Натаска легавой собаки.

fox

Мисливець
У нас с курцхааром проблема с аппортировкой дичи, на даный момент подача зайца. Любые предметы подаёт с удовольствием, за "спасибо", а дичь - нет. Птичек неохотно, а утку, зайца - нет. Буду благодарен за совет.
 

роман

Мисливець
Пір`я(шерсть) в роті собаки залишає не буже приємні відчуття, тому Ваш собака і не аппортує дичину. До запаху і відчуття пір`я (шерсті) треба привчати з ранього віку.
Я свою дратхаарку привчав спочатку приносити звичайну палку, коли вона справлялася з поставленою задачею, до палки привязував крило качки, гуски і продовжував дальше аппортіровку. Зпершу собака брала тільки за деревяху, а з часом привикла до запаху і відчуття пір`я.
Колись ще чув про такий метод, крило чи тушку невеликої пташки(наприклад голуба), 5-6 раз обгортають марлею і використовують як поноску. По мірі виконання задачі і привикання до запаху, один шар марлі знімають. Спробуйте, можливо допоможе. З повагою.
 

fox

Мисливець
Неприємні відчуття не проходять. Лягає поряд з дичиною, оближе, скубе,як пргавлю - зїсть, а палку, мяч, тапки, що завгодно подає з задоволенням.
 

fox

Мисливець
Цуцику в травні буде 2 роки. Маю електронного ошийника, але з дичиною працювати ним не наважуюсь. Боюсь відбити мисл. азарт до дичини.
 

роман

Мисливець
Елекроошийник, на мою думку, тут недоречний. Попробуйте з марлею, можливо допоможе.
 

Lesnik

Новачок
Возможно ваша собака очень азартная, и как следствие при запахе и раздражителе во рту ей не интересно подавать, подать она может и в другой раз, а позабавиться с "запчастью" от дичи это уже праздник и его переводить на обычную подачу жалко, ведь можно просто насладиться!
Совет Романа правильный, и соба потихоньку привыкнет к запаху и ощущению дичи, чтоб это было для нее обыденное дело а не ассоциация с охотой (охота для собаки всегда праздник!!!)
 

AND KOV

Снайпер
Для своих делал чучала с бекаса,перепела в середину паролон с гвоздиками,чтоби не мяла. А начинил с крилишек,уток,куропатки. По зайцу,нужно приучить собаку к тежелой поноске. У нас есть в одного коллеги прекрасная собака,умница а зайчика пронесет метров 10 и бросит. Так я свою суку тяжелой поноской приучил,зайца носит с удовольствием сколько надо сколько и несет. Правда єтой зимой носила носила,а потом втихаря выела печень, почки ,короче все потроха.
 

AND KOV

Снайпер
Lesnik писал:
А это она взяла "копытные" за то что носила долго!)))

Я так и понял.
 

fox

Мисливець
Много было у меня собак разных, но курц самая умная, хоть и работать с ней приходиться много.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
fox;13706 сказав(ла):
Много было у меня собак разных, но курц самая умная, хоть и работать с ней приходиться много.
А чем хуже драт? С его более обросшей мордой собака меньше страдает от порезов. А "по уму" - ничем не хуже.
Правда, как кому повезет
 

fox

Мисливець
Может порезов и меньше, зато репейники и собачки, все ихние.
 

fox

Мисливець
Может порезов и меньше, зато репейники и собачки, все ихние. Драта у меня небыло, сравниваю с гончими(русы и англорусы), таксы разные, ягдтерьеры и фоксами.
 

Keklik

Новачок
Вообще драт еще сырая порода, и отличие в шерстном покрове у них сильно выражены, есть собаки с достаточно длиннй шерстью(лонгхаар), а есть умерено длинная и жосткая шерсть.
У меня был дратхар с шерстным покровом, который не "брал" колючек и репейника. Только немного на морде.
Уважаемый фокс, попробуйте использовать в качестве поноски небольшую круглую деревяную чурку, пусть собака к ней привыкнет,а затем обтяните шкурой кролика или зайца.На моей собаке этот способ сработал.
Мой пёс в этом году добрал и нёс зайца ~200м, но увидев меня-бросил; осталось пронести около 100м. Такое же поведение было и с птицей. Вот и тебе и психология животных))))
 

fox

Мисливець
Пробовал палку, всё-равно, после двух-трёх подач ложится и грызёт её.
 

drat

Мисливець
Шановний fox,в мене драт 9місяців сука.Апортує все через воду з води і т.д,підранок ворона:принесла сіла віддає з разу не забрав подумала її почала гризти.Подача в цю неділю:знайдений мертвий жайворонок ,ідеально.Дайте зрозуміти собаці коли здобич її тобто можна їсти,а коли ваша,і все буде добре.З собаками все свідоме життя,такси родичів виносили з води живих непошкоджених каченят.Любов і ласка,і буде діло.
 

роман

Мисливець
В мене також драт, сука, 2 роки, носить зайця і всіх пернатих, а вот лиса не хоче(хоча "тріпає" з задоволенням), а я і ненаполягаю. За розумовими здібностями круц і драт нічим не відрізняються. На рахунок реп'яхів і дратхаара, цілком згідний з Keklik, переважно страдає борода, принаймі у моєї, до кінця сезону її практично немає, а ось порізів у моєї не було зовсім.
drat я щось Вас не повністю зрозумів, це спеціально відстріляти парочку горобців чи ворон, щоб собака їх принесла, а потім з'їла? А з качкою і зайцем, щоб принесла і зразу їх забрати? Опишіть будь-ласка свій метод більш детально, а то виникають деякі суперечливі моменти. З повагою.
 

drat

Мисливець
Роман в друга родився син,тому і виникли суперечливі вам незрозумілі методи дресури.Сьогодні самому дивно.З ким не буває,з повагою!
 
Зверху