і вносить зміни в документи. Наприклад, ремонтує розсверлені трійники і перереєстровує з гладкостволу в нарізне, або, наприклад. розсверлює патронник "Білки" з 22 ЛР в 22Хорнет. Особисто знайомий з купою людей, в кого такі офіційно зареєстровані трійники і Білки.
 

Beowulf

Мисливець
Людям различных провинций строго запрещается владеть мечами, короткими мечами, луками, копьями, огнестрельным оружием и другими видами оружия. Такое владение оружием затрудняет сбор налогов и пошлин и способствует зарождению восстаний» (Тойотоми Хидеоши, сегун, 1588 год).
 

1.11

Слідопит
В свій час десь зустрічав інформацію про те, що можна вдома зберігати запчастини лише до тих моделей рушниць, які є у власності мисливця (власника) зброї. В якому саме документі це прописано? І чи можна взагалі зберігати запчастини до інших моделей і марок зброї і які саме? Цікавить питання виключно по гладкоствольній мисливській зброї!
Не секрет, що у більшості мисливців є ЗІП до своїх рушниць у вигляді бойових пружин, бойків і т.д., і т.п. Наскільки законно це зберігати?
В принципі, Так - запчастини до своєї зброї, але це стосується лише тих запчастин, продаж яких вимагає ліцензування: ствольна коробка, затвор в зборі з бойком, УСМ, бойова пружина і т.д. Свого часу, я надибав документ де було саме таке роз'ясненя від МВС щодо обігу запчастин власної зброї і воно стосувалося в т.ч. і Митниці. По тому листі, я зміг імпортувавти запчастини до своєї зброї без Дозволу на імпорт, а лише надав оригінал і копію Дозволу на зберігання. Я так собі офіційно завіз затвор в зборі до свого М98К.
 
Зверху