ИЖ 94 223 Rem реалии использования

Серг-Кл

Слідопит
Доброго времени, друзья! Есть ИЖ 94 12/223 и есть 223 вопроса)) Покурив интернет в том числе и на нашем форуме сделал вывод, что 223 может быть использован на дичь до 100 +/- кг с прицельной дальностью в 200 метров. Да были и люди утверждающие, что ложили кабана на месте в 200 кг были и такие, что по перу стреляли, но большинство сошлось на лисе и козе. Хорошие результаты показывает на 150 метрах, меткий, легкий, сравнительно не дорогой патрон. И в тоже время больше склоняюсь к 308 так как опыта в нарезном минимум, а для 223 нужно быть более целким)) из прочитанного, более ювелирный. На равне с калибром есть сомнения в том пустят ли с таким в угодья на фунтика, велика вероятность подранка (худшое, что может быть), могу ли я с ним охотиться используя 12 калибр, скажем по перу или приоритет нарезное, что уже не айс? Способы охоты с таким калибром, 223 Rem. Идеально конечно под каждый шурупчик свою отвертку, но тут как всегда - только зубило)) Какой по Вашему мнению более универсальный калибр? Если смысл такое ружье оставлять или стоит рассмотреть вариант в другом калибре. Спасибо.
 

Androsh

Слідопит
Сам не сталкивался, но из общения со знакомыми охотниками слышал о случаях, когда при загонных охотах на кабана, егеря "на номера" вообще не пускали с 223-м калибром. А с однозарядным штуцером вообще я б на кабана не совался... из соображений собственной безопасности.
Что до калибров, то из нарезного наиболее универсальный - 308... имхо.
 

Серг-Кл

Слідопит
Сам не сталкивался, но из общения со знакомыми охотниками слышал о случаях, когда при загонных охотах на кабана, егеря "на номера" вообще не пускали с 223-м калибром. А с однозарядным штуцером вообще я б на кабана не совался... из соображений собственной безопасности.
Что до калибров, то из нарезного наиболее универсальный - 308... имхо.
Спасибо, это и беспокоит.
 

hanter егерь

Мисливець
Однозначно 308 ,як колишній власник 2рушниць у 223 калібрі можу сказати ,що самий безтолковий калібр для полювання .Для великого звіра недокалібр ,а для дрібного перекалібр.Його ніша це приблизно косуля,або невеликий підсвинок,Багато хто ,особливо браконьери ,розказують яких кабанів великих вони валять ,але на долю цих завалених вони мовчать скільки підранків доідають ворони.Якщо вже в крайньому випадку брати 223,то з 8 твістом.
 

Серг-Кл

Слідопит
Однозначно 308 ,як колишній власник 2рушниць у 223 калібрі можу сказати ,що самий безтолковий калібр для полювання .Для великого звіра недокалібр ,а для дрібного перекалібр.Його ніша це приблизно косуля,або невеликий підсвинок,Багато хто ,особливо браконьери ,розказують яких кабанів великих вони валять ,але на долю цих завалених вони мовчать скільки підранків доідають ворони.Якщо вже в крайньому випадку брати 223,то з 8 твістом.
Спасибо. Ружье наследственное, просят забрать или продать. За безценнок забирать не хочу, так как хорошо знал человека, а если начинать заморачиваться то понимать зачем.
 

Androsh

Слідопит
Спасибо. Ружье наследственное, просят забрать или продать. За безценнок забирать не хочу, так как хорошо знал человека, а если начинать заморачиваться то понимать зачем.
Продать реально, выставьте... Эти штуцера покупают, есть любители на такое оружие.
 

Серг-Кл

Слідопит
Продать реально, выставьте... Эти штуцера покупают, есть любители на такое оружие.
Это комбинашка 12кал/223 Rem. Извините не правильно указал в первом посту. Скорее всего будет выставлено на продажу. Нужно забрать с оружейки, но там ппц, показывают ружье через стекло!!?? Я говорю для принятия решения мне нужно его осмотреть, сфотографировать и пр. Процедура не позволяет...
 

hanter егерь

Мисливець
В мене також була така тайга ,помучився я з нею,але так стволи і не звів ,але кучність з нарізного на 100м. дешевим на той час вольфом була фантастична 0,5минути .Люди які іі купляли були в шоці,поки не постріляли не повірили.Але для цього потрібно було доробити спуски ,викинути центральну муфту ,дульну муфту зняти та відрізати третину яка надівалась на гладкий ствол ,та намертво припаяти іі до гладкого,тому що з заводу вона люфтить і з таким люфтом про кучність не може йти й мови .Хренові інженери придумали іі люфт для розширення та ковзання ,хто з комбінашки стріляе чергами?Після цих процедур за рахунок жорстості гладкого ствола та вирівнювання нарізного кучність стала вармінтова.Відстріляв з неі приблизно 100лисиць в гон,при попаданні в легені по ребрам шкурка супер ,але як тільки зачепляло грубу кістку ,вихід був як футбольний мяч ,це оболочкою,але стволи звести так і не вдалось ,поставлені були високі кільця з прорізом під мушку ,з гладкого стріляв по мушці ,а з нарізного по оптиці.Зараз в мене ,север,22вмр та 20 просто супер трохи тільки повернув муфту та полірнув спуски ,стволи з заводу були практично зведені.Калібр теж супер для мілкого звіря до 120метрів саме то,і головне не портить шкури .
 

Androsh

Слідопит
Это комбинашка 12кал/223 Rem. Извините не правильно указал в первом посту. Скорее всего будет выставлено на продажу. Нужно забрать с оружейки, но там ппц, показывают ружье через стекло!!?? Я говорю для принятия решения мне нужно его осмотреть, сфотографировать и пр. Процедура не позволяет...
Тут на форуме продают такой... посмотрите в разделе "продам"-"нарезное" ;)
 

mita911911

Мисливець
Интересная тема для меня, теперь я знаю какой мне нужен калибр на лиса)
 

Ohotnik47

Слідопит
Нічого універсального немає. Можна говорити про відносну універсальність.Кожен калібр найбільш пригодний для того звіра, для якого призначений.
.30 калібри- призначені для середнього звіра, але за рахунок різного спорядження можна стріляти і дрібних звірів і достатньо великих.
.22 калібри центрального бою - для відповідних тварин.А 200 кілограмового сікача можна і 22лр покласти - поціливши трохи вище між очей.
Маю в користуванні 30-06, патрони споряджаю як аналог 308 - використовую на облавних полюваннях.
Також маю 223 в 12 твісті - використовую на індивідуалках, добував все окрім лося.Максимальна відстань яку проходив кабан важче 150кг. при попаданні кулі Барнес (цільномідна) вагою 3.5грм., з відстані 130м. в легені - 20м.
Для козлика використовую оболонкову вагою 4.1грм. - вхід як олівець, вихід - до 4х см., гематоми мінімальні .
 

Серг-Кл

Слідопит
Спасибо!
 

Серг-Кл

Слідопит
Где то читал, что с ружья 223 можно, через переходник, стрелять 22лр, так как фактический калибр 5.7 мм имеют оба боеприпаса. На сколько это соответствует правде?
 

Серг-Кл

Слідопит
Ок! Если практиковаться в стрельбе, то вроде как подешевле))), но это не совсем в рамках закона или норм? Сомневаюсь, что такие переходники продаются, и продадут ли мне 22лр при разрешении на 223?
 

Ohotnik47

Слідопит
Ціна 22лр - 3грн., самий дешевий постріл.У нас навіть релоуд нарізних заборонено.Чи продадуть - залежить від продавця, я за дозволом 30-06 купую і 223, і 22wmr.
На теренах інету продаються на будь який смак і конструктив - як від імпортних виробників так і наших майстрів.
Колись з деякими "Барсами" та Іж-15 йшли в комплекті з заводу - дуже корисна річ була, а промисловикам - просто подарунок.
 

hanter егерь

Мисливець
перевага в максимальній вазі кулі яку можна запустити з цього твісту ,а чим важча буде куля ,тим тим менше буде рвати дичину.
 

Серг-Кл

Слідопит
Подходят ли стволы с ИЖ-27, и кто то докупал?
 
Зверху